Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Ivar   
Дата:   10-12-19 20:13

Здравейте,

Търся си по-скоро компактен апарат с оптично увеличение от 30 и нагоре, с бърз фокус, ГПС и по възможност с някаква IP защита, от пръски и прах.

Възможно ли е, да се проследи по гпс-а, ако е окраднат, имах едно Sony Cyber-Shot DSC-HX60, което купих на бързо, но доста бавно фокусираше, инак ми вършеше работа, но имаше неудобни бутони на задния панел, поне за по-големи пръсти, не изкара и 2 месеца и ми го откраднаха от един обект от колата. Не ми трябват много пиксели и 12 са достатъчни, единствено да има прилична стабилизация и бърз фокус, до към 1000 лв.

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-19 20:21

Nikon P900 - само не знам за какво ви е подобен зуум :)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Leica   
Дата:   10-12-19 20:52

Панасоник и Олимпус държат този сегмент.
Разбира се, абониран си за малка матричка с тоя зум.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Ivar   
Дата:   10-12-19 22:24

снимам разни елементи на голяма височина, не ми трябва голяма матрица и тежки апарати, просто ми трябва ориентировъчна представа какво е състоянието на компонентите, визуално - а те са от 40 до 160 м височина от моята позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: jingov   
Дата:   10-12-19 23:37

lamerko - например за такива неща - примерно https://www.youtube.com/watch?v=-nwrRxXdsYY



Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-19 01:13

Дали някой телефон като Huawei p30 pro няма да свърши работа? 50x има телефончето - вярно 5х е оптика чиста и после са цифрови вуду магии ама видно работи........

Очаквания Самсунг s11+ ще има 100х увеличение. Вероятно ще има 10х със оптиката си.

При телефона GPS и IP рейтинг са задължителни.

Събират се в джоба....

ЩЕ видя аз идващата реколта телефони 2020 и ще избирам. За сега мисля Самсунг S11+ да бъде. Не ща китайско. Искам голям телевизор.



Публикацията е редактирана (11-12-19 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-19 01:47

hotsnail: тия смартфони имат матрици почти колкото сапунерките. Виж оптиката на P1000 - 100x зуум при 1/2.3 за какво оръдие си говорим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Leica   
Дата:   11-12-19 09:27

Ivar - имам един Панасоник и Олимпус , останали ми за подобни цели.
Вече са разбира се стари модели, но са с подобни зумове.
Паната е с оптика на Leica, а Олимпуса работи с 4 АА батерийй, и е неразличим от нов.
Първият май е 10-ина мегапиксела, а олито май 16.
Ако те инфо, кажи ще ти ги пратя на ЛС.
Цена - 130 лв. бройката.
Панасоника е с 3-4 батерии помня.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: wlad   
Дата:   11-12-19 09:35

Те тея 100х са от макрото до теле-то му.
Чакай да са реални.
Телескоп 1 метър с окуляр 10 едвам докарва 100х.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-19 13:21

lamerko написа:

> hotsnail: тия смартфони имат матрици
> почти колкото сапунерките. Виж
> оптиката на P1000 - 100x зуум при 1/2.3 за
> какво оръдие си говорим :)

Именно. новите телефони имат по-големи и хубави сензори! Хуавейката е 1/1.7. А Самсунг ще е 1/1.3 т.е. почти двойно по-голям от Никоня......

А оптиката на телефоните е по-умно направена с огледалца. То и за това Никон са пред фалит, а Самсунг и Хуавей отчитат милиарди приходи....

Хуавейката май до към 10х я бива. За туй е добре, да се видят новите неща, дето ще обявят до към Април 2020. Вероятно 30х ще е доста поносимо по него време.

Та тоя китук никон мое си го заврат в шкафа при другите непродаваеми боклуци като з7 или з50 и т.н. Nikon в моента е най-неадекватната фото фирма и продуктите им са меко казано неадекватни



Публикацията е редактирана (11-12-19 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-19 13:31

от модерните сапунерки май PANASONIC TZ95 отговаря на критериите.

Друг модел е Canon PowerShot SX730

ПП Не може да се проследи по GPS открадната камера. GPS записва положението от което сте снимали. С GPS няма обратна връзка от камерата към сателита. Ако е телефон, то той се свързва в мобилната мрежа или WiFi и заради това могат да го намерят къде e евентуално т.е. мобилния оператор може да даде данни на полицята къде е телефона.



Публикацията е редактирана (11-12-19 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Leica   
Дата:   11-12-19 15:08

Телескоп 1 метър фокусно р-е с окуляр 10 мм. едвам докарва 100х.
във вариант CZJ DDR едно време се наричаше телеметър.
С такива наблюдавахме по астрокръжоците по време на соца.

Във фотографията на 1000 мм . е популярен огледалният (рефлектор) обектим MTO1000. Той дава при фулфрейм (24mm X 36mm кадър) с диагонал 50мм. -->увеличение 20 пъти.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-19 22:43

Leica написа:
> Във фотографията на 1000 мм . е
> популярен огледалният (рефлектор)
> обектим MTO1000. Той дава при фулфрейм
> (24mm X 36mm кадър) с диагонал 50мм.
> -->увеличение 20 пъти.[smilie7]
>

20 пъти спрямо какво? Щото в модерния свят стандартния обектив е 24 до 26мм, а не е 50мм както са го смятали на 35мм апаратите.

100х увеличение на 24мм обектив в 2400мм. Ама забележи, че оптичната част вероятно ще е едва 10х т.е. 200-250мм (при хуавей за 50х е 125мм). Останалите 10х са местене на сензора, комбиниране на много кадри, фурие и косиносови трансформации, наслагване на образи, малко "изкуствен интелект" да пълни текстури ,....

Другата новост 2020 ще е 8к видео на всички телефони висок клас....та смятай за какви процесори се мисли, щом ще мачка 8К видео ако и да е с плачевно качество.....

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Hsathv   
Дата:   11-12-19 23:32

Е за какви процесори се мисли за 8k?
4k си се мачка с arm процесори от 2012г. без проблем. Такива процесори са основата на 4k приемниците за сателитна телевизия, камерите и dvr-ите. То не му трябва мощен процесор. Трябва процесора да поддържа хардуерно кодиране в определен формат. Ти поне знаеш каква е разликата между софтуерно и хардуерно кодиране-декодиране, а тя е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат със зуум 30х и нагоре, с бърз фокус и гпс
Автор: Leica   
Дата:   12-12-19 03:36

ц-ц-ц аре телефонистите по-леко и не спамете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »