Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   17-09-19 16:46

На едни приятели сдаде откъм електроника, бях застанал между собственика и кофата за боклук, та сега си имам играчка. Ако има някой друг да си играе със същото може да споделяме опит. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   17-09-19 18:27

Аз имам. Търся начин да се отърва от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   17-09-19 18:54

Има ли условия по отношение процеса касаещ помощта да се отървеш? [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   17-09-19 19:42

Ами би било добре да се сдобия с някаква известна сума, сещаш се, за да лекувам мъката от раздялата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   17-09-19 20:04

То мъка от този тип се лекува с алкохол. Сумите са само усложняваща процеса на утешение стъпка. [smilie25]
Какво му е? Трябва ми потрошен механично, като се надявам електрониката да е читава.[smilie25]



Публикацията е редактирана (17-09-19 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: asahi   
Дата:   17-09-19 22:35

"Сдаването" на електрониката най-често се дължи на прекъсване на лентовия кабел. Потъчай си кабел от ибей, насоки от ютюб и отвертка откъдето ти харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   18-09-19 00:42

Играх го. Само, че в тубата няма туториъли за STM, а се оказа, че е коренно различен от предишните версии и стъпих в капан. И отвертка е малко, защото от едната страна е на 12 дребни и кофти спойки. Абе направен си е да не се ремонтира. В Пан Сервиз им бяха казали, че за ремонт трябва да го пращат в Италия срещу 200-500 кинта. А той далеч
не струва толкова.



Публикацията е редактирана (18-09-19 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   18-09-19 13:08

В моят случай автофокуса е сдал багажа. Козметично и оптически обективът е отличник.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   18-09-19 14:23

Е, точно това не ми трябва. Обаче ако на теб ти се играе имам чистак-бърсак флекс кабел за автофокуса и ценен опит, почерпен от собствените ми грешки. Сбърках още при свалянето на стария. А мисълта ми беше ако някой има например изпуснат обектив с потрошена механика или оптика. [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-09-19 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: imitev   
Дата:   18-09-19 15:49

30 секунди в гугъла и излезе почти пълно разглобяване на STM.

https://www.youtube.com/watch?v=04oB5MjNv0Y


Съжалявам за вашите обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   18-09-19 16:13

10х! Ама няма туториъл за смяна на лентак, а точно там се издъних. По всичко личеше, че края на кабела завършва с пинчета за контакт, които лесно и логично се вадят с пинцетата, но се оказа, че са само механична основа на запоено тънко като косъм скрито проводниче. Колко само се кокорих през един обърнат обектив, леекичко издърпах пинчето и...цък... [smilie2] а отдолу всичко е капсуловано. Но така или иначе тоя си беше отписан и го взех да си играя вместо да влезе в боклука. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: aldygreen   
Дата:   19-09-19 20:18

Най-гадното на STM обективите е, че когато се прехебе автофокусът, отпада и възможността за ръчно фокусиране. В това отношение USM обективите имат сериозно предимство.
[smilie18]



Публикацията е редактирана (19-09-19 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли счупен канонски китак 18-55 IS STM от който иска да се отърве?
Автор: tofo   
Дата:   20-09-19 11:05

Е, все пак остава възможността за крачно фокусиране... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »