Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-19 04:48

Здравейте!

Има ли някой с Канон РП,,който ползва Годокс ТТ 350к?

Моля да пишат и колеги,които ползват тази светкавица и с други камери.

Има няколко чуденки въпреки прочетеното упътване.

Купих я вчера нова и АФ-асистента не задейства оранжевия светодиод а присветване на светкавицата от което бързо източва батериите и минава в зум-режим - М и на 24мм,с иконка за изтощени батерии.

Да,описано е че при падане на батериите ще мине в М и на 24мм но това се случва след временно изтощаване от присветването и после може да се снима отново но зума на М и 24мм трябва да се разблокира ръчно от копчето и врътката за да мине в Ауто.

Така ли е с всички Канони или трябва новия фърмуер на светката,който оправял и взаимодействието с по-новите Канони като Р?

Видях в нет-а че на варианта за Фуджи действа оранжевия светодиод на светкавицата като АФ-асистент.

Пробвах разни комбинации в настройките и да изключа АФ-асистента на Канона но асистента на светкавицата не заработва а само присветва до достигане на фокус.

Понякога се редуват АФ-асистента на Канона с присветването на Годокса.


Има ли промяна с новия фърмуер?

Благодаря на включилите се предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: quazimodo   
Дата:   21-11-19 07:04

Не ползвам нито такъв канон, нито такава светкавица, но съм чел, че "оранжевия свтодиод" работи само с фазов автофокус, какъвто е на ДСЛР-ите. При контрастния на безогледалките не работи. [beer]

P.P. Преглеждайки описанието на светкавицата, не видях да се споменава наличието на отделна подсветка за АФ.



Публикацията е редактирана (21-11-19 07:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: Leica   
Дата:   21-11-19 07:48

Ползвам такава за Sony Fe - Godox350s. Самостоятелно или през трансмитери - Godox X1R s и другият, малкият.
Нямам проблеми.
С Canon също, но с GodoxTT600.

Ако ти трябва малка за Canon взеви си Meike MK320 for .....
Тя със Sony FE също работи добре на всички режими...но там няма транмитери-...но има т.н. пилотно осветление, т.е. може да си светиш и снимаш само на него от близо, за макро например.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: mitakabs   
Дата:   21-11-19 12:37

Leica написа:

> Ползвам такава за Sony Fe - Godox350s.
> Самостоятелно или през
> трансмитери - Godox X1R s и другият,
> малкият.
> Нямам проблеми.
> С Canon също, но с GodoxTT600.
>
> Ако ти трябва малка за Canon взеви си
> Meike MK320 for .....
> Тя със Sony FE също работи добре на
> всички режими...но там няма
> транмитери-...но има т.н. пилотно
> осветление, т.е. може да си светиш и
> снимаш само на него от близо, за
> макро например.

Колега, може ли да споделиш как е това MK320 като цяло и доволен ли си?
Чудя се между Godox350s, МК400 Metz и Meike MK320.
Ще се ползва за компактна на А7-м3 и А6500 !!
Имам голямата 58-ца от А маунт която ползвам с преходник но ми е огромна за тези тела.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-19 13:04

Благодаря на включилите се до сега и чакам нови мнения!

quazimodo:В книжката се споменава АФ-асист а и при включване оранжевия св-диод в средата блинква.

Гледах видео на което при Фуджи диода свети като подсветка.


Leika:Моля изясни какво имаш предвид като пишеш че нямаш проблеми с св и Сони,тоест как функционира АФ-асиста при теб?

Мейке 320 съм сравнявал и по ревютата дават приоритет на Годокса но Мейке-то имаше май 3 светодиода и за видео уж но доколко са ефективни предвид че е и по-слаба и по-бавно рецикляща от Годокса не знам...



Публикацията е редактирана (21-11-19 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-19 13:14

Другото,което ми е странно е че лесно се самовключва иконката за low battery и автоматично минава в М -режим на зуума и на 24мм![smilie11]

И после трябва да натискам ЗУУМ бутона и скролера за да я поставя на АУТО ЗУУМ и съответната стойност на ф-разстояние на обектива с който снимам.[smilie2]

Пробвана е с две двойки Енелууп от старите,които не са от скоро но и не са ползвани с професионално натоварване.

Може би са ми на 9 години Енелуупите и не са презареждани с интелигентно зарядно.

И с нови пресни Тошиба от евтините,с които е злеее.

Моля съвети за оптимални батерии и от рециклиращите се и от еднократните.



Публикацията е редактирана (21-11-19 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: Leica   
Дата:   21-11-19 15:12

Leika:Моля изясни какво имаш предвид като пишеш че нямаш проблеми с св и Сони,тоест как функционира АФ-асиста при теб?
Работи добре на Full TTL , нямам забележки. Дори за много близки разстояния или когато се насочва към стени, таван за да се снима с дифузна светлина. Значи автоматичният AF асистент си работи добре.
Не съм гледал каква лампа светва.
Преместваш фокусното р-е на обектива – премества се и на светкавицата.
През чадъри и дифузори не съм я пробвал още, защото не е много мощна.(но ако държиш ще пхробвам) За по-високи мощности ползвам Godox TT685S и популярната Metz 52 AF-1.
Godox350s както и Meike MK320 не са професионални светкавици. Там им пише колко светки са допустими – не са много. Използвам ги когато е така за обща употреба, за всеки случай в чантата, заради размера – ултра малък.
За бълзо презареждане (каквото не ми е особено необходимо) – светкавица с НЕобикновени батерии, например GODOX V1C за Canon при теб.
Когато се сдобих сфотоапарат Sony FE те ми бяха избраната алтернатива поради цената и възможностите за работа в група чрез трансмитери. Особено пък с Flash Trigger на Godox Xpro-S TTL дето може едновременно да командва „целият оркестър“, или персонални „всеки инструмент“.
Последният съм го взел дори и за вариант Canon и през него мога да си командвам „оркестъра“ на Sony.
„Оркестър „ – няколко светкавици работещи едновременно през безжична връзка с трансмитер.
Иначе за Canon основно си ползвам фирмени светкавици на Canon с/ без трансмитера на Canon, който обаче не действа до 100 м. , но е достатъчен.
Светкавиците на Канон не са скъпи втора ръка, не последен модел (колкото малките на Godox-нови) така, че …
mitakabs - Metz mecablitz M400 не ползвам и не мога да ти кажа. Но от край време Metz за мен е еталона за хубава и надеждна светкавица и моят избор във филмовите времена!
Малките на Годокс и Мейке както казах са ми заради размера,безжичната връзка и управление при първата,цената, теглото …и са ми симпатични, особено Мейке.... че и стробоскопира [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-19 22:39

leika:Мерси но мен баш за светодиода ме интересува дето не си видял къде свети точно.

И дали се включва иконка за паднали батерии,щото при моята редовно и автоматично минава на 24мм зуума,но може да се светка още доста пъти така,което ме чуди?![smilie11]



Публикацията е редактирана (21-11-19 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-19 22:42

Никой нищо не пише за батериите и изтощаването им и особено с включването на иконката за изтощаване и автоматичното блокиране на зуума на 24мм?!

Досега съм имал няколко светкавици но с по-четири /4/ батерии и ми е непознато как е нормално когато е с две /2/



Публикацията е редактирана (21-11-19 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: quazimodo   
Дата:   21-11-19 23:52

colorphoto написа:

> quazimodo:В книжката се споменава
> АФ-асист а и при включване
> оранжевия св-диод в средата
> блинква.
>
> Гледах видео на което при Фуджи
> диода свети като подсветка.

Хубаво е, че си гледал видео, но май не си прочел необходимата страница от книжката за тялото


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574372727_untitled.jpg


П.П.Накъдето и да сочи главата на светкавицата, подсветката винаги свети/сочи по оста на обектива.


Трябва да включиш на ЛЕД, за да свети диода на светкавицата а ако тя нама такъв, ще свети този на камерата. Вече писах, че старата подсвертка с червена мрежа не работи с безогледалките.



Публикацията е редактирана (22-11-19 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: MikeDimit   
Дата:   22-11-19 17:26

За батериите едноразови - на Икеа. От техните магазини.Или на Кауфланд техния бранд.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: quazimodo   
Дата:   22-11-19 18:00

По-добре една четворка акумулаторни от Лидл. Доста прилично се държат а са за около 8 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица Годокс ТТ350 на Канон РП
Автор: colorphoto   
Дата:   22-11-19 23:32

qvazimodo:Това много пъти съм го чел и съм пробвал всички варианти но лед-а не се задейства а присветва светкавицата за подпомагане на фокуса.

Ако аз не бях чел или разбрал нещо нямаше да присветва светкавицата вместо леда.

Не съм очаквал червена мрежова подсветка но има лед оранжев и е изправен - светва кратко при включване на светкавицата.

Лед-а на тялото си работи и имаше случаи да се включват ту присветването на светката ту лед-а на тялото.

Явно трябва да подновя фърмуера на светката защото Р серията на Канон не е била излязла когато е разработван първия фърм.



Публикацията е редактирана (23-11-19 13:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »