Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 08:36

Не обичам да критикувам и да соча с пръст, но това да влиза в "албум избрано" ми идва в повече...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574943261_dsc03956.jpg



Тези с рейтинг "А", да кажем, че не им възразявам срещу предпочитанията, но този с рейтинг "Б", дето е гласувал, според мен трябва да му се отнеме това право!

... и въобще, хубаво е да се промени малко прага. За да влезе в избрано една снимка, да има 25т или колкото беше сега, но да има и поне един рейтинг "Б", и ако отново има такива попадения, тези с рейтинг "Б" да минават към рейтинг "А" и да нямат вече право да гласуват с "Б".

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 09:00

Рейтинг Ааа ...Беее , всички са неграмотни [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: cubanos   
Дата:   05-12-19 09:36

Колко еднакво мислим.. Много пъти и аз съм се чудил за някои снимки как може да имат толкова рейтинг Б. Това поражда много въпроси

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-12-19 09:37

Това иска малко размисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-19 09:39

Ами ако човекът (този, гласувал с 'Б') е имал уважителни причини и критерии, различни от вашите? [smilie10]

НЕ СА мои доводи, но мога да си представя някой да е мислил така:

- Най-после нещо различно от стереотипните, позирани-осветени-ретуширани портрети на млади красавици. В една друга тема в момента се дискутира явлението шаблонен портрет.

- Може би гласувалият е видял като смели решения, честен творчески подход и като достойнства това, което виждаме като недостатъци: непрофесионален модел над типичната възраст, видими недостатъци по кожата, некоригирани с як ретуш (вместо идеална кожа като на бебе или на порцеланова кукла)?

- Може би дори в прекаления грим да е видял (нищо, че аз не мога да видя) някакъв плюс: документална автентичност? Нали портретът е отражение на характера (повечето красиви портрети в галерията НЕ СА такова отражение) - и какво ако характерът включва неопитност в гримирането или спорен вкус? Това е реализъм при портрета.

- Портретът е портрет не само на модела, но и на фотографа. Може би гласуващият е видял тук един прохождащ фотограф, още не 'ошлайфан' в задължителните правила на гилдията и публиката. И в тази неопитност, 'Б'-гласувалият може да е видял залог за ново течение на честност и реализъм при портретите? Каквито честност и реализъм НЕ СА уличните портрети на баби и порсяци, но в никой случай не са и преобладаващите порцеланови кукли с перфектна кожа и перфектен грим, заснети на перфектно осветление...

Или живеем в Матрицатта, наречена перфектност, а неперфектното е порок, смъртен грях и криминално престъпление?
- - - -

Само си позволих мислена разходка в територии, които не очаквам всеки да възприеме, но защо не допуснем меродавното им паралелно съществуване? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   05-12-19 09:54

Еее вие па са. Бъдете по-широкоскроени [smilie5] Забравихте когато в избрано влизаха оранжеви квадрати и градски саксии на популярни АртЪ-мени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:09

Тук няма хора.
Има само еснафщина, меркантилизъм и технократщина., които не търпят другомислие.
Каквито и две лубеници да пусна ще се доклатят с 30 "А" и три "ъх", "мъх" и "пръц" като коментари.
Ето например ти по презумпция не можеш да допуснеш ... "Каквито честност и реализъм НЕ СА уличните портрети на баби и порсяци"
Тъпо ...но категорично !
Ами толко си видел.
Това си видел.
А снимката - най-вече е композиционен гаф, след това технически и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-12-19 10:16

Лейка +1

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: stukloplast   
Дата:   05-12-19 10:23

Serji, ma maan... Погледна ли автора на снимката колко гласувания и коментари е раздал сърцато през годината. Аз на тебе, ти на мене. Така се случват нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 10:29

nyamago [smilie24][smilie24][smilie24]
CDman [smilie24][smilie24]

serjy, случвало се е да се чудя защо дадена снимка е на първа, или в 100Б, или е избрана от редактор... ма си викам, че не разбирам от АртЪ и приключвам с дилемата.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:48

Обществената, физическа и т.н. величина на обекта съвсем не е пропорционална на величината на снимката и обратно...
В това е магията на фотографията!
Но тук не е така.[smilie7]
И предполагам навсякъде в това време.
И бисер да пуснеш ще се оттече, докато шепа меркантили менкат точки под дълбоко безлични нещица дето стават избрани, ЧПС и т.н.
Това е пълно повторение на купената изборната комедия в България.
Това си избираме.
В такова живеем.
Хората изчезват.
И галериите опустяват.
А форумът гъмжи от "сменящи системата". [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Julius   
Дата:   05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 10:57

Leica: "...докато шепа меркантили..."

Така е в демокрацията, "докато умните се наумуват, лудите се налудуват"! Активните малцинства понякога определят насоките, докато мнозинствата пасуват!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:59

Прегорела квадратела с джуки на три атмосфери. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Julius   
Дата:   05-12-19 11:02

Т.е.?
Ще влезе ли в Избрано или ...?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Djoro   
Дата:   05-12-19 11:04

Регламент при избор на Миска:
За разлика от „Маскираният певец”, при конкурс на Миска журито е с превръзки на очите и оценките се дават по описание на водещия. Членовете на журито нямат право да си свалят превръзките на очите докато не мине коронясването и не им бъде връчен в ръцете плика с хонорара, както и докато Новата Миска не напусне залата. А после.., кой какво..

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   05-12-19 11:05

Автор: Julius
Дата: 05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България.

------------------------------------------


Е, па кво да кажем... Вече все повече български мъже могат да се похвалят, че са спали с по-красива жена от Мис България... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 11:06

philip - активните малцинства не са креативни и държавотворчески.
Те са вируса, който убива системата, т.е. и себе си с нея без да го съзнава.
По-добре е да се изследват защитните своиства на организма и защо те са занижени.
Като една причина ще спомена прогонването и усмиването от форума на всички, които мислят за фотографията като за ...искуство [smilie7]
Според беглите ми наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   05-12-19 11:20

Автор: Julius
Дата: 05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България.


На мен не ми харесва, но щом компетентното и най-вече лицензирано
жури е гласувало за нея .. кой съм аз [smilie5]

Апропо - разгледах профила на авторката. Съвсем нормални снимки на любител - фотограф, който (за разлика от някои) не го мързи да гласува.

И да не ви харесва ФФ е жив благодарение на подобни автори, мкар и те да намаляват напоследък благодарение на надменното отношение на останалите.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 11:53

CDman: "И да не ви харесва ФФ е жив благодарение на подобни автори, мкар и те да намаляват напоследък благодарение на надменното отношение на останалите."[smilie24][smilie24][smilie24][smilie24][smilie24]

Имаш много звездички за този пост от мен!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-19 12:14

Че кой има нещо против автора?

Аз имам само нещо против Админ, че такива хора, като гласувалия с Б за тази снимка, имат право на Б рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 12:22

Mogila [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Admin   
Дата:   05-12-19 13:05

Здравейте,

че снимката не е с фотографски качества е видно отдалеч.
Нали нямате предвид да се забрани на автор да качва снимка, защото преди това не е питал дали става или не?

Снимката има точно толкова рейтинг, колкото да не е видима почти в никой рейтинг. Да, има един глас Б. Не знаем мотивите на този, който е гласувал за нея, но със сигурност в профила му е видно, че по принцип не прави така. Има доста нормално гласуване. Една грешка трябва ли да бъде наказана като за голямо престъпление?

Видно е, че от доста време не се възприема добре потребителския рейтинг. Преди време пуснахме Редакторски галерии. Там също има забележки, защото са зависими от предпочитанията на един човек. Друга идея, над която работим са Куратори. Какво ще кажете за тази идея. Галерия да се определя от няколко куратора. Дали това е по-честно и можете ли да знаете, че това няма да създаде критики за избора на кураторите?

Leica, вас по-конкретно ви питаме, кой е идеалният вариант за оценяване? Как да разберем какво харесвате, когато не гласувате? Има ли система, която ще ви хареса и как ще я аргументирате? Вие с какво ще допринесете освен с критики?

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 13:08

Admin, мисля, че този който е гласувал тук с Б трябва да му отпадне това право. Да, за едно такова гласуване. Не виждам каква драма има в това да не можеш да гласуваш с Б. Така като има някаква ответна реакция и контрол, Б гласуващите ще мислят малко повече преди да нацъкат плюсове на поредната боза.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 13:15

Бих Ви предложил един алгоритъм за подбор на Б гласуващи, но не знам вашата база данни ще посволи ли такава справка.

Смисълът е такъв, че за да придобиеш право на Б глас, първо трябва да гласуваш редовно в секция "нови предложения". След това, по статистика, ако това за което си гласувал, когато е нямало никакви точки за него, иде напред в класациите, това означава, че правилно си подал глас в началото и ти носи "+". ако това за което гласуваш с Б не влиза редовно в класациите и като цяло не се харесва, ти носи "-" и ако тенденцията се запази ти отпада правото на Б гласуващ автоматично. Същото да се случва и по време, тоест ако посещаваш сайта и не гласуваш въобще, всеки месец да губиш по някой "+", от твоя си рейтинг на Б оценител. тези "+" и "-" да се трупат и отнемат само за гласуване за снимки от раздел нови предложения.



Публикацията е редактирана (05-12-19 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-19 13:26

Admin Всеки да си качва каквото си иска разбира се. Като не ми харесва няма да гласувам и толкова.

Но този с Бто просто се е изложил тотално. Мисля, че такива хора не заслужават подобен статут.

Иначе за редакторската галерия мисля, че така си е добре. Там е въпрос на вкус и е нормално да не се хареса изборът на някои от хората. Нормално.

Но гласуването за тази снимка тук е очевадно, че не е въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   05-12-19 13:54

Друга идея, над която работим са Куратори. Какво ще кажете за тази идея. Галерия да се определя от няколко куратора.

Дефакто куратори има - редакторските галерии.

Днес (към този момент) в редакторската галерия има 1 (ЕДНА) нова снимка.
Демек от целия фиид куратора е харесал една снимка. Ако така е по-добре за форума нека да е така. [smilie24]

п.п Интересно какво ще се случва със снимките, които не минат през ситото на кураторите ? [smilie11]
Ако пък някои от тези "извергнати" снимки са на Б автори [smilie18] тогава глей к'о стаа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Julius   
Дата:   05-12-19 13:59

Mogila написа:

> Но този с Бто просто се е изложил тотално.

Как се разбира колко са?
Откъде си сигурен, че е един?
Може двама да са дали по едно сребро?

p.s.
Всъщност това ли е най-големия проблем?
Мисля, че има и по-сериозни предизвикателства пред сайта.
Гласуването определено е едно от тях, но не само...



Публикацията е редактирана (05-12-19 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: KDDSTAR   
Дата:   05-12-19 18:38

Какво сте се нахвърлили върху тази снимка!?
Що не коментирате,к'во праи мечо Пух с татуираните задници
в "избрано",А?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 18:42

Активността зависи от мотивацията.
Мотивацията трябва да излиза от същността на душата а развитието или краят и от средата.
Тя е тънка струна и трудно се чува във всеобщият хор.
Битието ни е ужасно …а снимките прекрасни !
Нещо липсва ….комуникация с живота.
Очите ли си продадохме или душите?
Ако кажа: Ех, а какво беше приди…Ще изляза ретрограден.
Ако нападам – агресивен.
Нуди, травъл, бейби, бради и какви ли не клишета.
Лъскаво и студено.
Реалното …няма душа!
Рейтинг а, б, р и други касти.
А хубавите снимки отичат през тези пишман филтри.
И после ги няма, не се и предлагат.
Не мога да предлагам концепция, щото бързам за филма.
Само ще предложа: посещаемостта е слаба (и не само тук, и не заради тук). Съответно увеличете времето през което могат да се виждат и наблюдават снимките, да се оценяват също. Тук виждам в отделни галерии тридневки по…2 снимки.
Нека бъдат намираеми.
Всеки участник да може да му се самоизгради галерия (от видяни и харесани снимки). Нека го виждат и други ако им е интересно. Но за да се изгради такава трябва да може да си гласува за снимките в своята галерия от любими (не свой) в широка скала от числа, които да може да си коригира с времето и саморазвитието.
За гласуване – ще гласувам щом трябва. За да мога да говоря и да противодеиствам на малцинствата .
То аз заради това качвам и снимки – казваха ми – празна ти е галерията а говориш!?
Ся като загласувам …и като ми завръщат …ши стана голема работа....или един от някое малцинство.[smilie7][smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 19:49

Leica:

- "Съответно увеличете времето през което могат да се виждат и наблюдават снимките, да се оценяват също."

Има го: Нови предложения от всички галерии в момента 33 стр. с по 24 снимки/стр.

- "...да му се самоизгради галерия (от видяни и харесани снимки)."

И това го има, погледни си профила: "Гласувания на автора", "Любими снимки"...


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 20:01

serjy, с предложения от теб алгоритъм за право на Б глас, Б-та ще стават онези, които подкрепят масовия вкус, това добре ли е???


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 20:04

Mogila, serjy - за едно "провинение" Б-тата на клада... а бе Вие хора безгрешни ли сте?


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 20:58

philip знам ги тия но за друго говоря.
Чети и мисли по-внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: mihalo   
Дата:   06-12-19 02:07

Цъфнала градина
Цифрите преливат от цветове
Няма никъде "Б"

/хайку "Бе!, хайку/ );((Ъ


И малко по-сериозно.. все още имам надеждата, че ще успеем да се преборим с тесногръдието. Има общества които са успели...

тълковен речник-
тесногръд


Ооопс, редакция: Това, че имам собствено мнение не означава, че не съм прочел и не съм се съобразил с написаното по темата. [smilie3] Хакуна матата!



Публикацията е редактирана (06-12-19 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   06-12-19 08:15

След всички призиви за "форумно анатемосване" на гласувалия Б автор за снимката обект на обсъждане в темата днес в избрано се появява друга снимка, (много по-странна от обсъжданата) с 4 Б точки. [smilie5]


Няма да я показвам, но всички ще се досетите за коя става дума.[smilie7]

Е това ако не е ирония не знам кое е [smilie5]

п.п.
Честит ПЕТЪК ![beer]



Публикацията е редактирана (06-12-19 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   06-12-19 09:00

Прощавайте, тази снимка също е в галерия Избрано и има рейтинг Б... [beer] [beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-10/1572538540_dsc07011.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   06-12-19 09:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Имаме познал верния отговор [smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: victory13   
Дата:   06-12-19 09:45

снимката е прекрасна ...

бих мръднал 50 см в ляво... така разсейващия клон в косата ще стане рамка, а хвойната ще боде по... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   06-12-19 10:12

Има автори, които и ла..о да пуснат ще са на чело за минути.
И други, каквото и да пуснат ще са на опашката.
Това е системата.
Факт.
И тя не зависи от приказки.
Факт.
И причината е много проста.
Диагнозата е първото което трябва да се направи.
Българинът в общественото пространство е напълно безотговорен!
Един бай Ганю прост е като гъз и само гледа келепиря. Това води до непоправими щети в общественото устройство.
Нямаме общество и обществена отговорност.
Дефрагментирани сме, под нивото на племе.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   06-12-19 10:14

Аз пък мислех, че става въпрос за вчерашният автор и модел, дето пак водят класацията (с друг кадър)[smilie7]
Ма се тая...



Публикацията е редактирана (06-12-19 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   06-12-19 10:23

Рейтинг А - 3 дни "Репортаж" води едно полуголо момиче на стоп.
Хубав репортаж!
Само дето малко преди това колата го е оставила там (виж следите) направила е един завой на обратно и авторът е репортирал![shtrak]
Евала на такива репортажи!! (той не е частност, а правило и при тоя автор и въобще).
Снимката гони 400 точки.
Конкуренция в категорията и ...липсва, дори кьорава. Защо ли?

Ами сигурно защото много хора бъркат сайта , които ще им е по-полезен с този.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: uri64   
Дата:   06-12-19 14:43

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   06-12-19 16:56

@Leica:

"... Битието ни е ужасно …
...Лъскаво и студено.
...Реалното …няма душа!

...Тук няма хора.
Има само еснафщина, меркантилизъм и технократщина., които не търпят другомислие."


Тъй като веднага повярвах на убедително и поетично описаната безизходица, представих си веднага изход, който се оказа дилема.

Ако скоча от прозореца, ще стана за смях на гостуващите котки на балкона, които напразно дебнат под хранилката за синигери.

Ако хвана Балкана като хайдутите, ще ме вземат за зле оборудван планинар.

Явно трябва да търся трета опция на дилемата [smile] .
[smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: mitpis   
Дата:   06-12-19 17:57

А всъщност защо има Б-та въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   06-12-19 18:29

Автор: mitpis
Дата: 06-12-19 17:57

А всъщност защо има Б-та въобще?

------------------------------------


Защото преди колко... десетина години или малко повече, албумите бяха заприличали на това, което виждаме в Избрано сега. За съжаление, критерият толкова е паднал в момента, че май има нужда от В-та... Или от изцяло нова система за оценяване. Но май вече почти всичко е пробвано и не работи.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (06-12-19 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: mitpis   
Дата:   06-12-19 20:31

Доколкото те разбирам галерията с Б-та, би трябвало да е по-добра от избрано

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-19 20:32

От достатъчно време има 2 кураторски галерии:

- Т. нар. 'Редакторска' (но понеже са гостуващи редактори, не щатни и са временно в ролята, по-точно е да си ги наречем куратори?) Предполага се, че са с доказани познания и по-висок вкус (макар последният да не е задължително споделян от всеки). Според мен тази галерия играе прилична роля на филтър за по-добра фотография - особено с уговорката, че никой (куратор) не е перфектен и може да допусне нещо спорно през филтъра, както и да пропусне да види в потока нещо заслужаващо. Като цяло съдържанието там е видимо над средното.

- 'Първа страница' - където значителна роля играе админ екипът, но не в ролята на компютърни администратори (нит на стопани на сайта), а като... редактори или куратори. За разлика от гост-редакторите, тези (този?) са постоянни. Иначе важат същите уговорки за неизбежна субективност и невъзможно угаждане на всеки вкус. Тук, обаче срещаме и още нещо:

- "Рейтинг 'Б' за 24 часа" ?! Казах 2 галерии, но има и трета - нещо като 'клон' на Първа Страница. Защо е там? Не са ли достатъчни 2 филтъра, зада има и трети? Или той е само за да се запазят привилегиите и се угоди на егото на третия филтър, отживелица от време, когато е бил единствен...
- - - -

Както и да се промени системата за оценки и куриране / филтриране на добра фотография, НЯМА НАЧИН да се избегне субективното в личния вкус, естетическите критерии и виждания - а и социалните фактори (дори без циничното подозрение за 'шуро-баджанащина', познаването на автора винаги ще играе роля).

И въпреки невъзможността на утопична перфектна система, мисля че опитите за подобряването ѝ трябва да продължат и да се засилят.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: sirkhann   
Дата:   06-12-19 21:36

Това е предлагано многократно. С години доводът беше, че не можело да накарат някой да гласува насила.

Ами за какво му е тоя Бе рейтинг, като не гласува? Да ходят във фейсбук и инстаграм да си пишат любовни послания и да се харесват един друг.

Същото и със сайтове, дето едно време бяха на ниво. В 500px, дето уж и пари взимат, е станала същата мизерия - обмяна на гласове и пробутване на някакви кадри не заради фотографската им стойност, а заради количеството анилингус, което авторът е раздал преди това. Или щото има толкова цици, че почвам да се чудя дали по фотографските сайтове не са почнали да качват безработни оператори с амбиции за филмовата индустрия за възрастни.

Като цяло спамаджиите трябва да бъдат лишавани от някои основни права, например да не можеш да публикуваш повече от N коментара на ден

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   06-12-19 21:40

Преди хвърлих поглед и на месечните редактори и галерии, съответно материал.
Един си щрака с травелчето ски и планини - добре го прави и запалено, но до толко. Общото на този човек с Фотографията е доста малко! Една вселена разлика.
Друга си щрака бременни жени и бейбита копи от една прочута щракачка на заспали новородени в кошница от забравих кой световен сайт беше. И толко.
На трета творчеството селфи със сламената и капела в сфумато с лунички.
На всичкото отгоре някой и там си предават топката - т.е. неогласувани достатъчно снимки от редактор от този месец влизат в избрани редакторски в следващият.
Не звучи добре, но трябва да се каже.
Хората си редактират както си знаят.
И това по най-бегли наблюдения.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-19 23:19

@Leica - Разбрахме вече (даже много ни дойде) колко трагично и безнадеждно е положението. В този форум, в обществото ни и във Вселената.

Ти какво предлагаш да се направи? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 00:30

За харесващите статуквото като теб - нищо.
Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 00:52

И понеже днеска си позволих в контекста на темата да поупряжня гражданска активност и да покритикувам първенците под снимките им искам да попитам нещо.

Ако потребителят е забранил критиката за снимката си (негово суверенно право , което уважавам. ...а и аз под снимките си го упражнявам), но коментарите са разрешени. Какво може да се коментира ако не се критикува? Може би само харесване и възхищение, както е обикновено? Или въпроси: "Това къде е?", ако не са нахални.

Разбирам тази опция за забрана на критика.Води до повече позитивизъм, а също и предпазва от неуместността по-неуки да критикуват по-напреднали.
Но дали така не се обезмислят и коментарите? [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: mihalo   
Дата:   07-12-19 02:00

Частен случай:
В хайку има проста аритметика - 5-7-5 (срички)... и се питам.. дали простата аритметика създава емоцията на изкуството.. или броенето на точки.. [smilie25]

Докато се взираме в детайлите ще изпускаме "цялото", докато изпускаме "цялото" все ще сме примитиви. Не е виновна аритметиката! [smilie7] Искате справедливост? Чия да е? Вашата, моята, на интелектуално осакатения фен /фанатик/ на нещо си.. (да речем на дебелия Г*З на Кардашиян)?

Малко по-глобално погледнато всяко време и всяка общност в него си има своите си парадигми, предразсъдъци, конюнктура... не ми пречи "Б" аритметиката! Мога толкова, колкото си мога и никой не ми е виновен за това колко и какво мога, кой ме разбрал, кой се изхитрил да предреди опашката... Мотото на субективния идеализъм е: "Аз съм Аз спрямо собственото си Аз и всичко останало е само моя проекция" [smilie5]

Обичайната редакция: Не съм представител, и не съм застъпник на субективния идеализъм, споменавам го като необходима провокация [smilie3] Защото качеството на живота ми, а и на всички ни, зависи не от субективни, а от обективни фактори ама ние предпочитаме да се занимаваме с безопасните форми на борбата за справедливост в уютен, толерантен в същността си форум. Не и на улицата, студено е времето.. и Точка. [smilie23]



Публикацията е редактирана (07-12-19 02:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Beijing   
Дата:   07-12-19 07:01

Много боза и талаш има в този форум.
Преди 7-8 месеца си дадох сметка, че и аз съм част от всичко това и спрях да си пускам дивотиите. За всичкото това време, я съм пуснал 2-3 снимки, я не. Като направя нещо що-годе като хората, тогава ще пусна. Това е нещото, което мога да направя за качеството на сайта.
По темата: Б гласуващите са ми били от полза. Това, че някой от тях на моменти излиза от рамката на общоприетото не е трагедия. Човекът си има негов си вкус и виждане. Но като цяло рядко го правят.
"Нови предложения" - отдавна спрях да ги гледам, защото нямам време и нерви да прелиствам със страници, че евентуално да видя нещо интересно.
"Избрано" - и там вече намалих времето си за разглеждане.
Гледам "Редакторска галерия", "Снимки на месеца" и началната страница. Там поне 99% от снимките си струват, даже много от тях са страхотни.
Някои ще кажат: Ами как, като не се гледа в "нови", ще отидат в "избрано" или другите му там класации? От там идва и моето скромно предложение към Админ и колегите.
Редактори, куратори и другите му там спецове, да отсяват новите предложения и тогава да ги пускат в "нови" или въобще да не ги пускат.
Щяло да има субективизъм. Хайде чак толкова да не се шашкаме!Това все пак не е сайт за продажба, ами за кеф и информация!
Весели празници на всички![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 07:19

Бялото – синьото

Синьото – бялото

Ти не изваждай от цялото.

Цялото щом е изцяло безчувствено,

става естествено всичко изкуствено.

Отговор знам че не ще получа.

Отговор няма – това е и ключа.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nislon   
Дата:   07-12-19 08:38

дали ни трябват куратори и редактори

излишен е този въпрос

нам е нужно светило, месия

във всяка теме, под под всеки пост

на всяко гърне - мерудия

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: uri64   
Дата:   07-12-19 12:19

Направо пишете Локо СФ и да си одим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: sirkhann   
Дата:   07-12-19 13:22

На бленда 1.4 повечето проблеми изчезват, но се появяват други [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-19 19:05

@Leica написа:

> За харесващите статуквото като теб - нищо.
> Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.

Ти продължаваш нищо да не предлагаш! [smilie11]

Не на мен - на цялата общност, която се отбива тук. И на стопаните на платформата, които имат някаква възможност да влияят на нещата, диктувайки правилата тук.

Не знам как реши, че харесвам статуквото, като изрично настоявам да се търсят подобрения. В недалечното минало доста активно (и малко наивно) също така съм предлагал подобрения. Да ме обвиняват, че харесвам блато и застой е напълно неоснователна лична нападка [smilie2]

Но ти продължаваш да плюеш и да се жалваш колко тъпо и безизходно е всичко (даже в рима - колко талантливо само!). Колко безпросветни и долнопробни са всички до един (освен тебе, разбира се). И никога, никъде, никому НЕ СИ предложил нещо конструктивно.

Какво да съм избрал, като не си дал избор. Пак питам:

Какво предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-19 19:18

nyamago той явно само плюе. Игнорирай му постовете във всички теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-19 20:25


sirkhann:

"На бленда 1.4 повечето проблеми изчезват, но се появяват други"


Отлична диагноза [smilie24] - става за мото на целия Фотофорум!

Най-краткото, точно и ясно нещо, което съм чел тук от години [smilie24] .

Точно заради F1.4 в един форум са събрани професионалисти и аматьори, напреднали и начинаещи, артистични натури и сухари, поетични души и прозаици, дразнители и дразнещи се, огледалисти и безогледалисти, телефонисти-минималисти и тираджии с тежко оборудване, търговци и дарители, обидчиви и гьонсурати, чувствителни и темерути, пречещи и помагащи, вечно оплакващи се “ох-аман-заман” и оптимисти, …

За съжаление (предполагам за много хора) вече почти няма жени и сме се превърнали в мъжки форум. Дано това се промени.

А един от основните проблеми след “откриването” на F1.4 е дължината на носа на модела [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 20:30

Римата не е моя. От един роман е. Асоциация.

Автор: nyamago -@Leica - Разбрахме вече (даже много ни дойде) колко трагично и безнадеждно е положението. В този форум, в обществото ни и във Вселената.
Ти какво предлагаш да се направи?
Автор: Leica
За харесващите статуквото като теб - нищо.
Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.


Ето така се цитира - в контекста.
Преди не знам за какво си се борил, но човек се изморява да се бори и изпада в нормално състояние на комфорт със средата. Напълно човешко е, обяснимо и неукоримо.
Аз просто ти направих снимка на репликата сега, в тази секунда.
Аз нито плюя, нито се жалвам. Нито съм на всяка манджа мирудия.
В тази тема се включих да подкрепя автора и каузата му. Няма ме в останалите 30-сет.
Не е нужно да консолидираш общности и стопани срещу мен, защото такъв сценарии ми е омръзнал отпреди десетилетия.
Не търси скандал, а търси решевие за да ти повярвам.
Ако има смисъл.
А такъв май няма.
Защото статуквото в галериите много добре отговаря на статуквото във форума.
Не съм от тези, дето дават отговорите.
И аз съм ги търсил години наред. И намерих това:
Промяната трябва да започне от себе си !!!
Реалната , а не пожелателна оценка на средата води до смислени планове.
Прави света около теб такъв, в какъвто искаш да живееш.
Прави това, което смяташ, че е градивно и полезно. Дори да предизвиква дискомфорт, страдание, унижение, неразбиране. Така понятията чест, достойнство се проявяват и дават сила.
Иначе....изпадаш във зависимости.
Това предлагам аз.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 20:32

Автор: petervassilev
Дата: 07-12-19 20:25

... вече почти няма жени и сме се превърнали в мъжки форум.

---------------------------------------------------------------


Знаех си, че това е проблемът... [smilie18] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 20:39

На жените не им пука за техниката, а за ....усещанията (така да кажа).
А тук е забранено да се говори за художественост, артистичност и поетика ......иронизира се...групира се срещу това...пъди се...кръчма.
Не е ли очевидно?[smilie21] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 20:43

Автор: Leica
Дата: 07-12-19 20:39

А тук е забранено да се говори за художественост, артистичност и поетика ......иронизира се...групира се срещу това...пъди се...кръчма.

--------------------------------------------


Не е забранено. Просто няма критична маса от хора, които се интересуват от това.

Пусни техничарска тема и виж кво става! [smilie18]

Хората се "групират", когато могат да се сравнят по нещо. Иначе не е интересно. Как сравняваш артистичността, особено ако ти липсва? И въпросът е риторичен. [beer]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Djoro   
Дата:   07-12-19 21:31

Диалозите във Форума винаги са интересни, трябва да се пише и под снмките. Но интересното е, под големите претенции на някои Автори като четеш има ниско покритие, обратно пропорцонално, като кликнеш върху профила на пишещия. Снимайте и се доказвайте, като направите няколко журирани самостоятелни изложби, участвате в биеналета и национални изложби..., тогава говорете за художествените качества на снимките на опоненте и правите предложения за гласуванията. Истинските Автори не се интересуват от точки, те показват. Най-смешния критичен израз във Форума е „снимката няма качества„, Вие господине/госпожо ОТК ли сте, такова понятие във фотографията, в изкуствата няма, или въздейства, или не.А мен ме причислете към всички , които също плямпат а нищо не показват, няма да са сами Де!
Поздрави!



Публикацията е редактирана (07-12-19 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 21:38

Автор: Djoro
Дата: 07-12-19 21:31

... Снимайте и се доказвайте, като направите няколко журирани самостоятелни изложби, участвате в биеналета и национални изложби..., тогава говорете за художествените качества на снимките...

----------------------------------------------------------


Не съм съгласен. Изкуството не е като конструирането на ядрени реактори. То се прави за публиката и публиката има право на критичен анализ. Това, че някой не е оперен певец и не е пял в Ла Скала, примерно, не го лишава от правото да има естетически и художествен критерий за качеството на дадено оперно представление. Същото важи и за фотографията.

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-19 21:39

@SLivenski [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-19 21:41

Според мен художествените (“женски”) теми са интересни за много хора (вкл. неразбиращи и сухари като мен), но когато коментарите станат дълги и неясни, нелогични, неаргументирани, неграмотни (напр. ий-кащи), нарцистични (аз съм центърът на нещастната Вселена), параноични и т.н., за съжаление става комично и неизбежно се появява и иронична реакция.

Но не мисля, че жените са избягали от форума точно заради това. Според мен ние просто сме създали негостоприемна среда за тях.

А ако в една група (работна, дискусионна и т.н.) всички са само мъже или само жени, атмосферата рано или късно става неприятна и конфликтна.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:24

Не мисля, че искуството се прави за публика.
То е вътрешна потребност, търсене, стимул, желание...което води до продукт.
Когато бъде сътворено има нужда от споделяне със съмишленици.
Авторите винаги използват своеобразен код на посланието, който е елитарен, т.е. разбираем от определен сегмент хора.
На никого не допада всеки вид ...музика .
Добрият автор има точна самооценка за всяка своя творба, и хоризонта под себе си.
Защото нищо не се пръква даром, а изисква целенасочено движение и развитие.
Това е интимна, чуствителна сфера, а не борба.
Именно за това не вирее на всяка почва.
Точно заради това почвата трябва да се почиства от всякакви плевели, който пренасят скруполите, борбите,дребнавостите и терикатлъците на живота си в нея.
А средата на живота ни е силно замърсена , което се пренася в естетиката и пречи на себе си и на другите.
Ако хубавото е трудно да се прецени от всеки, то лошото е по-лесно за преценка. В края на крайщата никой не може да повлияе с мнение на доброто изображение например, а само да остави собственият си образ отдолу. Тези дето ще се повлияят не от изображението, а от мнението...нямат сензаторика за изображение.
Отвореният свят разпръсква предпочитанията и поради това пречи да се събира "критична маса",както спомена колега.
Няма еталони. Няма изложби. Няма конкурси.
Има само пари.
И не е нужно да се гледа провансарска България ...вижте евровизия например и ще се убедите.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:29

petervassilev аз много ценя мнението ти защото съм очарован от снимките в твоята галерия.
Просто майсторството ти се отразява и на ефирното слово и красноречие.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 22:34

Автор: Leica
Дата: 07-12-19 22:24

Не мисля, че искуството се прави за публика.
То е вътрешна потребност, търсене, стимул, желание...което води до продукт.
Когато бъде сътворено има нужда от споделяне със съмишленици.

-----------------------------


Добре де... Хем не се прави за публика, хем има нужда от споделяне... [smilie8]

Иначе със средната част съм съгласен - че е потребност, търсене и прочие. Но дори и да е само това, то пак има нужда от външна енергия. Не казвам оценка или критика, макар те да са неизбежни. И няма да са само от съмишленици. И много често ще са негативни и дори унищожаващи... Но да, споделяне - това е добра дума.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: fragranse   
Дата:   07-12-19 22:38

мненее


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:46

Slivenski - човек е социално животно. Той винаги има нужда да сподели радостите, тегобите, възторзите си, постиженията си пред приятели, съмишленици. Просто диалектика на живота. Нуждата от краен продукт за да може да има развитие.
И ако погледнем честно ...творбите си да кажем. , то ще видим в тях 99% от нашите предшественици, учители, кумири и идоли.
Аз например благодарение на и-нет имам много любими музиканти, за които тук почти нищо не се е и чуло, да не говоря за ефира ни. И ми е тегаво, когато съм всред приятели и виждам, че не ги докосват. Но зная, че това е поради общият "шум". И на мен преди да ми станат кумири са ми прозвучавали покрай ухото ...но по стечение на обстоятелства и състояние се е случило да сложа "лупата" си отгоре и да открия нови вселени.
Към други пък са ме насочили приятели, които са горели от желание да ги споделят.
Именно поради това е добре, човек да е доброжелателен и отворен със сетивата си, а не да пренася сивият си живот върху бялата страница на духа.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 22:58

Нали това и аз казвам - човек споделя, защото е вътрешна необходимост, но и хората, с които споделя, публиката - те също имат право на мнение. Иначе става малко странно - да споделяш, пък да не търсиш обратна връзка, критика и така нататък.

[beer] [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 23:04

fragranse хубав линк.
М. и Т. Трайчеви за мен са най-добрият български дует!
Невероятна музика и поезия от най-голевите ни поети, като Башев!
От същата тази +епопея на забравените+ за родния ефир.
Ехо от по-добри и романтични времена!
Многоо трудно им намерих песните от плочи, преди повече от 10г., защото се бяха запечатали в мен от дете, съвсем малко дете. Гледащо снега през продореца.
От тогава редовно си ги слушам. Направих десетки клипове по тях. Станахме с Тодор фейс приятели. Прочетох книгите му.
Но както съм казвал на Тодор, преди беше ерата, когато бяха целунати от Бога. После всичко се разруши с тяхната "Америка".


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-19 23:09

Leica, радвам се, че ти харесва боклукчийската ми тематика [smilie3] . Тази година изнесох над 900 кг пластмаси от морето, повече от миналата година.

Докато твоята галерия е истинска и е наистина впечатляваща (без никаква ирония [smilie24]). Снимките ти са запомнящи се, разказват истории, звучат.

Точно заради истински снимки като твоите сме в този фотофорум.
И в концертната зала отиваме заради музиката, а не заради поемите на Бетовен [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Beijing   
Дата:   10-12-19 17:10

Цък, че ми харесва темата!
Не за друго, ами ще отиде в киреча...
Та, да си дойдем на думата
Да, ама забравих, за що иде реч
Не за друго, ама да не става скучно!
Аз съм вече във ваканция до.......догодина
Да бе, верно! За нещо избрано ставаше въпрос!
На кой му пука, що пука, там в шубраците!
П.С. Аз бях запетайка, вие продължавайте, че ще умра от скука вече!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: sirkhann   
Дата:   10-12-19 17:25

Само като види човек снимката на деня, му става ясно, че тая тема няма шанс (за пореден път)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »