Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за апарат и обектив
Автор: Didkou   
Дата:   07-09-19 22:27

Здравейте,отдавна се каня, но събирах пари и сега дойде момента да си купя апарат, та след четене и съвети ми предложиха като за напълно начинаещ Canon Eos600 и обектив 55-250 mm за 550 лв. Чисто любителски ще снимам, главно пейзажи, панорами,улична фотография, (портрети) .Ще съм благодарен за съвети дали е добър избор този комплект или е по-добре само китовия обектив да взема или какво ще е най-добре. Надявам се да не пропускам нещо.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: guciguci   
Дата:   08-09-19 00:12

Не. Обективът не е за пейзажи и улична фотография. За портрети става. Но по-добре си вземи един по-универсален като 18-135. Той става за всичко. Иначе тялото бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   08-09-19 06:56

По-добре търси нещо от средната категория като 50Д плюс малкия китак 18-55 ИС 2. След това ще си купиш и една 50-ка 1.8 СТМ и на първо време тази техника ще ти е достатъчна. Сега ще ме налетят "късметлиите", но моята препоръка е изобщо да не гледаш към ДСЛР-ите от начално ниво вече. За тия пари можеш да купиш безогледалка, която ще сложи в джоба си всички "начинаещи"[smile]ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Didkou   
Дата:   10-09-19 10:14

Благодаря за коментарите. Ще очаквам и други мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Yog   
Дата:   10-09-19 11:20

Виждам, че Панасоник GX80 е станал 640 лева с обективче по магазините. Имам такава камера и ти я препоръчвам. Модерна джаджа, снима готино видео и с малкото обективче се побира в джоба на якето. Имах Канон 77D, който е доста ъпгрейднат вариант на 600D, но всъщност е подобен. Ако трябва да избирам между двете, бих избрал дребосъка Панасоник. А обективът 55-250 е чудесен за парите, които му искат, но и за пейзажи, и за улична фотография е прекалено тесен. Това грубо ти е еквивалент на 90-400 на фулфрейм. Доста екзотичен избор за снимки по улиците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Didkou   
Дата:   12-09-19 00:49

А какво ще ми кажете за китовия обектив на този апарат? 18-55 мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Didkou   
Дата:   12-09-19 09:26

Сега ми предлагат апарата с 3 обектива-китовия 18-55, 70-300 и още един, но не ми каза какъв е,за 750 лв. Добра цена ли е и има ли смисъл да си взема този комплект?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Synthy   
Дата:   12-09-19 09:38

Супер е. Взимай го без да умуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: wlad   
Дата:   12-09-19 10:28

Здравей!
Покупката на 600d за любителско снимане към днешна дата ми се струва малко необмислено.
Матрицата е доста компромисна, дори и към момента на създаването си.
За снимане на посочените неща, логичния избор навежда към широк обектив плюс нещо от рода на 35мм, 50мм.
За широк - 18-55 е ок, стандартен китов обектив, макар че никонския по мои наблюдения е по-добър.
50 1.8 стм е крайно скучен и безхарактерен обектив, а първата и втора версия са и проблемни, доколкото знам.
Т.е. с покупката на въпросния канон получаваш слабо тяло, компромисен китов обектив от началото на века и вървиш към скучна 50-ка.
По-горе в темата ти дадоха на няколко пъти идеи за безогледалка, които ти упорито пропускаш.
За твоя тип снимане това е най- най-логичният избор!
Мога да ти гарантирам, че кое да е сони е с по-добър сензор от въпросния канон.
Фуджи е извън бюджета, но олимпуси и панасоници има доста варианти.
Дори и с по-малката си матрица - са отличен избор.
Важно е и да обмислиш за себе си каква система искаш да градиш и какви възможности имаш за обективи в бъдеще.
Фотографията е доста пристрастяващо хоби и дори и сега тези обективи да ти се струват "ок", много скоро ще започнеш да се оглеждаш за нови. По този критерий - безогледалките отново са за предпочитане, защото можеш да завиеш всеки един обектив, макар и с ръчен фокус.
Последното, на което ще ти обърна внимание - е теглото и размера.
Никак не са маловажни, особено за стрийт и пейзажно, повярвай ми!
Дано съм бил поне малко полезен за избора и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-19 11:33

Kanon 600д е уникален апарат за астрофотография.... тоест ако ти омръзне да снимаш пейзажи, можеш да почнеш да снимаш обекти от дълбокия космос... с малко чалъм се маха ИР пас филтъра и канона става перфектен за астро


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-06/1560770226_pelikan2.jpg





https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-05/1556869224_m51a.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-19 11:53

Момци, защо карате човека да си даде парите за глупости? За съжаление виждам, че и той явно се е огледал в големите и черни кутии без да знае за какво става дума - мъка, мъка и пак мъка. Не напразно споменах по-горе за 50Д. Първият читав любителски апарат на Канон с микронастройка на фокуса от тялото. Може да съм некадърен фотограф, но поне за тела и обективи поназнайвам повечко. За тия 750-800 лева се купува Олимпус или Панасоник, който е на светлинни години пред този Канон. При Олимпус и Панасоник няма лош обектив в сравнение с китаците на Канон и Никон па даже и на Сони и Фуджи. За печат във формат А4 нЕма грижи. Дори и за А3 също. А ако някой, гледайки снимка на екрана на телефона, ми каже, че ще познае с какво е снимана, просто ще ме умори от смях[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (12-09-19 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-19 11:53

Внимавай кои са 18-55 и 70-300 и кой е другия обектив?
Да не излезе че е 18-55 II/III и 75-300 II/III, които са доста старички и като качество са далече от 18-55 IS (да не говорим за IS STM) и 70-300 IS USM.
55-250 IS STM е много добър обектив от гледна точка на цена/качество.

Ако е канон аз бих се замислил поне за 200D/750D или някой EOS M5 ако изпадне на добра цена.
От бюджетните
Както казаха - 18-135 STM ти е универсалния или сигма 17-50/2.8
10-18 STM за пейзажи (идва 16-29мм)
След това един от следните 24/2.8 STM, 40/2.8 STM или 50 1.8 II/STM

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Didkou   
Дата:   30-09-19 15:57

Здравейте отново, благодаря за отговорите до сега.След още четене се спрях на 3 варианта. Сега ми излезе
Nikon D3300 с обектив Nikon DX AF-P Nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6G VR ф55мм на 6000 кадъра с оригиналната кутия;диск със софтуер;кабели;ръководство на български;страп лента за врат;зарядно;батерия +към него дистанционен безжичен спусък;SD карта 16GB;сенник;микрофон тип брошка;оригинална чанта Nikon;микрофибърна кърпичка за почистване. Всипко в много добро състояние без драскано, счупено за 570 лв.

Втория апарат:Nikon D5100 с китов обектив +зарядно,чанта за фотоапарата + 128ГБ памет карта. Има и втори обектив Nikon 55-200mm 1:4-5.6G - всичко за 450 лв.

Третия вариант ми остава Canon или 600D или 750D(ако успея да събера още пари).
Благодаря предварително на отговорилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-09-19 16:12

Аз снимам с обектив 60 мм /приравнени към Фулфрейм се падат 35 мм/ и да ти кажа, че е супер.
Ако си намериш такъв обектив, ще останеш доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: ombre   
Дата:   09-10-19 16:24

Дидко,3 и 5 серия на никон,са си читави камерки,но нямат така наречената микро настройка.Или иначе казано,ако нямаш фокус,трябва да се носят тялото и обектива на сервиз където да ги калибрират.600 д на канон е същата работа,тук е въпрос на предпочитания вече към конкретна марка.М/у двете бих избрал никона,чисто субективно.Мисля,че 750 на канон имат въпрсния микро аджесмент,но може и да греша,приказвам по спомен.Ако го има, то той е най- добрия вариант,но и за съответната цена.Бих погледнал и безогледалките,има много читави камерки,особено тук в базара,а защо не иннова,ако държиш да бъде такава.Панасоник,Оли и фуджи,предлагат чудесни неща,същото важи и за сони,модлеите 6000/6300 са прекрасни.Незная за какъв бюджет говориш,но щом споменваш 450 лв,няма да вземеш върха на сладоледа.Бих събрал още пари и бих взел втора употреба техника по висок клас,от колкото нова по нисък на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-10-19 17:27

Модели с микронастройка на фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Niemand   
Дата:   10-10-19 09:14

--Третия вариант ми остава Canon или 600D или 750D(ако успея да събера още пари).
Само тяло 750D е 550 лева или повече. А ще ти трябват и обективи. Ако не взимаш китови са си на цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Hoodo   
Дата:   10-10-19 21:23

Здравей, аз отскоро съм с Nikon D7000.
Направих тест на DX AF-P Nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6G VR и Tamron AF 55-200 1:4-5.6 DiII. Лошите ми подозрения,че Тамрона е по-рязък се потвърдиха окончателно [smilie22] . Дано канонския 18-55 се окаже по-читав.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Synthy   
Дата:   11-10-19 08:53

Ти да видиш, 18-55 на Никон не бил рязък. брех... Я сега го вземи, и разбери къде точно е проблема с фокуса му. Подозирам, че може да се наложи да ходи до сервиза за калибрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: ombre   
Дата:   11-10-19 15:28

Дам, подкрепям мнението на Synthy.Nikon D7000 е до бройка,ако уцелиш читава няма драми с фокуса,но като цяло не е ок.Hodo,калибрирай го и пак сравни.Подозирам,че само си ги закачил на тялото и каквото сабя покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   11-10-19 16:48

Мии, Никон Д7000 е модел, притежаващ опцията за микронастройка на фокуса от тялото...[smilie8][smilie8][smilie8]

П.П. R T F M, както пишат на чист български[smilie18]



Публикацията е редактирана (11-10-19 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: ombre   
Дата:   11-10-19 18:46

Квазимодо така е,от 7 серия нагоре всички го имат аджъсмента,НО,ако говорим конкретно за 7000 поне при мен не помагаше.Ставаше следното с 50-ка настройвам го и цепи косъма първите 3-4 кадъра, и след това правеше страшен бек фокус.По това време ходех на курс при Бони и му викам,помагайаз не успявам да го оправя човека даде всичко от себе си но греда,а той тогава още беше с D3.Принудих се да го занеса в Профайлед но и там го бяха направили с компромис,но беше по добре.В същото време познавам пичага дето снима с такъв и 2 канона,бачкаше в един от двата магазина за фото и си ми го каза,моя цепи косъма,но е до бройка специално този модел.Затова и изкараха 7100,той пък бандинг,от там 7200 и т.н.Сега,когато се стигне до микро настройката,шанса тя да не помогне като при мен е супер рядък,но все пак може да се случи.



Публикацията е редактирана (11-10-19 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   11-10-19 21:00

ombre написа:

> Квазимодо така е,от 7 серия нагоре
> всички го имат аджъсмента,НО,ако
> говорим конкретно за 7000 поне при
> мен не помагаше.Ставаше следното с
> 50-ка настройвам го и цепи косъма
> първите 3-4 кадъра, и след това
> правеше страшен бек фокус....


Явно съм от късметлиите - моята бройка Д7000 и 50-ката се споразумяха за поправка от +7[smile]. Освен това, без никаква намеса, цепеше косъма и с 35/1.8 ДХ, за който се говореше, че е по-добре да не го купуваш за Д7000[beer]

П.П. Hoodo, опита ли при теста да снимаш и през ЛВ-то? Ако И тогава снимките са очевадно различни по острота, може да се замислиш за тест с мишена за бек/фронт фокус и последващо настройване в сервиз при голема нужда[smilie7]

П.П.П. Омбре, в инструкцията на всички ДСЛР-и на КаНикон е написано черно на бяло, че микронастройката от тялото не е панацея и, че е добре да се прави на самата локация, преди началото на снимките[shtrak][beer]



Публикацията е редактирана (11-10-19 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Synthy   
Дата:   11-10-19 21:38

quazimodo, сложи някакво евтино варио и виж дали пак ще цепи косъма ;) Повечето пъти проблема е в обектива, а не в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   11-10-19 22:00

Synthy написа:

> quazimodo, сложи някакво евтино варио и
> виж дали пак ще цепи косъма ;)
> Повечето пъти проблема е в
> обектива, а не в тялото.

Ами, какво да ти кажа - изнудих един комшия, който също беше никонист, да си сменим стъкларията. Дадох му 18-105 срещу неговия китак 18-55 ВР II, защото наистина цепеше косъма с Д7000. А и по принцип, мой апарат не е стъпвал в сервиз за настройка на фокуса. Препродавам обективи, докато не ми попадне в ръцете подходящата бройка-острилка[smilie18]

П.П. И понеже това занимание ми писна окончателно, си купих ОМ-Д Е-М 10 II за втори път[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (11-10-19 22:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »