Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: nerdhouse   
Дата:   09-12-19 10:32

здравейте..
начинаещ във фотографията съм и с удоволствие бих приел някой друг съвет за какъв фотоапарат да си взема като за начало...
като какво бих правил с него е да се науча най вече да правя портретни снимки и от време на време да снимам някой друг клип..
за момента съм се спрял на Никон Д5300 + 35/1.8
но бих приел някое друго мнение а също и за самия фотоапарат [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-19 10:38

Най-евтино и все още актуално решение е Сони А3000 (220-250лв)+ Сигмите 19-30-60мм (там е според зависи), като 30 и 60мм са добре за портрети, макар че има по-скъпи и светли. Следващото е А6000 (450-600лв) като малко по-добър апарат и Сигмите. Нататък нещата се развиват според парите. Втора ръка съм имал впредвид по-горе.

За "големите" апарати бих заложил на нещо до 1000лв тяло с обектив и комбинация от още един обектив за допълнение.
Да се има впредвид, че към тялото обикновено е добре да има втора батерия и 2 карти памет отделно, което струва допълнително пари.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: wlad   
Дата:   09-12-19 11:00

над тези 1400лв, сложи още 200 и вземи Сони А7 с 28-70 и остави тези огледала на историята.
След някой и друг месец, като се ориентираш кое, как, още за 300лв 50 1.8 и имаш страхотна съвременна система.
Аз поне така бих направил.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: quazimodo   
Дата:   09-12-19 11:03

ОМ-Д Е-М10 II + 45/1.8 на Олимпус или 42.5/1.7 на Панасоник, като записването на видео също ще е по-приятно с М4/3. И ще помоля да не подскачат тези, които смятат, че попадането само на едното око на модела в границите на ДРИП-а е върха на портрета[smilie18].

П.П. За да е по-близо ФР до 35-те мм на никонския обектив - 25/1.8 на Олимпус или 25/1.7 на Панасоник.
П.П.2 А за оставащите пари, от китайчетата може да се вземат ръчна светкавица, стойка и по един чадър на просвет и отражение.



Публикацията е редактирана (09-12-19 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: nerdhouse   
Дата:   09-12-19 12:42

ами все още не съм сигурен защото поне за момента пътувам доста и лошото при мен е че много лесно мога да си променя мнението за какво ли не и заради това не обмислях да влагам много пари поне докато не направя така че да ми е хоби...

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: quazimodo   
Дата:   09-12-19 13:07

nerdhouse написа:

> ами все още не съм сигурен защото
> поне за момента пътувам доста...

Още една причина за ползването на по-дребен апарат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-12-19 14:09

nerdhouse написа:

> за момента съм се спрял на Никон
> Д5300 + 35/1.8
> но бих приел някое друго мнение а
> също и за самия фотоапарат [cool]

Колегите са направили добри предложения. 35/1.8 не е никак лош, но ако не си снимал преди, няма как да си сигурен, че това е твоята дължина. Може би е по-добре в началото да си вземеш някакво варио, и постепенно да разбереш по-нататък, какво точно ти е нужно.

И да, идеята за безогледалка е добра, иначе с D5300 може да имаш фронт/бек фокус проблеми. Най-вече се забелязва при портретните обективи, тъй като ДОФ-ът (когато се снима на отворена бленда) е плитък.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: nerdhouse   
Дата:   11-12-19 08:54

https://www.olx.bg/ad/sony-a7-mark-i-podaratsi-CID632-ID80xSa.html

https://www.olx.bg/ad/sony-fe-28-70mm-f3-5-5-6-oss-CID632-ID7X5cy.html
тези двечките или

https://www.olx.bg/ad/sony-a6000-i-sony-e16-50mm-f3-5-5-6-oss-na-300-kadara-CID632-ID80p7D.html

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-19 13:35

Най-важното е да имаш предвид да не купуваш огледално-рефлексен /ДСЛР/.

Те са в миналото вече ,освен за хората,които са си накупили много обективи и/или снимат определени жанрове професионално.

Разгледай безогледалните тела и обективи,както и възможностите да се използват с преходник обективи от сериите за ДСЛР-и на повечето безогледални модели. /При Никон това е силно ограничено/

Най-отворени системи са Сони и Канон.

Има специфика при преходниците с читав автофокус за Сони но поема обективи на Канон,които са масови и читави.

Канон поема всички АФ канонски.

Никон губи функциите на много дслр-ски стъкла.

Най-затворена за чужди обективи е Фуджи.

Олимпус и с най-малък сензор пък.

Първо попрочети и се ориентирай.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: nerdhouse   
Дата:   11-12-19 14:34

някакво предложение къде бих могъл да прочета защото не знам и какво да търся

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: Mytronix   
Дата:   11-12-19 14:43

Canon 6d втора употреба+ canon 24-85usm + canon 50 1.8 stm нов[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: Niemand   
Дата:   11-12-19 14:55

colorphoto написа:

> Най-важното е да имаш предвид да не
> купуваш огледално-рефлексен
> /ДСЛР/.
>
> Те са в миналото вече ,освен за
> хората,които са си накупили много
> обективи и/или снимат определени
> жанрове професионално.
>
> Разгледай безогледалните тела и
> обективи,както и възможностите да
> се използват с преходник обективи
> от сериите за ДСЛР-и на повечето
> безогледални модели. /При Никон
> това е силно ограничено/
>
> Най-отворени системи са Сони и
> Канон.
>
> Има специфика при преходниците с
> читав автофокус за Сони но поема
> обективи на Канон,които са масови
> и читави.
>
> Канон поема всички АФ канонски.
>
> Никон губи функциите на много
> дслр-ски стъкла.
>
> Най-затворена за чужди обективи е
> Фуджи.
>
> Олимпус и с най-малък сензор пък.
>
> Първо попрочети и се ориентирай.

Аз също подкрепям идеята за безогледален фотоапарат.
Особено, когато няма обособена нужда от точно някой голям ДСЛР. Не знам защо всички професионални фотографи препоръчват ДСЛР за любителски и домашни снимки и видео, бих искал да им чуя мнението с какво на непрофесионален фотограф, освен външния вид, че е с голям и тежък фотоапарат и изглежда солидно, би му помогнало в снимането.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-19 15:52

На някои хора им трябва повече време да приемат промените в техниката.

Други имат инвестиция в няколко скъпи и читави стъкла за огледално-рефлексен.

Пък и смяната на системата и/или купуването на нов флагмански безогледален е финансово тежко.

За професионалните безогледални все още няма наситен вторичен пазар

Четвърти снимат жанрове в които все още ДСЛР-ите са по-удобни в сравнение с повечето безогледални.

Но за начинаещ без ясни амбиции да купи днес евтините любителски ДСЛР-ски модели е грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: ombre   
Дата:   11-12-19 20:06

Kolorphoto,как не ти омръзна в всяка една подобна тема да разправяш,че дслр е умрял и купуването на такава техника е пълна набутвация?Ти самия си имла такава техника,сега си с безогледалка,но това не значи,че е грешка сега да се купи дслр или,че твоята покупка и съответно пдожба на дслр-ската ти техника е правилния избор.Факт е ,че на пазара ги има и двете с-ми,и всеки решава какво да купи,и никой няма ПРАВОТО да казва,кое е грешно или не и кое е в историята и кое не.Канон пуснаха 90 Д,а сега се чака Никон да пуснат Д6,дали ако са толкова умрели,ще го правят,или просто са по непросветени от теб и не се сещат колко се набутват?Аман от мнения които не помагат с нищо на питащия.

Авторе,парите са твои и ако можеш иди в някой магазин и ги пипни тия камери.Да видиш като удобство как са ти.Второ,ще сменяш ли обективи или не,това е много важно при избора на камера,ако няма да сменяш има различни опции,ако пък ще наливаш кинти,тогава е важно какви жанрове ще снимаш,така ще може да ти се даде насока,но крайното решение ти ще го вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: Satsan   
Дата:   16-12-19 23:32

Добър вариант е да се вземе фулфрейм.
Добър вариант е да се вземе нова система (безогледална).
И за млад човек това е по-лесен избор. Сони А-7 изпълнява тези критерии.
Успех!
Sony A7 . За този става въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   17-12-19 00:22

Малко извън темата ,но ако все си мислите,защо не погледнете panasonic lx 10/15 или sony rx 100 .. или panasonic lx-100 или GX80 с някакъв обектив. Съфорумците ще кажат щото не съм много запознат кой!
Пътувате много и понякога омръзва голямото! :)))


Отговори на това съобщение
 Re: съвети за фотоапарат с бюджет до 1200-1400
Автор: Yog   
Дата:   17-12-19 16:10

Струва ми се, че няма смисъл да купуваш техника за 1400 лева, ако искаш просто да провериш дали фотографията е за теб.

Панасоник GX80 на старо е 500 лева. Гледам в базара продават Панасоник 25/1.7 за 270 лева. С тази комбинация ще излизат чудесни портрети, а видеото е значително по-добро от това на ДСЛР-а.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »