Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   10-09-19 14:43

Здравейте форумци :)

Днес превключихме новият дизайн на потребителския профил.
Новият дизайн е ориентиран към това да се отбелязват и виждат по-ясно постиженията на хората - участници в изложби, участници в Месечните класации Топ 50, Редактори на месеца, Бета тестери и др. Въвели сме тази информация със задна дата, така че, ако откриете пропуски може да ни сигнализирате.

Освен профилна снимка вече имате възможност да качвате и снимка на корицата ви, която да е с минимален размер: 1920x340px

Редакцията на профила се извършва в нова форма. Разгледайте я. Имате добавени и нови опции.
Тази страница е с респонсив дизайн за мобила и настолна версия.

Пишете ни, ако срещате бъгове, имате препоръки и коментари.

Използваме случая да обявим, че дизайнът и front-end нещата са ни абсолютно готови за целия сайт, но тъй като работата по преработката на стар проект е изключително трудоемка, приемаме помощ от програмисти - PHP и JavaScript, които имат някакво свободно време и желание. Базара и Форума са едни от страниците, които чакат.
От наша страна сме готови да върнем жеста с каквото можем - видимост, реклама или др.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: kali222   
Дата:   10-09-19 14:56

Чудесна работа сте свършили!Поздравления и благодарност, че правите това място възможно по-уютно за тези, които го посещават.

За момента бутона "запази промените" при качване на снимка на корицата не работи. Вероятно все още е рано.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   10-09-19 15:09

Здравейте, kali222!
Бутонът "запази промените" би трябвало да работи. Колко голям файл качвате за корица? Появява ли се x-чето със стрелките за препозиционирането на снимката?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: compur   
Дата:   10-09-19 15:22

При мен, след натискане на бутона запазване на промените оставам на същата страница, а не в профила и в страничната лента не се вижда актуалната снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   10-09-19 15:37

compur, след като натиснете бутона на коя страница оставате? Страничната лента наричате голяма снимка на профила ви - корицата ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: compur   
Дата:   10-09-19 16:13

Става дума за профила и неговото редактиране.
След като променя нещо и натисна бутона "запази" оставам там, а не отивам в профила.
Страничната лента се появява при редакция на профила

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-09-19 16:13

При мен се актуализираха и двете снимки, на корица и профил, без проблем. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: compur   
Дата:   10-09-19 16:14

Сигурно само с дамските профили няма проблем... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: kali222   
Дата:   10-09-19 16:50

Снимката е с размер 221кв под максимума за пиксели.
Появява се "плъзни","запази...", "отмени", но след натискане на "запази..." няма видима промяна и след обновяване на страницата промените на са запазени. Браузърът е Файърфокс.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: ombre   
Дата:   10-09-19 17:25

страхотна работа е свършена ,поздравления затова.Искам само да попитам как да си задам аватар на конкретен албум?Още със старата версия изтрих един аватар,за да го подменя с друг и от тогава не иска да се замени,а стои празен квадрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   10-09-19 20:18

А бе има положителни елементи, ама снимка с пропорции 16:9 да се кропи до квадрат за превю не винаги е успешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   10-09-19 20:19

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   11-09-19 03:33

Промените в дизайна на даден сайт би трябвало да са към по-добро,а не обратното.

Ето някои от негативните за мен неща:

1. Липсата на опцията за подреждане на портфолио.

2. Липсата на опцията за подреждане на снимките по дата,по рейтинг А, B. Ако вляза в профила на някой друг автор е хубаво да я имаме тази възможност(както беше досега),за да не се лутаме и да можем да видим бързо снимките му с най-висок рейтинг,които често са и най-сполучливите му. Сега това липсва. Ако даден автор има 20,30,50 снимки не е проблем да се разгледат всички ,но тук има някои автори с по над хиляда снимки в профилите си.Тогава какво правим?!
Сложили сте някакви безсмислени неща ,като това да се вижда , колко пъти даден автор е коментирал,а сте премахнали наистина полезните функции.

3. Не може да се зададе аватар на отделните албуми,както споменава и ombre . Не може да се позиционира корицата.Качва се, но при ми опита ми да я наместя както аз искам и да запазя промените, нищо не се получава.

4. Възможността за 'crop' и 'поставяне на редакция' под снимките бяха много полезни и удачни преди години.Не разбирам защо те бяха премахнати.Това също е голям минус. Сега пишем и се обясняваме надълго и нашироко и пак не се разбираме добре,вместо с едно цъкване чрез 'crop' функцията да покажем какво и кое конретно имаме предвид.



Публикацията е редактирана (11-09-19 05:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   11-09-19 06:49

Автор: krassik
Дата: 11-09-19 03:33

...
2. Липсата на опцията за подреждане на снимките...




Много добре се е аргументирал в точка 2, напълно съм съгласен.
Ще добавя и опцията за разглеждане на снимките, И по страници, с подобни аргументи.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-09-19 08:21

Има неща за пипане , но е вярната посока ... браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: roburt48   
Дата:   11-09-19 09:12

И при мен "запази промените" не проработи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: EmiliqnD   
Дата:   11-09-19 09:21

И на мен липсата на опцията за преглеждане на снимки по рейтинг ми липсва.Както и снимките да са подредени в отделни страници,а не да скролваш до безкрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: kali222   
Дата:   11-09-19 10:10

Подкрепям забележките на krassik. По точка 4 при всяка промяна на сайта се повдига въпрос, но уви, без отклик...

Бутонът запази промените не работи, ако снимката на корицата е под 1920 пиксела по дългата страна, въпреки че изглежда да е поставена, което е малко подвеждащо. Моята е малко по-дълга от 1920, но пък пре-позиционирането не се запазва.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: lord_kik   
Дата:   11-09-19 10:36

Да има нещо вярно,май все още е бъгаво

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-19 12:30

Има доста неща за оправяне, но приемаме сегашната версия като 'работна' (WiP) и поздравяваме екипа за тая стъпка.

Подкрепям няколко горни мнения за избор на сортирането на снимки в профила. Ако е много трудно и трябва редът да е статичен и единствен, предполагам мнозина ще се съгласят с 'default' обратен хронологичен ред, за да не гледаме нечии детски стъпки от преди 20 години и да търкаляме безкрайно надолу за последните работи?

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-09-19 12:48





Публикацията е редактирана (18-10-19 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: jingov   
Дата:   11-09-19 13:09

При мен работи, не съм добавял снимка, довечера.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 15:32

Здравейте, отговаряме последователно.

compur, разбрахме ви, но по-съвременният начин за работа е с ajax заявки, което ще рече, че след запис потребителят остава на същата страница, а не го препращаме към друга. Така той може да си дописва и записва много пъти, а когато реши, че е готов, от менюто може да си отиде на профила.

kali222, бихте ли ни изпратили снимката, която искате да сложите като корица на имейл: site@photo-forum.net, за да тестваме и ние.

ombre, можете да си зададете аватар на конкретен албум през редакция на албума. В момента това може да се случи като качите нова снимка, а скоро ще може да избирате и от наличните в албума.

krassik, вярваме, че промените в дизайна са към по-добро :), а ето и отговорите ни по точките:
1. Предвидена е опция за подреждане на портфолио. Виж скрийншота.


http://94.156.169.44/screenshot1.jpg



2. Опцията за подреждане на снимките по няколко критерия е предвидена и в новия дизайн. На същия скрийншот се вижда. Напълно сме съгласни с теб и останалите потребители, че е необходима и важна.

3. Както споменахме и по-горе опцията я има в момента от редакция на албум, откъдето може да се качи нова снимка, а до дни ще можете да избирате и от вече качени.
Би ли ни изпратил скрийншот какво виждаш, когато качиш снимка за корица на профила си? Нека да е на имейл: site@photo-forum.net

4. Опцията за предлагане на редакция под снимката е предвидена. Съгласни сме и сме споменавали, че ще я върнем. Виж скрийншота.


http://94.156.169.44/screenshot2.jpg



Относно "crop" - има известни трудности при мобилните устройства при преоразмеряването на екрана, но намерихме една библиотека, която ще се справи при различните размери на екрана при маркирането на участъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 15:42

Здравейте, Ивайло Николов - shamelessEyes, запомнили сме ви с декларирането на желанието ви да напуснете този сайт и дори се учудваме, че все още участвате и присъствате в него. Съжаляваме за изразеното мнение от вас, но не сме го предизвикали съзнателно. Нито сте запознат с бюджета ни, нито с приходите и разходите ни, за да давате заключения.
Във всеки проект живеят тролове, вие отговаряте на това описание, защото с нищо не допринасяте за средата, но затова пък я рушите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: enizvk   
Дата:   11-09-19 15:52

Cropper.js
не се ли справя добре. Мисля, че е доста добра за тази цел. Под MIT License e.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 16:09

enizvk, да точно този е. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   11-09-19 16:28

Аз имам няколко проблема, но първият не е от новия дизайн, спомням си, че нещо аз пипах, но не знам как да го оправя. [smilie8]

1. Вместо имената ми изписва - "Unknown"
2. Профилната снимка не излиза горе в дясно


https://i.postimg.cc/g08S1fMQ/sc.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 17:14

coolman_kk, сменил сте си снимката, но не сте презаредил страницата, затова не се е обновила и другата ви снимка в главата на сайта.

Името ви го коригирахме. Явно е бъг от минало време.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   11-09-19 18:03

Избрано от автора (портфолиото) до колко снимки се ограничава? Няма да е лошо да могат да се слагат повече снимки там.
Освен това смятам, че ще е по-добре избрано от автора да се отваря на заглавната страница(като се отвори профила), вместо там да са всички снимки както е сега. Те и без това ги има в албуми. Така на заглавната страница ще се вижда каквото автора си подреди.
Също така съм съгласен с asahi за квадрата за превю.



Публикацията е редактирана (11-09-19 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-19 18:11

За подреждането имах предвид албумите. В общите снимки (както и в 'любимите') сега редът по подразбиране е обратно-хронологичен, което е интуитивно и удобно. Не виждам възможност за друго подреждане (напр. по гласове), но и така е добре.

В албумите, обаче, няма никакъв избор за подреждане (или аз съм невнимателен / неграмотен и не го виждам). Редът по подразбиране е хронологичен - 'право'-хронологичен, което означава разглеждане на стари архивни снимки с безкрайно скрол-ване докато се стигне до актуалните. Нито е логично, нито удобно. Отделно други филтри за подреждане (като напр. А и Б гласове) са също желателни именно в албумите. Имаше ги в старата версия, проблем ли е да се предложи такъв избор и тук?


Не виня за това, обаче, нито компетентността на разработчиците, нито инвестиционната политика на собствениците. Жалки са подобни упреци от пасивни потребители на безплатни ресурси и услуги.
[smilie24]

Update: Успях да заредя корици/аватари на албумите с външни снимки; ще чакаме и от самия албум да може да се избират. Остава пожеланието албумите да се подреждат по различни критерии.

Не виждам място за / следа от бившото 'Портфолио' - както е показано в скрийншот 'Избрано от автора' - при мен това го няма. Пращам скрийншот по поща както се препоръча.




Публикацията е редактирана (11-09-19 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-09-19 21:52

Какво се случва тука сенка!?
...загадка за сетивата, Данка
-О' какво изящество!
-кой е автора на този шедьовър? ... надхитрил уеб дизайна?

...аа, Гошо!
-Гошеее

- е тва е!

админ! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   12-09-19 05:33

Admin...

Похвално е това,че сте помислили за всичко. Ще очакваме промените.[smile] Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   12-09-19 09:14

Подкрепям asahi и zeromx, че снимките е по-добре да се свиват пропорционално в рамките на квадрата, а не да се кропват.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: CDman   
Дата:   12-09-19 09:52

Като кликна на ВИЖ ВСИЧКИ (заградено е в червено)
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1568270952_32_13


Излиза някаква много странна първа страница.

Win 7 / Chrome [smile]



Публикацията е редактирана (12-09-19 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: kali222   
Дата:   12-09-19 10:24

Много благодаря за подробните отговори. Приятно е, че се получава диалог. Чудесна работа е свършена и с показаният подход нещата ще се изгладят постепенно.[shtrak] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: r_iva   
Дата:   12-09-19 12:39

Подкрепям това, че работите по осъвременяването на сайта.
Ето няколко въпроса и проблема:

1) Известяванията за писмо горе вдясно над корицата не се отварят. Според числото там, явно и всички стари писма се считат за непрочетени и може би в това е проблема.

2) Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум? Например албуми "Пейзаж" и "България", и "Рила".

3) Пробвах създаването на албум. Качих му снимка за корица, добавих и снимки в него. Проблеми:

- В новия дизайн броят на снимките в албума е 0 под корицата. Иначе албумът се отваря и снимките са си там. (За подреждането им хронологично, nyamago го е написал по-горе.)

- При разглеждане в албума, снимките нямат бутони за редакция и изтриване. Ако потребител с много снимки ги е подредил в албуми, а реши да изтрие няколко, то той ще трябва да отваря всяка снимка за редакция или да работи в страницата на профила...

- В новия дизайн корицата на албума изглежда добре, но в страницата "Моите снимки" със стария дизайн, корицата се разлива като фон зад другите албуми. Смалих файла за корицата до 215х160 пиксела и пак се разлива.

- Добавянето на снимки в албума направих с бутончетата от страницата със стария дизайн "Моите снимки". С тях е много по-удобно, отколкото да отварям всяка снимка в режим "редакция".

4) Какво ще е бъдещето на страницата "Моите снимки" със стария дизайн? Ще се осъвремени или ще изчезне? Използвах я при работата с албума и е удобна за бързото редактиране на снимките. Но в новия дизайн в менюто няма връзка към нея.

5) Относно "Последни коментари към моите снимки" - мисля, че те са много удобни и трябва да съществуват. Никъде не видях линк към тях.

Ако има значение използвам Firefox и Windows 7.

Edit:
Към т. 1) Известяванията за коментар от камбанката горе се отварят, само ако няма нов коментар. Когато има червена точка за нов - не се отварят, а само се върти "зарежда"...



Публикацията е редактирана (12-09-19 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Christopher   
Дата:   12-09-19 13:12

Помислете малко за "ребрандинг" ъпдейт на целият форум, т.к с тази визия по-скоро сме 2002 от колкото 2019.

Нещо което да "засили" малко посещаемостта и активността:

- насърчаване, хората да качват повече снимки, това къде можеш да ъплоаднеш две видими, за хората снимките веднъж на 5 дни е адски дразнещо. Взаймствайте нещо от Unsplash, например.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-09-19 14:16

админ, благодаря за отговора. Оценявам всяко усилие осигуряващо възможност за комуникация. Ако поста ми ви се струва квалифициращ, това е защото имате предразсъдъци, които имате за онова късокрако племе троловете. Разбирам ви и искам най сърдечно да ви помоля да помислите и за тях.

*извинявам се за коментара си, ако съм обидил нечия работа.



Публикацията е редактирана (18-10-19 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   12-09-19 19:48

Към Admin:

1. Ако въведа нещо в полето "ТЕЛЕФОН" или "SKYPE ПРОФИЛ", след това в секция "За фотографа" въведената информация липсва и изписва "не е предоставен".

2. Веднъж ако съм записал нещо в полетата "ЛИЧНА СТРАНИЦА", "FACEBOOK ПРОФИЛ", "INSTAGRAM ПРОФИЛ", "YOUTUBE ПРОФИЛ", "SKYPE ПРОФИЛ" никога повече не мога да изчистя полето. Ако полето е празно, след запис ми възстановява предишното състояние.

3. Полето "ЛИЧНА СТРАНИЦА" никъде не се показва в профила ми, въпреки, че съм въвел информация в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nalexiev   
Дата:   12-09-19 21:58

Изглежда по-добре от преди.
Но може би би било доста по-актуално, ползваемо и бързо ако използвате:

- reactjs
- webpack (върви към react)
- webp

Без разни old school jquery библиотеки и подобни.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: MoHaX   
Дата:   13-09-19 11:21

Не знам дали е споменато, но в раздела в който трябва да си
избереш техниката , в подраздел обективи , не могат да се добавят модели различни от споменатите

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: vili_anastasova   
Дата:   14-09-19 10:57

Извинявам се, може и да съм недовидяла, но в новия дизайн не видях опцията "Последни коментари за снимки на автора", ако е възможно да се активира подобна функция, за мен е от голямо значение![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: PhotoJunior   
Дата:   14-09-19 11:35

Здравейте!
Вили, това, за което питаш, го има като опция. Когато си в "Профил" горе вдясно се изписва потребителското име. Като кликнеш там, отдясно излиза меню. На четвъртия ред е "Коментари за мой снимки". Ако имаш непрочетен коментар, на камбанката (пак горе вдясно) ще имаш червено квадратче с изписан брой непрочетени коментари.

Аз пък не виждам опциите "Избрано от автора" и "Сортиране по", които са показани от Admin в скрийншота (11-09-19 15:32). Пише, че са предвидени в новия дизайн, но факт ли са или да ги очакваме?
За хронологичното подреждане на снимките, кропа и редакциите вече е писано, подкрепям предложенията.
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: vili_anastasova   
Дата:   14-09-19 12:42

PhotoJunior: Благодаря за отговора! [smile] Малко е сложно за мен, защото не е видимо, както беше преди, но ще се науча да го търся там!!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   16-09-19 22:49

Обслужването, разглеждането на симките на авторите стана тромава, изгуби се общия излед на снимките в малък формат по категории и папки на авторите. Така не се добива обемно творческото им ниво, трябва да се превъртат стотици снимки, като в сайт за туристически дестинации. Гениалното е в опростяването на функциите при работа със сайта. Трудно се работи, но Вие ни го налагате до степен изнервяне. Кому беше нужно това? С молба съм да се върне старото ниво и може би само една опция рецензия (предложения) щеше да освежи сайта. А и защо не опция слайдшоу по автори. Не мога да избягам от себе си, откровен съм, не съм безразличен!



Публикацията е редактирана (17-09-19 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   16-09-19 23:41

Напълно подкрепям горното мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-19 23:41

^ И аз намирам, че стана по-неудобно, бавно и объркано от преди, но си го обяснявам с 2 главни фактора:

а) Навиците ни: трудно се променят и промените (отначало) се възприемат като неудобство. Докато свикнем - едни по-бързо, други не толкова бързо...

б) Това е преходно положение между две коренно различни системи, които в момента са паралелно в 'производствена експлоатация на живо' с всички последствия.

Преходът не е толкова бърз, колкото ни се иска, но ако не сме по-добри разработчици от наличните - И готови да вложим доброволен труд, можем единствено да се запасим с ТЪРПЕНИЕ и да стискаме зъби до идването на светлото бъдеще. Връщането на старото положение НЕ Е решение, нито гола критика (дори да е основателна, ако не е подплатена с активен личен принос на труд или финанси).

Аз ще изчакам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   16-09-19 23:57

ФОто-форум е сайт за фотография, а не фейсбуукоподобна платформа. По-важен е нормалният изглед на снимките, с оригиналните пропорции, когато се преглеждат албумите на потребителите. Защо са с размер 1:1?! Огромна част от хората не снимат в този формат, а използват 3:2 или 4:3.

Ще повторя отново написаното в писмо към г-жа Мая Манчева (вероятно един от админите):

"Предишният изглед беше по-удобен. Вместо да се занимавате с организирането на изложби и фотоконкурси, вие си губите времето в промяна на визията на сайта, която няма да увеличи посещаемостта му и популярността му. Сайтът е фотографски и трябва да има уникален облик, а не да е стандартен, както другите."

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   17-09-19 00:22

Аз пък намирам новата визия за изключително стилна и подредена.
В този вариант за мен лично е далеч по-голямо удоволствие да разглеждам творчеството на отделните автори.
При всички случаи - това е най-големия ъпдейт на сайта от както го следя, т.е. от началото на този век, така че дори и да има недовършени или неработещи функции - повече търпения няма да е излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   17-09-19 01:02

Не, не си отивай, ще ми бъде тъжно...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн.

Има обаче някои съществени неудобства. За мен главните са следните:

1. Поетапното показване на снимките на автора при скролиране надолу е много тромаво. Ако авторът е с повече от няколко стотин снимки, компютъра/телефона трябва да е с огромна RAM памет и много бърз интернет. Лично при мен, след преглед на 4-5 страници, започва да забива.
Предлагам да се върне разглеждането по страници, като се запази и този по-модерен вариант.

2. Thumb-овете са кропнати в рамките на квадрата. Така може да не се види нещо същесттвено.
Предлагам, неквадратните кадри да се свиват пропорционално, както беше досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   17-09-19 19:20

Автор: nislon - И с бърз интернет съм и с голяма RAM памет(64GB) и пак е тромаво. Явно не е до това.

Подкрепям предложенията ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   17-09-19 20:24

Нито компютъра ми е бърз, нито интернета и не виждам да има някакво забавяне.

видео



Публикацията е редактирана (17-09-19 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   17-09-19 22:14

Нито компютъра ми е бърз, нито интернета и не виждам да има някакво забавяне.

при мен също, макар да съм с архаичен айфон 6 и също толкова архаичен комп с i5 процесор и 8гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   17-09-19 22:41

"Автор: nislon
Дата: 17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн."

Красиво и грозно са субективни оценки.
Модерното е временно.
Остава да се радваме на новото, което е някаква промяна, с която ще свикваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   17-09-19 22:53

coolman_kk , wlad ...

Това ,че вие нямате подобни проблеми,не значи,че и при всички останали е така. Аз, kali222 и roburt48 споменахме за проблем с кориците си и със запазването на промените,но при много други автори всикчо е наред с тях и не се оплакват от това. Така че при всеки е възможно да има различни работи,които не функционират както трябва. Надявам се нещата да се подобрят за всички в един момент.Все пак сайта е в разработка все още,така че... търпение и силна храна,май друго не ни остава :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: mitpis   
Дата:   17-09-19 23:15

На мен също старата структура на профилите ми харесва повече, сега с тези снимки в огромни квадрати и безкрайно скролване ми се вижда ужасна, в този и вид не съм разгледал нито един профил-немам нерви. Така сайта придоби досадната структура на Гуру шотс и някои подобни, където е същата мъка да разгледаш някой автор освен ако не си много мотивиран. Лично аз съм за старата структура.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   18-09-19 07:14

krassik

Понеже описвате с колко памет и какъв процесор сте, затова реших да ви напиша, че проблема не е там. Тези проблеми, а вероятно и всички останали идват от различните браузъри и техните версии.
Колкото е по-прост интерфейса толкова по-съвместим ще бъде. Иначе трябва да се ползват библиотеки, които постоянно се поддържат за да се получи максимална съвместимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   18-09-19 08:32

Харесвам цифрите в новите профили, че дават почти цялостна "диагноза" за авторите, колко са активни, колко харесвани...

Липсват ми още само 2 числа: постове във форума и пуснати обяви в базара, за да е пълна картинката.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   18-09-19 09:10

Автор: asahi
Дата: 17-09-19 22:41

"Автор: nislon
Дата: 17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн."

Красиво и грозно са субективни оценки.
Модерното е временно.



Да, разбира се, че е субективно, изразявам лично мнение.

Ше дам един конкретен пример, какво ми харесва.
В новите профили, снимките отново са по 4 на ред, но се виждат 2 пъти по-големи. Ако не са кропнати, за мен ще е идеален вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   18-09-19 14:40

Здравейте, ще се опитаме да отговорим синтезирано на въпросите, които сте задали.

*В "Избрано от автора" е планирано да се показват 4 снимки. Ще го пуснем така, а в следващ момент ще го променим и ще имате опцията да избирате повече снимки.

*Поясняваме, че опцията снимките да се зареждат със скрол е най-удобната за работа при мобилни устройства. Новият дизайн на всички страници е предвиден за мобилни устройства, защото към момента близо 50% от потребителите достъпват сайта от такива устройства.

*Опцията за подреждане на снимките в албум по рейтинг, дата и тн. ще заработи малко по-късно днес.

*Някой спомена, че не се ориентира колко броя снимки има право да качи и тн. В момента, ако отидете на снимки ще видите един текст "Право на качване: ... снимки / Следваща снимка: ... Качени последните 5 дни и тн." До края на деня ще актуализираме и тази информация.

* "Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум? Например албуми "Пейзаж" и "България", и "Рила"." - не сме мислили по тази тема, би могло да се направи.

*Последни коментари към моите снимки - можете да откриете този линк в падащото меню отдясно.

*"Помислете малко за "ребрандинг" ъпдейт на целият форум" - помислили сме, новия дизайн е факт и предстои поетапно да бъде превключен. В него ще видите нови функционалности, опции, осъвременена визия, които до момента не са съществували във Фото Форум.

*"В раздела в който трябва да избереш техниката, в подраздел обективи, не могат да се добавят модели различни от споменатите" - тази функционалност работеше, но явно е възникнал проблем. До ден-два ще го коригираме.

*Относно корицата на профил на автор - повечето хора успяха да си я сменят с тяхна. Нека тези, които все още срещат трудност да ни пишат на лично съобщение или имейл, за да погледнем конкретно.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: enizvk   
Дата:   18-09-19 15:29

"Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум?"

В момента има (тагове) ключови думи. Ако се направи филтриране по тях тези неща ще отпаднат, да не говорим каква голяма гъвкавост има този начин на организация.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   18-09-19 15:57

Тези с мобилните устройства явно са с предимство ...тцъ,тцъ [smile] Не знам само от телефончетата какво виждат и разбират от снимките тук. Това не е фейсбук,а е сайт уж за сериозна фотография,където да се види качеството на самата снимка на голям екран.Но нека на тези с мобилните устройства да им е удобно,а останалите да се спасяват.Едно е ясно... не може да се угоди на всички [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: uri64   
Дата:   18-09-19 16:06

Всъщност какво толкова...кот такоа....



Публикацията е редактирана (18-09-19 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   19-09-19 09:38

Моите проблеми с новата визия на сайта:
Не мога да сменя снимката на корицата на профила ми, пробвах над 10 пъти.
Името ми по паспорт е записано с големи букви горе, а псевдонима ми отдолу с много малки букви. Трябва да е обратно, фото сайтовете рабтят по псевдоним.
Не мога да намеря бързо моя снимка, така с новата визия трябва да превъртя 998 снимки, за да стигна до желания кадър.
Опитах се да разгледам кадрите на един именит автор, да видя определен кадър, трудна работа. Колко време ще ми е нобходимо, да првъртя 338 снимки, отложих това търсене за отпуската.
Кому е нужна информацията за брой гласувания..и т.н., на големи редове, след което тряба да превъртам пак, за да видя резултатите пак.
Аз съм гостенин на сайта, както и другите автори. Стопанина, Админа, трябва да ни създаде комфорт, бързо да ни обслужва сайта, да имаме бърз и четлив поглед на всички презентации и бързи търсения.
Сайта е фотографски, изпълнява съвсем различни функции от от реклама на снимки. Този сайт БЕШЕ направен превъзходно, много по-добър от водещи чужди фотографски сайтове. Моето мнение е да се върне старата версия. Очаквам разбира, след като спестих по-остри мои мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 10:22

За жалост мисля, че с тези промени ще изгубите доста хора от форума, особено ако албум и нови предложения започнат да изглеждаг като профилната страница.
За мен в момента е бързо и лесно да разгледам няколко страници в албум(понеже има много фотографии на страница и се виждат прекрасно на тъмба) , да отворя и да се насладя на това което съм си харесал от тъмба.
И с профилните страници беше така досега, но с новия интерфейс вече не бих влизал да разглеждам профили. Много трудно е направено за преглед,бих казал дори натоварващо окото,особено в мобилната версия...Имам предвид че тъмба кроп до квадрат не е ок, освен това виждам по 2,3 снимки на дисплея, освен ако не превключа на телефон да ми се появява Desktop версия на сайта. Така виждам повече фотографии, но пак с тези тъмбове не е приятно за окото.За белия фон също имам мнение. Досега сивото хубаво затваряше и открояваше фотографиите на тъмбовете, докато в момента бялото ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: uri64   
Дата:   19-09-19 10:59

След като изчезна бронза вече нищо няма значение [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   19-09-19 11:06

SAS, може би си спомняш, а ако не можеш да откриеш дискусията, която водихме на времето за нивата на сивото в дизайна на страниците. Тази цветова схема не беше модна, а ергономична и функционална. Ако ще я сменяте би било добре новата да е поне толкова добра. Новото и модното задържат вниманието за късо време, но високите контрасти изморяват и отблъскват зрителя от гледане на фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   19-09-19 11:12

uri64: "След като изчезна бронза вече нищо няма значение"

[smilie18]

По-добре да изчезне и "Виж автора", та значението да се възвърне[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   19-09-19 11:39

Здравейте!
Админи, четете ли мненията на потребителите в темата?!
Те искат старата версия! Новата изобщо не е удобна за сериозно разглеждане на снимки. Това, че вече 50% гледат ФФ от мобилни устройства, не означава, че те качват снимки от тях. Погледнете колко фотоси са добавени през времето, от когато посещаемостта от мобилни устройства е скочила от 43% на 50%. Защо не добавите само една мобилна версия, която да се гледа от телефоните?

Не унищожавайте хубавият ФФ!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   19-09-19 11:59

Те ги четат,но хората са решили ,че е време за промени [smile] Сигурен съм,че ако се направи едно запитване,повече от 90 процента ,ще са за старата версия. Но тя едва ли ще се върне ...за съжаление.Едно не ми е ясно,защо си усложнявате живота с промени по сайта,които не се харесват от мнозинството и защо нарушавате комфорта на потребителите му?! Сайтът си беше много добре!!! Имаше нужда от съвсем леки промени и допълнения(както вече споменах за 'çrop' и 'редакция'),за да стане още по-добре...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: jingov   
Дата:   19-09-19 15:29

Досега не съм изпитвал някакви проблеми в редакцията на "новият профил" , не изпитах затруднения в смяна на профилна и заглавна страница,снимките ми си се зареждат при "още" за около секунда и половина, пробвах с непознати профили с повечко снимки, също безпроблемно. Лично мен квадратноста на тъмба не ме дразни/все пак тъмба е , за да получиш представа, единствено този бял фон ми се набива и не е спокойно разглеждането.
Относно обективите, някои по стари и непопулярни обектива не са в списъка/примерно аф28-70/3,5 Никор при мен /, мисля, че ще се добавят на по късен етап.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: roburt48   
Дата:   19-09-19 18:17

И аз тотално вече се оплетох ... Да не говорим, че (поне при мен, за другите не знам) една торба от функциите не работят ! Откакто съм регистриран в този сайт (а то не е много отдавна) вече има поне 3 промени и нито една от тях не е довършена, което е още по-объркващо ... Моето скромно мнение е, че принципа проба/грешка няма да доведе до добър резултат ... Иначе - успех с начинанието !

Р.Р. Все пак бих си позволил един съвет.... Така, както ежемесечно каните изявени членове на форума да правят редакторските галерии (и те го правят) защо не се посъветвате с тези хора какви промени според тях биха били удачни ? Мисля си, че никой от тях няма да откаже ...



Публикацията е редактирана (19-09-19 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   19-09-19 21:21

И още нещо доста неприятно,което забелязвам... скролвам и разглеждам снимките на даден автор и цъкам на някой кадър,за да го видя на голямо,след което давам със стрелката "back",за да се върна обратно на тъмбовете и да продължа да разглеждам,но ме връща не там,докъдето бях стигнал,а ме връща в самото начало на снимките на автора и трябва като гламав пак да скролвам и да премина през всички снимки, за да достигна до мястото/снимката/, докъдето бях стигнал преди. Голяма досада!!! Изгубих всякакво желание да разглеждам снимки на други автори. Кому беше нужно всичко това?! Не мога да не се съглася с Djoro,че този сайт беше по-удобен и по-добър от много други чужди сайтове за фотография,но сега го окепазихте... с това безконечно и досадно скролване,с този бял фон,с тези квадратни тъмбове и т.н.



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   19-09-19 21:33

Аз съм намерил начин да си ползвам още старата функционалност, но си трая, че като чета тук... [smilie7]

Като нищо и нея ще затрият. [smilie6]



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   19-09-19 21:40

Автор: Julius
Дата: 19-09-19 21:33

Аз съм намерил начин да ....



шшшшшт, не издавай [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   19-09-19 21:41

То и това оставаше! [smilie7]

[smilie5]

p.s.
Макар че дори с този пост е ясно, че им давам жокер. [smile]

Но щом са решили да го сменят - рано или късно щеше да стане факт.

Кофти ако е само профилната страница - седи като кръпка!?

Или цялостно визията или не... така на парче?



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 21:47

Вслушайте се в потребителите и оставете лесния,удобен,бърз и функционален начин иначе ще изгубите част от тях.... Аз лично с така направената профилна страница спирам да разглеждам профили...
Може да има опция за стар интерфейс и нов интерфейс и всеки да го ползва както пожелае.
В момента отварям моят профил по стария начин, понеже все още има начин,но ако го направите да се отваря само по новия начин най-вероятно ще спра да го посещавам..., колкото и да обичам този сайт, не мога да издържа трудността да се разглеждат повече фотографии наведнъж, както и тези квадрати и бели фонове.



Публикацията е редактирана (19-09-19 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   19-09-19 22:00

Админ написа:

>
> *Опцията за подреждане на снимките в албум по рейтинг, дата и тн.
> ще заработи малко по-късно днес.

======================

> В момента, ако отидете на снимки ще видите един текст "Право
> на качване: ... снимки / Следваща снимка: ... Качени последните 5 дни и тн."
> До края на деня ще актуализираме и тази информация.

======================

'По-късно днес' и 'до края на деня' беше вчера. Днес е краят на втори ден. Нищо още не се е променило.

Обещания е по-добре да не се дават (или да се изпълняват, жив или мъртъв). Иначе губим уважението на хората и ставаме 'Лъжливо Овчарче' за смях. Можеше да се каже просто "Работи се по въпроса и щом е готово, ще ви известим." - и нямаше да е лъжа. Сега е лъжа...

Казвам това с болка, защото симпатизирам на админа и екипа. Не им е лесно и е по-добре да им дадем шанс. А дано?! [beer]

(Колкото до призивите за връщане на удобното старо - вземете да върнете и соца: удобно беше? [smilie8] )



Публикацията е редактирана (19-09-19 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   19-09-19 22:13

^
"Лъжа" е силна дума. На всеки се случва да обещае нещо, но да не успее в срок по някаква причина. Нормални хора сме, не сме японци :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 22:15

nyamago доста лекомислено сравнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 00:26

> "Лъжа" е силна дума. На всеки се случва да обещае нещо, но да не
> успее в срок по някаква причина. Нормални хора сме, не сме японци :)


Силна дума е - заболя ме като го писах и го споделих. Истината боли, но неизпълненото обещание (извинителни причини винаги има) става лъжа, когато няма никакъв признак за чувство на вина, нито следа от извинение към излъганите. "$#!+ happens - what you do after it happens makes the difference between a man and a piece of $#!+" - не са мои думи, нито е превод от японски.

И не, не сме 'нормални хора'. Японците нямат патент на чувството за отговорност и човешка етика, в повечето култури нормалното е да се внимава с обещанията и ако се дават - да се изпълняват, а ако се случи да не се изпълнят - веднага да се поеме публично вината с бързи и ясни извинения към другата страна.

Слагам се в това 'ние', защото за 30 години по света доста съм патил от остатъците на нашата 'нормалност', докато се науча (с бой) да изпълнявам. Ако безотговорното отношение към дадена дума е 'нормално', тогава сме нормални наравно с арабите и индийците - само при тях (без да съм расист) ми се е случвало многократно да те гледа невинно в очите: "Ами пре*ебах те, случи се - нали няма нищо и си оставаме приятели?"..

Всъщност, доста след като я бях забравил, се сблъсках с нашенската 'нормалност' при опити да работя с нашенски фирми и индивиди. Вероятно обяснява защо опитите не продължават много усилено [smilie2]



Публикацията е редактирана (20-09-19 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 00:41

> nyamago доста лекомислено сравнение...

Ако говориш за соца - доста тежко е мислено:

Първо, безотговорно е да се твърди "Хората искат старото".. Колко процента от хората? За всеки неспособен да си прекърши навиците имаше постове от хора, които казаха, че харесват новия дизайн и функции. Да не ги броим, защото тук не е демокрация: сайтът е частен и решават собствениците му а не 'гласът народен'.

Второ - преди да бъде показано новото, старото беше неспирно критикувано с години. Много повече хора са плакали и псували именно срещу 'удобното и лесно' старо, че не е нито удобно, нито лесно. Има не една тема по въпроса. На кого да угодят админите и разработчиците?

И трето: с неудобствата се свиква когато нямаш избор. За това най-точна аналогия е 'соца'(живял съм по онова време, ако ти или други не са). Знаехме, че не е гот, но не ни се даваше много избор и се пригаждахме да ни е 'удобно' в ла*ната. След известно време това принудително удобство става навик и до днес има хора, които сериозно си искат старото 'удобство'.
- - - - -

По-добре да говорим със силни думи (виж горе) към хора, които уважаваме и да ни боли от това - отколкото да ни върнат обратно в 'удобството' на старото. Ще има неудобства, неизбежно - но решението не е със заден ход!
[beer]



Публикацията е редактирана (20-09-19 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   20-09-19 08:48

към nyamago...

Вместо да правиш аналогии с режимите на управление,би ли ни посочил конкретно за сайта, какви са преимуществата на новото пред старото?
Ако бяхме усетили някакви предимства,едва ли щеше да се надигне такова роптание,а ние срещаме само спънки,неудобства и проблеми.Затова в началото написах,ако промените са към по-добро ,всички бихме се радвали. Нали това е целта на това занятие,иначе какъв е смисълът да се променят нещата,да стават от добре към зле ли?! За съжаление,аз все още не въм видял нищо добро от това ново.Моите уважения към екипа и админа, за труда и желанието да направят нещо по-хубаво за всички нас,но засега то не се получава,поне за мен е така. Ти малко издребняваш.Сега ,че админът обеща някакви промени онзи ден и не ги изпълни е вярно ,но е разбираемо.Възможно е да са срещнали някакви непредвидени технически трудности и няма за какво да го обвиняваме.И аз съм отправил едно запитване към него на лични съобщения, на което не ми е отговорено все още,но...чакам търпеливо,какво да се прави.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   20-09-19 08:49

^
Вече работи сортирането. Може да не е било рефрешнато или нещо подобно. Вероятно и другите неща ще се оправят едно по едно.
Да му мислят тези от острова, които обещаха отдавна да излязат от ЕС, а още си стоят [beer]

Хубав Петък!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   20-09-19 09:03

Годината е 2122. Профилната страница на ФФ показва преоразмерени изображения, докато британският премиер е на посещение в Брюксел, за да моли за удължаване на крайния срок за Брекзит. Никой вече не помни откъде води началото си тази традиция, но всяка година тя привлича много туристи от целия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   20-09-19 09:57

При азиатската медицина лекуват тялото, от там към овредения орган. При нас се лекува директно само овредения орган. При изобразителните изкуства всеки детайл трябва да има една и съща степен на завършек, изписване. Когато се създава нещо, в случая ремонт на фотогрфския сайт, трябва да се обмисли какво е хубавото в сайта, и тогава да е подходи към изчистване, подобрения. Всяка работа на парче е кърпеж и не води до добри резултати. Вкарването на голям обем ненужна информация води до тежест при работа със сайта. Тежкия начален профил с широки активни редове и така задължителното въртене на снимките не дава пълен облик за автора. И защо името на автора е с големи букви горе, а псевдонима с малки букви долу. Ние се позанаме по псевдоним във фотогрфските сайтове дори по света, псевдонима е важен и водещ!
Мои рзмисли на глас, усмихнат ден!



Публикацията е редактирана (20-09-19 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   20-09-19 10:28

nyamago

И аз съм за новото,но да е премислено и професионално направено.
Красивата фотография заслужава повече естетика от крадрат на бял фон.
Адмирации към екипа,че са се захванали,но нека го направят както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 11:40

> Вместо да правиш аналогии с режимите на управление,би ли ни
> посочил конкретно за сайта, какви са преимуществата на новото пред старото?

Не мога да ти посоча, защото НЕ ПОЗНАВАМ новото. НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛИ ОЩЕ. Това, което се обсъжда тук е 'чернова', алфа-версия, работен прототип. Директният допир с него, заедно с текстовите пояснения какво предстои, ми звучат обещаващо. (За обещанията изписах прекалено много вече). Ако ме извиниш за сравнението - аз и в социалното устройство НЕ ПОЗНАВАХ новото - звучеше обещаващо, имах доста различни (наивни) очаквания за 'Демокрацията', но когато ранните ѝ версии разочароваха, никога не съм апелирал да си върнем старото.

Познавах (донякъде) стария ФФ. За 6 години, с проби и грешки, с повече четене отколкото питане, бях научил да се оправям някак си без да се оплаквам (много). Което не е равносилно на 'удобен', нито на безпроблемен сайт. Използваем.

Сигурен съм, че и новият ще стане използваем. Надявам се (без още да съм сигурен), че ще е ПО-използваем от стария. Засега няма драма и ще се повторя, че прогрес не се прави на заден ход.
= = = = = =

Никога не съм твърдял, че сегашният демо-прототип е по-добър от познатата последна работеща версия. Само апелирах да се даде шанс на стопаните да си изпълнят обещанията. За да продължим да им гостуваме - пак ще напомня, че тук сме само ГОСТИ и решенията НЕ СЕ вземат от нас, нито с гласуване, нито с улични протести.

Приятен Петък и уикенд!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   20-09-19 15:02

Здравейте,

смятаме, че в дискусията се ражда истината, но да не забравяме, че винаги има различни гледни точки, често пъти противоположни. По някой път изборът не е въпрос само на удобство, а на политическо решение, защото различните начини са по различен начин удобни.

Нашата цел е да обновим ресурсите и инструментите, но да останат ползваеми. В този ред на мисли, моля обяснявайте по-подробно ако имате нещо предвид, защото за някои неща дълго дискутирахме и предположихме какво имахте предвид. И за миг не сме мислили да правим нещо против някой, напротив, правим го, за да е удобно за повечето хора. Извиняваме се, че колега е отговорил малко по-нагоре и остава внушението, че мобилната версия е по-важна, не не е единствено тя важна. По-скоро концепцията беше да направим сайта ползваем едновременно и от мобилни и от настолни устройства. И да, важен е да е удобен за разглеждане на "голямо", но нали авторите искат да бъдат гледани, тогава няма причина да пречим на мобилните потребители. Статистиката за мобилните устройства при Фото Форум в допълнение е занижена, защото сайтът не беше удобен за тях и съответно те бързо напускат.

Искаме да помолим когато пишете да не го правите с ирония, защото това не е конструктивно. Ако искаме подобрение, то е редно тази тема да е в работен дух и с конкретни въпроси и отговори.

Прочели сме повечето неща, които сте написали и ще отговорим. Повечето сме ги дискутирали.

>Р.Р. Все пак бих си позволил един съвет.... Така, както >ежемесечно каните изявени членове на форума да правят >редакторските галерии (и те го правят) защо не се посъветвате с >тези хора какви промени според тях биха били удачни ? Мисля си, >че никой от тях няма да откаже ...

Roburt48, бяхме поканили сумарно 23 човека за Бета тестери. Дори zeromx, който има доста критики в момента е точно от тези хора, за които профилът е активен от поне 1-2 месеца:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=100839


nislon също е от тези хора.
Те имат една иконка като епруветка под профилната си снимка.

Ето конкретно някои отговори:

* информация за квота за снимки - вече работи. nyamago, понякога лъжите не са планирани. Има лични причини. Хората, които правят определени неща може да не се чувстват добре или пък се случват определени непредвидени неща. Когато правим промени по JS файловете, сменяме името му, за да може да се обнови при вас файла. Техническите лица знаят, че такива файлове се cache-ират за по-бърза работа и този кеш трябва да бъде накаран да се презареди.

* сортиране на снимки - вече работи. Може би има още какво да се желае от него, но препоръките пишете в темата.

* Load more за снимки - доколкото разбрахме не е удобно когато кликнеш да разгледаш снимка, и след това като се върнеш, не можеш да попаднеш на същото място. Да, това определено не е конфортно. Тук мислим как да го решим. Скрол е удобно за мобилни и някои приложения на настолни устройства, а пейджинг е удобно само за настолни, защото с пръсти трудно се целят цифричките на страниците.
- Вариант е да направим запомняне на отместването от началото на списъка и при връщане да се зарежда отново до там
- друг вариант е да се направи снимката да се разглежда в поп-ъп прозорец, който покрива основното съдържание, но това ще дублира страница Снимка
по-скоро първия вариант ще изберем.

- относно квадратните тъмбове - въпрос на възприятие е. Имаше много суперлативи от Редакторските галерии и то от над година. Там тъмбовете са точно такива и оплакалите са са точно 0. Явно потребителският профил е "друго нещо".
Проведохме дискусия с дизайнера и ще опитаме да направим алтернативен начин за показване, които ще запази подобна решетката и размера, но снимката ще се разположи с цялата си видима част. При този случай ще има недобро подравняване на хоризонтални и вертикални снимки, но всеобщо благо няма. Определено не харесваме решетки от типа вертикално (или хоризонтално) наместване на безкраен списък снимки, то винаги ощетява или вертиланите или хоризонталните като размер.
Предложения подход е подобен на този в стария дизайн, но без квадратната подложка, а само с фона на сайта
Ще помислим и дали не можем да затъмним този фон като опция или по принцип.

* избрано от Автора - ще го добавим следващите дни. То ще е от 4 снимки. Ако станат повече, всичко ще се отмести много надолу.
Вариант е да добавим за най-ентусиазираните и опция цял Таб да могат да подреждат. условно можем да го наречем Таб Избрано.

* липсващи модели - тази функция работеше, но при поредна промяна по този елемент е спряла. Ще я оправим съвсем скоро, но там правилата ще са същите като при Базар. Моделите, които се въвеждат да са само на съвременни апарати и обективи, защото след въвеждане за тях се кодират и други данни - снимка, параметри, а това е ръчна работа и нямаме ресурс да въведем безкрайния списък от десетилетия лентови апарати. Тук да не пропусна да благодаря на Chulev, който помогна преди време да се въведат част от никонските модели като параметри.


И още нещо не на последно място.
Несериозно е да се изказват мнения как мобилните устройства не са важни.
В миналите месеци имаше ред теми с отправена директна критика към екипа ни с аргументи, че не обновяваме сайта като технологии, като използваемост за съвременни устройства, че е недостъпен за мобилни устройства и още ред подобни. Ако наистина мислите, че всичко е било толкова перфектно защо тогава не възразихте? Сега се получава, че ние един път търпиме критика, че не правим нещо, сега търпим, че го правим. Нали знаете вица за зайчето с шапката и вълка?

Поздрави от екипа на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   20-09-19 17:13

До Admin,

"Roburt48, бяхме поканили сумарно 23 човека за Бета тестери. Дори zeromx, който има доста критики в момента е точно от тези хора, за които профилът е активен от поне 1-2 месеца:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=100839"

Какво искате да кажете с това,че в момента имам доста критики?Не ви отива подобна провокация...

Да бета тестер съм от повече от 2 месеца и същите критики,които отправям в момента (за белия фон, за квадрата, за бавното преглеждане) ви ги казах и тогава...

"Ще го погледна и на лаптопа. Чудя се защо трябва да е бял фона на профила. И защо снимките трябва да се гледат така една по една с плъзгане надолу. Много повече ми харесваше прегледа тип "решетка". По минималистичен тъмб, но повече снимки. Освен това стоят в квадрат на тъмба, а не цялата снимка.Не всички са ок за квадрат."

Това е съобщение изпратено към вас на 16.04.2019,току що го извадих от хисторито на съобщенията...
Мога да покажа и screenshot какво сме си писали...

Така го изкарахте все едно съм казал супер е,нямам забележки,а сега отправям критики...



Публикацията е редактирана (20-09-19 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   20-09-19 21:39

До Admin,


Автор: zeromx
Дата: 20-09-19 17:13

"Ще го погледна и на лаптопа. Чудя се защо трябва да е бял фона на профила. И защо снимките трябва да се гледат така една по една с плъзгане надолу. Много повече ми харесваше прегледа тип "решетка".


Изхождайки от горното мнение, не може ли на мобилни устройства снимките да се гледат с плъзгане надолу, а на другите устройства тип "решетка", така до някъде ще се угоди на повече хора.[smile]



Публикацията е редактирана (20-09-19 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   20-09-19 23:13

zeromx,

да, принципно е така както казваш.
Корекция. Може би ти си бил от малкото, които са казали изобщо нещо свързано с тези неща.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: burningice   
Дата:   21-09-19 09:19

Датата на регистрация на профила не я виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   21-09-19 10:08

burningice, отвори "За фотографа"!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 10:29

Аз още не съм го погледнал защото не ме интересува, но нещо ме накара да направя смяна на парола. Казах си ...кво ли е ся па това - хакване или подобно .....а то явно идва от ъпгреит на профила.
По принцип така мразя постоянните промени в интерфейса ....щото ползвам стотици сайтове, и като се промени нещо в някой вместо към добро за мен води само до загуба на време за да му свикна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: burningice   
Дата:   21-09-19 12:29

philip, благодаря.
"Статистика
РЕГИСТРИРАН"

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-19 13:14

Албумите не се отварят. Замръзват на празна бяла страница с името на автора в сиво поле отгоре (замислено за корица, предполагам) и под него - само един син бутон 'Зареди още' с безкрайно въртящ се часовник (тип 'търпение - чакай!'). Нищо не се случва и натискането на бутона, естествено, не променя нищо.

Изключение: отварят се веднага албуми само на автори, които имат точно и само един (1) албум, със само една снимка в него. Това може да даде идея какво причинява замръзването на всички останали профили?

======

Чакаме появата на 'избрано от автора' с възможности за редакция. (В момента снимки в невидимото старо 'Избрано от автора' не позволяват при 'Редакция на снимка' да се трие присъствието им в старата колекция.)
======

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: eewf   
Дата:   23-09-19 10:33

Не съм чел отговорите в темата, може би ще повторя някого.

Когато отвориш профил през секция "Базар" се отваря стария интерфейс.
https://photo-forum.net/photographer/eewf

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   23-09-19 11:24

Старият се отваря когато на края на този ред си напишеш ника:
https://photo-forum.net/photographer/asahi

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-19 11:45

> Албумите не се отварят.

Update: Вече се отварят, благодаря [smile] [smilie24]

Сега ще е добре на всеки албум да се появи и дроп-даун менюто за сортиране по различни параметри, идентично на това за 'Всички снимки' на главната профилна страница?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   23-09-19 16:11

Sort by aperture?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   23-09-19 17:35

До Admin,

Когато ви остане малко време [smilie5] може ли да добавите една търсачка на снимки с филтър - модел апарат, модел обектив ? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: fotonix   
Дата:   23-09-19 23:24

Не знам дали някой друг има този проблем, но когато се опитвам да изтрия снимка ме известява, че не съм логнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   24-09-19 07:50

При мен този проблем го няма, но след като кача или изтрия снимка броячът на "публикувани снимки" не се актуализира, нужно е опресняване на страницата.

видео



Публикацията е редактирана (24-09-19 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   24-09-19 08:48

Автор: coolman_kk
Дата: 24-09-19 07:50

При мен този проблем го няма, но след като кача или изтрия снимка броячът на "публикувани снимки" не се актуализира, нужно е опресняване на страницата.


Да, така е, но тази информация се обновява след около денонощие, вероятно да не се натоварва излишно сървъра.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   24-09-19 11:20

Съмнявам се, че това ще натовари сървъра [smile]
Тук става въпрос за съвсем друго нещо.



Публикацията е редактирана (24-09-19 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   24-09-19 23:18

И аз се съмнявам в много неща, но вярвам, че на Луната действителност е стъпил човешки крак [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   25-09-19 08:09

Ако това е някаква шега, не я схванах.
Приемете, че бележката ми е към Админите, не към Вас, за да не се чувствате засегнат от нещо.



Публикацията е редактирана (25-09-19 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   25-09-19 13:20

Да отбележа нещо, което доста ме затруднява при разглеждането на снимките в даден профил. При страниците беше лесно, тъй като можеш да идеш на която страница от профила пожелаеш. Сега ако реша да видя някоя снимка, която е на третото зареждане и се върна след това обратно в профила, трябва отново да скролвам сума време докато стигна до там, където съм бил. Ужасно досадно е и просто се отказвам да превъртам сума време.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   25-09-19 14:02

От моят житейски опит, дойде ли на работа нов „човек на шефа”, за да се демонстрира някаква дейност, всичко се обръща с главата на долу. И после „АД_мина”, не мина, но „ада” си остава. Гениалното е да се създаде в хаоса ред, а не в реда хаос, разберете го! И ги казвам с уважение,това е сайт за фотография. Всеки един Автор трябва да е лесно достъпен, като в изложба. А не да го прелиствам като картинки от туристическа дестинация. Защо не се ядосате и не върнете стария вариянт?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: toddybear   
Дата:   27-09-19 10:08

Моето мнение е че винаги ще има хора които ще искат връщането на старата версия. Това не трябва да спира прогреса.

Иначе искам да кажа за един бъг които намерих.
Отивам на профила си и се опитвам да изтрия една снимка. Когато снимката е нормална това не е проблем, но ако снимката е такава която е била сложена в специалните снимки на стария профил ( не помня как точно се казваха) тогава не може да се изтрие и ми показва грешка "Not logged in". А достъп до стария профил аз не успявам да намеря за да я махна от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: ubp   
Дата:   27-09-19 10:46

Може ли да добавите най-накрая търсачка с филтър:
снимки по модел фотоапарат, модел обектив. Във фото форум сме, а това са базови неща, които липсват. За базара също филтъра при търсене да се запеметява с последните настройки, когато си се логнал. Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-19 11:13

написа:

> Може ли да добавите най-накрая
> търсачка с филтър:
> снимки по модел фотоапарат, модел
> обектив. Във фото форум сме, а това
> са базови неща, които липсват.

За повече от 10 години, това съм го виждал само в един български сайт (Фото култ) за фотография и той вече е минало, но и аз с удоволствие бих приел подобна възможност.[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-19 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   27-09-19 18:22

Здравейте,

след коментарите против крадратния тъмб на снимките ето това е вариант, който може да го замени. В него е отразена пропорцията на снимките, както и контекста й, като надписи или икони около нея.
Снимките стават 3 вместо 4, за да не дребнеят. Това се налага, защото квадратите са ограничени по късата си страна, докато когато снимката се вижда цялата, ограничението е по дългата.

Втората картинка показва избор на горния ред Избрани снимки в профила от наличните в профила.

Може да си кажете мнението.

Поздрави


http://94.156.169.44/profile-logged-portfolio-NEW.jpg





http://94.156.169.44/profile-logged-portfolio-select-NEW.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   27-09-19 19:04

Аз съм за тези промени!

А в ИЗБРАНО ОТ АВТОРА ,пак само 3 снимки ли ще се виждат?
Няма ли да е добре да се добави и още един ред отдолу и да станат поне 6 снимки в ИЗБРАНО ОТ АВТОРА? А може и да не се добавя допълнителен ред отдолу ,а само да се понамали големината на тъмбовете за ИЗБРАНО ОТ АВТОРА, така че да могат да се поместят примерно 5,6 снимки на един ред.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: idivanov   
Дата:   27-09-19 19:46

Така е много по-добре, остава и да се пусне някава опция за общ фон пр. сив и черен...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   27-09-19 20:31

Чета с интерес темата, обаче нали разбирате, че ние - потребителите - сме един вид гости тук. Като отидеш на гости на някой, е много крива хава да кажеш на домакина - много кофти си аранжирал апартамента си или декорът ти е скапан!
Ако домакинът не те кефи, не ходиш повече на гости!
Така са решили, така са го направили.
Сайтът е техен, ние не плащаме сметките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-19 21:01

Wladнаписа:

> Чета с интерес темата, обаче нали
> разбирате, че ние - потребителите -
> сме един вид гости тук. Като отидеш
> на гости на някой, е много крива
> хава да кажеш на домакина - много
> кофти си аранжирал апартамента си
> или декорът ти е скапан!
> Ако домакинът не те кефи, не ходиш
> повече на гости!
> Така са решили, така са го
> направили.
> Сайтът е техен, ние не плащаме
> сметките.

Сложи си един адблокър да речем и пак пиши какво си разбрал след това[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-19 22:00

С риск да ме наскачат много хора, малко съм разочарован от новия вариант и квадратите определено повече ми харесват. Не защото са квадрати, а естетически като композиция и стройност на страницата. С разнобойни (!) правоъгълни формати и разнобойни вертикални/хоризонтални ориентации, изглежда като кърпена работа или несръчно проектирана от малолетен ученик, не от дизайнер и естет. Не знам защо държите да имате такъв непрофесионален дизайн на собствения си профил [smilie11]

Като знам, че голямото болшинство качени снимки в действителност НЕ СА квадрати, автоматично си давам сметка, че са кропнати и знам, че трябва да се отворят за гледане. Не очаквам да разгледам всичко без нито веднъж да цъкна и отворя някоя снимка (още по-малко - да я оценя, че даже и с точки). Хаотичната подредба и случайност в размери и ориентации дразни, макар и подсъзнателно. И подсъзнателно раздразнени, ставаме нервни и заядливи, и ще се избием в дискусиите.

Хайде бийте сега! [smilie10]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   27-09-19 22:27

аз също споделям по-горното мнение на nyamago за квадратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   27-09-19 22:35

nyamago -Спор няма,че квадратите изглеждат по-естетски,но ето един пример: https://drive.google.com/file/d/1cLN2oxvhYNsd62KGK0FOOQy1y4oECEb9/view
Това, което се вижда от тази моя снимка на квадратния тъмб,би ли предизвикало някакъв интерес в теб и всички останали,да се цъкне и разгледа? Съмнява ме някой да я отвори,защото не се вижда почти нищо интересно от снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   27-09-19 23:01

Повтарям се, но в стария вариян всеки един от нас имаше пълен и изчерпателен поглед върху своите снимки и снимките на другите автори, бързо контактуваше с презентациите и избираше кадър, като в галерия си. Сега все едно стоиш на вратата и търпеливо изчакваш да ти ги покажат една по една снимките. И при стария вариянт имаше опция прелистване, отваряш избрана снимка и прелистваш в ляво или дясно. А сега се изнервяш, нямаш поглед дори върху своите снимки. Повече няма да пиша и изказвам мнения за новия облик на сайта, уморих се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: valdo   
Дата:   28-09-19 11:21

Още един глас против квадратните тъмбове. Мисля, че да се предизвика интерес към снимките е по-важно от естетския вид на профилите. С него така или иначе се свиква бързо.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-19 12:58

> Това, което се вижда от тази моя снимка на квадратния тъмб,би ли
> предизвикало някакъв интерес в теб и всички останали,да се цъкне и разгледа?

Аз бих цъкнал, защото виждам хубав пейзаж и ще искам да видя повече от тая гледка. СЪщо бих цъкнал и на други твои квадрати заради пейзажа в тях - не знам какво друго се крие отзад, но не заради 'другото' все пак бих цъкнал.

Ако снимката е в раздел 'Панорами' (толкова дълъг правоъгълник може да се очаква там), всички интересуващи се от панорами биха цъкнали да видят цялата дължина.


> отвори,защото не се вижда почти нищо интересно от снимката.

ИМА интересно, има - както споделих по-горе. За хората, за които 'интересно' значи единствено голо тела, причината да цъкнат (ако сниимката е в актовия раздел) ще е любопитството: къде тук, аджеба, е голото тяло - я цък да го видим?
- - -

Примерът е екстремален и ще се случва рядко, но дори в такива ситуации можеш да си сигурен, че няма да останеш незабелязан (и не-възнаграден).
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-19 13:03

Друго - за админа:

Не е в профилната страница, но в Лични СЪобщения, на страницата на отворено съобщение рекламните квадрати са твърде големи. Закриват част от съобщението и няма никакъв начин да се махнат от потребителя (дори 'затваряне' за Гугъл да не сервира тая реклама, оставя все пак празен квадрат и той крие текста). Губи се съдържание, което в лична кореспонденция коже да е важно.

Сигурен съм, че могат да се понамалят с 20-тина процента?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   02-10-19 23:46

Добре сте решили снимките да са с оригиналните им пропорции на страните, но отново в профилите са с квадратен изглед. Не изглежда добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: BEYA   
Дата:   03-10-19 05:40

На страници беше по добре.Сега се виждат редица и трябва да се дърпа надолу.Имам 250 снимки а някои имат 2000. Квадратен изглед също не е добре.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »