Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чистене на пращене в видео !
Автор: Crocodile   
Дата:   19-10-19 01:52

Как мога да изчистя пращене от силен звук в видео , явно микрофона ми е слабичък .....има ли начин да го направя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-19 09:30

Може да пробваш да отделиш звуковия файл и да експериментираш с някой аудиоредактор, но вероятността чистейки пукането да прецакаш целия звук е по-голяма. Има разни готови филтри в редакторите, за чистене на пращенето на грамофонни плочи след дигитализирането им, но резултатите са плачевни.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: patzo   
Дата:   19-10-19 12:17

Общо взето оправия няма, най-много да замажеш нещата но ще си личи. Просто се научи да записваш по-качествено. Аз ползвам външен рекордер за звука и ако има голяма динамика и може да изкриви вкючвам лимитер който има рекордера или компресор със по-голям натиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: nyamago   
Дата:   19-10-19 14:42

1. За бъдещи случаи явно трабва да се записва по друг начин - но какъв точно е другият начин пак ще зависи от характера на дефекта и първоизточника му. (Просто 'пращене' не дава досттъчно информация).

2. За настоящия случай, ако материалът е уникален (не може да се повтори) и критично важен (напр. договорен/платен), може да се направи опит за 'спасяване' на звука, с някои вероятни компромиси.

3. За целта първо трябва да се установи точният характер на дефекта (важи и за (1) по-горе):

- описаното 'пращене' постоянно ли е по целия материал, или се появява и изчезва? (Има ли участъци, в които напълно изчезва? Има ли го в паузите на основния/полезен звук?)

- варира ли по сила и по тембър? Наблюдава ли се някаква зависимост на такива вариации от основния/полезен звук (примерно при силен основен звук, дефектът е по-сионо изявен)?

- самият звуков дефект - има ли постоянен характер (напр. честота), или е хаотично-случаен като при 'електростатично' пращене?

- при заснемането на материала имало ли е вятър? Ползвани ли са (ако е с външен микрофон) някакви ветро-защитни приспособления?

От тези неща могат да се направят някои изводи и евентуални препоръки. Но коеркциите (дори и диагностиката) е най-добре да се направи от специалист. При всички случаи е задължително да се отдели (експортира) звуковата картина в отделен аудио файл, по възможност некомпресиран и с най-висока резолюция и честотна лента.

- - -

Ако ми изпратиш извадка от 1-2 мин. с най- проявен дефект, която също да включва пауза на основния/полезен сигнал (ако не мълчание/пълна тишина, поне най-ниски амбиентни нива) - мога да ти кажа по-конкретно за проблема и решенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: Crocodile   
Дата:   20-10-19 00:36

Дефекта (пръщетето ) се усилва като съм се доближавал до колоните ( снимах 50-годишнина ) и почти или напълно изчезва като съм далече от тях .
Имам стерео микрофон но бързах и не го взех .... като намаля силата на звука във видеото не се усеща толкова , особено ако се гледа от телефон ....но ако се пусне на домашно кино ..всичко ще се чуе ...

Ще ми е за урок ! , nyamago ще кача в Youtube едно от видеата ...насочиха ме към местен озвучител ...но всичко е от слабия насочен микрофон който ползвах , не предполагах че ще надуват музиката толкова ...

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: nyamago   
Дата:   20-10-19 02:18

^ Описанието говори за амплитудно изкривяване (клипване), но то може да се случва на различни места:

- в самия микрофон, механично (когато подвижните му елементи под много силно звуково налягане достигат границите на работния си ход и, или опират в нещо, създавайки паразитен импулс, или просто спират донякъде и генерират сигнал с 'отрязана' форма до това място).

- във входните и предусилвателни вериги (аналогови), които не понасят нивото на генерирания сигнал от прекалено силен източник.

- в преобразувателя (АЦП) и последващата цифрова обработка на сигнала, преди да се запише като аудио трак към видеото. Цифровите изкривявания често са най-неприятни за ухото...

- дори след това, не е изключено (но по-малко вероятно) клипване да се получава при редактирането на сваления видео файл или при възпроизвеждането на звука от него.

Първият случай най-горе е поправим в бъдещи записи, но ще е най-труден за корекции на наличния изкривен запис.

За втория и третия случай си има методи и програми - грамотен звукоинженер (с опит в цифровата аудио-обработка) би могъл да намали дефекта до приемливо за слушане ниво. Последният случай, ако изобщо се случи, се коригира по същите начини. Няма да е аудиофилско HiFi качество, но няма да дразни така.
- - -

Повтарям препоръката да експортираш звука като аудио файл (некомпресиран, примерно WAV) и да го дадеш на специалист за почистване и подобряване.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: папач   
Дата:   20-10-19 10:31

Карай на вградените микрофони автомат в менюто! Не приближавай колоните защото имат силни магнити и може да прецакат др. неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на пращене в видео !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-10-19 14:16

Уважавайте другите, като се опитате да пишете правилно, без груби правописни грешки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »