Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изчезнали фотографски сайтове
Автор: martin40   
Дата:   01-11-19 07:08

Здравейте,

Преди години съществуваха два сайта, които вече не са достъпни:
photo-cult.com
photomoment.bg
Някой знае ли нещо за тях? Преместени ли са или качени ли са снимките от тях някъде, или са оконачателно дезинтегриране от интернет пространството?

Поздрави,
Мартин


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: compur   
Дата:   01-11-19 08:31

дез

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: freestyler   
Дата:   01-11-19 09:29

Някой иска ли да купи фотографски форум, онлайн от 2006 г. с 3500 регистрирани потребителя и 17хил. мнения?
(повече инфо на ЛС)


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: SLR   
Дата:   01-11-19 09:44

То последно като влизах, сигурно преди година, Култа беше със затихващи функции, и явно са го зарязали.

Социалните мрежи съсипаха не един Форум и блог.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:02

"В тия общества колеги се изкачват върху трупове на колеги… да са по-нависоко." - цитат.
После се клонират.
Овластяват.
Първите стават последни ...последните -първи.
После се осребряват.
Снимките изчезват или остават на нов линк при нов собственик.
Пазарна икономика.

Тук има доста живи съученици , които са врели и кипели в тоя казан, защото всичко в новата бг. диг. фотография започва от ....дир.бг.
По-прилично държащите са с имидж на недосегаемост и ореол, и е редно те да говорят.

Вече не помня в колко бг. сайта съм участвал, и какви снимки съм качвал.
Всичко умира, или сменя собственици ...или става сайт за манджи...

Аз уважавам дори почетните покойници и ги посещавам!

Важното е да не ви пука и да си снимате добре.[smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: asahi   
Дата:   01-11-19 10:13

Аз пък нарочно не съм участвал в много сайтове. Още тогава беше ясно, че ще се стигне до разпад.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:14

Ти си още от дир-а

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 10:30

Специално за ФКулт и 4кулпикс, може да се каже, че бяха като мъртвородени, но пък Култа имаше подредба на снимките по обективи и камери, което лично за мен е много полезна екстра[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: nyamago   
Дата:   01-11-19 10:30

Нормално, къде е трагедията? Нещата имат начало и край, някой ден си заминават - като всички нас. Безсмъртие ли очакваме, или ще оплакваме заминалото списание Българско Фото?..

Почти бях почнал с фразата "Едни си заминават, други идват..", но се усетих, че по-правилно би било

Едни си отиват, други заминават...

Преобладава заминаването, защото не очаквам да се родят много нови фотографски сайтове. Причината е все тая еволюция, с която не можем да се примирим:

- Фотографията днес не е това, което беше преди. И няма никога пак да се върне там. Това не е носталгична въздишка, а обективна реалност, която не пита на кого му харесва това. Не е задължително да е нещо лошо.

- Уеб сайтовете не са това, което бяха - вече не са преобладаващия начин за разпространение и потребление на информация. Живи (и здрави)са, огромен брой сайтове, но съществуват паралелно с други дигитални форми и 'пазарният' дял на форматите и платформите в нашето оскъдно време и внимание не е в полза на сайтовете. Това също не е непременно лошо.

Аз продължавам да ползвам множество сайтове (някои от тях - фотографски), докато продължават да са ми интересни и да се развиват. Ако един ден престанат да ме привличат (и/или изчезнат), няма да плача.

Свикнете с еволюцията и живейте в настоящето и бъдещето!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:41

Аз не виждам тук някой да говори за трагедия/и.
Имах снимки в култа, но не съм качвал повече от десетилетие.
Сред разразилият се талибанлък там, просто го забравих.
Дори изявления не съм давал.

Но си признавам, че култа на доста неща ме научи.
Да бъда по обективен за разни гледни точки , а не категоричен.
Да усещам кой иска и кой не критика.
Освен това в култа каквото и да станеше никой не цензурираше, нито гонеше ...доколкото помня. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:45

[smilie21] Мене там ме дразнеше рейтинга на Торбалан и на Мим и за тъпи снимки. [smilie7]
И трудното понасяне на критика от последната.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: CDman   
Дата:   01-11-19 10:52

Според мен социалните мрежи нямат почти нищо общо с изчезването на сайтовете.

По мой взгляд сайтовете залязват когато започнат да се "модернизират" и когато започнат да се толерират определени потребители за сметка на други. [smilie8]

Дето има един лаф - като изчезнат отвратените остават отвратителните.[smilie23]

И те така.[smilie5]

п.п. Т-уй ли е петъчната тема ?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: tili   
Дата:   01-11-19 10:58

Leica, от Култа се гонеше за щяло и нещяло!
Мен лично ме изтриха, когато се усъмних във фотографските качества и рейтинги на модератора roumen! А покрай една снимка на някакво мушкато на Bay_Pesho, изтриха маса профили и поне 200 коментара...
И ми се струва, че след това мушкато, преди около 12 години, нещата с Култа се сринаха култово! А за сриването най-вече помогнаха купищата модератори, които мачкаха тези, които не им се мазнят!


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 11:03

CDman - именно поради това сайтовете си ги слагам на ... ......
Освен това ти губят маса време, да си гледаш рейтингите [smilie25]
Амортизира ти снимките, идеите. Крадът те.
Примерно, една снимка си качил някъде и....вече не можеш да участваш на друг сайт/конкурс с нея по дефаут. (условие, изтекла календарна година и т.н.)
Та и ние фотографите доста даваме чрез снимките си.
Лошото е, че и във форумите мине-не мине и ако някой ти е на въпреки каже: Абеее, кой си ти бее! Я те видим у рейтинга, та да даваш ъкъл. [smilie21]
Във форумите е пейка.
можеш да попиташ. Можеш да научиш. Да се информираш . Да продадеш -купиш.
А ако иска човек да се показва - като се пенсионира издава албуми, мемоари.
Или сега ако си намира спонсори.
Същото и за изложбите.


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 11:08

tili Значи въпреки яката борба точно с модератора съм минал между капките.
Толко помня.
Бях оставил една снимка в профила си.
След години ми мина...качих още няколко ...но вече нямах интерес и ...забравих.

Ами значи традицията да се гони и трие каквото трябва и не трябва тук са я наследили от бащицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 11:11

Междувпрочем...не, че на мен ми пука...но по-заинтересовани сигурно сериозно ги интересува въпроса със снимките им и правата.

Защото например: Келеме "А" ти крадне снимка "Б" от сайта.
Сайта изчезва.
Келеме "А" пуска снимка "Б" в нов сайт "Х" ...и ходи претендирай за авторство и първичност.
Същото примерно с медиите може да си го разиграете.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Julius   
Дата:   01-11-19 11:12

tili написа:

> А за сриването най-вече помогнаха
> купищата модератори, които
> мачкаха тези, които не им се мазнят!

Тъжна тенденция, но факт! [smilie24] Просто такава е човешката природа. И за съжаление се наблюдава масово не само по сайтовете, ами и във фирмите. Повечето хора твърдят, че искат да чуят истината, но всъщност не са готови за фактите. И по тази причина предпочитат да се обграждат с лакеи и гъзолизци (най-обикновени конформисти), но няма по-ефективен път към саморазрушението! Те и на Титаник до последно са му казвали, че няма айсберги на хоризонта и оркестърът до последно е свирил, докато корабът бавно и тържествено... е гълтал вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 11:20

НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА !

Така е , всичко и отвсякъде ни е такова.
Но точно тук минавайки през цедилата адови можем да се доближим до човещината !
Какво ще снимаш в Мюнхен като отидеш?
Замъци..само от вънка.
Или часовника на площада. [beer]

Разбира се, че това е петъчна тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: asahi   
Дата:   01-11-19 12:01

НЯМА ТАКАВА ИЗМАМА!
Не им стига, че оня ден смениха часа, ами днес смениха и месеца!
Съсипаха я тая държава...

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: asahi   
Дата:   01-11-19 12:08

"Автор: Leica
Дата: 01-11-19 11:11

Междувпрочем...не, че на мен ми пука...но по-заинтересовани сигурно сериозно ги интересува въпроса със снимките им и правата.

Защото например: Келеме "А" ти крадне снимка "Б" от сайта.
Сайта изчезва.
Келеме "А" пуска снимка "Б" в нов сайт "Х" ...и ходи претендирай за авторство и първичност."

По-заинтересованите знаят как да си доказват авторските права.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 12:37

То и аз знам...и тата знае...
А аз много добре знам как!
Стига да има кой да ги чуе.
Но колкото по-малко са разместени камъните на терена ...толкова по-бързо и лесно.
Освен това държи страх.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: geokar   
Дата:   01-11-19 18:40

Имам впечатление и от двата сайта. "Момента" беше добър, със силно международно участие, единствено диалогът във форума им нещо не вървеше, жалко за него. "Култа" беше бамбашка работа, сайт за мазохисти. Админите триеха, ругаеха, наказваха за щяло и не щяло. Когато кротко се опитвах да им обясня, че не могат в собствения си сайт да използват расистки думички, или, че в българския език няма форма "тея", бивах блокиран, по едно време ми изтриха всички снимки с най-висок рейтинг, за да ме понижат в категория. А и правилата бяха от весели по-весели. Например по едно време съществуваше точка 17, която гласеше: "Потребител, който гласува за снимка, която ще бъде изтрита от администраторите, се наказва с едноседмично лишаване от право на гласуване". Няма майтап, напълно сериозно съществуваше и такова правило. Затриваха се профили на най-популярни автори без обяснение, ругаеше се на ляво и на дясно, "мушкатото" на Бай Пешо беше повод за същинска война, после дойдоха "големите специалисти" модераторите от средата не на най-снимащите, а на най-гласовитите и работите тръгнаха стремително към пропастта. На всичкото отгоре снимки, които бяха изтрити от сайта им все още се появяваха там, където бяха цитирани. И така нататък. И не те пускат и да си отидеш от сайта им, докато не ги заплашиш със съдебна разправа. Изобщо - прелест и половина.

Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: yakumo   
Дата:   01-11-19 19:44

Както за всичко на местно ниво, общо-взето - какъв сайт за фотография да съществува, като в държавата има останали, в добрия случай, няколко десетки човеци, дето има смисъл да хващат фотоапарат, а другите чешем крастата само?
То никога не е имало и един смислен сайт, както не е имало и мегдан, и нужда да съществува дори, вие се чудите къде са изчезнали няколко такива и защо [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 20:01

Когато се конструера един сайт чрез правилата, тяхната устоичивост и контрола за тяхното спазване/неспазване от ИТ течението се сегрегира таргет група.
Качеството на таргет групата определя качеството на продукта.
Качеството на продукта определя количеството и качеството на посещаемостта.
С времето лицето и характера на един сайт започват да приличат на лицето и характера на собственика, админ., модератор и т.н.

Дори неща като цитираната в предният пост точка 17 ОТ ПРАВИЛАТА на бившия Култ могат да бъдат много полезни,(това е висока летва) ако се прилагат правилно - т.е. администратор/модератор имат проверена в практиката добра представа за качествена фотография, спам, технически шкарт,граница на допустимостта, законосъобразност, наблюдение върху лицата относно статистиката (която може да си изведе) за корумпирани лица (подаващи си гласове) и подобни.
Например: На първа позиция на първа страница в галерия "Х" се появява откровено дефокусирана снимка , или снимка с друг технически недостатък, който явно не кореспондира със съдържанието и.
Или нека да е снимка с явно слабо съдържание.
Тази снимка с точки и коментари е далеч изпредварила явно силни снимки, които въобще не са и погледнати.
Как мислиш, дали тези които са изпратили тази снимка в челото трябва и занапред да определят вида на галериите или не ?
Не е ли добре да им се напомни, че такова поведение не се толерира?
Не е ли добре така да им се напомни, че те обесмислят труда на автори с по-качествени снимки?
Защото такива извращения се срещат постоянно ...а те формират практики.

А когато правилата не се спазват ...всичко отива на кино.


Отговори на това съобщение
 Re: Изчезнали фотографски сайтове
Автор: CDman   
Дата:   04-11-19 08:45

Забравих да спомена "анонимните" конкурси с лесно предвидими победители, определени от "безпристрастно" жури, чрез "тайно" гласуване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »