Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: електрически коли
Автор: shahimat   
Дата:   07-02-20 18:04

само не разбрахме кога ще погребвате дизелите ?? тук смао погребения последните години как ве се такива учени се извадихте у тоо форум[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: stukloplast   
Дата:   07-02-20 19:04

Некой знае ли на път за морето от къде моем да заредим малко кюмюр? И некой да го нарине в котела...[smilie21]


http://www.freakingnews.com/pictures/59500/Steam-Car--59630.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: petervassilev   
Дата:   07-02-20 19:15

nyamago:

"Времена, прогрес, да не им се смеем и да не им се чудим"

Наистина не е смешно, собено това с киловатите и гранатите по време на войната.

Но това на 12-тия съветски плакат тук с призива "Селянино, това е твоят електропровод", за саботажниците, които хвърлят камъни по жиците, е доста актуално [smile]. Текстът е на Лев Троцки.

Електрофикацията е пречила на селяните и е трябвало да им се обяснява.



Публикацията е редактирана (07-02-20 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   07-02-20 19:21

petervassilev,

Ако "не си само 100кила мръвка и мас дето не може и 10км да изтича" (batsali), напр. уинсърфингът ти дава подобни емоции. Няма пушек и рев на двигател, но има вятър, понякога големи вълни и сеирджиите са далеч, ако изобщо ги има. И не пречиш на никого [smile].

За уиндсърф/кайтсърф и другите вятърни истории се иска можене и да ти стиска. За "черния жиб" ти трябват само кинти, даже акъл не ти трябва много много и веднага ти пораства оная работа (м) или ти се завърта напреки (ж). Неслучайно повечето простотии на пътя ги правят точно хората с джибовете - нали са безсмъртни [smilie18]

А чувството да пориш водата, която се е втвърдила от скоростта и друса като паваж, да чуваш свиренето на вятъра в предния ръб на платното е изключително вдъхновяващо! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   07-02-20 19:28

Ся кат се замисля соц. лампите не караха много повече от капиталистическите... Тва сигурно е следствие от първото картелно споразумение за ел. крушки и техния живот...

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   08-02-20 11:14

https://www.youtube.com/watch?v=aMk09NWxIMs
Мъките на ентусиастите.Даже нямам нерви да гледам останалите части.[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   08-02-20 12:03

Какви мъки - това е снимано да изкарат кинти от тубата...

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   08-02-20 12:22

Е да с градска Ел кола с обхват 130км тръгнали от Франкфурт за Москва:))) Добрееее

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   08-02-20 12:37

Е аз не знаех че човек трябва да има градска и изънградска елка.Добреее.Като гледам не е проблема им само в пробега.След като целта е да навлизат масово тамагочитата защо не са унифицирани зарядните кабели и станции.Технически не е възможно ли [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   08-02-20 13:10

Ами какво да ти кажа:)Нещата се променят според мен . Вече има по-големи батерии и 100% ще има нови технологии. От вчера новина

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: Slivenski   
Дата:   08-02-20 13:19

Автор: agop4o
Дата: 08-02-20 12:37

Е аз не знаех че човек трябва да има градска и изънградска елка.

-------------------------------------------


Не виждам проблем в това. Сега да не би да няма автомобили с ДВГ, които да са с градски, извънградски или офроуд профил примерно? Или пък на някои резервоарът е 20 литра, на други 80. Какво толкова? Ако нямам село, не ходя за риба и на море пътувам със самолет, за какво ми е кола, която може да измине 1000 км. За града и 150 ми стигат.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: petervassilev   
Дата:   08-02-20 13:52

На тежкотоварния "фронт": Bosch започват серийно производство на горивни клетки за тежкотоварни автомобили.

Пише, че същевременно се очаква повишаване на CO2 "цената" на дизеловите камиони и тези две тенденции ще доведат до поевтиняване на серийно произвежданите горивни клетки.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: asahi   
Дата:   08-02-20 14:36

"Автор: Slivenski
Дата: 08-02-20 13:19

... За града и 150 ми стигат."

Някои и винетки не си купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: Slivenski   
Дата:   08-02-20 14:42

Автор: asahi
Дата: 08-02-20 14:36

"Автор: Slivenski
Дата: 08-02-20 13:19

... За града и 150 ми стигат."

Някои и винетки не си купуват.

----------------------------------------

Кой си купува нещо, което не му е необходимо? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   08-02-20 20:52


Втората ни сем. кола няма винетка - логично, след като не излиза извънградско. И АГУ няма - кара се на кратки преходи и не може да загрее.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-20 12:46

На жена ми колата миналата година изкара без винетка. Не я е изкурвала извън града.

*изкарвала- неволна грешка, но не го редактирах, че ми хареса каламбурът.
Само да не го види жена ми ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: nyamago   
Дата:   09-02-20 14:46

Тенденциите ги задават други, а ние само ги следваме - обикновено със закъснение. И може (както селяните по-горе мятат камъни по жиците) да има лудити да се опъват на новите електрокари, но керванът ще си върви.

Гледайте какво правят по-порасналите от нас - например Бил Гейтс какво си купува - и си правете изводи [smilie3]


https://www.telegraph.co.uk/content/dam/news/2020/02/08/TELEMMGLPICT000223981274_trans_NvBQzQNjv4BqD


(Някой по-горе изказа ли някакви съмнения относно водорода?)



Публикацията е редактирана (09-02-20 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   09-02-20 19:25

Хаирлия да е!

Тази година Бил Гейтс, догодина и по-бедните Гейтсове [smilie18]

500м паунда ебаааго в яхтата....

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-20 20:17

[smilie18][smilie18] Я кажете притежателите на елки колко време губите докато дойдат да ви откопчаят колата в синя зона.Като знам колко са информирани като нищо ще закопчеят колата после ходи доказвай че нямаш сестра[smilie18][smilie18] Има ли някакъв стикер който се слага на стъклото


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   09-02-20 20:37

Разбира се , че има стикер. Никога не се е случвало да ми я закопчеят. Колата си седи на зоната колкото си искаш, няма ограничение.

Така изглежда стикера:


https://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5c10396031886/140325.jpg





Публикацията е редактирана (09-02-20 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-20 20:42

Аааа така може.Щото съм виждал как още преди да спре паяка скачат от вътре да пускат стрелата [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   09-02-20 20:45

То паяк не спира, а слагат скоби. Паяк идва там, където спирането е изрично забранено. И преди да дойдат да сложат скоба, минава проверяващ да види дали имаш талони за платена зона, стикер за местоживеене или за електромобил . Ако нямаш , проверяват номера дали си пуснал СМС. И ако това нямаш, викат баничарката със скобите.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   09-02-20 21:26

0.22E/W - за соларни панели...Гледам новите цени с директна доставка, където кажете в БГ. 5квт за 1000 евро, бива, бива:) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: rexpitbul   
Дата:   09-02-20 22:06

нищо не е еко


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: imitev   
Дата:   09-02-20 22:20

На гейтъра яхтата ще кара 56 тона течен дълбокозамразен водород, който щял да стига за 6500 мили преход.

Честно казано, ако я изгърмят, ще да е голямо зрелище да го ева...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »