Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Hsathv   
Дата:   26-12-19 13:38

Задай на компютъра да клонира двата дисплея в настройките на дисплея. За да върви и звука по hdmi към телевизора трябва да са инсталирани hdmi audio драйверите за видеокартата. След това в настройките на аудиото на компютъра задай hdmi audio като устройство по подразбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   26-12-19 14:29

Опита ли да излъчиш ('cast') видео от компютъра директно към телевизора през WiFi? Става от всичко, но е най-лесно от браузър (поне от Chrome, където в главното меню има опция 'Cast' и като ти намери телевизора, просто... излъчваш). А понякога така пускам Youtube неща за споделяне с домочадието, защото ап-ът в телевизора е по-пипкав с търсенето...
- - -

Любопитно е, че чуваш звук (от собствен запис) през VGA, защото доколкото помня VGA беше стандарт за чисто видео без аудио канал? Или има варианти с добавен звуков канал? (И това цифрова връзка ли е, или стария аналогов 'composite' вход с някакъв адаптер за VGA?)
- - -

С HDMI е най-сложно заради множеството възможни причини да не минава сигнал:

- хардуер: най-заподозрян е кабелът, както по-горе споменаха. Не всички HDMI кабели са еднакво добри, нито дори 'еднакво стандартни'. Поради споменаването на нелицензен софтуер и икономически мотиви, възможно е да си с купил евтин HDMI кабел, а евтините рядко са най-качествени (като изработка и като стандартна съвместимост). Вземи назаем възможно най-качествен кабел, за да елиминираш тая възможна причина.

- софтуер - драйвъри: Честа причина за проблемна съвместимост. Масово препоръчваното обновяване на драйвърите до най-последна версия помага в много случаи, но понякога (противно на 'логиката') помага точно обратното. Връщане към по-стар драйвър може да върне съвместимостта на старата ти версия ОС с графичната карта и с външни устройства. Опитай и двете - 'Update Drivers' може да се окаже трудно по лицензни причини, но 'Roll Бack Driver' би трябвало да е по-лесно. Ако ОС не ти пречи да обновяваш, опитай и това - като за предпочитане сваляш нови драйвъри от производителя на компютъра ти, а не на графичната карта или от Microsoft.

- софтуер - настройки: тези са много и навсякъде някоя малка неточност може да събори целия дворец от кибритени клечки. Например:

- В настройките за дисплея виждаш ли телевизора като втори монитор? Можеш ли да го избереш? Ако не - опитай с настройките за два монитора (Fn + Fнещо-си, при мен е F8, но гледай за недвусмислената картинка) - там пробвай с 'Duplicate' или 'Extend', едно от двете би трябвало в другото меню да покаже телевизора като втори дисплей.

- В настройките за звука избран ли е HDMI като Default изход? Там, където имаш 'Speakers' и 'Headphones' трябва да има и HDMI или поне 'Digital Output Device'. Ако няма - включи опцията 'Show Disconnected Devices' и избери съответния изход да го направиш Default...

На слука! [smilie24]


Ред. Докато съм писал надълго, Hsathv е казал почти всичко много по-накратко [smilie5] [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-12-19 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 14:45

VGA съм комбинирал с отделен звуков кабел за връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 14:47

Още преди дни съм дупликирал мониторите и само със звука е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-12-19 16:23

Здрасти,
аз използвам схема на свързване, донякъде подобна на твоята. Използвам нов мощен лаптоп, купен лятото, само за музика и филми. Лаптопът е с платен лицензиран Win 10 Home edition.
Лаптопът е свързан по HDMI с телевизор Сони - 3-4 годишен. По USB съм свързал лаптопа с външен DAC, а DAC-а - усилвател и колони. Лаптопа го ползвам като източник - към него свързвам външни хардове с HiRes музика, и като стриймър - през него пускам стрийминг услугите за музика Tidal, Deezer и Spotify, за които съм абониран.
Установих, че за да вижда операционната система външния DAC, трябва първо да е пуснат компютърът, а след това да се включи DAC-ът. При това в прозореца за настройки на звука - картинката на говорители долу вдясно на системния Трей, като цъкнеш върху нея, се появяват три опции за извеждане на звук от компютъра - System, ,т.е. през вградената звукова карта и вградените говорител чета на лаптопа, Sony KDL тралала - т.е. лаптопът вижда телевизора по HDMI, и името на DAC-а след предварително инсталирани драйвъри на ДАКа.

По твоя проблем - ти включваш ли предварително от менюто на телевизора този HDMI вход, който е свързан с компютъра?
Изпробвай първо да пуснеш компютъра и след като зареди операционната система, чак тогава да пуснеш телевизора на съответния HDMI вход.
Щом си взел смарт телевизор, пусни му автоматичен ъпдейт на фърмуера през интернет - може да има достъпни по-нова версия за твоя модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 19:37

Михайлов2:БЛагодаря!

DAC:не съм ползвал и даже не съм проучвал що за джаджа е та и това трябва да науча явно...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 19:40

Махнах и после пак инсталирах Г.Хрома като обърнах внимание на всички настройки но не получих желания резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 21:05

Пуснах ДВД и през VGA с отделен звуков ИМА и картина и звук.

Но от Ю-ТЮБ и ТВ онлайн звук НЯМА.

Прегледах настройките на Тубата...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: sts1969   
Дата:   30-12-19 14:06

Ползвам от няколко години DAC (външна звукова карта) която купих за около 80лв. от частен пройзводител от Варна. Сайта се казваше audioplatinum.com. Върши си страхотно работата тази електроника, през нея подавам звук от компа към домашен усилвател, звука е неузнаваем. Моят модел е двуканално стерео, и се захранва от 5V на USB кабела, има 2 изхода: чинч и 3,5мм стерео жак за слушалки. При първото включване сама влиза в интернет и си дърпа драйверите който са и нужни, инсталира ги, и ми дава избор дали да е дефолт. Варненеца който ги произвежда предлагаше доста добър асортимент и многоканални ДАК-ове монтирани в красиви кутиики.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-19 16:53

По-горе писах (питах): в настройките за звука виждаш ли HDMI като опция за изход??

Не само трябва да се вижда изрично като отделна опция наред с говорители и слушалки (ако не се вижда - избираш да ти покаже също и 'Disabled' или 'Disconnected' устройствата), но и трябва да е избрана като Default.

Ако е 'Disabled' трябва да му цъкнеш 'Enable' , преди да го направиш Default.

Пробва ли тая процедура?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 10:51

Според мен,за музика си трябва отделно у-л и колони.Никой уважаващ себе си меломан не слуша от тубата.Говоря конкретно за музика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: philip   
Дата:   31-12-19 11:37

При подобни теми очаквам най-накрая авторът им да сподели намереното решение... colorphoto, успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 11:44

Михайлов...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 14:56

sts1969:Благодаря! Ще разуча DAC-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 14:57

niamago:Благодаря!

Всичко за което пишеш е препроверено и е правилно настроено.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:13

ombre:Винаги съм имал усилвател и колони от 12 годишен се запалих по хайфизма а вече съм на 48г.

Сега естествено също съм с усилвател и колони.

Сменил съм много Хай-Фи устройства през годините.

Проблема ми е че цифровите технологии промениха нещата а и откъм софтуерни познания съм на проба-грешка и имам много пропуски.

Първия си компютър се престраших да си купя преди 10 години чак на 38 лазарника и ме напрягат софтуерните хватки.

Сега има нови устройства за слушане на музика - стриймъри ако не се лъжа но малко от старите хайфисти имат понятие от тях.

Та ще бъда благодарен ако с думи прости ми се обясни що за животни са това и кога и как са удобни за слушане на музика.

Тубата хич не ме удовлетворява като саунд и искам да разбера как и с какво мога да слушам качествена музика от интернет.

Отдавна нямам нерви да слагам и вадя СДта и затова ми е удобен принципа както от Тубата: сещам се за някоя мелодия - търся я в мрежата и я плейвам с качествен саунд.[smile]

Иначе знам не един хайфист от моите набори,които още са с касети
и ролки и трудно си ползват смартфоните и лаптопите.[smilie3]



Публикацията е редактирана (31-12-19 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Hsathv   
Дата:   31-12-19 15:24

Нищо не е настроено, щото не работи. Имаш ли картина по hdmi? Нямаш. Имаш ли звук по hdml? Нямаш. Какво е проверено и настроено.
Туй че звук трябва да се слуша през усилвател и колони вече не е актуално. Народа слуша през телефоните и качеството го задоволява. Останаха изключително малко аудиоманиаци като мене, инвестирали една камара пари в техника за тоя където духа. Да си слушаме старите плочи. Щото новата музика е толкова деформирана още по време на миксирането, че няма значение на какво я слушаш. Изкуствено силно звучащи песни от което динамиката клони към нула. Отделно пък голяма част от аудиофилите са музикални инвалиди и не могат да различат примерно терца от квинта, но се гордеят с наличната си профи аудиотехника. Същото е при снимките. Ще кажете, че качествените снимки се правят с фотоапарат и хубави обективи. Народа го боли оная работа за фотоапаратите и си снимат с телефоните, като изобщо не ги интересува някакви си бокета на кълбета, пиксели и т.н. Оня ден съседа ми се хвали с 100 мегапикселово Ксиоми. Колко остри били снимките. Та той е с 10 диоптъра очила и не може да разчете субтитрите на филмите, иначе вижда пикселите перфектно. Общо взето нещата отидоха към оная тема във форума, дет всичко УМРЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:29

philip:Без преинсталация няма да мине явно.

Усещам май къде ще е ключа от баракта.

Драйверите на видео и звуковата карта и въобще на дъното въобще не съм подкарал след последната преинсталция ,макар да имаше звук от всичко и така.

Но не ме пуска да ги преинсталирам защото нещо бях човъркал и променил настройките на акаунта и сега не мога да го върна в предишното състояние.

За беля бях си направил акаунта администраторски и сега е много завъртяно да го върна и пише че не може току така.

Не иска да записва програми които смъквам при предишните а им отваря неква друга странична папка защото съм нямал разрешение като админ,но за разрешение не пита!
А нали съм админ?!

Че е и на английски уиндоуса за капак...

Не мога да отварям и някои програми но само някои?!

Ще пиша като се реши въпроса,живи и здрави да сме!



Щастлива Нова година колеги!



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 15:32

colorphoto, по едно време си мислих да не е проблем с инсталираните драйвери и кодеци. Трудно е да се даде съвет от дистанция, може би добро решение е да се опитате да преборите проблема заедно с твой познат разбиращ повече на място, ако няма такъв, вариант е да се обърнеш към доставчиците ти на интернет или може би още по-добре към гаранционното обслужване на телевизора (вероятно ще трябва да си платиш за консултацията и настройката). Разбирам те много добре, почти набори сме и съм бил в подобно положение. Успех в борбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:39

mmjm:Ще викна компютърджия за преинсталация на всичко че много бъгове се натрупаха в компютъра.

Преди сам си преинсталирах операционните системи ХП,7 и 8 но ще ми трябва помощ сега а и нямам време напоследък за проба-грешка.

От моите близки май по-компетентен няма та ако някой знае свестен човек който срещу разумно заплащане ще ми оправи тези неща може да пише...[smile]



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:52

mmjm:Не е от новия телевизор и при стария се получаваше тоя проблем от половин година.

Явно софтуерен...[smilie2]



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 16:18

„Не е от новия телевизор и при стария се получаваше тоя проблем от половин година.

Явно софтуерен...“

Аз не пиша, че е от телевизора, а че като е в гаранция теоретично хората обслужващи гаранцията би трябвало да могат да окажат най-адекватната помощ за свързване и настройки към всичко с което теоретично телевизорът трябва да може да се свърже. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 16:18

Hsathv:При стария телевизор допреди седмица имах HDMI картина само звук нямах но може би новия тв има възможност само за VGI да приема от компютър - поне това е по оскъдното ръководство за ползуване.

ВСЪЩНОСТ И ПРИ СТАРИ И ПРИ НОВИЯ ТЕЛЕВИЗОРИ,НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ЧРЕЗ HDMI ИЛИ ЧРЕЗ VGI+ЗВУКОВ КАБЕЛИ ИМАХ И СЕГА ИМАМ ЗВУК ОТ КОМПА НО САМО КОГАТО ПЛЕЙВАМ СД,ДВД и МОИ ВИДЕО ЗАПИСИ ОТ ФОТОАПАРАТИТЕ,САМО ОТ ОНЛАЙН ТУБАТА И ОНЛАЙН ТВ НЯМАМ.

Горния капс лок е за да не остават неясноти а не крещене.

А за новата музика и как я слушат съм абсолютно съгласен!

Да,явно е от неинсталираните драйвери,но преди и така имаше саунд близо година,което ме чуди...

Но не ме пуска да ги инсталирам защото разбутах акаунт-настройките си преди година и не ми стига компетентност да ги оправя.



Публикацията е редактирана (31-12-19 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 16:31

„И СЕГА ИМАМ ЗВУК НО САМО КОГАТО ПЛЕЙВАМ СД,ДВД и МОИ ВИДЕО ЗАПИСИ ОТ ФОТОАПАРАТИТЕ,САМО ОТ ОНЛАЙН ТУБАТА И ОНЛАЙН ТВ НЯМАМ“

Според мен това 90% е проблем с инсталираните кодеци, добре е че търсиш помощ на място, защото имам чувството, че се оплиташ все повече и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 16:50

Hsathv,така е за съжаление.Аз също от много години се занимавам с хай-фи,но си става нещо,което е за сравнително тесен кръг от хора,които се интересуват от такива неща.Същото е и с фотото,с колите и т.н.Но няма и как да бъде друго,все пак масовия потребител надвишава тези които гледат да са по навътре в дадената област.

Colorphoto,това с даковете ,не знам до колко ще ти помогне,по скоро не за твоя проблем.Отделно от това,ако искаш да ползваш такъв и да усетиш разлика,си трябва нещо висок клас,иначе само ще си дадеш парите на вятъра.На 48 щом си не си стар,по ми е интересно след като си хай-фи,как не си чул че звука може да се прекара през дак.Най вероятно е свързано с кодеци,но наистина ако имаш френд дето да разбира,го питай за помощ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »