Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   22-10-19 22:20

Много клипове в Ютуб изгледах за какви ли не и не успях да се ориентирам коя има най-добра картинка. Имам гимбъл, а моите фотоапарати ми идват тежички, а и за видео не ми харесват. Имам Nikon D5300, D90, D300s, D600, D800, Pentax K30 (този вади уникално видео, но повече от 18 секунди не записва без значение от картата), Canon 60D, 1200D, 650D, 1100D, 550D. Иска ми се обаче по-лек апарат за гимбъла, но така и не успях да си харесам според видео ревютата. Пък и в Ютуб не съм сигурен, че видео ревютата са без обработка. Надявам се с ваша помощ да избера правилният. Снимам сватби, кръщенета и всякакви семейни тържества и събития. Имам професионални видео камери, но няма как да се ползват с гимбъла. Какво ще ми препоръчате? Ще помоля и за видео ревюта без обработа ако може?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   23-10-19 21:30

Имам скромен опит с гимбъли, но моя съвет е да гледаш за комбинация между камера+обективи. Важно е баланса на тежестта да е равномерен или да отива повече към тялото - леко тяло с тежък обектив не е добра идея.
Лично аз като обективи се ограничавам до едно универсално варио със няколко светли - еквивалент на 35 и 50, като по-дълго не ми се налага често, използвам вариото за това.
Друг съвет е да използваш камера с добър автофокус, тъй като не можеш много-много да пипаш камерата по време на снимане.
Най-вероятно вече имаш канонски стъкла, така че ако не ти се инвестира в изцяло нова система, бих препоръчал техните безогледалки с адартер за обективите. Не са най-доброто на пазара, но един М50 би ти свършил отлична работа.
Иначе... Сони, за каквото ти стигне бюджета, от а6300 нагоре.

Във всички случаи си приготви един бюджет за батерии, живота им не е това, което си свикнал с ДСЛР-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: Gecata   
Дата:   23-10-19 21:52

a6500 !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   26-10-19 10:48

Не знам колко професионално видео искаш да снимаш,но аз снимам на децата тържествата а и много други неща с OSMO POCKET, това малко нещо е невероятно (4K на 60fps).

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: deandimov   
Дата:   26-10-19 11:00

Sony a6400 обаче тялото не е стабилизирано като а6500.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: keri-di   
Дата:   26-10-19 20:50

Разпродайте тези кукурузници,и си купете Olympus OM-D E-M5 Mark III.
А гимбъла го подарете на някой да се мъчи с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: Yog   
Дата:   26-10-19 22:06

Щом ще е с Гембъл, не е важно дали има стабилизация на сензора. Евтин вариант е Canon M50, като от него можеш да видиш видео с добър автофокус в 1080. Ако можеш да си го позволиш, Sony 6400 заради добрия автофокус в 4к. Вече ако ще снимаш с твърди обективи, без автофокус, всяка камера, дето е под 1 кило и снима хубаво видео ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: Божидар58   
Дата:   27-10-19 07:42

Една страхотна комбинация - DJI Ronin-S и Panasonic Lumix GH5. Е излиза скъпичко, но това което получаваш си струва парите...



Публикацията е редактирана (27-10-19 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: keri-di   
Дата:   27-10-19 09:52

Във горният си пост съм пропуснал най-важната думичка-Ненужните!

Тук е казано всичко което Ви интересува.
https://www.youtube.com/watch?v=fv9DHclhUzM

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка е най-добре за видео с гимбъл?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   28-10-19 20:39

Благодаря на всички за отговорите!
Така или иначе го имам гимбъла и трябва да го използвам. Идеята ми е с него да снимам всичко свързано с рекламните клипчета към тържествата които заснемаме с моя екип. За сега ги правим с професионалните камери, но не се получават толкова добре стабилизирани. Мислил съм за Dji Osmo 4K с 4/3 сензора, но вече имам гимбъла. След време може и с това Осмо да се снабдя, но дадох 12700лв. за монтажна техника - пулт, мониторна система за безжично предаване на картината от камерите до пулта и още много неща за директен монтаж на видеото на момента, до като се заснема тържеството с максимум осем на брой камери. Нямам за сега само сатрийминг системата, но и това ще взема. Още веднъж ви благодаря и наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »