Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: o2   
Дата:   25-09-19 17:03

Здравейте--

Ползвам химия по процес ORWO C-9165 за ORWO UT филми. Наскоро купих и "опресняващи" добавки (replenishers) за първия и цветния проявител, C-07R и C-17R. Разфасовките обаче са за 5 л. и няма приложена инструкция как се опресняват проявителите.

Въпросът ми е, колко от опресняващия разтвор да добавя на 1 л. отработен? Мога да го разтегля на малки количества, примерно за литър или 0.5 л. Знам, че това по принцип не е правилно, но 5 л. опресняващ ми е прекалено много.

Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: fotocolor   
Дата:   25-09-19 17:12

Виж сега.....явно твоите са течни за 500мл.Слагай х50мл след всеки филм.Но имай в предвид че филмите които обработваш са страшно страхи и са заминали.Освен това точно тази течната химия е нетрайна.Прави по голямо междинно миене след цветния проявил около 20-25мин и няколко пъти изливай дозата да се махне червената боя.

Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: o2   
Дата:   25-09-19 17:27

50 мл. за всеки обработен филм, т.е. след десетия филм трябва да имам около 500 мл. освежаващ разтвор в първоначалния? Благодаря, ще го пробвам!

Тези от по 500 мл. ги знам, но не ползвам от тях -- много лесно се скапват и са нетрайни, както казваш и ти. Събирам разтворите по рецепти, от свежи химикали.

Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: ivansky   
Дата:   26-09-19 08:22

От къде намираш цветно проявяващо вещество? Аз съм търсил много, но така и не успях да намеря.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: dekov   
Дата:   26-09-19 11:44

До сега проявихте ли някой от тези филми, ако да, какъв е резултатът?


Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: o2   
Дата:   26-09-19 12:19

CD1 има в химическите магазини в София. Малко е скъпо, но има. Май беше с доставка около месец.

@dekov -- да, около 70 различни ORWO филма -- 135 и 120. Резултатите варират много, но има и доста добри партиди, (почти) без воал и с хубави цветове. Пуснах и няколко цветни негатива крос към позитив -- доста добри резултати с кинаджийски Fuji Eterna 500T, Reala 500D и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: "опресняване" на ORWO C-07 и C-17 от ORWO C-9165
Автор: ivansky   
Дата:   26-09-19 18:14

О2, благодаря! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »