Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: SaS   
Дата:   15-01-20 22:54

Според мен ключовото тук е, че давностния срок за задължения от 5 години е изтекъл. Точка.

Десет години е давностния срок за данъци към държавата, но това в случая не са данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: localhost   
Дата:   16-01-20 02:53

Има няколко варианта тоя срок да се удължи - препродава се задължението на друга фирма мисля.
Но ... докато не видиш призовка в пощата или донесена на място за заведено дело срещу теб ... можеш да им пъшкаш по телефона даже [smilie18]

А те дело няма как да заведат, защото нямат пари за това и документи.
Просто им блокираш номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: E.Yonkov   
Дата:   16-01-20 19:30

Имах и аз преди време подобен проблем с виваком, започна в един момент да ми се обажда някакъв шушляков ли беше или мушмулов, забравих му името, но като се разтърсих из интернет тогава много хора ревяха от него. Колекторската фирма, от чието име се обаждаше ("финанс про дрън-дрън нещо си" се казваше) не беше регистрирана в Асоцоацията на колекторските агенции в България.
Писах до КЗП, които ме препратиха към Комисия за регулиране на съобщенията (КРС), защото те били компетентния орган за решаване на проблеми с мобилни оператори. Но КРС и виваком са си БТК, така че шанса за отговор в моя полза беше никакъв.
Писах до Омбудсмана - получих някакво любезно писмо в отговор, което обаче не решаваше проблема.
Васил Кендов и жена му бяха направили някаква организация за реагиране в такива ситуации - писах и на тях - те са изпратили въпроса отново до КРС, с предизвестен отговор - този въпрос може да се реши само по съдебен път.
Накрая направих това, с което трябваше да започна - свързах се с адвокат, специалист в борбата с монополистите, който след като му изпратих договори и документи ми обясни, че нямам нищо да плащам, единствено трябва да си гледам пощата защото вероятността да получа призовка от съда е много малка, но ако все пак се случи и не се реагира в четиринадесеттдневния (мисля че беше) срок става по-сложно.

Знам, че е невъзпитано да се пише с главни букви и се извинявам, че го правя, но мисля, че това е изключително важно:

АКО НЯКОЙ ВИ ОБЯСНЯВА, ЧЕ ТРЯБВА ДА ПЛАТИТЕ СУМА, ЗА КОЯТО ИМАТЕ СЪМНЕНИЕ, ЧЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТЕ, НЕЗАБАВНО ПОТЪРСЕТЕ КОНСУЛТАЦИЯ С ЮРИСТ, КОЙТО Е СПЕЦИАЛИСТ В КОНКРЕТНАТА МАТЕРИЯ. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПЛАЩАЙТЕ ПРЕДИ ТОВА, ЗАЩОТО ПО ТОЗИ НАЧИН ФИНАНСИРАТЕ ПАРАЗИТНИ СТРУКТУРИ, КОИТО Е МНОГО ВЕРОЯТНО ДА ВИ ТОРМОЗЯТ ОТНОВО В БЛИЗКО БЪДЕЩЕ!!!


Щяла да идва някаква комисия от Европа по случая, ама да видим...


Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-01-20 16:15

М ТЕЛ преди 10 г ми върнаха 50 лева,бях платил 2 пъти имах двете касови бележки не ме отчели в системата първия път.Тогава ставаше с писмена молба и отговаряха в 2 седмичен срок.Обаждане на звезда 88 също е добре да се пита сега какво се прави. Наредбите непрекъснато се променят.Във виваком ми искаха 40 лева за телефон който нямам и пратили в изипей -ама като отидох, казаха че е грешка и го оправиха
Имам преди година и половина ,глоба от кат -10 лева -спукана личната карта,на фиша нищо не се чете и някъде съм го изгубил,в общината на касата глобата не е пристигнала миналата пролет, сега пак ще ходя, -така ми казаха катаджиите -че там ще платя.
Вчера получих на мейла заплашително писмо за незабавно плащане с някакви данни ама взех че го изтрих мислех че е фишинг , после се сетих че наистина дължа 10 лева и сега щели да ме съдят ,глобата се пращала в нап .
Да не отварям нова тема, ако са те глобили с фиш от кат къде се плащат сега,като нямам номер само датата ,2018 края?

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: asahi   
Дата:   18-01-20 16:28

На фиша отдолу пише. Тук също пише нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: Hsathv   
Дата:   18-01-20 17:49

Да споделя и аз нещо понеже съм запознат. Съгласно законите в България, ако си длъжник на някого, си оставаш такъв до края на живота си и след това задължението ти се прехвърля на роднини, освен ако ирично не се откажат от наследство. Давностен срок е съвсем различно нещо и след изтичане на предвиден от закона давностен срок ти пак си оставаш длъжник. Разликата, е че кредитора вече няма правно основание да си търси парите по съдебен ред. Важно е да се знае, че погасителната давност не се прилага служебно /автоматично/ . За да се признае от съда трябва лично и писмено да се позовете на нея. След писмено позоваване, кредитора вече не може да си търси парите по съдебен ред. Вие сте защитени, но си оставате длъжник. Така, че в бъдеще кредитора може да прояви рестрикции към вас. Примерно няма да се съгласи да сключи нов договор с вас докато не си платите задължението. И гадното е че с пълно право може да ви звъни ако иска всеки ден по телефона и да ви изпраща писма с предложения за погасяване на задължението и не може да го обвините примерно в тормоз. Това може да стане само ако в гражданско дело докажете, че не дължите нищо на кредитора, а не да се позовете на давностен срок. Така направих аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: kokotoo   
Дата:   18-01-20 18:11

Преди години им върнах телефоните и тая година кабелите с дрънкулките, но голям ужас и глоби платих ме, чак не искам да си припомням ужаса.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-01-20 19:29

asahi ,благодаря,жена ми с моя пик на лаптопа си провери в нап -глобата ми е станала 30 лева от наказателно постановление КАТ от 1.11.2018г.
Писмото на мейла ми не е било фишинг, все пак пращат писма за разни глоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: Hsathv   
Дата:   18-01-20 19:55

Никакви електронни писма за глоби не пращат. Те като цяло не знаят на бората имейлите. Било си е фишинг. Ама както вървят нещата следващия път ще клъвнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: ASTRO   
Дата:   19-01-20 16:05

Съвета ми е да си намериш адвокат запознат с материята. Преди години имах сключени 3 фалшиви договори на мое име 2 от мтел и един от теленор. От мтел към 5 хиляди заедно с
2бр. скъпи телефони.При Теленор договор и 1 скъп телефон. Договорите бяха сключени с вече изтекла по давност лична карта, но това не пречеше на компаниите да имат претенции да плащам за тях. Отделно фактурите умишлено се пращаха на стар адрес, където живеех преди много години. Така един ден при плащане на сметка случайно установих че имам задължения и за други фактури. И се почна ходене по мъките. Договорите са били сключени в София, а аз не живея там, а само на 500км. Така ми създадоха допълнителни трудности да се преборя с компаниите. Съдейсвия никакви не получавах, само обещания че всичко щяло да се оправи след приключване на вътрешно разследване. Всичко обаче беше само за протакане на време. Полицията също правеше разследване. 20 пъти говорих и се срещах с кой ли не разследващ по случая, докато в един прекрасен ден забравиха за работата си.Като че ли някой се намеси, за да спре разследването. После разбрах че прокурор обединил делото към стотици такива дела в едно към мобилния оператор докато всичко се покри. Почнах наново с мой адвокат въоръжен с много нерви търпение и плащане за дела, експертизи, такси. КЗП не помогна както и КРС. Само си прехвърляха топката. Всъщност ако жалбата ти е до 1 година от началото на събитието шанса ти за съдействие от КЗП и КРС се увеличава. Трябва и да посочиш точно коя точка и член са ти нарушени като потребител за да ти помогнат. Те не търсят персонално правата ти ако ти изрично не посочиш какви права в закона конкретно са ти нарушени.
През това време докато водех дело с Теленор от Мтел ми изпратиха официално по надлежния ред дори изпълнителен лист от прокурор да изплатя сумите по измамните договори. Така и не взеха нищо,пратих отговор до прокурора. После сами се отказаха да се съдим по нататък Хвана ги шопето, но не им пречеше да опитват всякакви методи. На колекторските фирми се озъбих яко и повече не са ме търсили.Предложиш им да се срещнем в съда и забравих за тях.
При Теленор беше друго, там не стана толкова лесно. Боя беше до последната секунда на рунда.
С Теленор се занимавах 3-4 години докато ги осъдя и ми преведат всички разходи плюс обезщетение Сумата бе Към 3500, но си беше много нерви. Станах половин адвокат.
Тия фалшиви договори някой много яко ми ги натресе.С графологична експертиза установиха че има подписи от служител от фирмата, но така и не разбрах какво стана с него освен, че го повишиха в длъжност в по-престижен офис.
М тел ми спряха моя редовен номер и така изгубих клиенти и хора, с които имам бизнес отношения. Спираха ми телефона понеже отказвах да плащам за фалшивите договори. Копие от които получих едва след 6 месеца.
За теленор също 6 месеца. Понеже закачили Измамния договор към редовния ми такъв ако не плащах и техния ми спираха и моя. Бях принуден да плащам всичко за да не изгубя бизнеса си, понеже използвах текущия си номер с всички клиенти. Така плащах 2 години до края на договора. Първо плащах, после се борих да ми възстановят неправомерно взетите пари.
Предприемах всичко възможно през това време- жалби,полиция,разследвания,адвокати. Теленор ми скъсаваха нервите с всичките си номера.Дори след като с адвоката ми се преборихме оторизиран орган да прави вътрешен счетоводен одит. Доказа се че има сключени договорите със злоупотреба на лични данни. Бяха вече осъдени, но пак отказаха да плащат. Започнаха да оспорват сумата че не била такава. След втора проверка се оказа че сумата дори е повече от исканата от адвоката ми и мен и се коригира в моя полза. Превеждане на сумата обче нямаше.Случи се едва след намесата на съдия изпълнител, който им запорира сметките. Но мъката не свърши до тук. Наложи се още малко да поработим с тях, защото бяха превели по-малка от законно обявената по делото, след още месец се коригираха, защото били се объркали. Така че с такива монополисти така се действа безкомпромисно и твърдо- обещанията им за съдействие нямат стойност когато опре до интереси и пари. Когато им гледам рекламите по медиите ми става смешно.След като минах през всичко това. Как мислели за потребителите, как се грижели за тях, колко сме били ценни. Да ценни сме да им пълним сметките и за нищо друго. Свикнали са те да определят правилата, въпреки че са в нарушения очаквайки хората да се откажат. Знам за много хора които не са се борили и изгоряха с пари.Положението не е безнадеждно, но е трудно. Преборих се с цялата им адвокатска гилдия и съм вътрешно удовлетворен че ОСЪДИХ ТЕЛЕНОР аз и адвоката само двамата. Сега с новите промени в закона отскоро потребителите имат повече възможности от мен.
В твоя случай вероятно също като при мен става въпрос за злоупотреба с лични данни.По възможност намери всички стари договори платежни документи и касови бележки. Вероятно ще ти потрябват.Аз разполагах с такива, набавих всички възможни документи и въпреки това беше трудно и бавно. Така че ако си решил да се съдиш с тях подплати се с много търпение и точен адвокат запознат с материята. Аз попаднах на точния след като работих преди това с четирима. Петия се оказа моя човек.
Ако имаш нужда мога да ти дам телефон. От София е. За 3 години 1 път сме се срещали всичко движехме от разстояние.
Пожелавам ти късмет



Публикацията е редактирана (22-01-20 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Заплашителни обаждания по телефон?
Автор: ASTRO   
Дата:   19-01-20 16:09

Извинявам се за грешките, клавиатурата нещо ми прави мизерия

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »