Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: Preslavch0   
Дата:   23-01-20 17:51

Здравейте!
От известно време снимам с ленти, черно-бели, проявявам си ги сам, формати 35мм и 120. Реших да си взема по-хубави филмови апарати, вместо начинаещия ми Canon 1200D, защото ми доставя повече удоволствие от дигиталното, та въпросът ми е къде мога да сканирам филм, по-специално 120 във Велико Търново?
За 35мм мисля да си купя скенер, но все още се чудя дали да спестявам (а ми е малко трудно това, защото съм на 14 все още), за да си взема по-скъп, но да става и за 120, така че засега бих искал да знам дали има къде да ми ги сканират тук.
Благодаря ви предварително! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-01-20 22:46

Като за теб подхожда един скенер Epson Perfection V550, става и за двата формата, пък и като пари е към 450 лв. нов. Ако събереш двойно повече парички може да погледнеш и V800, но за теб първият е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: ang_yan   
Дата:   24-01-20 15:23

Провери в "Хепи фото" срещу театъра, там имаха скенер, но за 120мм не съм сигурен дали сканират. Там са ми сканирали 35мм филм и се справиха прилично. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: Preslavch0   
Дата:   24-01-20 20:19

Проверих в "Хепи фото", но ми казаха, че никакви ленти не сканирали вече, затова питам ако знае някой някое друго място.
Обмислям варианта да спестя за V550 също вече, благодаря за съвета!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: D.S   
Дата:   25-01-20 19:58

Тези скенери тип епсона са добри за 120. За 35мм е малко мъка работата и леко се губи цялата работа с филма, тоест фотографската широта. Абе компромис си е малко. Ако все пак имаш и дигитална техника порови в интернет начини на сканиране с Фотоапарат и макро обектив. Има писано, кое как става. Друг вариант е да говориш с фото в София. Пращаш по еконт, те ти ги връщат. Сещам се за Деков и Фото Ралица



Публикацията е редактирана (25-01-20 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на филм във Велико Търново
Автор: SaLInsKI   
Дата:   05-02-20 18:01

Срещу входа/изхода на подземния паркинг на пазара има една книжарница, отсреща на ъгъла точно. Там питай за 120мм, със сигурност сканират 35мм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »