Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: ubobg   
Дата:   26-09-19 18:58

Днес си закупих втора употреба обектив Sigma 17-70 2.8. Но след като го поставих на камерата не мога да сваля F по малко от 4. Трябва да е F2.8. Пробвах го на друго тяло но и на него същото. Тялото ми е Canon 800D. Ако някой може да помогне със съвет иначе обектива всичко си му работи снима страхотно всичко му е точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 19:22

Имам такъв обектив за Пентакс.
Той е с авт. бленда, без ринг разбира се.
Трябва малко да поясниш. „не мога да сваля F по малко от 4.“ Имаш в предвид вероятно да свалиш числото на 2,8 върху дисплея при режим „А“?
Ако е така, как установяваш,че не отваря до 2,8? -Числото 2,8 не ти се появява на дисплея (по-малко число от 4 не се появява), или виждаш физически ,че блендата остава притворена на 4 при снимката , когато си нагласил на 2,8 (това малко е трудно да се види при конструкцията на тоя обектив). Или съдиш, че при ръчен режим при промяната плътността на кадъра остава еднаква и ДОП-а?
Да не се бъркаш от факта, че при тия обективи каквото и да си нагласил блендата физически вътре (доколкото можеш да я видиш) си остава притворена и се отваря само когато натиснеш на полуспусък, т.е. започваш да фокусираш и т.н. Провери я и така – вместо когато си натиснал на полуспусък окото ти да е пред визьора ти с него гледай (най-добре през лупа) дали блендата на обектива ще се отвори максимално, т.е. на 2,8.
Ако не се отваря и то при два апарата, обектива е за ремонт или почистване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: ubobg   
Дата:   26-09-19 20:24

https://photos.app.goo.gl/VwttAAadEKPKVTAM6
Ето снимка. На това тяло съм слагал друг такъв обектив и той си има f/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 21:01

Направи механична проверка на блендата на полуспусък, както съм описал горе.
Направи една снимка на полутъмно на пълна автоматика и виж после в EXIF на каква бленда е направена снимката. Ако може да отваря до 2,8 ще е на 2,8.
Изчисти контактите на обектива и апарата и опитай пак.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 21:08

Ако е изтъркан виж и да не си купил Обектив Sigma 17-70mm f/2.8-4 , и да си в дългата част. Той е с филтърна резба 72 мм , Sigma 17-50mm f/2.8 с филтърна резба 77 мм


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: ubobg   
Дата:   26-09-19 21:22

Опитах всичко което ми описахте и не се получава. Също така и почистих контактите и си е на 4 :( . Явно си има някакъв проблем обектива.
https://photos.app.goo.gl/6pig7PMRbM3MqUmx5




Публикацията е редактирана (26-09-19 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 21:35

Явно апарата ти "не разбира", че обектива има и бленда 2,8. А езика между апарата и обектива е софтуера.
Провери при приятел който има Canon EOS D (размер APS-C матрица) и ако и там не стане ----> сервиз.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: BEYA   
Дата:   26-09-19 21:51

На колко мм го слагате?Този обектив има ф2.8 само на 17мм

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: ubobg   
Дата:   26-09-19 21:58

На 17 е F/4

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8
Автор: ubobg   
Дата:   26-09-19 21:59

Пробвах го на Canon 750D и същия проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: kiten   
Дата:   26-09-19 23:04

Стига вързвайте шарени пилета на човека! Проблема е в лентовия кабел на обектива. Това е и вероятната причина да се продава обектива. По добре кажете сервиз къде и да колко ще му го ремонтират.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: ubobg   
Дата:   27-09-19 19:55

Сервиз ако може да ми предложите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: kiten   
Дата:   27-09-19 22:57

Един е сервиза за сигмите и не ти го препоръчвам! Ако не е гаранционен има да те въртят и още кусури ще му намерят и пак няма да ти го оправят както трябва, и ще ти вземат много повече за услугата отколкото струва обектива„ Намери някъде в чужбина да ти го оправят или го пусни в базара на загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: caliber   
Дата:   03-10-19 15:39

Преди години имах същия обектив, четири пъти го бях пращал по сервизите само дето винтовите не му бяха сменяли, по голям боклук не бях имал и в крайна сметка реших проблема - директно в кофата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma 17-70 2.8-4.5 DC
Автор: Leica   
Дата:   04-10-19 11:27

В сервиза за Сигма се потдържат части и ремонт само за обективи до 5 години назад (може да бъркат +- една година).
Питах ги за една стара Сигма, и се навиха само на диагностика (мисля 60 лв. беше цената) и оправяне само ако не изисква части.
Микросистеми май се казваха.
А тази Sigma 17-70 2.8-4.5 DC е на повече от 5 години...поне аз я имам от повече време. В кондиция и добре ми служи, макар, че по-често ползвам Sigma 17-50 2.8 DC.
За Pentax както казах.
Помоли ги в друг сервиз ако ти откажат.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »