Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: ytursunoff   
Дата:   13-10-19 20:09

Привет,

Спрял съм се на следните 3 модела, защото не ми се сменят обективи и т.н. Клоня към fz1000 заради оптиката, но не знам дали за 4 години Tz200 не е по напредничав.Параметрите са идентични.
Ще се използва за почивки и всичко което P900 не умее.

Последния е краен краен случай.

1 https://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcfz1000
2 https://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dclx100ii
3 https://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dczs200

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   13-10-19 20:47

ytursunoff написа:

> Клоня към fz1000 заради оптиката,
> но не знам дали за 4 години Tz200 не е
> по напредничав.

FZ1000 - F/4.0 на 400мм еквивалент.
ТZ200 - F/6.4 на 360мм еквивалент.

Според мен FZ1000 e по-добре, въпреки, че е по-стар модел. Може даже да се използва в някаква степен и за снимане на портрети (разбира се, без да се сравнява с апаратите с по-голям сензор), докато ТZ200 е доста по-ограничен в това отношение.

Panasonic LX100 II не е с 1" сензор, а с м4/3, въпреки, че в случая не се използва цялата площ на сензора. От трите модела той е с най-голям сензор и с най-светлосилна оптика, респективно ще даде най-качествена картинка. Но там пък губиш откъм зуум.



Публикацията е редактирана (14-10-19 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: rufani   
Дата:   13-10-19 23:26

погледни това -https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=129616

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-10-19 02:23

rufani,
Не обърквай момчето!
PANASONIC FZ300 е с 1/2.3-инчов сензор, не с 1".


ytursunoff,
PANASONIC FZ1000 е идеален за почивки, но е с размерите на компактен DSLR.
TZ200 e доста по-малък, но обективът е по-тъмен и по-мек, визьорът е компромисен, а 4К видеото е с 1.5-кратен кроп. За сметка на това има 5-осева стабилизация, каквато FZ1000 няма.
Мисля, че в базара все още се продава един FZ1000.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-19 10:17

LX100 изглежда извън бюджета, защото гледаш последния модел (II) и чисто нов. 'Двойката' в номера му добавя дребни незначителни екстри, които не подобряват снимките. Самият апарат (обектив и сензор) е напълно идентичен с оригиналния модел.

LX100 (без II) все още може да се намери тук-там - и то изгодно, защото е 'стар' модел. А на втора ръка* ще е още по-изгоден. Качеството е несравнимо и откакто го имам съм си забравил 'големите черни' апарати, навсякъде го нося и за всичко става.

(* 'втора ръка' плаши някои хора, но този клас качествени апаратчета се купуват от мераклии, които много ги пазят и поначало са направени много солидно и качествено, не се развалят лесно).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-10-19 15:49

Автор: nyamago
Дата: 15-10-19 10:17

LX100 ... все още може да се намери тук-там - и то изгодно, защото е 'стар' модел. А на втора ръка* ще е още по-изгоден. Качеството е несравнимо и откакто го имам съм си забравил 'големите черни' апарати, навсякъде го нося и за всичко става.


..nyamago ...чувал съм съвсем различни отзиви за LX100 та не знам , какво да приема за истина..
..би ли ни казал , с кои точно модели сравняваш LX100-чето , та намираш качеството на неговите снимки за несравнимо , моля....


Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1
Автор: yakumo   
Дата:   15-10-19 16:25

LX100 срещу слр и безогледалка от неговото време текст
Ако липсата на голямо варио не е проблем, това е то



Публикацията е редактирана (15-10-19 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-19 20:51

шдфдшд написа:

> ..би ли ни казал , с кои точно модели сравняваш LX100-чето , та намираш
> качеството на неговите снимки за несравнимо , моля....

Сравнения е най-разумно да се правят в същия клас - компактни апарати с несменяема оптика. Там няма безброй много модели с 4/3 сензор и още по-малко имат оригинална Лайка оптика. Качеството се вижда като се филтрира някой голям сайт (като Фликър) по модел камери и се гледат намерените снимки. Няма да го правя тук, всеки може да разгледа за себе си.

Извън същия клас (където, казах, няма достатъчна конкуренция за сравнения), за себе си сравнявам с един (два?) клас по-нагоре: безогледалните ми кропки от Сони. Въпреки значително по-големия сензор и повечето мегапиксели, и въпреки големия избор на обективи - сапунерчето не се дава на безогледалките от по-горен клас.

Аз нито съм DxO Labs или Imaging Resource, нито ми е по вкуса да меря с микроскопи и други научни уреди в лабораторни условия. Сравнявам 'на око' - не защото повече вярвам на окото си, отколкото на научните уреди. А защото снимките ги правим за хорски очи, не за научни уреди - и огромното мнозинство ще ги оценява 'на око' (изключвам пикселоманите, които в този форум са непропорционално много).

Е, за горкото ми кьораво око, снимките от малката камерка изглеждат по-добре. По-балансирано са експонирани, по-остри са и цветовете (субективно!) повече ми харесват. Не е само мое мнение, чувам го от мнозина - познати и непознати, фотографи и зрители.

Извинявам се ако съм разочаровал с ненаучното сравнение, но хубавото си е хубаво - не знам ти какво 'си чувал', но аз го виждам всеки ден.
[beer]


Признат грях: моето LX100 се казва Typ109 и има една голяма червена точка, но това е ненужна снобска козметика, иначе апаратът е абсолютно същия.



Публикацията е редактирана (15-10-19 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: ytursunoff   
Дата:   15-10-19 21:57

Благодаря на всички за мненията.

Ще се оглеждам за LX100 и ще прегледам ревютата.

Носенето на големи апарати покрай P900 не е проблем,
Просто ми трябва нещо и за нощно небе, защото при настоящия са заключени настройките и ми е мерак от доста време.
Знам, че няма апарат за всичко, но като за начало ще избера на заплата LX100 или Tz200, за да пробвам с голям сензор как е.

fz1000 съм го навил на пръста от доста време, но Tz200 ме връща назад към джобните.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1" сензорeн Panasonic
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-10-19 22:31

...@nyamago ..разбрах това , което ме интересуваше...нямам други въпроси...благодаря!...


Отговори на това съобщение
 Re: избор на 1
Автор: Crocodile   
Дата:   18-10-19 13:34

Имам FZ1000 от доста време , ползвам го за видео с външен микрофон за мероприятия , взимам го и като пътувам на някъде ..... Бих го сменил за FZ2000 но не и да го продам !

LX100 ...отлична камерка , спор няма но си е за любител , различни са много двата модела , всеки си има предимства и недостатъци ! Бих си го купил ако нямах безогледални олимпуси . Ако трябваше да избирам обаче апарат за снимки и да ползвам само него и съм с ограничен бюджет ...бих избрал LX100 , за снимки и видео ...избора е FZ1000



Публикацията е редактирана (18-10-19 13:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »