Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за фотоапарат
Автор: Gogata1982   
Дата:   26-10-19 23:37

Колеги искам да помоля за помощ и съвет .
Имам бюджет от 1000 лева и искам да взема фотоапарат като ще го ползвам основно да снимам семейно , като ходя на риба често и улична фотография . От доста време съм запален и снимам с телефон ,но вече искам апарат . Сега идва голямата драма ... за този бюджет мога да взема Сони алфа 6000 , Никон д90/ д7100 , Канон 80д/70д и доста други .Гледам техника 2ра ръка и ми се иска да има и поне един приличен ( може 2 ) обектива .
За да уточня имам желание да чета и да се науча и няма да ползвам апарата само на автоматичен режим ... Моля всеки който ще ми препоръча да си взема качествен телефон и да снимам да си запази мнението .
Много благодаря за помоща предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Hsathv   
Дата:   26-10-19 23:58

Sony 6000 на старо и три прекрасни обектива, сигма 19/2.8, 30/2.8 и 60/2.8 също на старо.



Публикацията е редактирана (26-10-19 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: GenaDP   
Дата:   27-10-19 01:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Gogata1982   
Дата:   27-10-19 07:37

Искам съвет кой от тези апарати е най-добър за парите си ...и евентуално какви са му предимствата пред другите предложени . Също така приемам предложения за други модели в тази ценова листа

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   27-10-19 08:51

Ами зависи дали искаш дслр или безогледалка. От изброените само сонито е безогледалка, останалите са дслр. Първо от там тръгни, след това виж и какви обективи ще ползваш и за колко пари се намират.Снимал съм и с трите и всеки си има своите предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Gogata1982   
Дата:   27-10-19 09:03

Аком знаех какво искам щеше да ми е лесно...
Това ще ми е 1вия апарат и нямам идея какви са предимствата на безогледалките или на дслр за съжаление . Затова питам да знам какво да взема . Ще снимам котката ,детето , пейзажи и улична фотография . Ще търся 2ра ръка и да има 1 или 2 обектива за да имам избор при различни условия .Гледам доста сравнения на фотоапарати ...искам да има стабилизация , за да не стават снимките размазани и да се уча да го настройвам ръчно за по-добро качество

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   27-10-19 09:07

Ако искаш безогледалка,аз имам за продаване едно А6000 с китовия 16-50 и допълнително една прекрасна Сигма 30 f2,8. Изключително съм доволен от комбинацията,но мисля за закупуване на А6400

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   27-10-19 09:16

Най-зависи какво ще правиш след това със заснетия материал. Ако ще го гледаш на телефона или лаптопа, или в най-добрия случай на 4К телевизор, каквото и да вземеш е все тая. Ако ще има разпечатки 70Х100 см, тогава вече е по-друго. А ако по някое време решиш, че искаш и почти хубави видеоклипове, тогава е още по-друго[smile]. От изброените, най-близо до всичкоможеща машинка е Сонито, но аз съм върл противник на твърдите обективи. По-добре за начало някакъв зум и после твърд обектив, когато вече имаш представа за какво ще го ползваш. [shtrak] [beer]

П.П. Не знам къде живееш и какви са нравите по тамошните места, но у нас уличната фотография най-често може да ти докара главоболие[smilie5] .



Публикацията е редактирана (27-10-19 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: neillmakoli   
Дата:   27-10-19 09:17

Сериозно ли питаш за Никон д 90 [smilie8] ?
Сони а 6000 е чудесен за целите ти избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   27-10-19 09:32

Погледнах характеристиките на А 6000 и видях, че е без стабилизация в тялото. Съответно, моят съвет е да го пропуснеш и да прегледаш следващите модели със стабилизация, и понеже няма такива от 6ххх серията, да обърнеш внимание на оплюваните М4/3 тела на Олимпус и Панасоник. Още повече, че за твоите цели те са по-подходящи като размер и тегло.



Публикацията е редактирана (27-10-19 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   27-10-19 14:55

Стабилизацията в тялото при сони не се усеща ,защото са стабилизирани обективите ,вземи си 18-55 и 55-210 на първо време.Може и 50мм със стаб илизацията за кропка.От миналата година имам фотосесия снимана от фотограф за 40 лева в студио със профи осветление със а6000 и 18-55 снимките са съвършени.Имам и такава снимана със д 90 и китака в друго студио за сащите пари и също снимките са с качество, което аз и със техника за 100х не бих направил.Д7100 също е добър избор,ако ти са занимава пробвай и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 16:32

Въобще забрави за огледални тела.

Огледай за безогледална система или смесена-безогледално тяло с преходник и достъпни обективи от огледална система.

За движещи се обекти,семейни снимки и улична фотография стабилизацията няма да ти помогне тя е за пейзажи та недей да я търсиш и предвид бюджета.

Не пренебрегвай фотографската литература за да знаеш какво правиш и как да го направиш.



Публикацията е редактирана (30-10-19 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Nikj   
Дата:   30-10-19 17:54

Имам тяло про ЕМ-1 OLYMPUS с 5 осева стабилизация за 55о лв,има много и хубави обективи в Базара.Ако искаш се обади.ще се разберем

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 11:00

Никона е добър варянт, сонито от личен опит за снимки на тъмно не снима добре с светкавица дори. Никона ще ви върши по добра работа но изисква скъпи обективи за целта.Соните може да му сложите универсален 18- 105 мм ф 4 , лек компактен комплект , за туризъм снимки пеизажи и портрети с хубаво буке.Сони а 6300 е модела в които има фокус по очи, с сони а 600 ще имате доста размазани снимки с постария автофокус и липсата на функция по очи

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: BEYA   
Дата:   31-10-19 11:07

Как така размазани снимки със Sony a6000 хората обявиха 4д фокус.Най бързия следящ и фокусуращ апарат за под 1000лв .И е колкото пакет Чайка вафли на размер и тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:08

Дам никона иска скъпи обективи,а сонито върши същата работа с китака.Щото е сони най вероятно,и има хубаво бОке....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:11

BEYA,ти изобщо вярваш ли,че неговото мнение има някакъв смисъл?Та той самия в негова тема задаваше едни въпроси,но човека снима за пари,значи е про и те така...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »