Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-19 23:21

Моля за съвет аудиторията!

Възникна проблем при изкарване на звук от компютъра към усилвателя.

По принцип всичко е свързано уж правилно и тестов сигнал има и в левия и в десния канал когато натисна плей-иконката в диспечера риълтек хд,има и звук когато плейна мой видеозапис,който съм правил с фотоапаратите си.

Обаче когато реша да гледам онлайн телевизия или да пусна музика от ю-тюб звукът изчезва!

Къде може да е проблема колеги съфорумци?!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: menton   
Дата:   23-12-19 00:41

Не знам, какъв усилвател ползваш и с какъв кабел е вързан към компютъра, но възможните причини, са настройки или драйвери.
Ако ползваш HDMI или оптичен кабел възможната причина е че сигнала идващ от компютъра трябва да се обработи в усилвателя и вече зависи, какви характеристики има, но може да промениш изходният сигнал от самия компютър, но ако е вързан с обикновен стерео жак(като за слушалки) вече нямам идея. Успех



Публикацията е редактирана (23-12-19 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   23-12-19 00:59

Виж на самия плеер да не би да си спрял звука

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: hansto   
Дата:   23-12-19 06:20

При мен ми е взимало хдми на монитора за основен звук и трябваше да му задам звуковата карта. Най-вероятно е нещо такова

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: stef7   
Дата:   23-12-19 09:27

Моето мнение се припокрива с това на колегите. Най-вероятно става въпрос за настройки. Просто трябва да подходиш систематично за да решиш проблема

1. Да е ясно кой е изхода от компютъра към усилвателя. Изглежда в твоя случай е 3.5мм жак защото обикновено те се поддържат от вградените предусилватели на дъното с чип на фирмата Realtek'

2. Гледаш дали компютъра наистина ползва този изход когато пускаш програмите с които звука работи и с които не работи. Това най-лесно става като кликнеш на малката иконка с високоговорител долу в дясно на лентата за програмите на Winodows. То си пище горе над плъзгача кой е изхода - примерно Speakers / Headphones Realtek. Първо го проверяваш когато работи с с видеата и след това когато пускаш Youtube през browser. Оттам и може да ги сменяш различните изходи и да ги оправиш ако не са както трябва.

3. Ако пак не работи след като си проверил че изхода е един и същ, значи има проблем с browsera нещо. Или звука ти е спрян там или не работи както трябва. Пробвай с друг browser. Online телевизия предполагам също гледаш през browser


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: sts1969   
Дата:   23-12-19 13:17

Причината вероятно е в самите плеъри на Ю-туб и онлайн ТВ, бръкни им в настройките. Може да е Flash плеър, той обикновенно се ползва за онлайн предавания, инсталирай го ако го нямаш. Браузъра доста често приема този Флащ плеър за "нашественик", и го спира, налага се да го разрешиш ръчно. Горе в дясно до звездичката за букмаркс се появява едно малко пъзелче с червен знак ако има някаква забрана. Кликваш на това пъзелче, и влизаш в настройките за ръчно разрешаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: CDman   
Дата:   23-12-19 14:21

За УИН7 - десен бутон на иконката на саунда и виж дали не е мютнат браузъра.

Нещо такова трябва да видиш:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-12/1577103566_mixer.jpg



Успех ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 16:43

Благодаря на всички!

Свързвания и кабели са ми правилни.

Всичките ми настройки за звук,плъзгачи са ОК по принцип.

Явно е от софтуера и/или плеъри и подобни.

Преди година ми действаше безпроблемно свързването но после по причини за които се догаждам стана неизползваемо.

Уиндоуса 10 ми е както се сещате по втория начин от 2г. и изписва искане за активация но лицензен ключ няма и няма и перспектива да купя защото ми изгоря телевизора и купих телевизор...

Пари нема.

Какво може да направя според Вас?



Публикацията е редактирана (23-12-19 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 16:52

Ново двайсет!

Новия телевизор не разпознава HDMI сигнала от компютъра и пробвах през VGA,където има сигнал нооо... освен мишката излизат само няколко иконки в долния бар и някаква карта на света на която са изтипосани 9 държави в които нямало неплатен софтуер!

Отказва да покаже картината от компютъра,която получавам на монитора си!

Демек...

Идеи за излизане от ситуацията?



Публикацията е редактирана (23-12-19 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   23-12-19 17:46

Проблема може да е проблема в телевизора „„

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 18:17

китен:Остави чувството за хумор сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: rufani   
Дата:   23-12-19 18:54

виж като включиш жака в компа не ти ли излиза едно малко прозорче откъдето да му зададеш слушалки или външен говорител,иаз имах подобна чуденка и се оказа точно това прозорче.успех и весели празници.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 19:02

Тези прозорци всичките съм ги настроил както следва - няколко години гледах така без проблем но явно от софтуера е...

Въпроса е и как да избегна проблема с невалидния Уиндоус и да излиза сигнал в новия телевизор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: uri64   
Дата:   23-12-19 21:51

colorphoto написа:

....
> Въпроса е и как да избегна
> проблема с невалидния Уиндоус ...

С валиден Уиндоус. Домашната версия на Уин 10 е на смешни пари в сравнение с цената на един 40" 4к телевизор или на безогледален ФФ и преходник за обективи.[smilie23]

В случай на непоносимост към Уиндоус от принципни съображения - с Linux или Mac OS.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: hansto   
Дата:   23-12-19 21:52

За активация на уин10 виж Замунда и auto spico примерно. Но тя няма нищо общо с звук/картина. Виж си default playback device и си активирай втория екран, ако не е fn+P или уин бутона+Р, не се сещам сега

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 22:51

Благодаря колеги!

Юри64,всеки си преценява за разходите по неговите приоритети и спрямо неговите доходи и битие.

А на днешно време доходите на различните люде са много разни и заради това не е удачно да се прави сметка отстрани.



Публикацията е редактирана (23-12-19 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Антивик   
Дата:   24-12-19 08:27

А що ти требе да се тормозиш с тази 10-ка...?[smilie11] Аз си маам още със седмицата и не виждам никакви зорове.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: wlad   
Дата:   24-12-19 09:38

Доколкото разбирам, искаш да вържеш компютъра към телевизора, за да плейваш от него.
Това винаги в моите опити е свързано с куп кабели и щракане по прозорци и човки, а в по-оптималния вариант - разнасяне на флашки от пц-то към стб-то.
Съответно генерално реших проблемът, като купих един андроид твбокс. Прехвърля през вифи, плейва тубата, онлайн тв и какво ли не.
Струва 30-40лв тази играчка, но спестява много нерви.
Просто споделям, може да е от полза ..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-19 10:14

Чипа на компютъра ми отхвърля старите ОС и инак нямаше да имам тея ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-19 10:22

влад:Аз от доста години съм свързал с кабели ТВ и Десктопа че обичам големи екрани.

Вчера купих смарт телевизор с уай-фай та дали ще ми е по-универсална тази джадажа която ти ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Антивик   
Дата:   24-12-19 10:33

Те туй то с тез нови чипове...не може си ползва човек система с коят е свикнал[smilie2]. Аз при мен този проблем съм си го решил по най-простият начин, на ТВ-то съм пуснал само картината, а звукът си е от компа с неговите 5-6 тон колони и вградения усилвател, допълнителен усилвател до сега не ми е трябвал...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: wlad   
Дата:   24-12-19 12:46

Ааа, ти искаш да ползваш телевизора вместо монитор и да пускаш всичко от компютъра, сега вдянах.
Ами не, в този случай бокс няма да е от полза.
Аз също си разделям звука от картината, тъй като съм вързал към един стар техникс усилвател всичко "музикално", което имам в дома - телевизия, бокс, грамофон и всичко общо заминава към две 100 ватови архаични колони техникс [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: stef7   
Дата:   24-12-19 13:04

Проблемите със звука както и HDMI нямат нищо общо с OS и нелицензираната версия на Windows която ползваш. Лицензиран или не Windows си работи по същия начин. Ако си го взел от официалния сайт на MS няма други грижи освен напомнянията и някои малки ограничения като това че не може да смениш темата или десктоп екрана. По-скоро бих проверил дали си качва последните промени и най-вече дали обновява редовно вградения анти вирусен софтуер. Ако е качен от торенти или нещо от рода тогава няма сигурност какво точно ползваш.

И не мисля че избора да се ползва нелицензира или лицензиран софтуер има нещо общо с финансовите възможности. Лицензиран Windows 10 се намира за 130лв, макар и по неофициални канали. Мисля че дори да си вземеш комоютър за 200лв, 130лв отгоре са поносима цена. Но всеки решава сам за себе си.

За звука вече дадохме достатъчно идеи къде и как да се търси проблема. За HDMI - провери видео картата на компютъра и телевизора какви HDMI стандарти поддържат. Защото има различни. Провери/смени кабела и там може да има проблем. Входове изходи и т.н. Трябва да се гледа, хардуерна съвместимост/несъвместимост,после свързаност, после драйвери, после настройки. Отново ОС тук не може да е проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 12:35

Светло Рождество на всички съфорумци и благодарности за отзивите Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 12:42

Имам напредък с включването към новия ТВ но пълноценен звук още нямам!

Успях да изкарам картина от ПС-то на ТВ но САМО чрез VGA входа а HDMI не намира сигнал...

Така имам картина но звук се чува САМО от видеа,които съм записал от апарата на компа и от тестовия сигнал на аудио мениджъра,както и звуците от включване на устройства и получаване на съобщения се чуват.

От Ю-тюб и лайв-тав НЯМАМ звук!

Мистерия!?

И защо HDMI не детектва сигнала от ПС?



Публикацията е редактирана (26-12-19 12:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »