Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 12:38

До колегите фотографи:
Пиша тези редове като предупреждение за тези от вас, които попаднат на обява за работа от тази фирма. Започнах работа при тях през февруари 2018-та като продуктов фотограф. Фирмата се занимава с продажба на аксесоари за мобилни телефони. На интервюто ми казаха, че ще трябва да заснемам техните продукти, да ги обработвам и да ги качвам в сайта. Но още след първия месец започнаха да добавят допълнителни и допълнителни задължения, които не бяха споменати в интервюто. Това включва - графичен дизайн, предпечатна подготовка, снимане на видео и направа на 360 градусови снимки на някои продукти. Работи се с лична техника и не се заплаща амортизацията. Карат те да използваш личния ти фотоапарат и личния ти компютър, защото служебните компютри не са сменяни от поне 9-10 години и забиват и гърмят. Ако нещо се случи с техниката ти, си е твой проблем и не се заплаща ремонтът. Началната ми заплата беше 800 лв. чисто, като осигуряват на 566 лв. бруто. След време осъзнах, че взимам с 200 лв. по-малко от складовите работници, към които няма никакво изискване за квалификация и образование. За цялото ми време във фирмата заплатата ми беше вдигната с 50лв. Заплати не се вдигат, освен ако не се доносничи за колегите. Пряката ръководителка е надменен човек, за когото фотографа просто си “цъка” и нищо не прави, като същевременно във фирмата редовно се доносничи и злослови на собственика за всички служители. Доставки на нови продукти има около веднъж месечно и лично аз ги заснемам за около една-две седмици. Собственикът не може да приеме, че през останалото време, до следващата пратка работа няма, като се държи некоректно със служителите, публично вдига скандали и ги обижда, (мен лично, че "нищо не правя" и че ми плаща за "нищо"). Това е на кратко. Съветът ми е никога да не започвате работа там. Само ще си загубите времето и нервите. Фирмата се казва GSM-One и има магазини в София.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 12:40

Това е линк към сайтовете на фирмата, които препоръчвам да видите за да не сбъркате да кандидатствате
https://gsm-one.bg/
https://canmobile.net/



Публикацията е редактирана (06-11-19 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 12:54

Това е много добре, че го споделяш, защото времето е ценно за всеки.

Уви, живеем в страната на пълната анархия и най-дивият капитализъм.

Като постъпи не подписа ли към трудовият си договор и длъжностна характеристика? (не, че е от значение ...щото у нас от най-безправните до най-прав-едните пишат вътре квото трябва и нетрябва ....а накрая "...И ДРУГИ !!!!!!!!!!!!!!")
Относно техниката с която се върши работа - това също се упоменава в трудовият договор . (който е съдебен документ).

Махни се оттам ...хвърли камък зад теб...и продължавай напред.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: ecobo   
Дата:   06-11-19 12:58

Аз не разбирам как се хващате на такива въдици: да работите със собствена техника за 800 лева. За 800 лева на седмица не бих се хванал на такова хоро, пък какво остава за 800 на месец. Това е смешно!

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 12:58

Трудовата ми характеристика е написана много общо и реално не е уточнено нищо. Техниката ми никъде не е упомената в трудовия договор. На интервюто както казах ми описаха че само снимам и обработвам и после ми казаха да правя други неща без допълнително заплащане. Шефовете са боклуци. Пиша това защото от днес съм в период на предизвестие след като шефа ме псува и крещя пред колегите. И ме съкрати заради клевета от ръководителката. Никой не заслужава такова отнощение и се надявам никой да не почва работа там



Публикацията е редактирана (06-11-19 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: wlad   
Дата:   06-11-19 13:00

Аз не разбрах много проблемът - оплакваш се, че склададжията взима повече, или че работата ти идва много?
От 30 години насам частната инициатива е свободна за всеки.
В България всеки работник може и знае повече от шефа, но пък явно са мазохисти ... шефовете намаляват, работниците се увеличават.
Политика, какво да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 13:02

Не се оплаквам а предупреждавам колегите за некоректен работодател за да не си причиняват това което аз търпях почти 2 години.Хиляди очаквания а нищо не предлагат отсреща. Свършил си си работата и те псуват за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 13:40

Ами запишии го. Осъди го. Удари го.
Как ще те псува !?
Сега като се оплакваш всеки може да си каже, че е защото те е уволнил.

Га ти лудницата !!

Пожелавам ти да си намериш достоина работа с достоини хора и възнаграждение.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Julius   
Дата:   06-11-19 14:30

s_gaitandjiev,

Предполагам си младо момче, в началото на трудовия си живот? Това първа работа ли ти е било? Виж си хубаво трудовия договор, какво пише в полето "Работодател". Такава фирма в Търг. регистър няма! Прави разлика между име на уеб-сайт и име на фирма. Не е задължително двете да са еднакви! Сайтът е регистриран на някой си Живко Миков - така ли се казва шефа ти? Какво е основанието за освобождаване? Дисциплинарно ли те уволняват (за несправяне с поставените задачи и др. подобни...) или е нещо друго? Защото за да влезе в сила дисциплинарно уволнение трябва преди това да имаш други регистрирани нарушения. Така че ако ти се занимава - мога да те пратя при подходящ адвокат, но трябва да са ти желязни основанията. С предварително загубено дело - само ще плащаш разноски! Ако те съкращават - виж по кой член, защото тогава имаш право на 6 мес. обезщетения от борсата, които се равняваха на 80% от брутното възнаграждение, което пак идваше колкото нетното! Говорим за официалната заплата, на която са те осигурявали макар, че последните години мисля, че намалиха този процент!?


https://i.imgur.com/EmPwaBY.jpg


Ако не ти се занимава с нито едно от горните и само ще се жалваш, по-добре пиши в сайта БГ Работодател -
там със сигурност ще стигне до повече хора, отколкото тук.

Leica,
неграмотник такъв!
Пише се "достойна/достойни".
То и за другата ти тема бих дал 10 лв. на всеки, който разбере от първия път какво си искал да кажеш без нито един допълнителен, уточняващ въпрос!


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-19 14:32

Прекалено дълго си се задържал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 14:41

На 25 години съм и карам магистратура по фотография и това е една от причините да остана в тази фирма толкова дълго време. Фирмата се казва ЕЕ КА ДЗЗД/ ЕМ ЕМ КЕЙС ДЗЗД. Има 2-3 сайта и всеки е към различна фирма както и служителите. Боклука закрива фирмата и я отваря с нова име всяка година за да укрива данъци. Шефа наистина се казва както е в регистъра. За жалост се наложи да подпиша че прекратяваме по взаимно съгласие.



Публикацията е редактирана (06-11-19 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Julius   
Дата:   06-11-19 14:52

С молбата по взаимно съгласие в общия случай си дотук... трудно можеш да докажеш после каквото и да било.

Занапред поне се постарай да не се самоубиваш още с постъпването си на работа. Ако бъдещия ти работодател поиска да попълниш подобна молба - имай едно наум.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-19 15:19

Може и да не укрива данъци, а просто да не иска да се регистрира по ЗДДС - има разни елементи, които отварят нова и нова фирма, когато наближат прага от 50к.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: wlad   
Дата:   06-11-19 17:43

няма нищо лошо в това, законът го позволява, проблем няма.
Виждал съм фирмите на една доста популярна личност - 120 на брой, всички с еднакви имена и числа от 1 до 120 след това :)
Аз също си следя праговете, но в чужбина, че след това става доста нелицеприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   06-11-19 17:59

Този праг от 50к се минава за 2-3 месеца най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: asahi   
Дата:   06-11-19 21:40

Това не е твой проблем и не е проблем към днешна дата. Проблемите са два:
1. Продал си се без пари.
2. Подписал си съгласие за уволнение.

На 25 можеш да направиш тези глупости, но повече не ги повтаряй.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: wlad   
Дата:   06-11-19 22:42

Този праг от 50к се минава за 2-3 месеца най-много.

Аз ако бях на твое място - бих казал - евала! - и бих научил нещо от престоя си в тази фирма. 50 бона за 2 месеца означава много акъл в подобна сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: CDman   
Дата:   07-11-19 08:32

Автор: s_gaitandjiev
Дата: 06-11-19 17:59

Този праг от 50к се минава за 2-3 месеца най-много.


Еми к'во чакаш. Бацкай една фирма, ставаш си сам работодател и си гледай кефа.

Сериозно.

Не искам да защитавам работодателя, но да направим някои сметки:

Началната ми заплата беше 800 лв. чисто, като осигуряват на 566 лв. бруто.

Няма нищо лошо да се осигуряваш на 560 лв. Ако си самонает ще се осигуряваш на толкова.

За да вземаш 800 лева чисто, брутото ти трябва да е около 1000 лева. Това означава двойно данъци за работодателя. Ако толкова държиш всичко да е законно би трябвало да забележиш тази разлика и своевременно да реагираш, а не след 2 години.

Боклука закрива фирмата и я отваря с нова име всяка година за да укрива данъци.

Aко "боклука" ти беше клиент, който ти дава по 1000 лева на месец, които след облагане и лични вноски ще са по-малко от 800 чисто пак щеше да снимаш със собствена техника и пак щеше да търпиш подобни унижения, ако не и по-големи.

Сега си в афект, но те уверявам, че след няколко месеца "финансова диета", може би ще ти дойде на ум, че за положението си си виновен ти, а не толкова "боклука" който ти е дал горе долу 19 000 лева за 2 години.

За тия пари някои правят къде къде по-гадни неща.

п.п. Познавайки форума сега ще се изредят да ми казват, че човек трябва да си цени труда, че не си вадят фотоапарата от чантата за 1000 лева и че си подбират/избират клиентите. Ама дали е така - кой, кой ще ти каже [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: D.S   
Дата:   07-11-19 09:12

Колега, личните ти обиди тип "боклука" и т/н с нищо няма да ти помогнат. Поработил си 2 години за не много пари, стигнало се е до тук, майната му. Къде по-лоши работодатели има. Просто заеби и си търси друга работа. Но не е трябвало да подписваш по взаимно съгласие. Сега поне можеше да взимаш нещо от борсата, докато си намериш друга работа

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Julius   
Дата:   07-11-19 09:12

CDman написа:

> "боклука" който ти е дал горе долу 19 000 лева за 2 години.

"19 000 лева за 2 години" е смешно ниска сума, особено за човек, живеещ (и евентуално плащащ наем) в София. Моята зъболекарка само за 1 месец изкарва повече... както и да е.

s_gaitandjiev написа:

> След време осъзнах, че взимам с 200 лв. по-малко от складовите работници,
> към които няма никакво изискване за квалификация и образование.


Мислех да пропусна това ти изказване, но все пак има някои неща, от които колкото по-рано се освободиш в мисленето си - толкова по-леко ще живееш. [smilie3] Някои факти няма да се променят, но познаването им поне може да те отърве от чувството ти за преследване и установяване на някакво твое виждане за "справедливост".

1. Фирмата е на собственика, той назначава хората според нуждите си и има пълното право да дава каквито заплати намери за добре (обикновено според пазара). Ако иска може и по 2 бона на склададжия да дава.

2. Вместо да се концентрираш в чуждото канче, фокусирай се върху твоето собствено. Ако склададжиите са намерили начин да се продадат по-добре, вместо да си губиш времето и да завиждаш - намери начин и ти да се продадеш по-добре! Сигурно имаш възможността да станеш складов работник, но сигурен ли си, че това искаш?

3. Имай предвид, че нискоквалифицираните професии по-бързо достигат максимума в заплащането си и там остават. Висококвалифицираните професии имат възможността наистина да носят значителни доходи,
но е нужно време докато човек да се утвърди като добър специалист.

4. Относно заплатите (и не само в Бг) - колкото и висока заплата да си договориш в началото, след определен период другите служители най-вероятно ще достигнат нивото ти и единствения начин пред теб за по-големи пари ще бъде да смениш работата си. Работодателите по-рядко се сещат за по-старите служители, темповете на растеж пред тях обикновено са по-малки. Стига се дори до парадокса нови служители да взимат по-големи заплати от по-стари такива!

5. По тази причина бих те посъветвал, ако спецификата на професията ти е такава, че нямаш плътна 8-часова заетост - опитай се да договориш не по-висока заплата, а по-кратък работен ден. Аз години наред съм работил на 6-часов работен ден, а взимах заплата колкото колегите си (че и отгоре). Дори да взимах по-малко от тях бих бил доволен, защото и всичките пари на тоя свят да взимаш пак не можеш да си купиш и 1 мин. живот. [smilie7]
[beer]



Публикацията е редактирана (07-11-19 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: D.S   
Дата:   07-11-19 09:22

Наистина не са много пари, но за 23 годишен, не е и чак толкова зле. Няма кой да ти даде големите пари на момента. Аз на 23 работех в кабеларка и няма да казвам колко съм взимал [smilie21] Но както писах обидите и злобата не водят до нищо полезно

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Kalimas   
Дата:   07-11-19 09:26

s_gaitandjiev това ти е трета тема за едно и също нещо с почти същите отговори и явно същия работодател.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1900686&t=1900669&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1900686
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1913103&t=1913099&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1913103

Ако мислиш, че наистина е бил токова лош, защо от 2018г. не си си намерил по-добър или не си излязъл да работиш за себе си?

Доставки на нови продукти има около веднъж месечно и лично аз ги заснемам за около една-две седмици.

800лв за 40-80ч. работа или 10-20лв нетна надница.
На пълен работен ден ли беше или на 4ч. правили ли са ти проблеми с магистратурата?
Ако складовите работници са вземали повече и при по-добри условия, защо не поиска да те преместят при тях? Така хем няма да трошиш техника, хем по-богат и хем ще работиш по цял месец.

Не защитавам работодателя, но една монета винаги има два страни.



Публикацията е редактирана (07-11-19 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: CDman   
Дата:   07-11-19 09:38

Моята зъболекарка само за 1 месец изкарва повече...

Цял месец блъска за 19 бона [smilie11] Че то Зукърбърг за една минута взима повече бе [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: Leica   
Дата:   07-11-19 13:03

"Да се продаваш" не е словоредът, който ми звучи добре [smilie8]

Снимаш хубаво, както подхожда на кандидат магистър. Нема се косиш! Работа ще си намериш ...но оправия с идиоти цял живот май не.[smilie2]

Като се уволних 91-ва бях в същата ситуация.
Местата с фотография навсякъде заблокирани от обикновено наложници без фотоапарати - весело време [smilie5] (дори в старата редакция, дето си карах стажа)
На кой му пука кой си, какво можеш и каква тапия имаш !!
Започнах по офиси на Витошка...после в рекламата им.Вечер ставах охранител на дома на един новобогаташ дето го крадеха, в района дето живея. Не плащат ...зарязвам ги!
Капитала се переше ...и като гъби никнеха.
Станах дори металург до ниво техник, завеждащ учебно хале!
Като започнаха да съкращават бабите от института пред пенсия ...им хвърлих оставката си на събранието по съкращения въпреки че им трябвах с варията.
И после си намерих това което исках.

Сега ...положението не се е променило нито с йота.
Българинът още е на нивото на оцеляването ...а на това ниво не иска кЛутура и снимки, а хлеб [smilie2]
Та не залагай много на тапията и моженето.
В сферата на културата в България работи кастовият признак, шурубаджанашкият демек.


Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за лош работодател
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-19 14:02

Никой никого не е назначил на работа насила, с пушка към челото...

Който (все още) работи за работодател, когото не харесва, сам носи отговорност за това. Всеки има работодателя, който заслужава.

Не знаех, че Арменският Поп е съфорумник тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »