Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: Божидар58   
Дата:   02-12-19 17:24

Искам тук да споделя опита си с възстановяване на изтрити снимки от карта памет на фотоапарат. Преди време снимах ритуал по записване в обреден дом, направих около 100 снимки. За същия ден имах още две снимания и просто съм забравил за този ритуал. Изтрих снимките в картата на компютъра, като ги маркирах и дадох изтриване....И в един момент ми просветна, че не съм ги свалил на компа и съм ги изтрил заедно с другите около 2000 снимки....Паникьосах се и започнах да търся изход. Намерих доста
безплатни програми за възстановяване на изтрити файлове, но нито една не ги намери. Накрая намерих една програма за 40 долара и след като платих нещата потръгнаха. Програмата възстанови всичките изтрити снимки. За първи път ми се случва да изтрия важни снимки без да съм ги свалили на компютъра...Разбира се не бях записвал други снимки на картата памет след изтриването, иначе сигурно нямаше да мога да ги възстановя... Не съм пробвал и ако картата е форматирана, дали би станало. Пиша това за да съм в помощ ако някой изпадне в моята ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: dekov   
Дата:   02-12-19 17:56

Божидар58 написа:
"Пиша това за да съм в помощ ако някой изпадне в моята ситуация."

И каква е помощта, след като програмата е тайна ?


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: asahi   
Дата:   02-12-19 19:23

Би трябвало и от форматирана карта да възстанови файловете. Най-много да пострадат имената им.

Следващият, който закъса, нека напише в търсачката "възстановяване" и да търси в името на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: Niemand   
Дата:   03-12-19 11:54

asahi написа:

> Би трябвало и от форматирана карта
> да възстанови файловете. Най-много
> да пострадат имената им.
>
> Следващият, който закъса, нека
> напише в търсачката
> "възстановяване" и да търси в името
> на темата.

Възстановявал съм от карта, дори и след като снимките са изтрити и след това е снимано, но някои снимки се възстановяват дополовина или само част от тях. Но въпреки всичко, ако е събитие, едва ли има само по един кадър, така че не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: dekov   
Дата:   03-12-19 16:26

Божидар58 ,
сподели все пак, коя е програмата, ако все още искаш да помогнеш на някого, моля !
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: dreamer   
Дата:   03-12-19 21:14

R-Studio е най-комплексният и най-мощният инструмент за възстановяване, който съм използвал. При това мога да кажа, че дори е юзър френдли. ;]
Работи еднакво добре с Дебиан, Мак и с "дограмата".


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: Niemand   
Дата:   04-12-19 07:52

dekov написа:

> Божидар58 ,
> сподели все пак, коя е програмата,
> ако все още искаш да помогнеш на
> някого, моля !
> [smile]
>

Ами явно е много тайна, но аз лично след ползване на няколко такива програми, накрая се спрях на Zero Assumption Recovery, която ми свърши много добра работа. И сега все още ползвам нея, когато ми се наложи. Добре, че скоро не се е... Пу пу пу...
[shtrak] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: deerstalker   
Дата:   04-12-19 20:56

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: jingov   
Дата:   04-12-19 21:10

Наскоро ми се наложи да търся един загубен ключ за едни пари,
та 4ри харда няколко флашки, търсих само изтрити файлове-
Puran file recovery, намерих го, на една от флашките намерих файлове от 2009г., въпреки многократното и форматиране. Безплатна .
Инак ползвам Еазеус файл рековери.


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: PieroBG   
Дата:   08-12-19 23:22

А за видеофайлове вършат ли работа тези програми?

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: asahi   
Дата:   09-12-19 00:04

Колкото е по-голям файла толкова е по-голяма вероятността да получи поражения.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки.
Автор: amza   
Дата:   10-12-19 12:17

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »