Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   17-09-19 16:58

Къде в София да дам обектив канон 70/200/4 има проблем с фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: tofo   
Дата:   17-09-19 17:03

Класическият отговор е Пан Сервиз в Младост. Но лично мен последния път хич не ме изкефиха.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: fototo   
Дата:   17-09-19 18:08

Акуариус Сървис ЕООД
препоръчвам



Публикацията е редактирана (17-09-19 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: asahi   
Дата:   17-09-19 22:44

С обектива занеси и фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-19 08:33

Най-вероятно и тебе ще те командироват до Италия[smilie18][beer]

П.П. Това е от личен опит за настройка на две тела плюс обективите им.

П.П.П. Фотото, защо за Канон препоръчваш сервиз на Пентакс? При такова изявление се предполага, че си ползвал услугите им точно за апарат или обектив Канон. Просто ми е интересно как биха настроили обектив, за чиято настройка е необходим фирмен софтуер.



Публикацията е редактирана (18-09-19 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   18-09-19 15:25

Проблемът с обектива е лек безфокус на някои кадри при портрети...леко, но точно толкова, че не могат да се ползват снимките. Ползвам точково централно фокусиране. Взимам фокуса в окото и местя кадъра. Дали пък да не пробвам да снимам с точка в края за да се мести по-малко...или пък нещо друго. Ако някой има опит с такъв обектив и канон марк 2 може да сподели...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-19 15:49

А ползвал ли си ДОФ калкулатор? Може да снимаш от много близо за даденото фокусно разстояние и просто да изпадаш от зоната на фокус. В судио, според книгите, може да стигнеш и до бленда 8.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   18-09-19 18:26

Не е близо...в цял ръст най често е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-19 21:02

Ами, в такъв случай, аз бих направил една учебна стрелба по мишена[smile], за да се разбере дали случайно не те е полазил фронт или бекфокус. После винаги можеш да се обадиш в сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-09-19 22:05

Сложи апарата на статив и пробвай сериозно, снимайки от ръка със 70-200 без стабилизация ще размажеш масово кадрите ако нямаш опит. Ако при теста установиш фронт или бек фокус, пробвай да настроиш от менюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: tofo   
Дата:   19-09-19 09:01

Май си за калибриране. В нета има съвсем подробно описание как става. Имаш да разпечаташ 2 листа на принтера. Ако не ти се занимава съм гледал оферти да ти го калибрират срещу десетина кинта.
П.П. Сега видях - Марк 2. Май ще дойде по-скъпичко.



Публикацията е редактирана (19-09-19 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   19-09-19 14:01

Благодаря ви. Препоръчайте ми някой за калибриране в София

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: Mogila   
Дата:   19-09-19 15:25

Доста е вероятно проблемът да е в теб или в тялото. Тези обективи рядко имат нужда от калибрация. Имал съм няколко и са били идеални. Пробвай на централна точка без да прекадрираш. Ако тогава има проблем пробвай и с друго тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: tofo   
Дата:   19-09-19 15:38

Или щракаш вестника на стената от статив с плитък ДОФ и ръчен фокус. После снимаш с автофокус и сравняваш дребните детайли. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-19 17:12

Статив-мишена-първа снимка с фокусиране през визьора-втора снимка с фокусиране през ЛВ-то. Ако през визьора е без фокус, отиваш на стр. 197 (или около нея) от инструкцията и прочиташ как става настройката. При Марк 2 се настройва само дългия край на зумовете. С други думи, пробите с мишената трябва да ги направиш на 200мм. от разстояние 4-5 метра до мишената. Успех!

П.П. Ако много държиш някой да ти прибере парите за същото нещо, драсни едно лично съобщение на Джъмбо или напиши в гуглето фотокафе.[beer]



Публикацията е редактирана (19-09-19 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-19 17:38

П.П. Ето как става точно при Канон 5Д Марк 2 -https://www.youtube.com/watch?v=cjeS7SGOQbs



Публикацията е редактирана (19-09-19 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   22-10-19 14:33

https://flic.kr/p/2hyJa8K

Как ви се вижда този тест? На мен всичко ми е мазно на 100%...от статив, скорост 30, бленда 4, исо 200. Със самоснимачката на 10 секунди за да не трепти, на около 3 метра. Може би около 3-4 в плюса изглежда по-добре или си въобразявам...но определено не ме задоволява, 24-70/2.8 имам, с него на 100% фокуса е рязък и си е супер. Дали пък обектива 70-200/4 толкова си може? Играх си и с микроаджъстмента...0т -20 до +20 все същата боза е...



Публикацията е редактирана (22-10-19 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-19 14:45

Друже, излиза, че за един месец не си осмислил и пост от написаното по-горе. Май се майтапиш с хората, които съвсем чистосърдечно ти дават съвети, искайки да ти помогнат... Щом си софиянче, драсни едно лично и ще ти помогна да направиш това, което може да се постигне в домашни условия. Ако отново не ти хареса - Пан сервиз е твой (или пък Джъмбо[smilie5]).


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   22-10-19 14:51

бях зает, чак сега намерих време

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем обектив
Автор: LDimitrov   
Дата:   23-10-19 13:04

Благодаря на всички. Оправих го. Вденах че мишената трябва да е под наклон за да се прояви разликата:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »