Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-19 23:39

Здрасти пичове.
Минах на Фуджи ХТ3/грип с 14 2.8/35 1.4 и скоро ще си взема 100-400.

Първи впечатления идвайки от Никон, Канон и Сони.

1. Хубав дизайн и добра изработка.
2. Тялото е малко без грип но и праймчетата са малки. За големи обективи грип. Спусъка е на ергономично неприемливо място.
3. Обективите имат добра изработка и са компактни но имат много евтини пластмасови сенници.
4. Борбата с менютата беше около 3 часа. Сега имам висчко на предната и задната врътка + авто исо с овъррайд на скороста на затвора през Т режим. [smilie7]
5. Авотофокуса с 35 1.4 в тъмна стая е само "ставащ"./ не съм ъпдейтнал фърма и знам че тия са с стм мотори /

Като цяло по камерата много е мислено и като дизайн и като функционалност. Лошо впечатление ми направи че отнема доста време да се конфигурира. Липсва логиката в менютата. Врътките отгоре са малко излишни и предпочитам екран + нормален диал с А/S/M + нещо по-полезно от врътка за исо/скорост. Например врътка с пресети или врътка с функции от менюто.

Остава да се поснима. Утре ъпдейтвам фърмуера (разбрах че чакаме и нов през 2020-та).

Като вземем и 100-400 ще стане интересно. Ще му направим едно полево кръщене и сравнение с ДСЛР-и от близкото и далечното минало. Все пак през ръцете ми минаха камери като Никон д500 и обективи като Канон 300 2.8.

Причината поради която минах на ХТ3.

1. Система на Сони щеше да ми е доста по-скъпа и по-тежка заради телефото обективите.( говорим за а73 ) Кропките на Сони не!
2. При снимането на диви животни кроп-а има условни предимства.
3. Фуджи за мен са единствената завършена apc-c система с качествени обективи произведени за този формат.
4. Видео възможностите тъй като мисля да поснимам хибридно.

Поздрави на всички. Ще драсвам ако измисля нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: rimohit   
Дата:   13-11-19 23:45

Нямам представа как е къстамизирането на бутоните при т3 , но при т20 просто задържаш бутона няколко секунди и избираш какво да ти прави ( както и бутоните на врътките) . Пробвай , може и при теб да е така. 35-1.4 цата е бавна и шумна . Не очаквай чудеса от към аф.



Публикацията е редактирана (13-11-19 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-19 23:48

Оправих го аз. Трябваше да се мине през менютата за да се мине от Авто на Команд за трите неща от триъгълника. После сетваш врътките както искаш. После се оказа че всичко много хубаво ама нямам възможност да преминавам от авто исо на ръчно исо бързо. Т-режима реши всичко като ми позволи да имам авто исо което да овърайдвам със скороста на затвора. Като цяло е ок но ми се щеше да го направят просто като Никон. Там просто след исо 100 имаш Авто исо.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: rimohit   
Дата:   13-11-19 23:51

[smilie18] Честито! Вече си хипстър![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-19 23:54

[smilie18] Кожена чанта нямам само и брада... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-19 01:44

35/1.4 е един от най-старите и сравнително бавни обективи - не бива да очакваш кой-знае какво от него в това отношение. Но пък за сметка на това много ме радва :)

За спусъка - на грипа има също, може да ти е по-удобен.

За брадата - НОЕМВРИ е. Прието е, че бръснача е забранен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: kvakioh   
Дата:   14-11-19 06:15

Надалеч само със 100-400 обектива или тежка преработка с адаптор. Иначе са добри обективите за Фуджи, макар и някои бавни... Макрото 60 дори на снимащ с ръчни обективи идва тежко откъм аф...

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: hansto   
Дата:   14-11-19 08:07

за далеч има и друго решение - nikkor 500mm f8 с адаптер разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: ombre   
Дата:   14-11-19 08:28

Честито с кеф да си го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: rimohit   
Дата:   14-11-19 08:37

Абе самият факт , че въпреки многото недостатъци , които си открил за себе си в тази камера и като знам , че я избира сравнявайки с всемогъщите СОНИ , означава само едно! И чанта ще си купиш и брада ще си пуснеш [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: farushko   
Дата:   14-11-19 09:07

35/1,4 е леко бавен във фокуса, но иначе е страхотен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: kireto_a   
Дата:   14-11-19 09:51

s/на/се с/g в заглавието...

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-19 09:53

100-400 какво не му харесвате аз чета добри отзиви сравнително. Оптиката е окей. Рингови мотори.

Сони имат своите + сове и към момент никак не са малко. Фджи нажаксват със софтуера определено но от към обективи и камери мисля че са по-добре. Разбира се идват малко премиум като цена но в момента няма как да им излезе сметката иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: kireto_a   
Дата:   14-11-19 10:13

тролирам те. единственият проблем за животни спрямо а7м3 и 100-400, е че 400 е на 5.6. това сутрин/вечер е около 3200 исо при 1/500. може и на 6400 да иде. още взето птици седящи на клон може и да ги заковеш и на малка скорост но е 50/50. сега въпроса е колко добре се оправя това фуджо в тоя диапазон на исото. според мен си е 1 даже 1 и 1/3 стоп по-зле от а7м3. да ще стане снимка, ама може и по-добре да е в това отношение. с други думи 200-600 и а7м3 може би на 600 ще ти дават 2/3 сопа по-добро исо от фуджото. верно ще тежи, но парите са горе доле същите.

автофокуса не мисля, че ще ти е проблем със 100-400, с тоя обектив фуджото ще си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-19 10:18

Говоря за Фуджи 100-400.

Наясно съм с недостатъците на тези обектижи. Сменил съм около 10 за последните 10 години.

На Х-системата и трябва едно хубаво 300/4 но нямат все още.

Аз отдавна не снимам толква сериозно и нямам претенции за супер про резултати. 400 5.6 е ограничание за кроп-ка особено но опита ми показва че е на ръба. В много редки случаи не става. Най-вече при големи птици и обекти няма добра компресия и е доста тъмен.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: kireto_a   
Дата:   14-11-19 10:44

ние тия неща ти ги казахме във фейсбука. най-големият проблем на фуджото е, че това е тавана - хт3 + 100-400. нема от там къде(200/2 с 2х евнтуално :Д). при сони може си земеш след това или направо 200-600, има 600/4 ако много ти се прииска. има и а7р4 дето е комбинация между фф камера с покъртиелна резолюция и кропка в едно(да оплюха я от към високото исо, ама надали е по-зле от фуджото щото пикселите са еднакъв размер). до неколко месеца ще има и а7м4 дето може и да е > 24мп.

сега бих задал и въпроса: а защо не z6? според мене, тая камера нема да има никакъв проблем да снима кокошки, прасета и кози от къмто аф. а там има едни прекрасен обектив 500/5.6. и 300/4 има.

аз брада си имам, за ужас на жената. и фуджо напъните се появяват през интервали от 2-3 месеца, най-вече заради хубавия жепег и ергономията(хт3 с малките обективи е най-удобното тяло дето съм държал евър, просто е приятно някакси), но горните расъждение ме спират.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-19 11:19

1. Sony-то е доста по-солено вкл и обектива. 200-600 е 4 бона а телата също не са от най евтините.(За Р4 да не говорим).
2. Фуджи също ще пуснат още някой телефото обектив с времето. Предполагам 300/4 на мен това ми трябва за кроп.
3. Сони нямат 4к/60п и 120п то на Фуджи е по-добро.
4. Z моунт иска адаптер. Там губиш нативен автофокус така или иначе което за мен не е приемливо и като цяло работата с адаптери.

Всичко съм премислил. Няма перфектен избор и всичко е компромис.

Ако става дума само за фото на диво Д500 с едно 300 2.8 отрепва всичките горни камери взети заедно. Но тук идеята е да имам добра хибридна камерка за всичко + добро видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: kvakioh   
Дата:   14-11-19 12:01

Сонито е пресолено с дългите оптики...

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: ATHOM   
Дата:   15-11-19 13:03

Като вземе Фуджинона 200мм ф2, тва Сони ще му се стори като баклава. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-11-19 13:04

е за 200/2 много пари :) 100-400 е енъф.

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: xsakex   
Дата:   15-11-19 13:43

Честита камера!

С позицията на списъка се свиква. На мен ми отне малко време. Отделно продават някакви накрайници за бутона, които ужким го правят по-удобен, но не съм видял такъв, който да не загрозява дизайна.
На мен копчетата и врътките са ми прекалено много - за някои не се сещам дори какво да присвоя.

Определено с тази камера се чувствам много комфортно да снимам на fully manual режим и понякога се изненадвам защо врътката за компенсация не прави нищо [smilie25]



Публикацията е редактирана (15-11-19 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Минах на Fuji XT3
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-19 11:12

Да аз още се свиква.

Спрял съм се на 2 варианта.

Исо - A
Т - режим
Компенасиця през врътката и бленда през предната врътла.

Завъртам от Т - режим на A и съм на менюъл със задна врътка за скороста.

Като цяло е готино че много бързо мога да имам пълен контрол когато се налага. Когато не се налага си пуцам на Т с авто исо и минимална скорост зададена с 3-те мода на авто исо които пък са ми на бърз бутон. Имам пресет за минимална 160/250/500 в зависимост какво снимам. Може би скоро ще ги направя една за общи снимки применро 1/160 една за пейзажене примерно до 1/30 и една за спорт 1/500 и ако ми трябва повече от това си минавам на ръчно или просто фиксирам исо-то.

Интересно се управлява тая камера още не съм сигурен дали има недостатъци или предимства. Още ще се променя с времето със сигурност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »