Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно Yongnuo Светкавици
Автор: psiho91   
Дата:   12-10-19 19:41

Здравейте. След дълго лутане из интернет не успях да намеря това, което се чудя и реших да пиша тук. Ще се радвам на отговор и насоки! Става въпрос за следното:

Реших да си правя малко домашно фотостудио. Ще ползвам на първо време две светкавици Youngnio 565 и 685 (версиите за Никон). Имам и Godox v860ii, но него го ползвам навън и за събития. Та мисълта ми е - иска ми се да свържа youngnio-тата с електрическата мрежа, вместо да ги ползвам с батерии. Това възможно ли е и ако да, бихте ли ме насочили какви адаптери ще ми трябват, тъй като никъде не успях да намеря информация, която да ме ориентира!

Мерси предварително! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: Stef1   
Дата:   12-10-19 20:49

Няма как да ги свържеш в електрическата мрежа, колега. Това са ръчни светкавици с hot shoe. Няма блокове за тия неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: asahi   
Дата:   12-10-19 21:40

Има как, но ще трябва сами да си го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   12-10-19 21:52

Stef1 написа:

> Няма как да ги свържеш в
> електрическата мрежа, колега. Това
> са ръчни светкавици с hot shoe. Няма
> блокове за тия неща.

Първото няма общо с второто[smile]. Светките ще се ползват статично - все пак става дума за студио, макар и домашно. Та накратко - правиш си един изправител за 6 волта с трафче и грец, както и две вложки имитиращи 4-те батерии. Намираш + и - и подаваш захранване от изправителя. Готов си за 1000 кадъра дневно... ако светките издържат толкова [smilie5][beer]

P.P. Онагледявам - под батерията с лявата стрелка е + а под дясната -. Пластинките на капачката свързват последователно лявата и дясната двойки батерии. На дъното на отсека има още един мост под двете батерии без стрелки, който допълва последователното свързване.


http://prikachi.com/images/775/9667775z.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: psiho91   
Дата:   13-10-19 00:51

А адаптери за 6 волта дали случайно се намират някъде? Или май ще трябва да го майсторя "направи си сам..." В краен случай ако не стане ще карам на презареждаеми батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   13-10-19 11:23

psiho91 написа:

> А адаптери за 6 волта дали случайно
> се намират някъде? Или май ще
> трябва да го майсторя "направи си
> сам..." В краен случай ако не стане
> ще карам на презареждаеми батерии.

Когато си го сглобиш сам, ще знаеш какво си получил почти със сигурност. Най-малкото ще вложиш подходящите елементи. Ако си купиш някое китайче, може да се превърне в облак дим още с включването. Издържи ли включването, никой не знае какви параметри ще подаде към светкавицата[smilie5].

П.П. Естествено, ти също ще сглобиш изправителчето с китайски части, но поне ще са правилните китайски части[smile].



Публикацията е редактирана (13-10-19 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: AsenRangelov   
Дата:   13-10-19 12:36

Най-безопасно за светкавиците е решението с акумулаторни батерии. Тока който се дърпа от батериите по време на заряд на кондензатора на светкавицата е около 10-12 ампера. Той е ограничен само от вътрешното съпротивление на батериите. Ако се постави киселинен акумулатор на 6 волта /който е с по-ниско вътрешно съпротивление/ светкавицата ще зарежда по-бързо, но има голяма вероятност да изгори. За мрежов адаптер Ви трябва такъв на 6 волта и ток ограничен на 10-12 ампера. Освен това в упътването на всички ръчни светкавици пише, че след 20 светвания на пълна мощност, трябва да почиват 10 минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-10-19 14:16

При условие, че имаш годокс светки - вземи си пак годокси, за да са ти съвместими и да ти бачка вифито им. Има блокове на годокс (май са съвместими и с канонските) за допълнителни батерии с които можеш да снимаш доста по-дълго време.

НО ползвайки такива светки трябва да знаеш, че губиш удобството от пилотното осветление. Хубаво е и за автофокуса и за това да виждаш как ще се освети кадъра малко или много.

Йонги имат много яки ръчни светки. Супер евтини, елементарни за настройка и много надеждни с малки уговорки. Имам 4 такива 560IV и един тригер 560ТХ. Ползвам ги за репортаж, студио, ... всичко каквото ми трябва. Супер евтини, с една модификация от 45лв на светкавица стават почти неунищожими и като качество на светлината нямам забележки, особено предвид и цената...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: tvk75   
Дата:   13-10-19 21:15

с 'трафче и грец' тая работа няма да се получи

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   14-10-19 10:48

tvk75 написа:

> с 'трафче и грец' тая работа няма да
> се получи

И правилният подход е...?


Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: Synthy   
Дата:   14-10-19 11:23

Трафче, грец и стабилизатор издържащ тока, който ще теглят свткавиците.
Или някакво импулсно захранване, подаващо нужният ток и напрежение 6V, но с добавени яки филтри на изхода (според мен ще са нужни, като знам какво продават..).



Публикацията е редактирана (14-10-19 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Yongnuo Светкавици
Автор: psiho91   
Дата:   14-10-19 13:19

Simbon4o написа:

> При условие, че имаш годокс светки
> - вземи си пак годокси, за да са ти
> съвместими и да ти бачка вифито им.
> Има блокове на годокс (май са
> съвместими и с канонските) за
> допълнителни батерии с които
> можеш да снимаш доста по-дълго
> време.
>
> НО ползвайки такива светки трябва
> да знаеш, че губиш удобството от
> пилотното осветление. Хубаво е и
> за автофокуса и за това да виждаш
> как ще се освети кадъра малко или
> много.
>
> Йонги имат много яки ръчни светки.
> Супер евтини, елементарни за
> настройка и много надеждни с малки
> уговорки. Имам 4 такива 560IV и един
> тригер 560ТХ. Ползвам ги за
> репортаж, студио, ... всичко каквото
> ми трябва. Супер евтини, с една
> модификация от 45лв на светкавица
> стават почти неунищожими и като
> качество на светлината нямам
> забележки, особено предвид и
> цената...


Каква модификация имаш предвид? И как ги ползваш в студио? Стандартно с батерии?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »