Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: bdahlia   
Дата:   07-11-19 10:31

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: bdahlia   
Дата:   07-11-19 10:31

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате човек, който се занимава с почистване на "гъбички" от вътрешните лещи на обективи?



Публикацията е редактирана (07-11-19 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: asahi   
Дата:   07-11-19 10:34

Търси си нов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: spotter84   
Дата:   07-11-19 11:00

desmes, гр. Пловдив. Горещо препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: mitpis   
Дата:   07-11-19 12:28

А каква е превенцията, за да не се получават такива?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: sirkhann   
Дата:   07-11-19 12:29

Липса на влага и да не се държи в прътно затворена кутия, без вентилация.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: Grimjaur   
Дата:   08-11-19 06:54

Аз наскоро(оня ден) чистих от гъбички един стар обектив... Това е присъда, няма оправяне. Ако си късметлия и са останали само следи от гъбичките, има шанс да се почисти(вода, бял оцет, уайт спирт и псувни)... Ако не си.... преполиране на лещите. Има гъбички, дето разяждат самия материал на лещата.... Аз бях късметлия и ми останаха само две незабележими петна, които не пречат на снимките. Иначе - редовна вентилация на обективите, пакетчета силикагел в кутиите за съхранение и редовната им подмяна, повече чист въздух и обгрижване..

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   08-11-19 07:21

Аз си прецаках обектив, като лятото си бях прибрал капачката в джоба и я върнах на обектива без да разбера, че е влажна... при повторно махане цялата челна леща беше кондензирала, като имаше и отвътре и останаха две малки петна. Този номер съм го правил не веднъж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: bdahlia   
Дата:   08-11-19 12:10

Те са едни дърти руски обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: Grimjaur   
Дата:   08-11-19 14:14

Ако не са ти много ценни, можеш и сам да пробваш - руските са лесни за разглабяне. Има клипове и ръководства бол из нета. Само един шублер си намери, за да ти е по-лесно разглабянето, вместо ключ за обективи, както и един комплект часовникарски отвертки. Вече чистенето г чак рецепти бол - може с течност за оптика, може еода, сапун и оцет...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: ZENON   
Дата:   08-11-19 14:29

Аз чистя, но до сега само мои и на приятели.
Какъв е обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: petervassilev   
Дата:   08-11-19 17:13

В допълнение към споменатите от sirkhann мерки може да се добави и светлината. Късовълновата част на видимия спектър (и УВ) пречи на развитието на гъбичките.

Температурата е фактор дотолкова, доколкото трябва да се избягва достигането на точката на оросяване, поне за дълго време. Иначе, при наличие на влага, растежът на гъбичките зависи прибл. експоненциално от температурата в определен диапазон около стайната температура - например влажен фотоапарат/калъф/чанта, оставени дълго в багажника на автомобил.

Профилактиката с фунгициди би трябвало да се прилага само от хора, които знаят как се работи с опасни вещества.

Вероятно самите материали, от които са изработени някои обективи (и тела), вкл. смазките и покритията, също благоприятстват за развитието на гъбички.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: zkz   
Дата:   16-11-19 17:22

Не зная от къде сте, но в Стара Загора има такъв човек.Много точен и акуратен, казвам го от личен опит. Телефонът му е 0877 / 47 80 00.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой се занимава с почистване на обективи?
Автор: bdahlia   
Дата:   26-11-19 20:55

Благодаря на всички, които се включиха. За тези, които имат подобен проблем и четат темата в бъдеще. Горещо препоръчвам desmes, гр. Пловдив. Ето и защо:

1. Изключително бърза и лесна комуникация.
2. Обяснява в детайли АБСОЛЮТНО всичко.
3. Без бавене при изпълнението. Изпратих обектива. На следващия ден го оправи и ми го върна. Без каквито и да е било забележки по лещите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »