Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 09:52

Здравейте бих искал да ви попитам за мнение .харесал съм си два апарата и се колебая между Nikon d7500 и Nikon d7200.бихте ли ми дали вашето компетентно мнение ,ще снимам любителски .Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: Synthy   
Дата:   24-09-19 10:05

7500.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: lord_kik   
Дата:   24-09-19 10:13

Ако не ти трябва 4К 7200 е добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: blue.light   
Дата:   24-09-19 10:21

Имаш ли някакви обективи, или първо избираш тялото и след това ще мислиш за тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 10:27

Имам няколко обектива класическите 50мм,35мм и 18-55мм.няма да снимам видео повече е за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: iasen2   
Дата:   24-09-19 10:33

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm


Това е графика, която може да ти обясни много неща, за които не се говори - а именно динамичния обхват на апарата и как пада с увеличване на ISO

До 25000 двата апарата да напълно идентични, над 25000 е напълно безсмислено да се снима :) Приемущество на 7500 е ISO под 100

7200 има по висок динамичен обхват при базово исо, колкото и странно да звучи това, но едва ли ще го усетиш в повечето случаи.

Останалото са финикийски знаци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 11:31

Благодаря ти

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-09-19 11:38

Всеки днешен фотоапарат е много повече фотоапарат, отколкото който и да е от нас - фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: ombre   
Дата:   24-09-19 15:37

Имам 7200,а съм снимал и с 7500.И двата апарата са много добри,предимството на 7500 е подвижния диспелй,ако това е важно за целите и като с еима в предвид в лв как снима един дслр.Исо бутона е по удобен поне за мен,понеже е изнесен горе до спусъка.От друга страна обаче,7200 има опция за допълнителен грип и двоен слот,нещо което 7500 няма и не може да се добави.Макар само веднъж да съм имал проблем с карта,все пак предпочетох 7200 именно заради тези две неща.
успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-19 15:42

Не знам как е 7500 с цветовете, но при 7200 е трагедия. Продадох го много бързо след като го купих. Високото ИСО е та*ак - дъртия ми D3x има много повече детайл на 1600, отколкото прехваления 7200. Динамика - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 15:54

Благодаря ти много полезно

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: Pac   
Дата:   24-09-19 16:16

Извинявам се, че не отговарям на въпроса, а и сигурно ще подразня някои хора, но да си кажа...
Щом си на пазара за ново тяло, защо не погледнеш други марки и по-важното други технологии. Бъдещето е безогледално. Вземи си Сони или Фуджи. Аз преди 5 години минах от Никон на Фуджи и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: wlad   
Дата:   24-09-19 16:19

Напротив, аз съм на същото мнение. Даже понякога се чудя, кой би започнал да гради тухлена система към днешна дата. Абсурдно ми звучи. Всеки се мъчи да се отърве от огледалата, вкл и аз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: ombre   
Дата:   24-09-19 16:28

Дслр-ите изобщо не са умрели все още,даже каникон пускат нови тела.Въпрос на предпочитание е.Щом човека иска дслр и пита конкретни модели на конкретна марка,ще е по полезно там да му се дават съвети.Не съм съгласен с колегата ЕКОБО,просто не е редно да сравняваш,среден клас кропка,с топ про тяло,макар и не първа младост не е коректно.колкото до цветовете и двете имат сходна картинка,добра динамика,лесно се работи с никонските файлове,поне за мен и ако се сложи читава оптика и се снима в роу,не мисля,особено з аначинаещ,че ще е разочарован от картинката.Винаги може и по добре,на съответната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-09-19 16:29

Професионално или любителски ще снимаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 19:05

Да любителски

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 19:20

Pac много сте прав за безогледалните,но малко се обърках да намеря приблизително сходен до това което търся ,гледах ги сони .но не можах да се ориентирам до сходен до д7500.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: odyssay   
Дата:   24-09-19 20:53

Погледни тук: https://www.nationalgeographic.com/photography/

Може би....това ще ти даде по-конкретни отговори! :)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   24-09-19 20:55

Сърдечно благодаря[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: dakata84   
Дата:   25-09-19 06:31

Дали ще е удобно да ви помоля за няколко модела безогледални близки до д7500 .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: ombre   
Дата:   25-09-19 10:10

Близки до кое колега?Размер или нещо друго,че не става ясно?Безогледалката има своите предимства.Ел визьора за мен е най голямото,понеже виждаш в реално време как се случват нещата и евентуално да променяш настройки и т.н.Обективите обаче са по скъпи.Много пъти е споменавано,че една с-ма се върти около тях.Какъв жанр снимаш-портрет,стрийт,спорт,от там може да тръгнеш и да подбереш подходящата за теб техника.Сони имат прекрасни модели, 6500 според мен е най добрата тяхна кропка,А 7 м3 пък техния фф.Погледни и фуджи ,едно Т2 например удобен грип,ненормално хубав визьор,прекрасни цветове(важи за всички фуджаци)Дай и някакъв бюджет.Много хора отричам 4/3,но има и такива които ги харесват,може да погледнеш всяка една,преди да си си дал парите за каквото и да било.

Избора е огромен от тела и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника
Автор: sauron69   
Дата:   25-09-19 10:13

Аз бих да ти препоръчал Fuji xt-20 и съответно по-новия модел xt-30. Мисля че като цени са близки, а а като качества са много добри. Иди до магазина и ги пипни, за да видиш дали са ти удобни като големина.
Ако би си купил апарат втора ръка може да погледнеш и "по-големия брат" на xt-20 - xt-2.
Никона бих казал че ще ти е по-добре само ако снимаш основно спорт/диви животни- Никон и Канон имат най-голямо разнообразие от телеобективи. В момента най-дългото на фуджи е 100-400.
За сони не мога да кажа нищо, нямам опит.
Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »