Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon m50 или Sony a6300
Автор: 688757   
Дата:   03-01-20 15:44

Здравейте,колебая се коя от двете камери да си взема.Четох доста сравнения и ревюта за предимства и недостатъците им.Ще се снима любителски,снимки и видео.Най вече,вътре на изкуствена светлина където телефона не се справя.За a6300 знам че има страхотно 4к видео и автофокус.Но като гледам ревюта,като чели m50 се справя ,по добре със снимките.Отделно 1080p видеото му е по добро.На a6300 пък може да си свалиш от 4к на 1080p и ще имаш по добро качество.Също майче е по добра и на високо исо.Кофтито е че няма тъч екран.Та въпроса ми е все пак 4к то на канона става ли за нещо,и ще загубя ли от качество на снимки ако взема а6300.Другото е че не мисля да наливам пари в обективи.Тоест ако взема Canona,ще е с кита+22мм и евентуално 18-150.Ако е Сонито ще е с кита 16-50,и евтиния 50мм и не знам какъв по дълъг.Та моля за мнения.Инапе е ясно че a6300 kit ще е по скъпо с около 300 лв от m50 kit,втора употреба.И последно да кажа,че снимки ще се правят в jpeg,тоест важно е камерата да се справя добре с jpega.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: BEYA   
Дата:   03-01-20 16:14

Честит първи петък. Хубав никнейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: kiten   
Дата:   03-01-20 16:30

за видео A6400

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-20 16:58

Сони естествено. Нали ще трябват обективи, аксесоари и т.н. за тоя Канон и а 3 обектива и два от тях не стават.

Канон са марка за офис техника. Вече нямат общо с фотография

ПП не знам дали сте пипали евтин Канон скоро, но играчките в магазина за 1 лев са по-добре сглобени и от по-качествени материали



Публикацията е редактирана (03-01-20 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: ombre   
Дата:   03-01-20 17:30

Кире приятелю,недей така.Вярно,че пластмасата на канон при евтините модели не е на топ ниво,но пък картинката му е много добра.отделно от това,човека казва,че няма да купува обективи.А това,че нямат общо с фотографията....не знам,на последното световно по лека атлетика само канон и никон,може да имало и сони,аз поне не видях.Сега се чака и 1дм3,пускат фф безогледалки.Вярно е че изостават каникон от сони при фф безгледалките,че и при кропките,но да не забравяме,че и доста след тях тръгнаха в тази посока.Никой не отрича,че ако не бяха сони с първата 7-ца,този бум щеше да е факт,който виждаме сега на пазара.Самото понятие фотография,също не се влияе от конкретна марка.

Добре,че не съм фен на никоя,даже и апарат нямам,та ми е лесно.Да му мислят фанатиците....[smilie21]

Колкото до темата,харесвам и двата модела и не мога да дам предимство на нито единия от тях.На живо е най добре да се прецени,но това е дъвкано вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: TPECHAT   
Дата:   03-01-20 19:44

Фърляй стотинка - и двата са ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: k7   
Дата:   03-01-20 20:35

Бившата ми жена си взе М50 и е хубава машинка. Купи си и адаптор EF-EOS M и вече ще дава за обективи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: Yog   
Дата:   03-01-20 23:59

Ако ще снимаш на закрито с изкуствено осветление, купи добро осветление и намери кой да ти го подреди. Това ще даде по-голямо отражение върху това как изглежда крайният продукт, отколкото с каква камера си го заснел.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: 688757   
Дата:   04-01-20 09:17

А ако намесим в избора и Sony A7 ,първа версия,със китов 28-70 и 50мм стандартния,ще има ли някакво предимство пред другите,че гледам в момента втора ръка е даже по евтин от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: ombre   
Дата:   04-01-20 10:34

По евтин е понеже е много стар,всъщност първия.6300 е далеч по нова камера с много по добър аф.Сега пак ще дойде дилема дали да е фф или кроп,както и че 6300 е малък апарат(сравнен с а7 ),но и на двата може да се сложи грип и пак ергономията,ще е в полза на фуфрейма.Ползвал съм а7м2 и не бях доволен от фокуса на слаба светлина.Киро (хостнейл)има 6300,а е ползвал и а7,мисля ще може да каже по подробно разликите м/у камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: kita   
Дата:   04-01-20 12:24

Reasons to choose Canon EOS M50 over Sony Alpha a6300 10 advantages

-Touch Screen Yes vs No Easy control of camera functions !!!

-LCD Screen Resolution 1.040k dotsvs 922k dots

- Timelapse Recording Yes vs With optional app creative shooting !!!

-Viewfinder !!!

-Selfie Friendly LCD Yes vs No Rotate LCD for taking Selfies

-Bluetooth Yes vs No Connect your camera to other devices via Blueetooth

-Max Video Bit rate 120mbps vs 100mbps Higher bit rate for better video quality

-Digital video stabilization Yes vs No Stabilizes your videos in-camera !!!

-Support for UHS Memory Cards UHS-Ivs none Read/Write in Ultra High Speeds

-Dual Pixel CMOS !!!!!!!!!!!!! vs PHASE DETECT

Снимах цяла година с Sony Alpha a6300 и имам личен опит. Много се смях на колега който си купи М50 и ми го препоръча. Направих моя избор когато след поредната изцепка ( AF-а правеше каквото не трябва ) на Sony по време на сесия спешни снимки на предмети. Вече две години съм с канончето и за фото и за видео и нито за миг не съм и помислял, че съм сбъркал.
А ако някоя умна глава ми извади за 300$ по-добър обектив от Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM аз ще се извиня официално за думите си и никога повече няма да пиша тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-20 13:27

Стига писахте тъпотии. Камерите се купуват за да снимат.

1. По-хубави снимки
2, по-добро видео
3. Повече обективи
4. По-добър АФ
5. По-добри цветове
6. Повече аксесоари
7, По-добър сервиз
8. По-качествена изработка
9. По-добра ергономия

Е това са нещата дето ти трябват в една камера.

Ако Ви трябва втора опция за избор между А6х00 и нещо друго вижте Фуджи. Аз не ги харесвам, но фактите са такива - Фуджи се стараят и правят истински камери и обективи.

Канон ЕОС М е за хора дето още мислят, че Канон се занимават с фотография...ми не, не се занимават. Спряха разработките преди 10 години. Прочетете сам във финансовите им отчети и корпоративни стратегии, публикувани са в интернет. Просто спряха да дават пари за разработка на нови сензори и нови продукти. Това се вижда с просто око. Канон не е фирма за фотография вече 1 десетилетие. Колко време трябва, за да Ви уврат главите. Продават тотални боклуци без да вложат и 5 йени в разработката им. А глупците ходят и си дават парите, както ги слагат в разни пирамиди и други схеми. Купуват видите ли, защото 1985-а година Канон били направили хубав апарат...ми хубаво ама сега сме 2020 и няма нищо общо с 1985-а.

Какво да му гледам на Канон бавния фокус ли? пластмасата от кофичка за кисело мляко ли? Динамичния обхват взет от диапозитивен филм ли? 55-200 бил хубав обектив. Чакай че за малко да падна от смях от стола. Хубав и сравнително евтин обектив е сигма 56/1.4 или 30/1.4 55-200 е боклук и за 100$

ПП Сонито 55-210 което е горе долу подобна история на Канонския зум е 450 лева, а не 300$ с укрито ДДС. Не знам защо ни обявявате цена в долари. Явно някакви незаконни схеми за пореден път се рекламират тука. Пък и в български сайт пишете на неграмотен английски. В България и ЕС валутите са други и езиците са други. Пък и в американски форум подобни неграмотни писания са си проява на неуважение....

ППП Прочие тия неща неграмотните дето сте написали повечето са лъжа нали знаете? Например визьора на А6300 е по-хубав от този на Канон.


ПППП Не харесвам Фуджи по две причини. Нямат хватка т.е. плоски са им камерите отпред и са неудобни за държане. От тука насетне да ми хвалят ергономията им е загубена кауза. А6300 е удобно да я хванеш. Другото е отвратителния дизайн инспириран от гей движението в САЩ от 70-те години. За мен си е чисто пед...ска работа. Не съм против хората с различни сексуални наклонности, просто не съм от тях. За мен индустриалния дизайн т.е. форма подчинена на функция е по-добрата опция. Слава богу имаме и двата варианта - Сони и Фуджи, та всеки може да си намери неговото. (В тая класация къде слагаме дизайна на кофичка за мляко на Канон?? някъде при грешките на природата вероятно)



Публикацията е редактирана (04-01-20 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: kita   
Дата:   04-01-20 14:47

hotsnail. колко време си снимал с CANON EOS M50+55-200?
Изобщо снимал ли си!?

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Mirrorless-Cameras/zgbs/electronics/3109924011

Въпреки, че М50 излиза две години по-късно ( февруари 2018 ) от въпросното Sony ( февруари 2016 ) къде е а6300 в класацията на най-продаваните безогледалки в света !?

За иновациите на Канон няма да споря, просто те са първи във всичко:
- първия автофокусен обектив в света
- първия CMOS Full Frame
- първата стабилизация на обектив
и мноооого други!!!
Сони закъсаха с продажбите на трлевизори и аудио та купиха Минолта и малко живнаха, но какво са изобретили?

Е, пак се намери ...
... така, че от мене - ЧАО!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-20 15:12

Пич ставаш смешен. Автофокусните системи са разработката на Пентакс оригинално а после Минолта първа ги внедрява в производството. Канон чак година след Минолта нещо вадят.

Другите неща май също са грешни

Първия фул фрейм сензор е на Кодак не на Канон

За стабилизация знам само че всички вече ползват стабилизирани сензори и само Канон нямат. Щото както ти казах от 10 години нищо не са правили ново.

Та хайде спри се с рекламата на тоя боклук.

А а6300 не се продава, щото от една година не се произвежда. Заменен е от а6100 и а6400.

Явно човека гледа за нещо втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: kita   
Дата:   04-01-20 18:07

Както винаги в този форум, тъкмо споделиш опит и мнение и искача някоя умна глава и започва да плюе.
(Да, през 1975г. един от инженерите на Кодак - Steven Sasson създава първата в света дигитална камера, но дотук. Борда на директорите отхвърля категорично евентуално производството и до 2012г. когато обявява фалита си продава дигитални камери произведени от други производители с марката Кодак.)

Съветвам "688757" да направи по няколко кадъра и с двете камери и тогава да избере.

Съветвам "hotsnail" да чете внимателно какво пишат другите и тогава да мъдрува и разбира се да не сравнява 35мм "твърд" обектив с дълъг зум 55-200! ( дали пак съм смешен !?)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: Admin   
Дата:   04-01-20 20:29

Съветваме hotsnail да преосмисли използването на думата "смешен" при водене на дискусия.

Благодарим предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: TPECHAT   
Дата:   05-01-20 10:52

Ако не е м50... има м5, който май е в промоция. Апаратчето има мноо добра картина и всичко на ЕФ байонет работи перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: kvakioh   
Дата:   05-01-20 11:07

В случая има решение, което е по-добро и с развитие. 6500 втора ръка и обективи. Не китови и т.н общи такива. 6300 на втора ръка има повече оферти.
М50 и към него има едва 3-4 хубави обектива и основно твърди и от Сигма, което донякъде "спасява" системата. 32/1.4, 11-22 и 22/2 са от Канон. По-евтин е наистина.
За съжаление леко са пренебрегнати обективите над 85мм и от двете марки. 55-200 e 200 eвро, 55-210 e 175 евро чисто нови. Единственото предимство за Канонския е по-тихата работа.
Сони А7-не, А7 II e ok. Натоварващо е после при обективите.
За ергономии, удобства нещата са пресилени като коментар и за сила в избора.
Гледам, че се иска видео, което е по-сложно и там Сонито е по-добре.
За комбинация-6300/6500 със Сигма 30/2.8 или 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: farushko   
Дата:   05-01-20 11:24

hotsnail написа:




>
> ПППП Не харесвам Фуджи по две
> причини. Нямат хватка т.е. плоски
> са им камерите отпред и са
> неудобни за държане. От тука
> насетне да ми хвалят ергономията
> им е загубена кауза. А6300 е удобно
> да я хванеш. Другото е
> отвратителния дизайн инспириран
> от гей движението в САЩ от 70-те
> години. За мен си е чисто пед...ска
> работа.

Ти определено водиш класацията за най-тъпи изказвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: 688757   
Дата:   05-01-20 13:53

Здравейте пак,да направя някои уточнения.Значи техниката ще се купува втора употреба.Иска ми се бюджета за всичко да не надхвърли 1800 лв.Заболя ме главата да гледам всички ревюта в нета,но навсякъде дават a6300 с по добро 4к,и по добри снимки и видео при iso над 800.M50 е с по добро 1080p, но пък на a6300 може 4k да се свали до 1080 и пак ще е добре.Засега клоня към Сони.На a6300,най ме дразни че няма тъч скрийн.Харесва ми a6500 и най вече a6400,но цената им и на вторичния пазар е двойна на a6300,и не знам доколко е оправдано.В момента имам оферта за a6300 kit,на под 10 000к ,за 850 лв,ако добавя един 50 ММ за 350 лв и 55-210 за 300-350 и ще влезна в бюджета.Пак казвам не мисля да залитам по обективи от по над 1000 лв бр,за която и да е система.A7 първа серия загледах,понеже е ff,и се намира по 700лв тялото.Но пък после трябват по скъпи и тежки обективи,светкавица.А и доколкото четох A7 и A7ii ,няма да ми дадат нищо повече в снимките от a6300 ,а на видео ще са по зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: wlad   
Дата:   05-01-20 14:10

доколкото четох A7 и A7ii ,няма да ми дадат нищо повече в снимките от a6300

Не разчитай на това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: 688757   
Дата:   05-01-20 18:19

Ами значи първо почнах гледайки A7 и A7ii,заради ниските цени за ФФ.После обаче,ровейки няколко дена нета и YouTube,установих ,че мненията на всички са ,че A7 ,има много минимално предимство в картината спрямо А6300.На високо исо,пак предимството е минимално.Единствено което е ясно,че имат по добро боке,заради големия сензор,и че държали повече на пушване при обработката на снимки.Всички обаче,са категорични,че A6300 има значително по бърз AF,по добър jpeg директно от камерата,и доста по добро видео.Интересното е че дори и на високо исо, предимството на A7 пак е минимално.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: ecobo   
Дата:   05-01-20 18:58

Хвърли едно око и на Олимпус. Уникални камерки са.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: wlad   
Дата:   05-01-20 22:16

ако търсиш бързия фокус при безогледалка - не си на верното място.
За исото, dxo не мисли много така. 1437 срещу 2248 не е много минимално /поне за мен де [smile] /.
Колега, аз няма да се намесвам изобщо в избора ти, само ще те посъветвам за целите на избора си, да се допитваш до компетентни източници.
Фулфрейма винаги ще "дава повече" от кропка, ама винаги, и след 100 години [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или Sony a6300
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   05-01-20 23:26

wlad написа:

> Фулфрейма винаги ще "дава повече"
> от кропка, ама винаги, и след 100
> години [smile]

Taка е, но разликата с течение на времето става по-незабележима.

Представи си, че имаш два фотоапарата, единият фокусира за 1 секунда, а другият за 0.5 секунди. Разликата в скоростта на фокусиране е двойна. Ще я усетиш ли? Разбира се отговорът е ДА. Сега си представи двойка доста по-усъвършенствани фотоапарати от които единият фокусира за 0.001 секунди, а другият за 0.0005 секунди. Разликата в скоростта отново е двойна, но дали ще се усети от човек? Съмнявам се.

Фулфреймът винаги ще "дава повече", но с развитието на технологията разликите постепенно стават по-малко забележими. Да речем, преди 15 години разликата е била около 1 стоп, толкова колкото е и днес, толкова ще бъде и в бъдеще. Тогава обаче 1 стоп разлика даваше забележима разлика дори в областта на ниските стойности на ISO, а днес вече не е така. С развитието на технологията разликите при средните стойности на ISO стават по-малко забележими. Как точно ще се развие технологията в бъдеще не знам, но можем да предположим примерно, че след 15 години снимка на 25 600 ISO ще бъде неотличима, независимо от това дали е снимана с кроп или с фулфрейм. Да, разликата ще я има, но тя ще бъде вече незабележима, както днес е незабележима при ниските стойности на ISO. За да забележим тогава разликата, ще трябва да снимаме примерно на 100 000 ISO.

В днешно време модерните кроп сензори са достатъчно добри, и при правилно боравене с техниката, могат да се получат отлични резултати.

Горенаписаното няма отношение към визията на кадъра. Ако човекът ще снима само портрети, и ако дефокусът му е мания, тогава да - отговорът е фулфрейм.



Публикацията е редактирана (06-01-20 00:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »