Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   07-10-19 21:38

Такава, каквато идва според мене.
Ако съединението прави силата, то това не важи за фотографията. Там съединението прави хаоса.
Сега е настанало времето на ...разединението. Т.е. на хората леснодостъпните роботи - цифровите апарати спряха да им изглеждат чудо. Всеки си купи, всеки опита, всеки направи по 50 000 снимки и кво от това - в албума нито една свестна. А по преди ....5 от ученик, 5 от войник, 5 от сватба, 5 на родата. Малко, ама хубави и мили.
Ииии последва отлив. Отлива към телефоните и селфитата. DSLR ите отидоха на пазара, щото много тежат. И настана ерата на суетата и фейса. И разбира се, техниката трябваше да отвърне на потребностите, а рекламата да възвеличи новият епос.
Аз в Париж ....Аз във Венис ...аз в Нев Йорк ....аз на Филипините. Вдигаш монопода и право във суратя - прас, а на фона Айфеловата кула! Ама с тебе! Що да я снимаш сама просто ...тонове картички са отпечатани с нея, а конвейра от азиатци още тече пред входа на парка (щото те са по-изостанали). Като има доиде реда, фотографа застава в напрегната поза за отстрел, усмивка и прас!После се разменят.
А за тържествата срам -несрам, мама може, и я можем ...ма козата си сака пръч. Пак взеха да викат фотограф.
Е по селата още е на самощрак дори и за плакат, като гледам кметската тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   07-10-19 22:00

Та отлива мина през ситцето.
Форумите поопустяха.
Лутащи глави така и не можеха да си намерят подходящата щракалка. Те могат ...но тъпото желязо няма 50 точки на АФ и не го прави. Пък и се бави . А онова не се бави. А ИСО-то, а размера? А безжична връзка? А GPS? А дизайн? А Захват? А цвят ?
И конкурсите/изложбите станаха комерсиални. Искат пари за ...участие. Що да си абат погледа да ти гледат и оценяват снимките безплатно?
Тъмни облаци надвисват над фотографията.
Гугъла събира всичко като сюнгер. Фейса като се напасе, гугъл ще го купи и готово - ще ти предлага най-хубавите снимки със собствената физиономия. За Айфеловата кула да не говорим ...всичко там е 3Д при всяко време и всеки сантиметър. За с.Голям и Малък Главанак - също. О чудо.
Ама там ти е пипнал кофти снимка от селфито? Нищо. Той може да ти я покаже прекрасна, и в 100 Гб. Със всякаква коса, татуировка, с всякаква кола ..или знаменитост под мишка.
Чудесно, ама аз искам сам ! Аз ли съм твореца или той?
Моля? Плиис ......Фото -шап !!!
Ама не тоя , тъпия с книги по 1000 листа !
Моля? Плиис ......гласови команти, тъчскриин !!! Ще помисли и за рендването, осветлението ....последната тревичка.Генерираш си главата в устата на лъва! А тялото ...в младата Сидни.,или Шварцебагер!
Ти само твори ...лежи и твори.
О ...кеф! Направо ще залежим! Тур.агенциите ще зафалират. Облаците в и-нет ще се сгъстяват - тия със снимките де ...щото повече ориг.материал гарантирано по-хубава и по-без силикон.
И тогава стой та гледай - ПРИЛИВ.
100 снимат един гледа ...па му писва.
Ифкуство ли ...гледай кво се вика ифскуство бе "фотограф"!
А фотографите проклинат инвестициите си в безогледалки.
Мдаааа...така ми се виждат тия работи на мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: bogdanov   
Дата:   07-10-19 22:15

"Твърде много фотография" това е заглавие на една твърде интересна фотографска изложба, която остана далече за очите на метсните "професионалисти". Ще използвам само заглавието като метафора за ситуацията! Не е само козата човек!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: metodiev_martin   
Дата:   07-10-19 22:19

Леко чиче, леко.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: asahi   
Дата:   07-10-19 22:24

Пие се некачествен алкохол.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: hansto   
Дата:   08-10-19 07:39

напоследък стана философски форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: fildi   
Дата:   08-10-19 08:01

Leica, абсолютно съм съгласен с Вас! И още - май сте единствения човек, който намирам смислено да чета тук. Жив и здрав! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: rimohit   
Дата:   08-10-19 08:04

Радвам се , че има една leica , която не е куха...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Pac   
Дата:   08-10-19 09:46

Абе драма да има... :)
Нещата са такива каквито са. Обикновеният човек се люшка насам натам, каквото е модерно и в тон с времето. Какво по-нормално от това?
Тези процеси нямат много общо с изкуството фотография, което се прави от шепа хора. Те са си все толкова и преди и сега.
Може би проблемът е, че количеството снимки, достъпни за разглеждане в нета са повече от всякога. И човек се отегчава от повтарящите се мотиви и клишета и не му остава енергията да оцени стойностните неща.
Аз като обикновен човек съм много щастлив с безогледлаките си. Родата и приятелите се радват на снимките ми. Чат пат снимам някое събитие, което ме разнообразява, завръзвам нови контакти и приятелства покрай хобито. Кое не е наред?
Не винаги нещата трябва да са супер смислени и дълбоки. Понякога човек просто има нужда от забавления и разнообразие. Ако ги намира в снимането, ок.
Би ми било интерсно да видя някоя снимка от автора на темата. Защото без подплата, такова философско недоволство лесно може да бъде объркано с обикновена снобария.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   08-10-19 13:11

Ауууууууу.....бау..бау…бауууууу.
Самата тема е подплата за мой разсъждения от друга тема. Не исках там да съм офф.
Най мразиМ да вадя снимки за да доказвам правото си да говоря пред некой, дето си е купил апаратче да си снима родата. НеАм такава нужда.
И съм сигурен, че както и да се подплащам ….диагнозата ми – „снобар“ няма да е свалена.
Контрасти без никакъв процент сиво! Това си е постижение във фотографията.
Значи съм осветил правилно сюжета.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Slivenski   
Дата:   08-10-19 13:14

Добре е понякога да се появяват и такива теми, че да се включа… [smile]
Лично аз загубих интерес към този форум /и не само към този/, когато той се превърна в техничарски в 90% от темите. Матрици, пиксели, фокусни точки… тва, онова – както е отбелязал и авторът на темата. А фотографията, както всяко изкуство, е много повече. Почти не се говори за теоретичната, философската, естетическата, композиционната и изразната ѝ страна, примерно. Все едно художници да обсъждат размера на четките, с които Леонардо е нарисувал Тайната вечеря, а да пренебрегват художествените качества на картината.
За себе си аз имам отговор защо е така – защото няма как реално да се сравним, освен чрез пикселите, матриците, обективите, колко по-нов, по-голям и по-скъп е фотоапаратът ни, колко често го сменяме със следващия прясно-прясно излязъл модел и прочие. Като не можеш да снимаш, как да включиш във „фотографската манджа“, освен с безкрайни, безкрайни спорове в техничарските теми… А като стане дума за нещо друго, или се мълчи, или още по-лошо – протестира се, че това било фотографски форум. Ами, да! Фотографски е - за фотография. Не за фотографска техника. Или поне преди 15-16 години, когато се регистрирах тук, бях останал с впечатление, че е това. [smile]



Публикацията е редактирана (08-10-19 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: serjy   
Дата:   08-10-19 13:39

преблемът е, че за да живее форума трябва да има масовка. масовката се храни с чалга. стойностната фотография е за малък кръг хора. но това не изключва необходимостта админите на сайта да търсят вариянт да отсяват в някаки категории и създават селекция с качествена фотография. НО като цяло млисля, че като любителски форум, няма как да прелива от кой знае какви шедьоври. просто нивото в България си е ниско.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: philip   
Дата:   08-10-19 14:14

serjy: "...но това не изключва необходимостта админите на сайта да търсят вариянт да отсяват в някаки категории и създават селекция с качествена фотография."

Не знам има ли друг фото-сайт с толкова много рейтинги и класации:

- Автори топ 100
- Галерия "Първа страница"
- ТОП 50 за месеца
- Най-добрите автори и снимки за годината
- Рейтинг А и Б
- рейтинг Б над 100 т.
- Редакторска галерия
-- че даже и Топ по коментари

Ако има кажете!

Какво още не Ви достига дами и господа?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: serjy   
Дата:   08-10-19 14:22

ама аз не се оплаквам, само споделям мнение. има и друго, с навлизането на фейс и инстаграм, много хора качват там, или по други медии. нормално е Фото Форум да губи активни потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Slivenski   
Дата:   08-10-19 14:28

"Не знам има ли друг фото-сайт с толкова много рейтинги и класации"


А може би точно това е проблемът! От години тече този процес на създаване на все повече и повече ситА, рейтинги, класации, системи за оценяване... Това според мен не насърчава творческия подход у снимащите, а ги кара да търсят начини да "пробият" ограниченията на рейтинга, за да бъдат забелязани. Създава фотография "по калъп". Снима се и се качва това, което се харесва - респективно оценява високо. А това не е добре за качеството, обикновено... [smile]



Публикацията е редактирана (08-10-19 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: philip   
Дата:   08-10-19 14:46

Slivenski, интересно мнение в което има резон! Прави впечатление че творците (или поне опитващите да творят), рано или късно търсят изява в сайтове, конкурси... Като относително редовен наблюдател тук, забелязвам че при конкурси участието на нови и стари потребители на ФФ нараства. Много от тези потребители (фотографи и любители) имат регистрации в доста други родни и международни сайтове до най-високо ниво, а някои от тях са и много високо ценени там!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   08-10-19 15:13

Абстрахирайте се от форума.
Темата не е за него, нито за Бг. фотография, въпреки, че процесите в света са идентични.
Анализирайте ги, опонирайте.
Състезателната страна не е уместна и никога не може да е обективна.
Да, всеки иска състезание - биг брадър, ферма, кво ли не.Ама това увлича и може да те доведе до раздвояване - да се питаш, кой си ти? Този който си, или образа, който играеш за да те харесват.
Социалната страна - както казах, Фейсбука смуква хората за да ги подготви за Гугъл. А защо ли? Ами там са приятели, и все се харесват. То няма и бутон нехаресване.
Един търси (твори няма да употребявам) с перо, друг с китара. Въпросът е ще има ли какво да търсим с фотоапарата или ще влезем в матрицата? (не е моя идея и философия, открита е по-рано)[smilie7]
Не е ли по-добре да те тресе възбудата на съзиданието, а не стреса на ежедневието...какъвто и да си - творец или антитворец.
Не се дистанцирам - и мен ме тресе технотреската и аз хвърлям повече отколко требе за фото.
https://www.youtube.com/watch?v=gIqUXzmazMs



Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Slivenski   
Дата:   08-10-19 15:22

Ами, разни хора - различно отношение към фотографията. За едни тя е бизнес, за други професия, за трети хоби, за четвърти /към които причислявам и себе си/ - нещо, чрез което се опитват да изразяват своето отношение към света /колкото и банално да звучи/, чрез изкуството - както други пишат стихове, свирят на китара и прочие - без да търсят материално облагодетелстване от това. Гугъл могат да купят всичко, но не могат да купят фотографията - точно като философска категория. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-10-19 15:23

Количеството на рейтинги не право качеството. Скучно е. па било и 50 други класации да измислите пак същия "бардак"( алюзия с прословутата поговорка, а не с форума и собствениците!).
Пренасищане с еднаквост във всяка тема не само тук , но и в социалните. Мода , тенденции, достъпност на креативния процес. И после попадаш на някой онлайн галерия случайно и си викаш - е те това бе фотография. Те този кадър е фотография. Нещо като да гледаш ТВ нон стоп и да обръгнеш. И да попаднеш на театрална постановка. На живо. И да си плеснеш тиквата умна и да се сетиш, че уж е еднакво( все е сеир), ама е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: asahi   
Дата:   08-10-19 15:54

Още в древна Гърция са се дърлили за независещи от тях неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Slivenski   
Дата:   08-10-19 15:59

Човешкият живот винаги има два аспекта, Асахи. Обективен и субективен. Да, за обективните неща понякога не можем да направим нищо. Но нашето собствено отношение ВИНАГИ зависи само от самите нас. В този смисъл "дърпането" е полезно, защото ни показва различни гледни точки - също както във фотографията. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Pac   
Дата:   08-10-19 16:15

Когато субективно за някого целият свят е крив, обективно кривото е другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Slivenski   
Дата:   08-10-19 16:18

Но както е казал поетът, понякога свестните ги считат за луди... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   08-10-19 16:39


http://www.oocities.org/markishki/dictionary/pictures/Kam.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: шдфдшд   
Дата:   08-10-19 17:05

Leica ,bogdanov...разбирам проблема...куцо и сакато да има достъп до хубав апарат и да девалвира стойностите със снимките си е отвратително!...
...да се надяваме , обаче , че ще настанат трудни времена , и куци и сакати няма да имат достъп до качествена техника , та да настане ревалвация...
...пък и да не настане ревалвация...ко да ви кажа....живот и здраве като има - и да умрем , няма страшно!...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »