Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 08:36

Не обичам да критикувам и да соча с пръст, но това да влиза в "албум избрано" ми идва в повече...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574943261_dsc03956.jpg



Тези с рейтинг "А", да кажем, че не им възразявам срещу предпочитанията, но този с рейтинг "Б", дето е гласувал, според мен трябва да му се отнеме това право!

... и въобще, хубаво е да се промени малко прага. За да влезе в избрано една снимка, да има 25т или колкото беше сега, но да има и поне един рейтинг "Б", и ако отново има такива попадения, тези с рейтинг "Б" да минават към рейтинг "А" и да нямат вече право да гласуват с "Б".

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 09:00

Рейтинг Ааа ...Беее , всички са неграмотни [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: cubanos   
Дата:   05-12-19 09:36

Колко еднакво мислим.. Много пъти и аз съм се чудил за някои снимки как може да имат толкова рейтинг Б. Това поражда много въпроси

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-12-19 09:37

Това иска малко размисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-19 09:39

Ами ако човекът (този, гласувал с 'Б') е имал уважителни причини и критерии, различни от вашите? [smilie10]

НЕ СА мои доводи, но мога да си представя някой да е мислил така:

- Най-после нещо различно от стереотипните, позирани-осветени-ретуширани портрети на млади красавици. В една друга тема в момента се дискутира явлението шаблонен портрет.

- Може би гласувалият е видял като смели решения, честен творчески подход и като достойнства това, което виждаме като недостатъци: непрофесионален модел над типичната възраст, видими недостатъци по кожата, некоригирани с як ретуш (вместо идеална кожа като на бебе или на порцеланова кукла)?

- Може би дори в прекаления грим да е видял (нищо, че аз не мога да видя) някакъв плюс: документална автентичност? Нали портретът е отражение на характера (повечето красиви портрети в галерията НЕ СА такова отражение) - и какво ако характерът включва неопитност в гримирането или спорен вкус? Това е реализъм при портрета.

- Портретът е портрет не само на модела, но и на фотографа. Може би гласуващият е видял тук един прохождащ фотограф, още не 'ошлайфан' в задължителните правила на гилдията и публиката. И в тази неопитност, 'Б'-гласувалият може да е видял залог за ново течение на честност и реализъм при портретите? Каквито честност и реализъм НЕ СА уличните портрети на баби и порсяци, но в никой случай не са и преобладаващите порцеланови кукли с перфектна кожа и перфектен грим, заснети на перфектно осветление...

Или живеем в Матрицатта, наречена перфектност, а неперфектното е порок, смъртен грях и криминално престъпление?
- - - -

Само си позволих мислена разходка в територии, които не очаквам всеки да възприеме, но защо не допуснем меродавното им паралелно съществуване? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   05-12-19 09:54

Еее вие па са. Бъдете по-широкоскроени [smilie5] Забравихте когато в избрано влизаха оранжеви квадрати и градски саксии на популярни АртЪ-мени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:09

Тук няма хора.
Има само еснафщина, меркантилизъм и технократщина., които не търпят другомислие.
Каквито и две лубеници да пусна ще се доклатят с 30 "А" и три "ъх", "мъх" и "пръц" като коментари.
Ето например ти по презумпция не можеш да допуснеш ... "Каквито честност и реализъм НЕ СА уличните портрети на баби и порсяци"
Тъпо ...но категорично !
Ами толко си видел.
Това си видел.
А снимката - най-вече е композиционен гаф, след това технически и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-12-19 10:16

Лейка +1

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: stukloplast   
Дата:   05-12-19 10:23

Serji, ma maan... Погледна ли автора на снимката колко гласувания и коментари е раздал сърцато през годината. Аз на тебе, ти на мене. Така се случват нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 10:29

nyamago [smilie24][smilie24][smilie24]
CDman [smilie24][smilie24]

serjy, случвало се е да се чудя защо дадена снимка е на първа, или в 100Б, или е избрана от редактор... ма си викам, че не разбирам от АртЪ и приключвам с дилемата.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:48

Обществената, физическа и т.н. величина на обекта съвсем не е пропорционална на величината на снимката и обратно...
В това е магията на фотографията!
Но тук не е така.[smilie7]
И предполагам навсякъде в това време.
И бисер да пуснеш ще се оттече, докато шепа меркантили менкат точки под дълбоко безлични нещица дето стават избрани, ЧПС и т.н.
Това е пълно повторение на купената изборната комедия в България.
Това си избираме.
В такова живеем.
Хората изчезват.
И галериите опустяват.
А форумът гъмжи от "сменящи системата". [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Julius   
Дата:   05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 10:57

Leica: "...докато шепа меркантили..."

Така е в демокрацията, "докато умните се наумуват, лудите се налудуват"! Активните малцинства понякога определят насоките, докато мнозинствата пасуват!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 10:59

Прегорела квадратела с джуки на три атмосфери. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Julius   
Дата:   05-12-19 11:02

Т.е.?
Ще влезе ли в Избрано или ...?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Djoro   
Дата:   05-12-19 11:04

Регламент при избор на Миска:
За разлика от „Маскираният певец”, при конкурс на Миска журито е с превръзки на очите и оценките се дават по описание на водещия. Членовете на журито нямат право да си свалят превръзките на очите докато не мине коронясването и не им бъде връчен в ръцете плика с хонорара, както и докато Новата Миска не напусне залата. А после.., кой какво..

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   05-12-19 11:05

Автор: Julius
Дата: 05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България.

------------------------------------------


Е, па кво да кажем... Вече все повече български мъже могат да се похвалят, че са спали с по-красива жена от Мис България... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   05-12-19 11:06

philip - активните малцинства не са креативни и държавотворчески.
Те са вируса, който убива системата, т.е. и себе си с нея без да го съзнава.
По-добре е да се изследват защитните своиства на организма и защо те са занижени.
Като една причина ще спомена прогонването и усмиването от форума на всички, които мислят за фотографията като за ...искуство [smilie7]
Според беглите ми наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: CDman   
Дата:   05-12-19 11:20

Автор: Julius
Дата: 05-12-19 10:53

Кажете нещо и за новата Мис България.


На мен не ми харесва, но щом компетентното и най-вече лицензирано
жури е гласувало за нея .. кой съм аз [smilie5]

Апропо - разгледах профила на авторката. Съвсем нормални снимки на любител - фотограф, който (за разлика от някои) не го мързи да гласува.

И да не ви харесва ФФ е жив благодарение на подобни автори, мкар и те да намаляват напоследък благодарение на надменното отношение на останалите.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: philip   
Дата:   05-12-19 11:53

CDman: "И да не ви харесва ФФ е жив благодарение на подобни автори, мкар и те да намаляват напоследък благодарение на надменното отношение на останалите."[smilie24][smilie24][smilie24][smilie24][smilie24]

Имаш много звездички за този пост от мен!


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-19 12:14

Че кой има нещо против автора?

Аз имам само нещо против Админ, че такива хора, като гласувалия с Б за тази снимка, имат право на Б рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 12:22

Mogila [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Admin   
Дата:   05-12-19 13:05

Здравейте,

че снимката не е с фотографски качества е видно отдалеч.
Нали нямате предвид да се забрани на автор да качва снимка, защото преди това не е питал дали става или не?

Снимката има точно толкова рейтинг, колкото да не е видима почти в никой рейтинг. Да, има един глас Б. Не знаем мотивите на този, който е гласувал за нея, но със сигурност в профила му е видно, че по принцип не прави така. Има доста нормално гласуване. Една грешка трябва ли да бъде наказана като за голямо престъпление?

Видно е, че от доста време не се възприема добре потребителския рейтинг. Преди време пуснахме Редакторски галерии. Там също има забележки, защото са зависими от предпочитанията на един човек. Друга идея, над която работим са Куратори. Какво ще кажете за тази идея. Галерия да се определя от няколко куратора. Дали това е по-честно и можете ли да знаете, че това няма да създаде критики за избора на кураторите?

Leica, вас по-конкретно ви питаме, кой е идеалният вариант за оценяване? Как да разберем какво харесвате, когато не гласувате? Има ли система, която ще ви хареса и как ще я аргументирате? Вие с какво ще допринесете освен с критики?

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 13:08

Admin, мисля, че този който е гласувал тук с Б трябва да му отпадне това право. Да, за едно такова гласуване. Не виждам каква драма има в това да не можеш да гласуваш с Б. Така като има някаква ответна реакция и контрол, Б гласуващите ще мислят малко повече преди да нацъкат плюсове на поредната боза.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: serjy   
Дата:   05-12-19 13:15

Бих Ви предложил един алгоритъм за подбор на Б гласуващи, но не знам вашата база данни ще посволи ли такава справка.

Смисълът е такъв, че за да придобиеш право на Б глас, първо трябва да гласуваш редовно в секция "нови предложения". След това, по статистика, ако това за което си гласувал, когато е нямало никакви точки за него, иде напред в класациите, това означава, че правилно си подал глас в началото и ти носи "+". ако това за което гласуваш с Б не влиза редовно в класациите и като цяло не се харесва, ти носи "-" и ако тенденцията се запази ти отпада правото на Б гласуващ автоматично. Същото да се случва и по време, тоест ако посещаваш сайта и не гласуваш въобще, всеки месец да губиш по някой "+", от твоя си рейтинг на Б оценител. тези "+" и "-" да се трупат и отнемат само за гласуване за снимки от раздел нови предложения.



Публикацията е редактирана (05-12-19 13:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »