Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   18-01-20 04:08

Имам следните питанки за Sony a7III.

Насочил съм се към тази камера в този ценови клас, специално за видео. Дават го с подобрена батерия до около 700сн с един заряд. Но ме интересува за видео колко време би държала една батерия при непрекъснато снимане/както и при нормално старт/стоп при събитие.

Друогото което ме интересува е към какъв AF адаптер може да ме насочите от друга популярна марка към модел/бранд към Е на Sony. Доколкото разбрах има различни варианти с възможност за ъпдейт на фърмуеър, настройки и пр. Личните ми камери/обективи са Pentax.

Ще го взема с обективите на Tamron 17-28 и 28-75/2,8. както и неоргинален грип Vello, колкото да ми държи две батерии и за по-добра ергономика. [shtrak]

Предполагам има доста колеги с този модел специално, рових с търсачката, но не намерих подобна тема. [shtrak]

Ще съм благодарен за всякакви мнения.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1579313154_59_44.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1579313155_59_12.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Eye_Contact   
Дата:   18-01-20 09:16

Сватба изкарва с две батерии HD снимане .Преходник сигма към канонски обективи е приличен .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: yakumo   
Дата:   18-01-20 10:44

За Vello имам спомен, че павилиона и синтезиса ги продаваха замалко. После спряха, щото май има-няма в повече от половината случаи имаше проблеми с боклуците.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: geobg   
Дата:   18-01-20 13:13

Относно AF адаптер за ползване на обективи Pentax на Sony a7III - не мисля че ще намериш подобен, само обикновен преходник без AF се намира - но надали това е целта при тая инвестиция. Китовия на Сони 24-70 мм е също добър за целта ако няма друг.

Една опция за видео - намери ръчно-фокусен 15-21 мм, при част от тия обективи след 1-2 метра всичко нататък е на фокус:))) И не струват чак толкова скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   18-01-20 18:24

Да, за съжаление съм с екзотична марка техника и наистина май няма АФ преходник. Нищо, и евтиния $10 адаптер за ръчен фокус би свършил работа. Гледам, че дори има преходник от 645 към Е. А имам стари безумно качествени обективи (тествани на Pentax К1).
Из ревютата четох, че няма външен Sony чарджър за батерии, което е доста изненадващо. Само чрез USB през камерата. Но има за неоргиналните батерии.
По отношение на издържливоста на батериите за този модел дават максимума и ще е чудесно ако наистина с две изкара цял ден. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-01-20 02:11

Преходник има, но аф ще има ограничения. Главното - няма да става за видео. То и без това пентакските обективи не са мислени за видео. Дали някой ден ще има работещ преходник... НЕ, освен ако някой пентаксаджия не реши сам да си направи и го пусне серийно производство на загуба. Няма никакъв финансов стимул от страна на пазара такова нещо да се случи.

Това, което може да се ползва за автофокус е techart pro за лайка обективи с преходник лайка към пентакс. Аз така си автофокусирам с ръчнофокусните обективи.

Зарядно в комплекта на 7м3 няма, но фабрично такова съществува и го дават комплект с камерите с по-големи цени. Може да се купи и отделно. Просто като най-евтин модел са пестили от какво ли не...

Батериите карат доста, около 2ч и 20мин до 2ч и 50мин 4К запис. Но това не е камера за постоянен запис както се снимаше едно време на статив с лампата отгоре и пускаш запис без да спираш. Първо има ограничение от 30мин след което трябва ръчно пак да се пусне записа. Второ може да прегрее, ако е топло и няма въздушно течение около задната част на камерата. Тези неща лично на мен и моя начин да снимам събития изобщо не ми пречат и се възползвам от хубавите неща в този тип камери, но много хора снимат както са свикнали от едно време с камерите с касети и това не е подходящата машина за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   19-01-20 06:54

Simbon4o, благодаря за изчерпателното инфо. [shtrak]
Да, днес доста рових за адаптери, батерии, зарядни и пр. Жалко, че не мога да ползвам АФ на старите ми обективи, но те са за по-´арт´ неща, като фиш Ай, Ленс бейби, супер-теле 500мм, макро и пр.. За експерименти и различна визия..
Така или иначе ще се снима със стандартните варио обективи, насочил съм се към Тамрон като разумен баланс цена, тежина, рязкост.
Да, видях доста опции за зарядни. С какви батерии си-Sony? Някои казват, че заместителите могат да се издънят, че щом не е с оригинален чип е рисковано и пр. Други казват, че няма никакви проблеми. Търся лични мнения тук във форума. [shtrak] [shtrak]
Ясно е, че няма да се снима като в студио непрекъснато. Щом могат до 2,5ч да изкарат в 4К, това е предостатъчно. С три-четири батерии + зарядно е предоволно за целодневно снимане.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-01-20 23:53

За 3ката имам една оригинал и една dynapro батерия, която е ... дава съобщение чат пат, че не е оригинална ама работи.

За видео обаче снимам на гимбал и от него зареждам камерата докато работи. Така една сватба я снимам с два комплекта батерии за гимбала, а на камерата не сменям. Гимбала е Crane 2 и е с 3бр 18650 батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   20-01-20 02:34

Хм, за това не съм се замислял-да зарежда от гимбъл. Тъкмо ми пристигна АК2000, по-олекотен вариант пак на Feiyu. Чрез USB порт ли го свързваш да зарежда?
Имаш ли грип? Толкова много предложения има на пазара, че ми се завъртя главата..[shtrak]
Според мен е безмислено да се дават към $300 само за държач на батерии и по-добра ергоноемкост. Аз и на Пентакса само за това го ползвам, нищо че е оригинален... [shtrak]
С какви обективи си? Чудя се за Тамрон... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: ivceto   
Дата:   20-01-20 10:47

Мога да споделя мнениена човек, който работи с А7iii от както излезе на пазара, в началото се мъчех с китовия обектив, докато реша какво да взема, за видео е приличен за снимки не. Когато излезе Тамрон 28-75, не го взех веднага, изчаках да излезе фирмуеър 2, с който оправиха проблемите с фокуса, оттогава насам рядко го свалям, миналата година без да се замислям взех и Тамрон 17-28, за което също не съжалявам,ползвам го по-рядко, но си има запазено място в чантата ми. Апарата наистина е универсален боец, за снимки, за видео няма грешка, само при снимане в клуб, при наистина почти пълна тъмнина се замисля и греши с фокуса, за което все още нямам решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   20-01-20 14:39

Добри неща чета за Тамрон и ти го потвърждаваш. [shtrak] Точно тези двата-универсални и надеждни.
А камерата я взимам основно за видео. За фотографията съм привърженик на DSLR, все още [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: CDman   
Дата:   20-01-20 15:05

Ползувам фотоапарат и камера с подобни батерии (NP-FH50). При студено време (около нулата) падат много бързо. Надявам се при вашите да не е така, но няма да е лошо да имате една в запас ако ще се снима на студено или поне да ги тествате.

Успех ![smilie24]



Публикацията е редактирана (20-01-20 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   20-01-20 20:05

Те не трябва ли да NP-FZ100? Гледам има с различна мощност (стига да показва вярно числото де), но Сони са с 2280mAh, а има заместители с 2000. Така или иначе с тялото ще има една оригинална, а съм се насочил към чарджър за две батерии които ще взема с още две за резерва. Все ще свършат работа. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-20 10:13

Адаптор към Пентакс няма или ще е куха тръба без контакти, ако съществува.
Сони напреднаха доста в батериите със серии III и IV на апаратите, като са доста държеливи. Все пак добре си е поне една батерия да е оригиналната. NP-FH50 са доста по-неиздръжливи, Сони доста дълго мъчеха потребителите с тях.
Тамроните и в двете дължини станаха хит доста бързо и се ползват масово заради отличната комбинация цена-резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7III - въпрос за батериите и адаптер за обективи
Автор: Alexstudio   
Дата:   21-01-20 15:47

Вчера си взех от ибей чисто нов Тамрон 28-75 [shtrak] Надявам се, че не съм сбъркал в избора. Май първо трябваше да взема късия, ама не се стърпях 20 сек преди края на търга и взех, че спечелих :) Все се спестява някой и друг долар [beer]
Имам копчето, сега остава да пришия балтона, което ще стане другия месец :)
Облаците се проясняват, макар, че вън вали тропически дъжд [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »