Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Luminar
Автор: Slivenski   
Дата:   17-11-19 16:21

Днес ми излезе реклама във ФБ. Дори не бях чувал. [smile]
Някой ползвал ли го е? Какви са впечатленията?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: asahi   
Дата:   17-11-19 19:02

Ще го пускат утре, 18.11.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: StraightEse   
Дата:   18-11-19 06:18

asahi, той пита за луминар като цяло, а не конкретно за четворката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Yog   
Дата:   18-11-19 07:49

Аз имам третата версия от близо година. Готина програма с много функции, но нестабилна. Непрекъснато ме изхвърля на десктопа и се самозатваря. Когато вляза пак, промените по снимката са запазени и не трябва да започвам от начало. Но е дразнещо упражнение. Писах на съпорта им, отговориха ми бързо и дадоха два или три съвета, но не се промени положението. Ако не беше крашването, щях да я препоръчам на всеки. Ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: StraightEse   
Дата:   18-11-19 09:13

При мен не е крашвала нито веднъж. Но ми е малко по-мудна от лайтрум.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: sauron69   
Дата:   18-11-19 09:20

На мен също не ми е крашвала

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Yog   
Дата:   18-11-19 13:39

Това е добър пример, че не е стабилна. Аз във форума на Скайлум писах. Имаше един-двама, които също се оплакваха от изхвърляне на десктопа. Дори процентът да е малък, това говори за несъвместимости. Или с някакъв хардуеър в моя компютър, или с някакъв софтуеър, или бог знае какво. За мен стабилна програма е тази, която работи където и на какво и да я сложиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: stef7   
Дата:   18-11-19 16:59

Също го имам от повече от година. Официално купен с идеята да замени Lightroom и Photoshop. Като цяло става, при мен няма нестабилност. Основен проблем, доста по-бавно конвертира от RAW към някакъв друг формат. И въобще RAW engine му не е на нивото на Lightroom. Не бива да се забравя че Luminar стартира като набор ефекти за Photoshop. Като цена добре но всяка година изкарват нова версия и за нея се плаща отделно. Така че разликата спрямо Lightroom в крайна сметка като цена става малка. След много тестове мога да кажа че ON1 Photo RAW 2020 (последната версия) е по-добра и я предпочитам пред Luminar.


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: StraightEse   
Дата:   18-11-19 22:14

Новата версия зарежда директория с raw файлове доста по-бързо от лайтрума, но като почнеш да прехвърляш от снимка на снимка става тегаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-11-19 22:41

Преди час и нещо получих "Луминар-4" - работи стабилно за сега.
С "Лум.3" също не съм имал проблеми.

Автоматичната обработка на портрет е интересна - учудващо добри резултати - бързи. При активиране на Ai чистене на дефекти - греши, не откривам ръчен начин - нещо подобно на healing brush/clone stamp tool.

Автоматичната смяна на небето - бърза, добра. Има вграден брой и възможност да си купиш допълнителни комплекти - по 25$/комплект. Не зная дали може до се ползваат собствени небеса ...

Останалото - като предната версия, с нов интерфейс.

42мп файлове еспортира по-бавно от ЛР, струва ми се.

Интересно ми е, но трябва по-продължителна работа за по-категорично мнение. [smilie24]

... за разлика от предните версии, които даваха възможност за активиране на 5 устройства, сегашната е само на две. [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-11-19 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: sauron69   
Дата:   18-11-19 23:24

Може да се добавят и собствени небета- load custom sky image
Но не съм го пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-11-19 07:00

sauron69, благодаря![smilie24]

Става със собствени небесни кадри.
Трябва да се чете! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: nyamago   
Дата:   19-11-19 17:44

Следя и ползвам от най-ранната им поява в Windows (отначало бяха само в Mac OS). Първо с по'просташката' ОС се появи Aurora когато фирмата още се казваше Macphun - опитах я под влияние на Трей Ратклиф, от когото съм научил не едно лошо нещо (и разбира се - HDR). Сега вече почти не ползвам последната Aurora, макар да я държа инсталирана и с подновена версия. Грубее ми, а може и аз да грубея в използването, знам ли.

После Luminar се появи първо като редактор (доста интересен), а после и като каталожен организатор с амбицията да отхапе пазарен дял от комбинацията Lightroom + Photoshop. Висока амбиция, която трудно ще им се отдаде, но приложението кат редактор заслужава внимание. Има някои функции които или (а) ги няма в Adobe, или (б) работят по-интуитивно и бързо, често с по-добър резултат от еквивалентите в ЛР/ФШ. Едно подробно разцъкване на всички функции и опции би убедило много съфорумници, че това е един много способен фото-редактор с особена сила в 'творческите' ефекти и прилично използване на AI за автоматизиране на някои желани корекции.

Недостатъци - предимно във фирмата, отколкото в продукта:

- Непоследователна стратегия с нелогични нови версии, изникващи като нов продукт без органична връзка с предишния. Имаше версии с календарна година в името (напр. Luminar 2018), други с номер - имаше 3, но 4 не негово продължение, а напълно нов (?). Има и един 'Флекс' (Luminar Flex), който уж беше плъг-ин за ЛР/ФШ, но си работи и кат самостоятелен редактор, пълен еквивалент на версията 2018 (или по-скоро на 3 без каталожната функциа). Объркана работа [smilie2]

- При инсталиране няма наследственост на общи модули и библиотеки, прави се чисто нова инсталация и старата остаеа инсталирана и работеща. Потребителят трупа колекция от дублиращи се версии и трябва ръчно да ги трие (някои - единствено с игра в Windows Regsistry, която не за всеки).

- Много спаба поддръжка (Help/Support функция, нито с постоянен и надежден контакт до сервизен екип, нито поне с нарочени представители по форуми и социални платформи. Оставя много недоволни потребители и впечатление за аматьорска операция.

Причините са сродни с други 'съвецки' фирми (белоруски, все по-рядко - руски, а тази е украинска): добри програмисти и прилични дизайнери с фотографски познания, но нулев бизнес опит и нулево уважение към клиента (малко като соц- отношението: 'Ако щеш')...

Друга (но свързана) причина е прекалено бързия растеж от малко екипче за мобилни програмки, до глобална софтуерна фирма с амбиция да изяде закуската на Adobe. [smilie10] Е, по показания досега начин - няма да стане.

Което не отменя причините да се опита и ползва Luminar - която и да е версия. Аз го ползвам редовно, в комбинация с Lightroom, сигурно ще пробвам и 4-та версия.

[beer]



Публикацията е редактирана (19-11-19 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: compur   
Дата:   19-11-19 23:01

nyamago [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-11-19 21:37

Пак за облаците - работи със собствени, поставят се:



https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574278406_luminar_4_skies.jpg



Появяват се при тези, които са с програмата.


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: nyamago   
Дата:   21-11-19 09:01

^Не съм пробвал още тая версия, но очаквах да е така - същото е с всички специализирани ефекти, функции и допълнения (като LUT таблици за цветно тониране/grading , 'работни пространства', визии/'looks' и пр.) Потребителят може да добавя от всички тези (и още други) свои собствени и после се появяват наред с вградените.

Не може да се отрече удобството за ползване и богатството на функции. Забележките ми са към маркетинга и следпродажбеното клиентско обслужване, иначе продуктът (като редактор, не каталожен организатор) е сред най-доброто на пазара. Вместо да измести Lightroom, най-удобно се ползва именно оттам като външен редактор (добре се интегрира).
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: amza   
Дата:   27-11-19 08:50

От къде да сваля free Luminar 4 с AI portrait retouching?

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: sauron69   
Дата:   27-11-19 11:18

https://skylum.com/luminar


Може да си свалиш трайл версия

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: sauron69   
Дата:   09-12-19 12:28

Тройката не ми беше крашвала, ама 4-ката крашва. Дано скоро да го оправят. И малко да я позабързат, че е бавничка.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Ivan_A   
Дата:   09-12-19 13:05

При мен крашване няма - поне за сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: sauron69   
Дата:   09-12-19 19:20

Ами доста народ се оплаква, явно има проблеми.Явно проблемите са когато се направят големи каталози, може би нещо се претоварма задачата. Съветите са засега да се добавят по-малки каталози или да се добавят единични снимки за обработка.
Ще видим.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: nyamago   
Дата:   09-12-19 20:04

Както писах по-горе - продуктът не е особено силен като каталожен организатор и там може да закъсва. По-полезни са редакторските му функции и е удобно да се ползва като външен редактор от по-стабилен каталожен организатор (напр. Лайтрум).
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: nyamago   
Дата:   08-01-20 12:49

Грехота беше да го купя и повече от месец да седи неизползван - та тия дни пробвах един-два кадъра с единствената* нова функция спрямо старите ми версии - подмяна на небето. Работи.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1578479312_whereabout4.jpg


https://photo-forum.net/i/2267813


Това за пробата е с вградените небеса от Скайлум. Ако човек си използва собствени небеса от други кадри, отчасти ще успокои гузната съвест, че с тая 'умна' функция прави ментЕ и кич [smilie6]

* Другата нова функция би трабвало да е 'умната' портретна обработка, но понеже почти не снимам портрети, не съм я пробвал още.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: Slivenski   
Дата:   08-01-20 12:54

Е, убаво! Ама, според мен доста си личи, че небето е "присадено"... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar
Автор: nyamago   
Дата:   08-01-20 14:40

Сигурно защото знаеш, като го обявих на висок глас [smilie5]

Трябваше да пусна едно оригинално небе (понякога, с лошия си вкус, аз и естествените ги обработвам така, че да изглеждат присадени) и да се посмея на познавачите дето казват, че си личи.

Някой ден ще направя една мозайка от 10-ина кадъра, половината подменени небеса, другите оригинални - с награда за който познае кои са [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »