Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 20:56

Здравейте, тъй като си продадох кроп тялото на Никон D7100 и се заоглеждах за нещо вече на ФФ
Съответно имам си и система на Самсунг, която мъкна по пътувания с мен, та не ми е нещо спешно и ФФ ми трябва основно за снимки на тържества/тоест по-отговорни мероприятия и то най-вече да може да снима в по-лоши светлинни условия/.
В полезрението ми попадна много добра оферта в момента за Никон D750, който с моментния кеш бонус е под 2000лв. -чисто нов!
Доста се нахъсих докато обаче...не говорих с приятел, който от доста време има D750.
За моя изненада/това заради много добрите отзиви по ревютата в нета/, човека въобще не беше доволен от това тяло.Дори според него май...кропката D7200, която имаше преди това и също не беше много доволен от нея се е справяла по-добре.
Честно казано накарах го да ми изпрати няколко Raw файла, за да видя как изглеждат, а и какво мога да постигна с обработка.
Честно...аз също не съм нещо особено впечатлен.Имам чувството, че моите кадри с кропката NX500 и китовия обектив 16-50 постигам ако не същите...то такива резултати, че трябва бая да се взирам, за да хвана разликите.
Тогава потърсих алтернатива в този ценови клас.Канон няма да е...за тези пари просто няма какъв читав ФФ да ми предложат.
Тогава загледах Сонитата.Естествено, че за тия пари...по-висок клас трябва да е втора употреба/това си е донякъде минус разбира се и крие рискове/
Та сега съм пред дилемата Sony A7RII или Nikon D750?
Това Сони е горе долу в този ценови клас и за повече кинти няма как да стане.
Да обаче когато загледах ревюта из нета...пак на доста места ми твърдят, че Сонито се справя в екстремните условия добре, но...в доста отношения D750 го надминава.Да може да е с малко...но го надминава.
Затова и реших да се допитам до вас.Да ми кажете вашите впечатления от личен опит, защото знаете...Ревютата са в голяма част платена реклама от някой производител/четох сравнение на Ken Rockwell между D750,D810 и D4S...ами той там изкара, че дори D750 се справя почти като D4S, което мен лично дълбоко ме съмнява/
Та дайте мнение от личен опит A7RII или Nikon D750.
Трябва ми основно за снимки, та 4К-то на Сонито е предимство, но не е съществено предимство...
Най-вече ми трябва добро към отлично качество при екстремни иса и екстремни светлинни условия, както и разбира се функционалността и...липката на дефекти...
С официалните ревюта съм запознат...и нека не превръщаме темата в някакъв безсмислен спор между заклети привърженици на марките.
Все ми е тая коя марка ще е...И без това ще трябва да градя система отново и от нулата...
Също така, ако в ценовия диапазон до 2000лв. можете да ми предложите някоя друга оферта за трето тяло извън тези двете...няма проблем!
П.П.Ползвах търсачката и не открих такава тема, ако пък все пак има...ще съм благодарен на линк към нея, за да я прочета!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: sirkhann   
Дата:   02-12-19 21:18

Питането е малко "Помощ за избора на Lamborghini - спортна кола или трактор".

Двете тела нямат нищо общо!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 21:26

Ами посочил съм за какво ми трябва и се интересувам кое от двете тела ще се справи по-добре!
Също така съм готов и на предложения за други марки и модели, но до определения ценови диапазон за тяло!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: linken   
Дата:   02-12-19 21:31

Написал си, че ти трябва главно за снимки, но какъв стил ти по-точно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 21:42

lubashki777 написа:

> Ами посочил съм за какво ми трябва
> и се интересувам кое от двете тела
> ще се справи по-добре!
> Също така съм готов и на
> предложения за други марки и
> модели, но до определения ценови
> диапазон за тяло!

Любо, Марин не те ли агитира за Пентакс[smilie5]?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 22:17

Ами все пак съм написал...Тържества, събития, /сватби, рождени дни, партита/, където трябва скорост при ниска осветеност и ...не всеки път светкавицата е решение.
Също така неангажиращо снимам основно пейзажи, но за тях си имам невероятната кропка на Самсунг и тя ми е предостатъчна...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 22:19

Ами не...Той усети какво е трудната марка.Няма втора употреба за нея, а веднъж като я придобиеш и...няма и продаване.
Всъщност...къде е това К1 за около 2000лв, пък макар и втора употреба?
П.П.Не говорим за нещо издухано, все пак d750 ЗА ТИЯ ПАРИ Е ЧИСТО НОВО ОТ МАГАЗИНА С ГАРАНЦИЯ!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 22:27

С две думи...Хайде да не задълбаваме чак толкова много!
Препоръчайте ми за цена до 2000лв. ФФ тяло на което да градя система от нулата.
За тази цена, може и втора употреба да е, но говорим втора употреба във високия си ценови клас, а не за 2000лв. да са най-издуханите екземпляри.
Трябва ми за по-отговорни снимки от тържества и мероприятия, където обикновено се снима на закрито, с намалена светлина и светкавицата не е решение всеки път.
Видеото не е приоритет, както и голям буфер за милярди снимки в секунда!
Нито ще го ползвам за фото лов, нито пък ще правя някакви фантастични кадри на движещи се модели...
Трябва ми основно за снимане при намалена светлина без светкавица, защото кропката не става за целта.На 3200 исо и става почти неизползваем кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 22:27

Реално погледнато, сам си си отговорил - дърпай един нов никон и почвай да снимаш и да разучаваш цветни профили[smile]. Все пак ще е с гаранция, а колкото и нефелни да са в Профайлд, поне евентуалните командировки на тялото би трябвало да са безплатни.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 22:28

Не е задължително да е това решението...
Защо да е D750...?
С какво ще е по-добър от въпросното Сони примерно/това тъй като никой още не е дал друга алтернатива/???

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: solar_sea   
Дата:   02-12-19 22:43

С какви обективи ? Тяло се сменя, надгражда, инвестицията в стъкла е по-дългосрочна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 22:48

За начало ми трябва нещо по универсално...От типа на 24-70 F2.8, след това нещо широко и светлосилно като 12 f2/зарибявам се по снимки на млечния път от скоро/, и след това и някой твърд светлосилен портретник...
Тоест въобще нямам намерение да събирам хиляди светлосилни твърди обективи...Де се вика за всяка снимка да вадя различен обектив от чантата...



Публикацията е редактирана (02-12-19 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 22:56

lubashki777 написа:

> Не е задължително да е това
> решението...
> Защо да е D750...?
> С какво ще е по-добър от въпросното
> Сони примерно...

Като тяло най-вероятно с нищо, но има море от хубави и евтини никонски обективи на вторичния пазар. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: solar_sea   
Дата:   02-12-19 22:58

Според мен гледай цялостно системите, а не отделните тела

Байонет - избор на обективи, максимална светлосила.
Автофокусна система - точки, тракинг, лица/очи, т.н.
Светкавици - управление от апарата, ttl мерене, автофокусен асистент.
Благинки - ергономия, електронен визьор (увеличение, контраст по ръбовете)

A7RII не е апарат за високо исо и снимане на тъмно - A7S/A7SII/A7III/A9 по-скоро. Сензорите в R серията са с висока разделителна способност и висока динамика при базова чуствителност, но имат по-високи нива на шум при висока чувствителност.

Ползвам A7SII с ръчнофокусни Voigtlander обективи за Сони. Благинката е невероятна - автоматично увеличение върху фокусната зона при завъртане на обектива, полу-спусък връща обратно за кадриране след като човек е фокусирал. Бавно, и с кеф. [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-12-19 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: wlad   
Дата:   02-12-19 23:14

въпреки, че минах от никон на сони и никога не бих се върнал вече към огледалата - ако трябваше да избирам система точно за сватби, щях да взема никон д750 ....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 23:14

Добре, да задам тогава другия въпрос, който ме мъчи...
До колко ревютата на D750 са близо до истината?
Според доста ревюта той буквално отвява по шум на високите иса D810 и се доближава дори до D4s...
Звучи като някаква приказка.Защото освен това е и в по-малко, по-леко и по-компактно тяло.
От друга страна пък...моя познат не е доволен!
Категоричен е, че телата на Сони дават по-добри резултати и като цвят и като динамика и като шум...
Та сега аз какво да правя...?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: Yog   
Дата:   02-12-19 23:26

Дай двата бона в магазина и вземи нов Sony a7 Mk3. Една година ще изплащаш по 150 лева на месец, ама то без жертви не може. Там вече ще знаеш, че си купил най-добрият сензор на пазара в момента и ако снимките не стават, причината си ти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 23:33

Мда...това си е решение, но...по тази схема обективи, които са по-скъпи от тялото ще имам точно след една петилетка, а дотогава тялото ще е архивна работа...[smile] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   02-12-19 23:44

Между другото...ето още едно противоречиво с последното твърдение ревю...
Според него излиза, че Сони А7III, не е по-добър като шум на високо исо от по-стария и с по-старо поколение матрица D750...

https://amazingsky.net/2018/05/31/testing-the-sony-a7iii-for-astrophotography/


За това и поисках мнение от първа ръка.От хора на практика ползвали , тествали и видели колко струват въпросните камери!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-12-19 00:46

Имал съм ги по едно и също време. Ако снимаш снимки и АФ ти е важен - Д750, ако снимаш и видео или намаш бърза работа - сонито има по-добър сензор и стабилизация на въпросния.

Ето една сватба, която снимах само със 7р2 защото Д750 не можеше да фокусира, аз не мога да фокусирам ръчно с него на толкова тъмно и нямах и нищо по-светло за него от F1.8.

7RM2 + 50 0.95

Нощните кадри са на 12800 до 25600исо.

Шум се мери на еднакви условия - еднакви мегапиксели, еднакви обективи, еднаква светлина. Мегапикселите се уеднаквяват като се ресайзва по-големия файл до по-малкия, обективите е задължително да са 1:1 дори една и съща бройка и светлината е важно да не се променя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: Stefan.S   
Дата:   03-12-19 01:34

Ако си от София ще ти покажа на живо защо D 750 ти трябва.Тук с писане едва ли ще си решиш загадката [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: ZENON   
Дата:   03-12-19 02:21

@lubashki777,
Във въпросното ревю, до колкото схващам, е използвана опцията Long Exposure Noise Reduction (LENR), което ако не ме лъже паметта автоматично смъква от 14 на 12 бита суровия файл.
Нямам под ръка А7III за да експериментирам, но Сори го правят този номер от самото начало с техните ФФ тела и това е добре да се има предвид, когато се гледат ревюта и изобщо, когато се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: kvakioh   
Дата:   03-12-19 06:19

Човекът, който не е доволен от д750 може би е единствения
Тъй като става дума за нова техника, а7 III е апаратът, който го задминава донякъде и оставя малко назад Никона
А7R III e с все още зле батериите на Сони, има недоизчистени неща като функции и ползване.
Също файловете са доста по-големи от 24-те мпикс на D750. Реално може да се сравняват с D810.
Едното, Никонът е работен апарат с доста обективи към него, Сонито- повече за забавление с нужни доста батерии и налични доста обективи, но по-скъпи. Това го казвам като собственик на Сони и ползвател от време на време на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lord_kik   
Дата:   03-12-19 06:24

Не забравяйте че при лоши светлинни условия автофокуса на Д750 не може да се сравни с другите,с Никон ще минеш по-евтино от към обективи+страхотен автофокус не е много пиксели като Сони,но като се замислиш за какво са много пиксели като се гледат снимките на макс 4к монитор,но ако е за печат на големи плакати тогава е друго.Батерията на Никон ще правиш 1к+ а на Сони ще трябва резервна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7RII vs Nikon D750
Автор: lubashki777   
Дата:   03-12-19 07:33

Благодаря ви.От всичките мнения излиза, че все пак в моя случай D750 е по-добрият вариант.
За Сони А7III нямам финансова сила и май по-разумно е с разликата от парите да си взема обектив за Никон-на.
Честно казано не знам защо моя познат не му харесва Никона.Доколкото разбрах не толкова му е проблем шума при ниска осветеност, а май повече борбата с цветовете.според него Сонито вади по-реални и по-наситени цветове, което прави обработката на кадъра после много по-лесна и по-бърза.
Честно да ви кажа до скоро имах Никон D7100 и не съм забелязал чак пък нещо много фрапантно с цветовете.Да имаше изместване в спектъра/вече не помня, че последните две години само със Самсунга снимам, но май му жълтееха леко снимките/, но не е нещо което чак пък да те откаже от марката...
Сега, ако при D750 нещата са по-зле, това е друг въпрос, но...чак пък толкова...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »