Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: DVisulas   
Дата:   24-02-22 17:27

Здравейте,

След появата на Sony A7 IV, вече започва чуденето вурхо това, какъв ще е отговора на конкуренцията. Канон ще представят нов продукт, ако не се лъжа днес (24.02)?

В този ред на мисли, аз лично имам най- голям интерес към следващите камери на Nikon, макар и в момента да снимам със Sony, Nikon-а, и то най- вече Z6, има специално място в сърцето ми, както предполагам и в сърцата на много други колеги, които поради една или друга причина са сменили системата.

След появата на Z9, вече виждаме на какво е способна компанията, като освен това, неизбежно си задаваме въпроса (или поне Аз го правя) "Какво от тази невероятна камера, ще наследят и по- млаките и братчета?"..

Правя тази тема с цел, всеки който има интерес към системата, да сподели очакванията и надеждите си за "перфектната" за него/нея камера в лицето на Z6/7 III или евентуално нова серия апарати от Nikon.

Нека размислите и страстите започнат сега! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: DVisulas   
Дата:   24-02-22 17:27

Аз ще започна с нещо, което на 100% ТРЯБВА да бъде включено в следващата Z-ка, а именно – новия процесор, като неизменно с него ще получим и подобрения автофокус, за който толкова много хора „реват” из мрежите.

Предполагам вариантите за памет ще останат CF Express Type B и SD UHS-II . Макар цените на CF Express картите вече да не са толкова високи, все пак мисля, че за подобен клас камери, ще се заложи на един високопроизводителен и един „стандартен” слот. Ще бъде интересно, ако никон вземат идеята на Sony и сътворят хибриден слот Type B/SD, но въпреки, че бих се радвал да го видя, едва ли ще стане.
Очаквам физически, да нямат кой- знае каква разлика спрямо Z6/7II, с изключение на екрана. Бих се обзаложил, че екрана ще се отваря на страни и ще се върти във всички посоки. За мен лично, това няма кой- знае какво значение, но индустрията върви в тази посока, както и самите Nikon-„ци”. Склонен съм да мисля, че ще има и леко подобрение на панелите на LCD екрана и EVF-а, но нищо драстично, тъй като дори на текущото поколение панелите са на ниво.
И от тук нататък, всичко се превръща в спекулации и желания..

Относно сензорите, предполагам, че Z7III ще бъде вдигнат до 60MP, за да се изравни със A7R4, дали обаче Z6 също ще получи увеличение, или ще остане на 24МР?

Ако погледнем линията от продукти на Sony, лесно може да видим как се дели на три:

- R – Висока резолюция – Фото камера на 1во място и видео на 2ро
- S – Ниска резолюция – Видео камера на 1ви място и фото на 2ро
- Стандартна А серия – Хибрид, който се разделя сравнително равномерно на фото и видео

В този ред на мисли, при Nikon за момента имаме по- скоро две групи:
6 – Хибрид
7 – Фотоцентрична камера с видео възможности
Умишлено пропускам Z5, която е ентри за фул фрейм и Z9 която е абсолютен флагман, както и от страна на Sony А7c и A1 по същите причини.
Смятам, че Z6III, ще остане на 24МР и ще продължи да бъде хибридния вариант, който е и сега в лицето на Z6II, освен ако от Nikon не решат да пуснат видео насочен апарат.

И като споменах видео.. Нещо което ми е в желанията, но и което смятам, че задължително трябва да присъства в новото поколение – 4К @60fps Full Frame без кроп писано в 10bit с вътрешен N-Log.
Canon предлага точно това с R6 и като камера от същия клас, според мен е задължително новата Z-ка да не остава по- назад. Sony не успяха да ни дадат пълноформатен 60 кадров видео запис, освен това с преминаването към 33МР имат лек проблем с „rolling shutter” ефекта, което може да даде преимущество на евентуалния Z6III, а пък надеждната работа и липсата на прегряване, да дадат преимущество пред R6.
В графа видео, някой друг бонус от сорта на 120fps в 2к резолюция и вътрешен RAW запис биха били невероятни допълнения, които да изтрелят Z системата доста напред, макар и да не са задължителни за конкурентоспособност.

Макар много хора да не ги вълнува видеото – навлязохме в хибридна ера, а мен специално видео възможностите ме вълнуват повече. Ако става дума за фотография – Z6II ми е абсолютно достатъчен.
Но нека все пак изразя и малко желания за фотографските възможности:

Мисля, че е разумно да видим серийно снимане от поне 15 кадъра в секунда в uncompressed raw, естествено с подобрения автофокус и тракинг, очи, кучета, котки, крокодили и прочие.
Интересно ще бъде, да се включи и High Resolution Photo Mode, където чрез IBIS-a, да се комбинират няколко снимки в една с по- висока резолюция.
Ако бъдат така добри, мога да вметнат и ISO 50 (ако не се лъжа най- ниското в момента е 64).

И накрая и не на последно място, след като пуснаха 28-75 f/2.8, който реално изглежда като ребрандиран Tamron, ще бъде чудесно, ако отворят AF алгоритмите си за Tamron и Sigma, за да получим повече варианти за достъпно и качествено стъкло.

Да обобщя целия роман в няколко реда, перфектната камера за мен ще бъде:
Z6 III – 24MP
4k @60 FPS No Crop Video 10bit w/ NLOG +RAW
@120 FPS 2K 10 bit w/NLOG+RAW
w/ Z9 Image Processor
w/ Z9 Autofocus

Което всъщност изглежда доста разумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: avo   
Дата:   24-02-22 22:06

Автофокусът на Z6 след последния ъпдейт е повече от адекватен, не зная защо всички го плюят постоянно. Това, което ми прави впечатление е, че има голяма разлика дали се ползва с Z обектив или с FTZ. В тоя ред на мисли появата на нейтив 200-600 ще позволи адекватни wildlife снимки и без да даваш един бъбрек за Z9. Иначе аз специално веднага бих поръчал на момента едно ново безогледално кроп тяло, с контролите на Z6/7, 30-35 МП, с автофокус на нивото на D500, макар и без да разпознава око на гарга.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: Imaginarium   
Дата:   25-02-22 12:38

Честно казано аз бих искал да видя, повече програмируеми копчета по тялото и повече видео екстри в менюто. Като например waveform monitor както и shutter angle priority .
И задължително internal 10битово видео !
С автофокуса нещата наистина са осезаемо по-добри след последния ъпдейт, но новия процесор определено е задължителен в 3та версия на Z6/7.
Въпреки всички погребални агенти на Никон, смятам че компанията се движи в правилната посока.
Аз лично продължавам да нямам особени оплаквания от тях, главно заради факта, че при тях го няма този масиран лъжлив маркетин, който присъства при Сони и Канон. Визирам еуфорията, която създават с предварителните материали и характеристики, които в крайна сметка се оказва, че не са точно така както са ги рекламирали и ненадейно се появява дребен шрифт, когато тялото се появи на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: avo   
Дата:   25-02-22 16:47

Че какво на Z6/7 ти липсва като възможност за индивидуализиция на контролите или пък брой програмируеми бутони? Може би единственото, което е недоизмислено, е че серийните режими / single, continuous low, high и high + / са само през менюто, а и не се помнят в запаметените режими U1,2,3 , което е тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6/7 III - какви промени бихте желали да има?
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-22 17:41

Аз по-скоро бих се накефил на нещо подобно на Zfc и Df във FF формат, 36 мегапиксела с пиксел-шифт технология и 10 битово LOG видео, без нуждата от външен рекордер. И да вижда на тъмно като Z6, да има цветопредаването на Z6, да не шуми много, ако може - с динамиката и градациите на Z7, т.е. най-доброто от двата сензора. [smilie5] И механичният затвор да е доста по-тих и лек, ако може да чете и сензора достатъчно бързо, без да говорим за "стакнат" сензор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »