Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Карта памет
Автор: nokoniko   
Дата:   08-12-19 16:52

[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: nokoniko   
Дата:   08-12-19 16:55

Здравейте цената на тази карта е доста добра. Купувал ли е някой, да каже заслужава ли си или е някаква китайска измама.[beer] Ще се ползва на OM-D E-M5 Mark III.



Публикацията е редактирана (08-12-19 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-19 18:06

Записва с 90MB/s, колкото и 128GB Samsung Evo+, което е под 50 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: nokoniko   
Дата:   08-12-19 18:27

А това UHS-II U3, какво означава или са някакви търговски трикове, защото самсунга е UHS-1. Дайте идея каква карта да взема до 100тина лева.[shtrak] Трябва ми за запис на 4к видео и в апарата ми пише 102мб/с.



Публикацията е редактирана (08-12-19 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-19 20:16

Али-то трябва да е последното възможно място за купуване на карти. А Lexar беше една от марките с най-много ментета. А "беше", понеже преди две години сдадоха фира и сега са бандирани китайчета, нямащи нищо общо с оригинала (купиха бранда).

За означенията - UHS-I/II по принцип не е трик (стандарте за скорост на ЧЕТЕНЕ), U3 - там по-скоро да, макар че точно това означение по принцип трябваше да е критично важно (МИНИМАЛНАТА скорост на ЗАПИС по клас).

Вече са ти предложили Самсунг - действително са добри памети. Те и SanDisk излизат периодично на много добри цени в английския и немския Амазон - само трябва да гледаш търговеца е съответнаха компания, а не някой измислен.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: Konstantinov   
Дата:   08-12-19 21:07

Тука ,видях 32гб с по-висока скорост и под 100 лева.В амазон немския има 64 гб по 52 евро,същите скорости.



Публикацията е редактирана (08-12-19 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: nokoniko   
Дата:   08-12-19 21:14

Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: serjy   
Дата:   08-12-19 22:29

Аз си взех на сандикс 32гб 300мб.сек. за 118лв, много е бърза наистина, но е малко мъничка. Тия транцедент не знам до колко ще пише бързо на нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: yakumo   
Дата:   09-12-19 14:32

Ако ще се записва нещо смислено, моят съвет е да не се пестят стотинки от карта, а да се купува само читаво като производител и само от търговец, за който е сигурно, че не препродава ментета.
Всичко друго е "ела, Вълчо, изяж ме" и после - [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-19 17:11

Nokoniko - има малка разлика между 100 мегабита и 100 мегабайта в секунда. Разликата е точно около 8 пъти. Видео с битрейт от 100mbps може спокойно да върви и с карта, която пише с 25MB/s.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: chukov   
Дата:   09-12-19 17:48

https://thebetterparent.com/2018/12/5-mistakes-to-avoid-when-buying-a-microsd-card/

Отговори на това съобщение
 Re: Карта памет
Автор: nokoniko   
Дата:   09-12-19 18:34

Nokoniko - има малка разлика между 100 мегабита и 100 мегабайта в секунда. Разликата е точно около 8 пъти. Видео с битрейт от 100mbps може спокойно да върви и с карта, която пише с 25MB/s.

Благодаря ти...не съм много наясно и този отговор ми дава някакви насоки.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »