Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Studio-cafe
Автор: starswriter   
Дата:   03-02-20 10:16

Уважаеми приятели, колеги, ентусиасти и всички, желаещи и търсещи знания,новости и развлечения ...
Понеже наскоро се появиха доста теми и оплаквания, че Фотографията върви надолу и творчеството регресира, реших да ви зарадвам с нещо, което е една моя идея и мечта още откакто започнах да се интересувам и занимавам с фотография. И с позволението на Уважаемите Admin-и, бих желал да ви споделя моето творение, в което най-учтиво и доброжелателно ви каня да вземете участие или просто да разгледате, ако имате път натам - Studio-cafe. Намиращо се в град Пловдив, на улица "Добротич" № 6. Ще споделя и страницата във Фейсбук, в която пише необходимата информация.
Ако смятате, че темата не е фотографска или нарушава по някакъв начин изискванията на Форума, нямам против да я премахнете. Идеята не е да си правя реклама, а да говорим за Фотография - наживо, чрез съобщения или под каквато форма желаете. Готов съм да споделям съвсем безплатно и безвъзмездно знанията си с хората, които искат да ги получат. Не се смятам за фото-гуру, просто бих изказал лично мнение по зададен въпрос. И ето малко повече информация от мен :

"Добре дошли в Studio-café !

Studio-café е една идея, обмисляна от няколко години и за чиято реализация съм благодарен на всички, които дейно или косвено участваха.

Тук можете да се насладите на гореща или студена напитка, в приятна компания, докато си говорим, четем, обсъждаме или слушаме интересни теми за фотографията, снимките, вдъхновението и всичко, свързано със запазването на моментите и спомените.

Целта е всеки, който има интерес към фотографията или сходните с нея науки, да може да обсъди, попита, прочете, научи, види или докосне „материята“ на изкуството да боравиш и моделираш светлината.

В нашия кът-библиотека в момента има няколко интересни заглавия, а с времето те ще растат и всяка нова книга по рафтовете ни ще бъде обявявана в страницата ни. Идеята, за сега, е книгите да се четат и обсъждат на място, а може би по-нататък и да се отстъпват за домашно четене, с връщане после.

В Studio-cafe ще се провеждат и интересни лекции, представяния, изложби и други творения на известни, безизвестни, начинаещи и успели творци и автори. Всяко събитие ще бъде обявявано предварително, за да можете да успеете да присъствате.

В Studio-cafe имаме и фотографски кът-студио, на който ще можете да се снимате с тематичен декор, според сезона и наближаващите празници, или просто и семпло на някой от фоновете ни. Ще можете също така и да получите основно обработената си снимка, докато допивате напитката си или да дойдете отново, в удобно за вас време и тогава да и се нарадвате.

Услугите, асортиментът и цените са ясно обявени на видими и пригодени за целта места, както законът повелява и за ваше удобство и улеснение. За допълнителни промоции и отстъпки може да следите страницата ни или да попитате на бара.

Асортиментът от храни и напитки е специално подбран и контролиран от мен и вие ще го получите така, както аз бих желал да го получа при посещение другаде.

Ако искате да си поговорим защо обективът е кръгъл, а снимката после е правоъгълна – заповядайте в Studio-café !"

Страница : https://www.facebook.com/Studio-cafe-101147874713703/?view_public_for=101147874713703


Добре сте дошли, да се видим, запознаем, срещнем отново, поговорим, да ми теглите една майна, да прочетете нещо, да се вдъхновите от снимките на вече успели творци и автори или просто ей така !

Поздрави и нека винаги да сте удовлетворени от кадрите си !


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: wlad   
Дата:   03-02-20 10:26

Супер, супер готина идея!
Аз ще съм от първите клиенти!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: CDman   
Дата:   03-02-20 11:06

Далечко ми е малко (къде 150 км), но ти пожелавам успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Mogila   
Дата:   03-02-20 11:31

Интересна идея :) Не съм срещал такова нещо. Успех!

Иначе като критика само, че мястото за снимки е твърде малко за каквото и да било.

И като за фото ентусиасти и търсещи знания, можеше поне интериорните снимки да бъдат добре направени и осветени...

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Grimjaur   
Дата:   03-02-20 11:33

Супер. Още един повод да се разходя пак до Пловдив. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-02-20 11:34

брех не си срещал такова нещо... в София го има от години...

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Mogila   
Дата:   03-02-20 11:42

Джъмбо Нямам идея какво има в София[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-20 14:10

Браво за начинанието - успех! [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: dj_ceci   
Дата:   03-02-20 16:36

Добра идея и местоположение. Дано да върви със замах.

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: LeniS   
Дата:   03-02-20 21:11

Могила, Джъмбо визира Фотосинтезис..
Успех на Пловдивчани ще дойдем на гости.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Beijing   
Дата:   03-02-20 21:32

starswriter,
имам същата идея за денят, в който се прибера в България. Тридесет години митарствам по прашните друми, но съм си Бай Ганя и не си давам цървулите!
Преди време започнах да колекционирам фотоапарати с тази цел и до тук съм събрал около 250 парчета и продължавам. Най-старият ми е от лето 1917-то !!! Имам няколко откровени боклука(работят), но за витрина във фото-кафе стават.
Та и ти направи същото. Тогава ще има истинска фото-атмосфера. Не е задължително да са кой знае какво. Даже някои прожекционни таралясници на 50-60 години ще свършат работа.
Дерзай пич, пожелавам ти от все сърце УСПЕХ!
Лятото ще намина.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: asahi   
Дата:   04-02-20 00:58

Далече, далече - колко да е далече? Днес минах на една пресечка оттам, ама не знаех да погледна.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: CDman   
Дата:   04-02-20 09:23

Не сравнавайте Фотосинтезис с едно момче, което е решило да вложи труд и средства в подобно не леко начинание, каквото е частния бизнес.

По снимките личи, че всичко е направено така, че на посетителите да им е птриятно. Сега дали фотографи, дали комшиите от квартала няма значение.

Идеята на Бейджин е много добра. Сегашните младежи не са пипали лентов фотоапарат. Би им било интересно ако има подобни експонати, които да могат да пипнат и да разгледат на живо. Сигурно във всяко по-старо ателие в Пловдив има я Зенит, я Практика, която се търкаля из чекмеджетата. Едва ли някой ще откаже да я подари ако разбере за какво иде реч.

Ако ще се налага като фото-кафе по прозорците може да се сложат принтове на снимки направени в кафенето. Така всеки, който мине ще разбере, че освен за кафе и напитки може да си снима и гаджето на хубав фон [smilie3]

Пак пожелавам успех на момчето [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-02-20 11:08

нещо не ти разбирам логиката...
какво значи да не се сравняват?
фотосинтезис да не би ей така от нищото да са направили това което е в момента??? И те са частен бизнес и са го постигнали с работа...
и какво защото вече са напред с материала, значи тяхното не се брои???

аз бих дал един съвет съдейки по това в което се превръща кафето на синтезиса...
недопускай масите да се окупират от "клиенти" с лаптопи...
има си колоркинг офиси да си ходят там и да си платят за гяволията
просто бъди учтив но твърд, че това малко пространсво е за кафе и фотография а не за безплатен офис

колкото до колекцията камери... излишна инвестиция 3-4 за декорация да, но иначе си е набутвация и хлъзгава пързалка (казвам го от собствен опит)

Иначе и аз имам частен бизнес и знам какво е...

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: wlad   
Дата:   04-02-20 11:28

Как яко е да сравним Фотосинтезис с квартално капанче в Пловдив.
Направихме сметката на фотографите, сега наред са фотомагазините и вносителите на техника. [smilie5]
Наложително е да се отвори секция за бизнесМеми тука, нарастват лавинообразно.

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-02-20 11:48

аман от разбирачи...

кауфланд и кварталното магазинче са с еднаква дейност... мащаба е различен, но основно правят едно и също...

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: CDman   
Дата:   04-02-20 12:39

но основно правят едно и също..

Ето ми логиката.

Фотосинтезис има основен бизнес (приход) продажба на фототехника, а кафенето е страничен бизнес.

Във фото-кафенето на момчето основния и единствен приход е от оборота в кафето.

Ако това е едно и също - прав сте [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-02-20 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-02-20 13:38

ами личи си че си нямате понятие от бизнес...

бар синтезис и магазин ситезис са две отделни неща, едните се издържат от управление на кафе и мероприятия, другите от продажба на техника... идея си нямам защо го смесвате заради името...

утре обявявам че студиото ми в което могат да се съберат 3-4 масички има кафе машина и кът за снимане става отворено за посетители и какво това страничен бизнеса на основият ли ми става, или пък основен...

браво на човека, решил е да направи по-разчупен вид кафе насочен към фотография ама да казвате че е едва ли не уникална идея, щото на другите това е "страничен" бизнес... айде моля ви се

както се казва преди да скачате пък вземете се си поразтъйкайте сивото вещество, че е клеясало и е на първично ниво

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: LeniS   
Дата:   04-02-20 13:39

Стига сте се заяждали за глупости.
Идеята е похвална защото в Пловдив няма такова масто.

А че Синтезиса навремето тръгнаха и те от малко магазинче е вярно. Това което казахме, че като идея съществува - за онези които не са го посещавали, понеже се появи подобно твърдение.

Това което правят в кафето на синтезиса са уъркшопи, изложби, лекции и т.н. наред с кафето.
Чудесно е когато нещата могат да се съчетават..

Не намесвайте магазина на синтезиса, точно защото е страничен бизнес - това че са в едно помещение само до някъде оказва влияние, но кафето се пълни предимно вечер когато магазина вече е затворен. Извоюваха си имидж и си спечелиха клиенти с идеята за арт място.

Каквато е идеята и на това ново начинание. Както се казва има от къде да черпи вдъхновение момечто, в което не виждам нищо лошо - на негова територия за сега ще единствения предполагам :)

Но това което каза Джъмбо за кибиците дето стоят цял ден на по едно кафе или чай нека го има предвид. Не за друго - пълнят място заради безплатния нет, а реално не консумират и за идващи клиенти примерно, които искат да седнат някъде се получава супер кофти.

Пак казвам супер идея - това ми липсваше когато идвам в Пловдив
Успех и до скоро надявам се
[beer]



Публикацията е редактирана (04-02-20 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: CDman   
Дата:   04-02-20 14:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ами личи си че си нямате понятие от бизнес...
[smilie18]

Така е [smilie24] спете спокойно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Raffito   
Дата:   04-02-20 15:11

A хубаво кафе имаш ли???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Raffito   
Дата:   04-02-20 15:23

Като ходя в София на Базарите,
колегите от София все ме питат-

-"Защо не направите един БАЗАР в Пловдив"-???

Ето,че има място къде да се случи това...
Е не е на пъпа на Пловдив ,а в квартал "Кър-ши яка"...
Ама какво да се прави.Не може всичко да е идеално...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: Raffito   
Дата:   04-02-20 15:30

https://www.youtube.com/watch?v=pILCn6VO_RU



Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: starswriter   
Дата:   04-02-20 18:16

Здравейте на всички, прочели и коментирали до тук !
Благодаря за съветите, коментарите и идеите. Отговарям на някои, на други може би по-късно, когато изникнат и още :
Фотоапарати за декор има - 4 броя Смена 8, 3 броя Nikon - F 50, F 55, F 65, Minolta Dynax 5000i, Canon EOS 300, Вилия, Skina, Exa-Ia, - за сега тези. Почти всички са работещи и може на практика да се види или покаже какво прави и съдържа един фотоапарат. Разбира се, ако има ентусиасти и желаещи да оставят нещо свое - мога да ги обезщетя с бира или разумна цена, както и да ги спомена като дейни участници в развитието на културата.
Опитвам се да добавям и още книги, за което също гледам и тук във Форума, както и още аксесоари, които са или приличат на фотографски неща. Но ... бюджетът ми е ограничен или никакъв и постепенно ще пълня рафтовете.
Бил съм във Фотосинтезис и също съм пил кафе там, разглеждал съм картини и продукти и съм пазарувал. Браво за постигнатото там ! Много харесвам и уважавам мястото. И не се опитвам да се сравнявам с него.
Дали имам хубаво кафе - смятам, че имам. Мога да кажа марката на л.с. , на който желае, но тъй като кафенето е мое начинание, искам продуктите да са качествени, добре аранжирани и добре поднесени. Затова съм избрал марки с традиции, качество, висок рейтинг и предпочитани от ценители. За да не правя тук реклама, в страницата на кафето ще видите снимки с какви продукти работя.
Идеята ми е, ако някой иска да види, прочете, научи, попита или се интересува от нещо, свързано с фотографията, да опитам да му бъда полезен. И понеже, излизайки на фотосбирки с приятели, винаги се чудим къде да отидем - реших аз да осигуря мястото, то да предразполага към фотография и разговори по темата и най-вече - да бъде полезно. Защото не всеки начинаещ ентусиаст би дал ххх пари за книгите на Скот Келби, Майкъл Фрийман и т.н. и не би посетил градската библиотека за да поразпита и разгледа. Знам, че нямам страхотен асортимент и избор, в сравнение с други такива места, но при всяка възможност се опитвам да добавям и допълвам наличното.
Ако имате въпроси - с радост ще отговоря, коментирам и взимам под внимание. Споделям ви идеята за да ви зарадвам, че някой прави нещо за фотографията, науката и развитието на желаещите да се развиват, а не за да се карате по темата. Знам, че не е УАУ, както ми се ще да бъде, знам, че снимките в представянето не са на топ ниво и виждам грешките и резултатите си, но явно за момента толкова мога - затова и искам да се науча да мога повече и събирайки хора с еднакви интереси и влечения, мисля че ще сме полезни един на друг.
Благодаря за всички коментари - и за похвалите и за идеите ! Човек се развива когато е критичен към нещата, които прави и когато иска да се научи.


Отговори на това съобщение
 Re: Studio-cafe
Автор: wlad   
Дата:   04-02-20 19:07

не се връзвай изобщо на излятите поредни простотии на акъллии в темата, идеята ти е страхотна и ще сработи!
Дано само не разчиташ на сБирките, че там обикновено за фото не се говори много. [smilie5]
На мен лично мястото ми е много криво, а с паркирането само който не е бил в този квартал не знае какво е, но до края на седмицата ще посетя това чудно местенце!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »