Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: dinanski   
Дата:   19-12-19 12:40

Здравейте колеги !
Има ли някой , който снима видео с EOS R , но ползва EF обективи ?
Въпроса ми е дали има проблем с фокуса или дава ли някакви грешки по време на работа ? Както знаете при sony -то има проблеми при видео с адаптери като от сорта на Sigma MC 11 и темподобни ...
Канона мисля да го ползвам главно за снимки , и по малко за видео ..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: k7   
Дата:   19-12-19 15:49

Аз снимам с EOS R и ползвам EF обективи. Ползвам оригиналият преходник, който си идва с тялото, нямам никакви ядове и съм много доволен :)



Публикацията е редактирана (19-12-19 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: Mitsubishi   
Дата:   19-12-19 15:54

Здравей , аз снимам само видео и имам 2 бр EOS R , обективите ми са ЕF 24-105 f4 последната версия , Sigma ART 24-105 f4 и 70-200 f4 , не съм имал проблем и съм супер доволен , мисля скоро да си взема и RF 35 1.8 . Надявам се да съм бил полезен , ако имаш конкретни въпроси за определени ситуации , питай на линия съм . Ето пример вдно клипче снимано с ЕOS R и EF -24 f1.4
https://vimeo.com/331541502

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: dinanski   
Дата:   19-12-19 16:15

Колеги благодаря ,Ви за бързите отговори !
Сега съм спокоен отностно адаптерите ! А с ISO то как е апарата ?
Ползвам Sony A7III за видео и съм очарован от ISO качеството което предоставя на 2000 3000 дори и 5000 ISO ... Имам един 70d , до колкото знаете след 800 ISO си е мазало ... Та eos R как се представя в това отношение според вас ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-12-19 20:20

http://tiny.cc/i92uhz


Колкото и относително да е това сравнение е ясно - Rката е доста по-близо до Сонито, отколкото до стария Канон. Не виждам как ще се сравнява кропнат сензор от 2013 с пълноформатни съвременни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: Mitsubishi   
Дата:   19-12-19 23:00

EOS R на ISO 5000 се държи прекрасно

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: dinanski   
Дата:   20-12-19 15:42

Да то е ясно ,че няма място за сравнение с 70d то , но просто въпроса ми беше да не е като него на около 1000 ISO да умира ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно адаптерите на EOS R
Автор: Losfame   
Дата:   21-12-19 12:53

Аз съм с EOS R с най базовият адаптер и мога да ти кажа че е брутален,по барзо и точно фокусира с старите ми Еf обективи от колкото монтирани на 6d,а исото на eos r е невероятно добро,мн подобно на 6d което все още пребива доста апарати от новите,самоче на eos r имам чуството,че е още по финнен нойса,и по малко цветен,което в моите очи е малко по добро още от на 6d.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »