Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon F100 - проблем с тока
Автор: DigitriX   
Дата:   16-10-19 19:45

Привет.

Отскоро апаратчето се включва само скоро след като му сложа батериите и става напълно функционално дори и на OFF. Единственият начин да го изключа е като извадя батериите.

Видео

В нета намерих една тема на един пич със същия проблем, но нямаше решение.
Проблемът със сигурност е в апарата, а не в батериите. Контактите също са чисти, така че нямам много какво да направя без да се наложи разглабяне.

В Профайлд ми казаха, че не се занимават с филмови апарати и да си търся алтернативи, а в другите европейски сервизи ми искат такива пари само за да преглед и обратна доставка, че ще ми е по-евтино да си взема друг. [smile]

Някой да се е сблъсквал с този проблем или да препоръча човек/серзив където евентуално да се погледне?

Мерси. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon F100 - проблем с тока
Автор: sts1969   
Дата:   16-10-19 22:37

Здравей! След като сложиш батериите, има ли нужда от завъртане на бутона за да се включи апарата, или направо се включва сам? Ако се включва сам, предполагам че контактните клеми на "врътката" са блокирали във включено положение. Опитай да го раздвижиш бързо рязко няколко пъти (може да освободи) или да извадиш този пръстен на горе, и да вкараш вътре под него малко спрей за почистване на контактни пластини. Това е спрей който не смазва, а изсушава контактите след като ги е почистил добре. Аз на работа ползвам Loctite 7039. Проблемът е че хич не е евтин, флакон 400мл. е над 50лв. но съм сигурен че в някой ел. сервиз ще се намери такъв, или подходящ аналог за едно впръскване.



Публикацията е редактирана (16-10-19 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon F100 - проблем с тока
Автор: DigitriX   
Дата:   17-10-19 09:37

Включва се сам ~30 секунди след като се сложат батериите. Показал съм го на клипчето, което направих.
Пръстена не може просто да се извади нагоре. Трябва да се разглобят 50 неща със 100 винтчета, за да се добереш до него и контактите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon F100 - проблем с тока
Автор: fotorafi   
Дата:   22-10-19 17:06

Обади се на техника Христо 0898 -961-050
ТОЗИ АПАРАТ заслужава да се поправи

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon F100 - проблем с тока
Автор: DigitriX   
Дата:   23-10-19 11:54

Мерси, Рафи.
Говорих с Христо и стигнахме до заключението, че е по-добре да го оставя както е в момента, понеже реално всичко си работи. Дори и да го отворим и евентуално намерим проблема, части няма да се намерят, освен ако не се вземат от друго тяло с дефекти. Просто ще му вадя батериите като не снимам и така. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »