Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   27-01-20 14:31

Търся си лаптоп за обработка на снимки с фотошоп и лайтруум. Любител фотограф съм и не искам да наливам повече от 1000€.
Кой от тези 3-те бихте ми препоръчали? И трите излизат между 900 и 1000€ рециклирани с 2 год гаранция от производителя. Само за HP OMEN знам, че мога да го ъпгрейдна. С Мак не съм работил никога и нямам идея дали му е достатъчна конфигурацията за работа с Фотошоп и Лайтруум и има ли нужда от ъпгрейд. Пише че е с 2 слота за рам, а използва само 1,но дали е така... Microsoft Surface пък още по малко го познавам. Или ако някой ми препоръча друг модел и конфигурация... Живея в чужбина и цените в бг не са от значение, защото ще го купувам от тукашния пазар.
Apple MacBook Pro 2017 I5/8GB/126SSD/13.3/MacOS Intel® Iris™ Plus Graphics 640
или
Microsoft Surface Laptop I7-7660U/16GB/512SSD/13.5 Táctil/W10 (1st Gen) Intel® Iris™ Plus Graphics 640
или
HP Omen 15-DC0004NS I5-8300H/16GB/1TB+256SSD M2/GTX1050/15.6/W10


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: TPECHAT   
Дата:   27-01-20 19:29

Мака естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: quazimodo   
Дата:   27-01-20 19:34

TPECHAT написа:

> Мака естествено.

Колко снимки си редактирал на 13"-во мониторче? Защото аз все още имам НР с такъв размер на екранчето[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: Yog   
Дата:   27-01-20 19:48

Виж на сайта на Ардес ей тоя комп

Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0 - 81SY00ATBM_16GB

Като ти излязат 2-3 варианта, цъкни оня за 1999 лева. Аз бих си го купил за тия пари, ако това има някакво значение за теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   27-01-20 23:43

Благодаря, наистина ме заинтригува леновото. [smilie24] Гледах и Асус Рог с подобни данни.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: Slivenski   
Дата:   27-01-20 23:48

Мак е религия. Ако имаш пари, давай.

Още един глас за Леново Легион серията.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: VSV   
Дата:   29-01-20 11:03

Аз пък ще дам глас за Microsoft Surface лаптопа.
Ползвам от 2 години Microsoft Surface Pro с по-слаби параметри от този който си дал.
Дисплеят му от 13.3 инча е малък наистина, но аз включвам към моя Surface 24-инчов монитор за обработка на снимки.
С тези параметри ще ти е напълно достатъчен за нормална работа с Photoshop и Lightroom.
Самият лаптоп работи много стабилно и безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   29-01-20 16:06

Благодаря VSV за съвета. Лаптопа ще го нося с мен, а съм на път по цяла седмица. Не че ще го нося на ръце, в кабината на камиона ще е [smile], но отделно монитор няма как да взема. Общо взето разбирам, че 13-ка не става. Ще избирам друг вариант. Монитора освен, че трябва да е ips, задължително ли е да е 144 hz , или може да е и 60?


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: ss_sgp   
Дата:   29-01-20 16:22

HP Omen е с 45W процесор, разликата е огромна в сравнение с другите. Ако се обработват RAW файлове това е единственият вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: Rand   
Дата:   29-01-20 16:27

144Hz въобще не е задължително за фото обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   02-02-20 11:45

Здравейте отново. В крайна сметка взех този:
https://support.hp.com/ca-en/document/c06466826

Надявам се да съм направил добър избор.
Обаче... Лаптопа идва без Windows, а няма двд. Потърсих и намерих откъде да си купя нов оригинален Windows 10 home 64 bit, но тук идва въпроса, мога ли да го прехвърля от двд-то на флашка за да го инсталирам? Разбрах, че ако го свалям от страницата на Майкрософт, мога да го сложа директно на флашката, но при положение че го купувам на диск, ще имам ли някакъв проблем?


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: quazimodo   
Дата:   02-02-20 12:01

Ползвай външно двд на заем от приятел или купи някое. Ще ти върши работа не само за този случай. Аз например, с такова качвам снимки на дискове, когато раздавам на приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: LeniS   
Дата:   02-02-20 12:05

Съвет от патил ..
Гледайте в детайли характеристиките на монитора - зрителен ъгъл, гамут, контраст, делта, битове цвят ... тука не виждам нищо такова цитирано, а за добро цветопредаване са важни.
ПС. калибрирай го - не разчитай на заводски настройки. Дори и при високия клас монитори и лаптопи пак си има значение.
Най-малкото не можеш сам да насториш канделите за яркостта.
[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-20 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   02-02-20 12:09

На стария лаптоп имам двд. Няма ли начин да се прехвърли на флашка от двд диска? Да го купя на двд ми излиза около 60-70 евро, а да го сваля от страницата на Майкрософт излиза към 140€. Разликата е огромна


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: imitev   
Дата:   02-02-20 13:00

След като имаш лиценз може да дръпнеш от страницата на майкрософт MS MediaCreationTool и после iso дистрибутив, след което си правиш бутъбъл флашка и го инсталираш.
https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10


Втори вариант е, ако/като имаш лиценз, да звъннеш на поддръжката на микрософт в БГ и те да ти кажат какво да правиш, като нямаш ЦД.

Трети вариант е да си купиш външно USB CD/DVD за 20 лв.

Четвърти вариант е да си изтеглиш от замунда оригиално iso небутвано от спецове после пак с РУФУС и пак да го инсталираш, след което си го активираш с твоите ключове.

Пети вариант е да даде$ Лаптопа на някой да го инсталира.

Шести вариант е да се оплакваш до безкрай по форумите, докато някой се смили и ти го направи. [beer]



Публикацията е редактирана (02-02-20 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-02-20 13:05

аз съм редактирал много снимки на 13 инчов мак, защото като ходя да снимам репортажи няма как да ми е голям багажа... а и понеже съм свикнал и в офиса си бачкам на него, само понякога го сдвоявам с таблета като допълнителен екран

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: mmjm   
Дата:   02-02-20 13:11

https://www.techsupportall.com/how-to-create-a-bootable-windows-10-usb-disk-dvd-installer/



Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: LeniS   
Дата:   02-02-20 13:45

Няма проблем да се бутне от флашка.
Нам моя изхвърлих диска и сложих SSD. Точно от флашка инсталирахе след това.
Просто потърси някой, който разбира да ти го направи.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   02-02-20 14:43

Благодаря на всички. Прочетох доста и в крайна сметка ще направя както казва imitev. Ще го дръпна на флашка от Майкрософт и ще го активирам с лиценза, който ще дойде с диска.
А колкото до калибрацията, като му дойде времето ще го мъча.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-02-20 06:35

Ако беше взел мака нямаше да я имаш тая драма. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: rbobev   
Дата:   04-02-20 09:40

Мака беше 128гб 13.3, с 8 рам и не беше нов. А доколкото разбирам и ъпгрейда му е трудна работа. Не съжалявам за нищо, Омена си е супер.
Дайте съвет за програма за обработка на снимките, която да се доближава малко поне до Ps или Lr. Не е нужно да е безплатна, но поне да не е толкова скъпа като Ps. Не искам да ползвам пиратски версии, но и да плащам по 25€ на месец, при положение, че няма да правя пари от фотография, ми се струва прекалено.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: quazimodo   
Дата:   04-02-20 10:12

RAW Therapee и след нея GIMP. А накратко - напиши "безплатни програми за обработка на снимки" и си избери някоя. За RAW конвертор спокойно може да ползваш програмата, която върви с ПО-то на притежавания от теб фотоапарат.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: imitev   
Дата:   04-02-20 10:26

Фотографският план на адоби е 12 еуро на месец. Мисля няма да те събори, а удоволствието да работиш с фотошоп или лайтрум няма нищо общо с гимп или другите безплатни алтернативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: quazimodo   
Дата:   04-02-20 11:35

imitev написа:

> Фотографският план на адоби е 12
> еуро на месец. Мисля няма да те
> събори, а удоволствието да работиш
> с фотошоп или лайтрум няма нищо
> общо с гимп или другите безплатни
> алтернативи.

А ако не работиш [smilie11][smilie11][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки - за любител
Автор: LeniS   
Дата:   04-02-20 13:42

Приницпно и аз бих препоръчала лиценза за облака - 25-26лв на месец в което влизат Lr, Ps, Bridge и Camera RAW
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »