Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-19 23:21

Моля за съвет аудиторията!

Възникна проблем при изкарване на звук от компютъра към усилвателя.

По принцип всичко е свързано уж правилно и тестов сигнал има и в левия и в десния канал когато натисна плей-иконката в диспечера риълтек хд,има и звук когато плейна мой видеозапис,който съм правил с фотоапаратите си.

Обаче когато реша да гледам онлайн телевизия или да пусна музика от ю-тюб звукът изчезва!

Къде може да е проблема колеги съфорумци?!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: menton   
Дата:   23-12-19 00:41

Не знам, какъв усилвател ползваш и с какъв кабел е вързан към компютъра, но възможните причини, са настройки или драйвери.
Ако ползваш HDMI или оптичен кабел възможната причина е че сигнала идващ от компютъра трябва да се обработи в усилвателя и вече зависи, какви характеристики има, но може да промениш изходният сигнал от самия компютър, но ако е вързан с обикновен стерео жак(като за слушалки) вече нямам идея. Успех



Публикацията е редактирана (23-12-19 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   23-12-19 00:59

Виж на самия плеер да не би да си спрял звука

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: hansto   
Дата:   23-12-19 06:20

При мен ми е взимало хдми на монитора за основен звук и трябваше да му задам звуковата карта. Най-вероятно е нещо такова

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: stef7   
Дата:   23-12-19 09:27

Моето мнение се припокрива с това на колегите. Най-вероятно става въпрос за настройки. Просто трябва да подходиш систематично за да решиш проблема

1. Да е ясно кой е изхода от компютъра към усилвателя. Изглежда в твоя случай е 3.5мм жак защото обикновено те се поддържат от вградените предусилватели на дъното с чип на фирмата Realtek'

2. Гледаш дали компютъра наистина ползва този изход когато пускаш програмите с които звука работи и с които не работи. Това най-лесно става като кликнеш на малката иконка с високоговорител долу в дясно на лентата за програмите на Winodows. То си пище горе над плъзгача кой е изхода - примерно Speakers / Headphones Realtek. Първо го проверяваш когато работи с с видеата и след това когато пускаш Youtube през browser. Оттам и може да ги сменяш различните изходи и да ги оправиш ако не са както трябва.

3. Ако пак не работи след като си проверил че изхода е един и същ, значи има проблем с browsera нещо. Или звука ти е спрян там или не работи както трябва. Пробвай с друг browser. Online телевизия предполагам също гледаш през browser


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: sts1969   
Дата:   23-12-19 13:17

Причината вероятно е в самите плеъри на Ю-туб и онлайн ТВ, бръкни им в настройките. Може да е Flash плеър, той обикновенно се ползва за онлайн предавания, инсталирай го ако го нямаш. Браузъра доста често приема този Флащ плеър за "нашественик", и го спира, налага се да го разрешиш ръчно. Горе в дясно до звездичката за букмаркс се появява едно малко пъзелче с червен знак ако има някаква забрана. Кликваш на това пъзелче, и влизаш в настройките за ръчно разрешаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: CDman   
Дата:   23-12-19 14:21

За УИН7 - десен бутон на иконката на саунда и виж дали не е мютнат браузъра.

Нещо такова трябва да видиш:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-12/1577103566_mixer.jpg



Успех ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 16:43

Благодаря на всички!

Свързвания и кабели са ми правилни.

Всичките ми настройки за звук,плъзгачи са ОК по принцип.

Явно е от софтуера и/или плеъри и подобни.

Преди година ми действаше безпроблемно свързването но после по причини за които се догаждам стана неизползваемо.

Уиндоуса 10 ми е както се сещате по втория начин от 2г. и изписва искане за активация но лицензен ключ няма и няма и перспектива да купя защото ми изгоря телевизора и купих телевизор...

Пари нема.

Какво може да направя според Вас?



Публикацията е редактирана (23-12-19 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 16:52

Ново двайсет!

Новия телевизор не разпознава HDMI сигнала от компютъра и пробвах през VGA,където има сигнал нооо... освен мишката излизат само няколко иконки в долния бар и някаква карта на света на която са изтипосани 9 държави в които нямало неплатен софтуер!

Отказва да покаже картината от компютъра,която получавам на монитора си!

Демек...

Идеи за излизане от ситуацията?



Публикацията е редактирана (23-12-19 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   23-12-19 17:46

Проблема може да е проблема в телевизора „„

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 18:17

китен:Остави чувството за хумор сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: rufani   
Дата:   23-12-19 18:54

виж като включиш жака в компа не ти ли излиза едно малко прозорче откъдето да му зададеш слушалки или външен говорител,иаз имах подобна чуденка и се оказа точно това прозорче.успех и весели празници.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 19:02

Тези прозорци всичките съм ги настроил както следва - няколко години гледах така без проблем но явно от софтуера е...

Въпроса е и как да избегна проблема с невалидния Уиндоус и да излиза сигнал в новия телевизор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: uri64   
Дата:   23-12-19 21:51

colorphoto написа:

....
> Въпроса е и как да избегна
> проблема с невалидния Уиндоус ...

С валиден Уиндоус. Домашната версия на Уин 10 е на смешни пари в сравнение с цената на един 40" 4к телевизор или на безогледален ФФ и преходник за обективи.[smilie23]

В случай на непоносимост към Уиндоус от принципни съображения - с Linux или Mac OS.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: hansto   
Дата:   23-12-19 21:52

За активация на уин10 виж Замунда и auto spico примерно. Но тя няма нищо общо с звук/картина. Виж си default playback device и си активирай втория екран, ако не е fn+P или уин бутона+Р, не се сещам сега

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-19 22:51

Благодаря колеги!

Юри64,всеки си преценява за разходите по неговите приоритети и спрямо неговите доходи и битие.

А на днешно време доходите на различните люде са много разни и заради това не е удачно да се прави сметка отстрани.



Публикацията е редактирана (23-12-19 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Антивик   
Дата:   24-12-19 08:27

А що ти требе да се тормозиш с тази 10-ка...?[smilie11] Аз си маам още със седмицата и не виждам никакви зорове.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: wlad   
Дата:   24-12-19 09:38

Доколкото разбирам, искаш да вържеш компютъра към телевизора, за да плейваш от него.
Това винаги в моите опити е свързано с куп кабели и щракане по прозорци и човки, а в по-оптималния вариант - разнасяне на флашки от пц-то към стб-то.
Съответно генерално реших проблемът, като купих един андроид твбокс. Прехвърля през вифи, плейва тубата, онлайн тв и какво ли не.
Струва 30-40лв тази играчка, но спестява много нерви.
Просто споделям, може да е от полза ..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-19 10:14

Чипа на компютъра ми отхвърля старите ОС и инак нямаше да имам тея ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-19 10:22

влад:Аз от доста години съм свързал с кабели ТВ и Десктопа че обичам големи екрани.

Вчера купих смарт телевизор с уай-фай та дали ще ми е по-универсална тази джадажа която ти ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Антивик   
Дата:   24-12-19 10:33

Те туй то с тез нови чипове...не може си ползва човек система с коят е свикнал[smilie2]. Аз при мен този проблем съм си го решил по най-простият начин, на ТВ-то съм пуснал само картината, а звукът си е от компа с неговите 5-6 тон колони и вградения усилвател, допълнителен усилвател до сега не ми е трябвал...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: wlad   
Дата:   24-12-19 12:46

Ааа, ти искаш да ползваш телевизора вместо монитор и да пускаш всичко от компютъра, сега вдянах.
Ами не, в този случай бокс няма да е от полза.
Аз също си разделям звука от картината, тъй като съм вързал към един стар техникс усилвател всичко "музикално", което имам в дома - телевизия, бокс, грамофон и всичко общо заминава към две 100 ватови архаични колони техникс [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: stef7   
Дата:   24-12-19 13:04

Проблемите със звука както и HDMI нямат нищо общо с OS и нелицензираната версия на Windows която ползваш. Лицензиран или не Windows си работи по същия начин. Ако си го взел от официалния сайт на MS няма други грижи освен напомнянията и някои малки ограничения като това че не може да смениш темата или десктоп екрана. По-скоро бих проверил дали си качва последните промени и най-вече дали обновява редовно вградения анти вирусен софтуер. Ако е качен от торенти или нещо от рода тогава няма сигурност какво точно ползваш.

И не мисля че избора да се ползва нелицензира или лицензиран софтуер има нещо общо с финансовите възможности. Лицензиран Windows 10 се намира за 130лв, макар и по неофициални канали. Мисля че дори да си вземеш комоютър за 200лв, 130лв отгоре са поносима цена. Но всеки решава сам за себе си.

За звука вече дадохме достатъчно идеи къде и как да се търси проблема. За HDMI - провери видео картата на компютъра и телевизора какви HDMI стандарти поддържат. Защото има различни. Провери/смени кабела и там може да има проблем. Входове изходи и т.н. Трябва да се гледа, хардуерна съвместимост/несъвместимост,после свързаност, после драйвери, после настройки. Отново ОС тук не може да е проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 12:35

Светло Рождество на всички съфорумци и благодарности за отзивите Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 12:42

Имам напредък с включването към новия ТВ но пълноценен звук още нямам!

Успях да изкарам картина от ПС-то на ТВ но САМО чрез VGA входа а HDMI не намира сигнал...

Така имам картина но звук се чува САМО от видеа,които съм записал от апарата на компа и от тестовия сигнал на аудио мениджъра,както и звуците от включване на устройства и получаване на съобщения се чуват.

От Ю-тюб и лайв-тав НЯМАМ звук!

Мистерия!?

И защо HDMI не детектва сигнала от ПС?



Публикацията е редактирана (26-12-19 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Hsathv   
Дата:   26-12-19 13:38

Задай на компютъра да клонира двата дисплея в настройките на дисплея. За да върви и звука по hdmi към телевизора трябва да са инсталирани hdmi audio драйверите за видеокартата. След това в настройките на аудиото на компютъра задай hdmi audio като устройство по подразбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   26-12-19 14:29

Опита ли да излъчиш ('cast') видео от компютъра директно към телевизора през WiFi? Става от всичко, но е най-лесно от браузър (поне от Chrome, където в главното меню има опция 'Cast' и като ти намери телевизора, просто... излъчваш). А понякога така пускам Youtube неща за споделяне с домочадието, защото ап-ът в телевизора е по-пипкав с търсенето...
- - -

Любопитно е, че чуваш звук (от собствен запис) през VGA, защото доколкото помня VGA беше стандарт за чисто видео без аудио канал? Или има варианти с добавен звуков канал? (И това цифрова връзка ли е, или стария аналогов 'composite' вход с някакъв адаптер за VGA?)
- - -

С HDMI е най-сложно заради множеството възможни причини да не минава сигнал:

- хардуер: най-заподозрян е кабелът, както по-горе споменаха. Не всички HDMI кабели са еднакво добри, нито дори 'еднакво стандартни'. Поради споменаването на нелицензен софтуер и икономически мотиви, възможно е да си с купил евтин HDMI кабел, а евтините рядко са най-качествени (като изработка и като стандартна съвместимост). Вземи назаем възможно най-качествен кабел, за да елиминираш тая възможна причина.

- софтуер - драйвъри: Честа причина за проблемна съвместимост. Масово препоръчваното обновяване на драйвърите до най-последна версия помага в много случаи, но понякога (противно на 'логиката') помага точно обратното. Връщане към по-стар драйвър може да върне съвместимостта на старата ти версия ОС с графичната карта и с външни устройства. Опитай и двете - 'Update Drivers' може да се окаже трудно по лицензни причини, но 'Roll Бack Driver' би трябвало да е по-лесно. Ако ОС не ти пречи да обновяваш, опитай и това - като за предпочитане сваляш нови драйвъри от производителя на компютъра ти, а не на графичната карта или от Microsoft.

- софтуер - настройки: тези са много и навсякъде някоя малка неточност може да събори целия дворец от кибритени клечки. Например:

- В настройките за дисплея виждаш ли телевизора като втори монитор? Можеш ли да го избереш? Ако не - опитай с настройките за два монитора (Fn + Fнещо-си, при мен е F8, но гледай за недвусмислената картинка) - там пробвай с 'Duplicate' или 'Extend', едно от двете би трябвало в другото меню да покаже телевизора като втори дисплей.

- В настройките за звука избран ли е HDMI като Default изход? Там, където имаш 'Speakers' и 'Headphones' трябва да има и HDMI или поне 'Digital Output Device'. Ако няма - включи опцията 'Show Disconnected Devices' и избери съответния изход да го направиш Default...

На слука! [smilie24]


Ред. Докато съм писал надълго, Hsathv е казал почти всичко много по-накратко [smilie5] [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-12-19 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 14:45

VGA съм комбинирал с отделен звуков кабел за връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   26-12-19 14:47

Още преди дни съм дупликирал мониторите и само със звука е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-12-19 16:23

Здрасти,
аз използвам схема на свързване, донякъде подобна на твоята. Използвам нов мощен лаптоп, купен лятото, само за музика и филми. Лаптопът е с платен лицензиран Win 10 Home edition.
Лаптопът е свързан по HDMI с телевизор Сони - 3-4 годишен. По USB съм свързал лаптопа с външен DAC, а DAC-а - усилвател и колони. Лаптопа го ползвам като източник - към него свързвам външни хардове с HiRes музика, и като стриймър - през него пускам стрийминг услугите за музика Tidal, Deezer и Spotify, за които съм абониран.
Установих, че за да вижда операционната система външния DAC, трябва първо да е пуснат компютърът, а след това да се включи DAC-ът. При това в прозореца за настройки на звука - картинката на говорители долу вдясно на системния Трей, като цъкнеш върху нея, се появяват три опции за извеждане на звук от компютъра - System, ,т.е. през вградената звукова карта и вградените говорител чета на лаптопа, Sony KDL тралала - т.е. лаптопът вижда телевизора по HDMI, и името на DAC-а след предварително инсталирани драйвъри на ДАКа.

По твоя проблем - ти включваш ли предварително от менюто на телевизора този HDMI вход, който е свързан с компютъра?
Изпробвай първо да пуснеш компютъра и след като зареди операционната система, чак тогава да пуснеш телевизора на съответния HDMI вход.
Щом си взел смарт телевизор, пусни му автоматичен ъпдейт на фърмуера през интернет - може да има достъпни по-нова версия за твоя модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 19:37

Михайлов2:БЛагодаря!

DAC:не съм ползвал и даже не съм проучвал що за джаджа е та и това трябва да науча явно...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 19:40

Махнах и после пак инсталирах Г.Хрома като обърнах внимание на всички настройки но не получих желания резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   27-12-19 21:05

Пуснах ДВД и през VGA с отделен звуков ИМА и картина и звук.

Но от Ю-ТЮБ и ТВ онлайн звук НЯМА.

Прегледах настройките на Тубата...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: sts1969   
Дата:   30-12-19 14:06

Ползвам от няколко години DAC (външна звукова карта) която купих за около 80лв. от частен пройзводител от Варна. Сайта се казваше audioplatinum.com. Върши си страхотно работата тази електроника, през нея подавам звук от компа към домашен усилвател, звука е неузнаваем. Моят модел е двуканално стерео, и се захранва от 5V на USB кабела, има 2 изхода: чинч и 3,5мм стерео жак за слушалки. При първото включване сама влиза в интернет и си дърпа драйверите който са и нужни, инсталира ги, и ми дава избор дали да е дефолт. Варненеца който ги произвежда предлагаше доста добър асортимент и многоканални ДАК-ове монтирани в красиви кутиики.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-19 16:53

По-горе писах (питах): в настройките за звука виждаш ли HDMI като опция за изход??

Не само трябва да се вижда изрично като отделна опция наред с говорители и слушалки (ако не се вижда - избираш да ти покаже също и 'Disabled' или 'Disconnected' устройствата), но и трябва да е избрана като Default.

Ако е 'Disabled' трябва да му цъкнеш 'Enable' , преди да го направиш Default.

Пробва ли тая процедура?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 10:51

Според мен,за музика си трябва отделно у-л и колони.Никой уважаващ себе си меломан не слуша от тубата.Говоря конкретно за музика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: philip   
Дата:   31-12-19 11:37

При подобни теми очаквам най-накрая авторът им да сподели намереното решение... colorphoto, успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 11:44

Михайлов...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 14:56

sts1969:Благодаря! Ще разуча DAC-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 14:57

niamago:Благодаря!

Всичко за което пишеш е препроверено и е правилно настроено.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:13

ombre:Винаги съм имал усилвател и колони от 12 годишен се запалих по хайфизма а вече съм на 48г.

Сега естествено също съм с усилвател и колони.

Сменил съм много Хай-Фи устройства през годините.

Проблема ми е че цифровите технологии промениха нещата а и откъм софтуерни познания съм на проба-грешка и имам много пропуски.

Първия си компютър се престраших да си купя преди 10 години чак на 38 лазарника и ме напрягат софтуерните хватки.

Сега има нови устройства за слушане на музика - стриймъри ако не се лъжа но малко от старите хайфисти имат понятие от тях.

Та ще бъда благодарен ако с думи прости ми се обясни що за животни са това и кога и как са удобни за слушане на музика.

Тубата хич не ме удовлетворява като саунд и искам да разбера как и с какво мога да слушам качествена музика от интернет.

Отдавна нямам нерви да слагам и вадя СДта и затова ми е удобен принципа както от Тубата: сещам се за някоя мелодия - търся я в мрежата и я плейвам с качествен саунд.[smile]

Иначе знам не един хайфист от моите набори,които още са с касети
и ролки и трудно си ползват смартфоните и лаптопите.[smilie3]



Публикацията е редактирана (31-12-19 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Hsathv   
Дата:   31-12-19 15:24

Нищо не е настроено, щото не работи. Имаш ли картина по hdmi? Нямаш. Имаш ли звук по hdml? Нямаш. Какво е проверено и настроено.
Туй че звук трябва да се слуша през усилвател и колони вече не е актуално. Народа слуша през телефоните и качеството го задоволява. Останаха изключително малко аудиоманиаци като мене, инвестирали една камара пари в техника за тоя където духа. Да си слушаме старите плочи. Щото новата музика е толкова деформирана още по време на миксирането, че няма значение на какво я слушаш. Изкуствено силно звучащи песни от което динамиката клони към нула. Отделно пък голяма част от аудиофилите са музикални инвалиди и не могат да различат примерно терца от квинта, но се гордеят с наличната си профи аудиотехника. Същото е при снимките. Ще кажете, че качествените снимки се правят с фотоапарат и хубави обективи. Народа го боли оная работа за фотоапаратите и си снимат с телефоните, като изобщо не ги интересува някакви си бокета на кълбета, пиксели и т.н. Оня ден съседа ми се хвали с 100 мегапикселово Ксиоми. Колко остри били снимките. Та той е с 10 диоптъра очила и не може да разчете субтитрите на филмите, иначе вижда пикселите перфектно. Общо взето нещата отидоха към оная тема във форума, дет всичко УМРЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:29

philip:Без преинсталация няма да мине явно.

Усещам май къде ще е ключа от баракта.

Драйверите на видео и звуковата карта и въобще на дъното въобще не съм подкарал след последната преинсталция ,макар да имаше звук от всичко и така.

Но не ме пуска да ги преинсталирам защото нещо бях човъркал и променил настройките на акаунта и сега не мога да го върна в предишното състояние.

За беля бях си направил акаунта администраторски и сега е много завъртяно да го върна и пише че не може току така.

Не иска да записва програми които смъквам при предишните а им отваря неква друга странична папка защото съм нямал разрешение като админ,но за разрешение не пита!
А нали съм админ?!

Че е и на английски уиндоуса за капак...

Не мога да отварям и някои програми но само някои?!

Ще пиша като се реши въпроса,живи и здрави да сме!



Щастлива Нова година колеги!



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 15:32

colorphoto, по едно време си мислих да не е проблем с инсталираните драйвери и кодеци. Трудно е да се даде съвет от дистанция, може би добро решение е да се опитате да преборите проблема заедно с твой познат разбиращ повече на място, ако няма такъв, вариант е да се обърнеш към доставчиците ти на интернет или може би още по-добре към гаранционното обслужване на телевизора (вероятно ще трябва да си платиш за консултацията и настройката). Разбирам те много добре, почти набори сме и съм бил в подобно положение. Успех в борбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:39

mmjm:Ще викна компютърджия за преинсталация на всичко че много бъгове се натрупаха в компютъра.

Преди сам си преинсталирах операционните системи ХП,7 и 8 но ще ми трябва помощ сега а и нямам време напоследък за проба-грешка.

От моите близки май по-компетентен няма та ако някой знае свестен човек който срещу разумно заплащане ще ми оправи тези неща може да пише...[smile]



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 15:52

mmjm:Не е от новия телевизор и при стария се получаваше тоя проблем от половин година.

Явно софтуерен...[smilie2]



Публикацията е редактирана (31-12-19 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 16:18

„Не е от новия телевизор и при стария се получаваше тоя проблем от половин година.

Явно софтуерен...“

Аз не пиша, че е от телевизора, а че като е в гаранция теоретично хората обслужващи гаранцията би трябвало да могат да окажат най-адекватната помощ за свързване и настройки към всичко с което теоретично телевизорът трябва да може да се свърже. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 16:18

Hsathv:При стария телевизор допреди седмица имах HDMI картина само звук нямах но може би новия тв има възможност само за VGI да приема от компютър - поне това е по оскъдното ръководство за ползуване.

ВСЪЩНОСТ И ПРИ СТАРИ И ПРИ НОВИЯ ТЕЛЕВИЗОРИ,НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ЧРЕЗ HDMI ИЛИ ЧРЕЗ VGI+ЗВУКОВ КАБЕЛИ ИМАХ И СЕГА ИМАМ ЗВУК ОТ КОМПА НО САМО КОГАТО ПЛЕЙВАМ СД,ДВД и МОИ ВИДЕО ЗАПИСИ ОТ ФОТОАПАРАТИТЕ,САМО ОТ ОНЛАЙН ТУБАТА И ОНЛАЙН ТВ НЯМАМ.

Горния капс лок е за да не остават неясноти а не крещене.

А за новата музика и как я слушат съм абсолютно съгласен!

Да,явно е от неинсталираните драйвери,но преди и така имаше саунд близо година,което ме чуди...

Но не ме пуска да ги инсталирам защото разбутах акаунт-настройките си преди година и не ми стига компетентност да ги оправя.



Публикацията е редактирана (31-12-19 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: mmjm   
Дата:   31-12-19 16:31

„И СЕГА ИМАМ ЗВУК НО САМО КОГАТО ПЛЕЙВАМ СД,ДВД и МОИ ВИДЕО ЗАПИСИ ОТ ФОТОАПАРАТИТЕ,САМО ОТ ОНЛАЙН ТУБАТА И ОНЛАЙН ТВ НЯМАМ“

Според мен това 90% е проблем с инсталираните кодеци, добре е че търсиш помощ на място, защото имам чувството, че се оплиташ все повече и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   31-12-19 16:50

Hsathv,така е за съжаление.Аз също от много години се занимавам с хай-фи,но си става нещо,което е за сравнително тесен кръг от хора,които се интересуват от такива неща.Същото е и с фотото,с колите и т.н.Но няма и как да бъде друго,все пак масовия потребител надвишава тези които гледат да са по навътре в дадената област.

Colorphoto,това с даковете ,не знам до колко ще ти помогне,по скоро не за твоя проблем.Отделно от това,ако искаш да ползваш такъв и да усетиш разлика,си трябва нещо висок клас,иначе само ще си дадеш парите на вятъра.На 48 щом си не си стар,по ми е интересно след като си хай-фи,как не си чул че звука може да се прекара през дак.Най вероятно е свързано с кодеци,но наистина ако имаш френд дето да разбира,го питай за помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 17:28

mmjm:[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 17:39

ombre:За конкретния случай може би няма да е панацея DAC но използвам случая да питам какво всъщност е това устройство понеже не ми се занимава със СД-та да сменям и търся а искам да купя устройство от което да мога в момента,когато ми дойде на ум някоя песен или мелодия да я потърся и намеря в мрежата като в Тубата и да си я пусна.

Свикнах с удобството когато се сетя за някое парче или изпълнител да го намирам веднага в нет-а и да го слушам без да ползвам дискове и касети и за подобни нужди дали ДАК/СТРИЙМЕР са ми подходящи?

Моите познати хайфисти се кефят на техниката от 80-сете и не ги привличат цифровите технологии и нямам познат който да ползва DAC...

Отдавна мислех да отворя тема за тези нови джаджи и сега ако някой ми обясни с думи прости как и за какво се ползва такова устройство ще съм благодарен!

Като чета май ми трябва СТРИЙМЪР за интернет музика?



Публикацията е редактирана (31-12-19 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: stef7   
Дата:   31-12-19 18:40

Също мисля че е добре някой дето разбира да се оправи на място. Може да се реши проблема и от разстояние но е необходимо да има обратна връзка. Има разни програми за Remote Access като Team Viewer за целта.

По отношение на DACовете ето направо от източника, сайта на човека който прави най-добрите такива (за парите си) у нас.

Що е то USB DAC или как да превърнем компютъра/таблета/телефона във висококачествен аудио източник ?

Там има и други добри статии.

Подкрепям колегите, че това е най-доброто решение за парите си по нашите земи а и въобще ако се търси тънка цена. Има вече доста голям избор на модели и цени.

DAC = Digital Analogue Converter - т.е. преубразувател от дигирален към аналогов сигнал.

От доста време ползвам и едно друго решение, което за мен е също достатъчно добро:

Logitech Bluetooth Audio Adapter, Ver. 3.0

Това е вързано направо към усилвателя (Marantz) а музиката я пускам през смартфона, стриймва се през Bluetooth към адаптера и оттам отива в усилвателя. Като качество моя не много претенциозен слух почти не го различава от музиката пусната през компютър и през относително качествен външен USB DAC като този на ванралията.

Решението е много добро защото не е необходимо да работи компютъра, може дори и да не си в стаята, много лесно отвсякъде си избираш и пускаш музика директно от смартфона/телефона. Добро е и защото така цялата музика която слушам е винаги с мен, поддържам си библиотеката на едно място. В колата правя същото пак с bluetooth адаптер, като ходя или пътувам с метро - слушалки. Може да пускаш музика през Youtube, Spotify и каквото ти дойде на акъла. Youtube разбира се качеството е ниско и може да се ползва само като справка.

Адаптера на Logitech може и да се намира трудно но съм сигурен че има други по-нови и по-добри. А и повечето нови усилватели си идват вече с вградени DACове и Bluetooth.

Инак това което слушам гледам да го намеря и изтягля във FLAC формат, който е най-виското възможно дигитално качество. Добавям си го в библиотеката от музика през плейлисти и така. За смартфони има една дузина players.

Доволен съм от резултата. Не съм аудиофил, т.е. Hi-Fi маниак, макар че всичко е внимателно подбирано включително и колоните които са по проект и ръчна изработка от ето този човек:
http://rutcho.com/index.html


За моето ниво и парите звука е екстра. Ако вече много много искам малко по-добро качество - същото само че през малко по-добър външен DAC, като този на варнанлията.

Старата техника с разни декове, плочи, магнетофони на мен не ми допада. И не е въпрос на възраст а на удобство и качество. В аудифилските среди много се спори кое е по най, за моя не много претенциозен слух дигиталните източници прекарани след това пред подходящ DAC, усилвател и тонколони дават достатъчно добро качество срещу максимум удобство, ако DACa усилвателя и колоните са добре подбрани/избрани.

Айде и весело изкарване на Новата Година.[smile] !


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 19:14

stef7:Благодаря ти сърдечно за включването!

Ако ползвам ДАК ще ми трябва ли стриймър?

Щастлива Нова година!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-19 20:14

@colorphoto - Стриймъра го разбирай като еквивалент на тунера от старо време. Най-грубо казано: "радиоапарат".

В цифрово време, вместо радиовълни, стриймъра 'хваща' цифрови аудио-потоци през мрежите (най-често Интернет). Функционално (да оставим за момент качеството) главната разлика от радио-тунера е, че можеш да избираш какво да слушаш пиеса по пиеса, да си редиш собствен програми (виждам, че вече е популярна хубавата българска дума 'плейлист' [smilie8] ), да търсиш по албум, пиеса, изпълнител и пр. и да повтаряш, прескачаш и прекъсваш по средата колкото си искаш.

Има и т.нар. 'интернет радиостанции' - където програмирането е 'линейно', т.е. някой е наредил плейлиста и не можеш да връщаш или прескачаш - също като радио. Повечето аналогови радиостанции имат и цифрово огледало като 'интернет радио', а някои дори са изгасили радиопредавателите си, съборили антените за старо желязо - и карат само по Интернет. Този вид източници, обаче, губят популярност заради богатия избор на другите стрийм- услуги.

Главен играч в последните стана Спотифай, за маняците аудиофили има и Тайдал, а за хипстър-гъзарите - Апъл Мюзик.

За любители на безплатното като тебе има YouTube (добре си се ориентирал) и редица други, ако човек се разтърси.
- - -

Устройствата: Всички стриймъри съдържат вграден DAC (ЦАП, по нашенски) за да можеш да чуеш цифровия сигнал от мрежата в усилвателя и говорителите си. (Ушите ни, все още, са аналогови и едва ли скоро ще ги промени науката). Ако се обзавеждаш със стриймър като отделно хардуерно устройство, не ти трябва 'ДАК' (решихме езиковия въпрос [smilie6]).

'Лек' проблем е това, че стриймърите са предимно аудиофилски играчки и цените им са 3-4 цифрови, като евтините модели почват от 300-400, а маняшките са до 10 хилки. Едва ли ще те заинтересуват.

Добрата новина е, че вече си имаш най-малко 2 стриймъра: компютър и телефон. Те могат отлично да 'приемат' музикалните програми и да ги предадат нататък по веригата за слушане.

Те също си имат вграден 'ДАК', но е от нисък клас и с боклук качество (за маняшките уши; на повечето простосмъртни разликата в звука я няма при 'слепи'' тестове зад завеса).

Затова съществува отделното устройство 'външен ДАК', което превзема сигнала преди аналоговите вериги в компютъра (телефона) и го преобразува (уж) по-качествено. Това зависи от класа на 'ДАК'-а: има аудиофилски (също за много кинти) и по-простолюдни, като тези на цитирания варненец и безброй китайски на пазара.

Евтините 'ДАК-ове' ще ти дадат топлото усещане, че си имаш 'ДАК' и си почти аудиофил - но звукът ще е... евтин. А преди да инвестираш в по-качествен, трябва да си убеден (само чрез слепи тестове!), че наистина чуваш разликата. Въпрос на физиология е, някои чуват по-добре, други не толкова, а е и въпрос на възраст. Когато си убеден, че чуваш ясна разлика без да знаеш кое устройство свири - можеш да инвестираш в по-добре звучащото. (Дори ако то е по-евтиното [smilie3] )
- - - -

За начало бих те посъветвал да използваш наличното в къщата ти без допълнителни инвестиции: накарай компютъра ти да заработи и с телевизора, и с аудио системата ти. После направи същото и с телефона (много е по-лесно и удобно от голям компютър).

Не каза какъв ти е телевизора, но той сигурно също има вграден 'ДАК' и макар евтин, той като по-нов е сигурно по-добър от този в компютъра. Пълното HDMI решение (без отделен аналогов кабел, който ползва компютърния 'ДАК' и предусилвателни вериги) със сигурност ще ти подобри звуковата картина. Така че препоръчаната помощ от компютърен специалист ще ти е приоритет за Новата Година.

А дотогава - приятни часове със старите такъми в останалите часове и най-добри пожелания!
[beer]



Публикацията е редактирана (31-12-19 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 21:00

nyamago:Много съм ти благодарен за толкова ясното и достъпно описание на тези,нови за мен устройства![thankyou]

Дай Боже повече такива съфорумци!

Телевизора ми е Finlux 55-FUB-7050 UHD-Smart,купувах го в спешен порядък като изгоря преди Бъдни вечер стария Филипс.

Те са на турската корпорация VESTEL,която прави сума известни брандове,като тая марка е била Финландска а били с JVC карантии според мой приятел техник.

Ако някой знае повече за тази марка може да сподели

Желая ти щастлива Нова година!



Публикацията е редактирана (31-12-19 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: langel   
Дата:   31-12-19 21:01

Eх, Михайлов, Михайлов,
Що се обади, бе, Виж къв наклон даде у темата [smilie18]

Айде живи и здрави и Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-19 21:05

langel:Аз и без това мислех да питам тук за тези устройства та браво на Михайлов че се отдаде случай да не отварям отделна тема.

Според теб има ли проблем с наклона на темата?

Бъди здрав!



Публикацията е редактирана (31-12-19 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   31-12-19 22:52

colorphoto накрая си показа телевизора[smilie18]
https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
Повечето телевизори, произведени от Vestel, се продават под лицензирани търговски марки като Toshiba, Hitachi, Panasonic и много собствени търговски марки!
Обаче финлукса е за нашия вътрешен пазар и като се погледне и цената няма за какво да си говорим просто си сменил един изгорял китайски
аутсайдер с друг български!

Щастлива нова година с новата придобивка и наздраве и на твоя техник![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   01-01-20 10:45

Ами това с даковете,е изчерпано,няма какво да се добави.Майстора подробно е обяснил всичко.

Китен,как разбра за телевизора,аз никъде в темата не видях за посочената от теб марка?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   01-01-20 22:59

kiten:Какво искаш да внушиш с такова изказване че:"най-накрая съм си бил показал телевизора"!

Аз престъпник ли съм че да съм си крил телевизора от бдителния ти поглед!

Когато питаха и писах веднага без да ме притеснява ако да беше и Респром.

Въобще не мога да приема че може да се толерират подобни гледни точки в общуването!

Наясно съм с класовете на телевизорите и не въобще очаквам чудеса от този.

Отвращавам се от такова мислене и писане като твоето kiten,който и какъвто и да си всъщност!

Предполагам тук избиваш комплекси за някакви твои лични непълноценности чрез такива нетактични постове!

Имаш нужда да си преосмислиш фалшивите ценности и манталитета на писане ако въобще имаш духовен капитал за това kiten...



Публикацията е редактирана (01-01-20 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   01-01-20 23:13

ombre:Всъщност се поизбистриха нещата вече тук и за софтуерния проблем с липсата на кодеци в ОС и за ДАК-ове и стриймъри,както и че дали сегашния или предишния телевизор нямат отношение към проблема ми,колкото и да са ширпотреба.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   02-01-20 00:35

colorphoto ти се набутал с този телевизор а после аз съм ти виновен! Явно продавача те е омаял с необятните му възможности и сега "майка плачи грамофон свири"! В по-горния пост ти писах, че е от телевизора, а ти не и сега света ти е крив!
за толкова пари толкова екстри и със здраве да си гледаш и слушаш финия лукс[beer]

пс и други се оплакват от същия проблем
https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/33537-finlux-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-38.html



Публикацията е редактирана (02-01-20 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   02-01-20 01:35

Телевизорите Finlux НЕ СА "за нашия вътрешен пазар", има ги и тук (в Англия) и си държат прилично ъгълче на пазара, с доволни потребители и без особени оплаквания. По повод на тая тема им погледнах спецификациите - не са много различни от повечето 'реномирани' марки. Като знаем, че много от тези марки се правят от същия Vestel (за цяла Европа и за други пазари), не следва да гледаме с насмешка на произхода на телевизора, 'турско' от много отдавна не значи изостанало и лошокачествено, даже напротив.

Това по принцип.

По темата: след като го погледнах, ами тоя Fиnlux си е нормален 'умен' (смарт) телевизор и си има всичко. Даже се чудя защо търсиш HDMI връзка, като можеш безжично да му пращаш сигнал от компютър и телефон, през WiFi? Дори защо трябва да му пращаш YouTube програми от друго устройство, като той си има вграден YouTube? (Тукашните имат инсталирано приложение ('ап') за това, но дори твоят да го няма, той си е един Android компютър и можеш да си инсталираш ап-а, за да не намесваш компютър като ти се гледа или слуша нещо от YouTube. Би трябвало да си има и Spotify, или поне да можеш да си го инсталираш, за слушане на всякаква музика по избор. За безплатно слушане ще трябва да се примириш с малко реклами, но не са прекалено досадни.

Веднъж като приема източници на програми през Интернет, телевизорът вътре в себе си е много по-добра среда за цифровия сигнал и за подаването му към външен усилвател и говорители. Дори би трябвало да има и цифров изход, който да можеш да прекараш през външен 'ДАК', но вътрешният от днешно поколение е сигурно със същия чип като всеки реномиран телевизор и от аналогов изход (линеен по-добре, отколкото за слушалки) ще получиш сравнимо качество.
- - -

Оправянето на компютъра си остава належаща задача, но препоръчвам да се запознаеш по-добре с функциите и възможностите на телевизора (ако трябва с помощ от запознат човек) - и да си използваш тези налични възможности по предназначение.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   02-01-20 11:00

Добре де това Спотифи,нетфликс, и др.аз ги имам ,но са платени или

греша?

Сега разбирам,че тв-то е финлукс.Не съм запознат с марката,но съм чувал,че вътре карантията е на панасоник,ама дали е така нямам идея.

До колкото знам на повечето производители дисплеите са на лг,но вътре електрониката,може да си е на конкретния производител и от там да идват някои проблемации.Просто си разсъждавам.Има и друго,доста марки различни от известните(китайски разни),като им гледаш спецификациите са страхотни машини,но реално не се доближават до нещо по истинско с по слаби такива.
Пример,мой френд за колата си взе двоен дин със страхотни параметри,ама звука е един като ламарина,по скоро дрънчи,от колкото свири,докато един Алпайн за много по малко пари го отвява отвсякъде,а и не само него,вкл пайнери двойно по скъпи.Мисълта ми е,че макар и като характеристика да е добре,може някъде нещо да е спестено и от там и главоболия.Имам филипс и лг (макар да съм фен на самсунг,сони)с лг-то никакъв проблем със субтитрите когато пускам филми,докато филипса не разчита кирилицата и дава само йероглифи.Та е хубаво в този ред на мисли,да с епроверяват основни неща преди покупката на една техника.

Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-01-20 12:49

Наистина щом си свързал компютъра с усилвателя и плейваш записи от апарата ,изобщо нямаш проблем и си свършил сложната работа.
При мен има брум в усилвателя и 2 колони 2х100 вата американски и не става,като свържа с изводите на компютъра- скъпо дъно на гигабайт.
7.1 усилвателчето с колонките на компютъра ми възпроизвежда над 63 херца и брум не се чува, но и звукът е доста постен отговаряш на пластмасови колонки и суббуфер 10 сантиметра.
Има решение -сваляш с даунлодер клиповете и си ги гледаш както гледаш от фотоапарата.
Друго евтино решение -има юсб-стерео адаптори за до 20 лева.https://www.ebay.co.uk/b/Usb-Audio-Adapter/75518/bn_7023413828



Публикацията е редактирана (02-01-20 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-20 21:15

Благодаря на колегите,които направиха полезни и информативни коментари!

Другия субект не е интересен и стойностен и няма да го коментирам...

Имах по-сериозни грижи и нямах възможност да се включвам известно време тук.

Уви проблемите ми са от празнини в познанията по софтуерните врътки,а нямам близки които биха могли да ми вдигнат нивото по въпроса.

Затова да попитам:

Къде на достъпен език и вкратце мога да попрочета за възможностите на смарт-телевизорите и свързването им с рисийвър примерно?

А и за този мой телевизор къде мога да прочета подробно упътване?



Публикацията е редактирана (09-01-20 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-20 21:27

Финлукса купих по спешност преди Коледа понеже Филипса изгоря и нямах никакво време за задълбочени проучвания.

За бюджета си няма да се обяснявам - ясно е...



Публикацията е редактирана (09-01-20 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: kiten   
Дата:   09-01-20 21:32

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-20 21:39

Явно отдавна съм написал модела на тв в търсачката щом пиша тук но ти продължаваш да пишеш със неуважителен и неконструктивен стил и въпреки че блокирам в краен случай той дойде.



Публикацията е редактирана (09-01-20 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: nyamago   
Дата:   09-01-20 23:56

Понеже спомена, че английския не ти е най-удобен, потърсих ти нещо на български, дано ти е от полза:

Какво е добре да знаем за 'смарт'телевизорите?

Какво прави един телевизор 'смарт'?

Как даползвам новия си 4к смарт телевизор рационално?

А Финлукс-а не дойде ли с упътване? За съжаление не намирам такова на български, но тук тук ги има на английски, потърси твоя модел (или близък до него, те като основни 'смарт' функции не се различават много. Даже можеш да прочетеш упътване за някоя друга марка като Самсунг или Сони - и повечето неща ще важат).
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: ombre   
Дата:   10-01-20 12:25

По скоро прочети упътването на ресийвъра,как да го вкл. към тв.Аз ползвам ямаха,упътването е дебело като война и мир.Поне при мен ,изкарах на тв-то менюто на ямахата и четене в книжката,стъпка по стъпка се случиха нещата.И преди си бачкаше,но нямаше как да настроя киното и да го калибрирам с микрофона.Мислъта ми е,че ти търсиш проблема само в тв-то,но може би трябва да задълбаеш и със самия ресивър.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: MarinY   
Дата:   10-01-20 21:11

Не разбирам опитите да се направят нещата сложни, когато цялата нова техника е да се ползва лесно и "приятелски". Когато сигналът е от интернет, през каквито и допълнителни устройства да го прекарате, качеството му няма да се повиши. Единствено колоните ще правят някаква разлика в широчината и баланса на звука.

Да започнем с най-простото:
- има умен телевизор. Свържи го безжично към до домашния уайфай и забрави компютъра. Сваляш си нужните (и безплатни) applications и гледаш филми, слушаш музика, ровичкаш се в интернет през браузера.
- Ако процесорчето на телевизора е слабо - свързваш една от многото джаджи предлагани на пазара (apple TV, Amazon fire stick, Google Chromecast са най-разпространените). Те си идват с вградени програми, а можеш и да ги допълниш с нови - YouTube го има навсякъде.

За успокоение на душата, пусни звука от изхода на телевизора към външни колони. (повечето имат и вграден краен усилвател) [smilie3] ;)

П.П. Ако имаш умен телефон, таблет или лаптоп, умният телевизор се свързва с тях, отново безжично. Каквото правиш на малката машинка, ще го имаш и на телевизора.

Долу кабелите! [cool] :)
Много пречат на прахосмукачките-роботи. [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-20 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Stefan.S   
Дата:   10-01-20 23:21

Дай на някой майстор 20 лв и не се занимавай с глупости [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със звука от компютър към усилвател
Автор: Stefan.S   
Дата:   12-01-20 09:29

-Майстореее, донесох ти телевизора,има звук, ама нема картина, какво може да бъде? - Е ,па.... може да е радио! [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »