Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Армията на снимащите с DSLR
Автор: odyssay   
Дата:   04-09-19 21:23

Малко предпетъчно…-но защо пък да не се развеселим предварително?![smilie21]

Абе да Ви споделя съня ми от снощи!:

"Мъгла на брега...-стелеща се, пронизваща, сковаваща сетивата ни. Бяхме уморени от взиране към хоризонта и решихме да поседнем около лагерния огън. Тъкмо решихме, че слуховете за десанта са просто една измишльотина и дочухме стъпки откъм пътеката водеща до хълма над плажа.
От мъглата внезапно изникна командващ офицер с едноцифрени пагони на раменете и прошепна:
- Идват!!! Много са...-и от Нашите има из между тях! Бързи са, безшумни и много точни. Може би въпросът е..-не дали ще удържим позициите си..-а, докога?!"

Събудих се облян в пот и посегнах към нощното шкафче...-Той беше там...-Голям, непоклатим..- и разбира се насочен към хоризонта - готов за битката!!![cool]


Пожелавам на всички весело посрещане и прекарване на предстоящия празник!!!
Наздраве!!![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: iasen2   
Дата:   04-09-19 23:35

Безшумни - неееее, не са......
дребни, малки и много шумни.....



Публикацията е редактирана (04-09-19 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: mihalo   
Дата:   05-09-19 01:36

Давай! Можеш ли да го илюстрираш с кадри? Нещо като "no koment". Би било интересно! Е, и аз и ти знаем, че ще те разкостят.. но кво пък, поне ще е нещо дето не е скучно до козирката :Р ..петъкът идва! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   05-09-19 07:08

е то по темата цяло филмче бяха направили :) (само че за филм срещу цифра) :)

Battle at F-stop Ridge

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: Бармалей   
Дата:   05-09-19 08:24

Идват, ама друг път. Ихтамнет[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-19 14:22

Аз си мисля че с времето огледалните байонети ще бъдат изоставени. Последните ДСЛР-и който ще останат ще са хай енд спорт хард кор журналстическите като днешните д500/д5. Останалото отдавна няма да има огледало. В предивд че големите праймове на Канон и Никон са с жизнен цикъл около 10г предполагам ще се последните по-рода си за ДСЛР-и. Дори никон пуска чисто нов 120-300 2.8 който е поне 10 годишна инвестиция като оптика.

Също смятам че ДСЛР-ите в своя край ще се хибридизират до крайна степен и ще могат да работят както с огледало така и без огледало. Просто още не е настъпил момента.


С една дума пред ДСЛР-ите има още много живот. А огледалото още много дълго време ще остане неизменна част от ползването на отделен фейс детект модул който е много по-бърз и снима на много по-тъмно от фес детекта базинат на сензора. Оптичния визьор винаги ще е по-бърз от дигиталния поне до момента когато такива камери като а9 ще бъдат с технология струваща 1000лв ;)

Така че в близките 5-8 години ДСЛР-а ще си съществува рамо до рамо с безогледалките. Просто ще станат нисшови камери за спорт и хард кор журнализъм. Какво е една камера като Никон д850? Слагаш и един фейс детект автофокус и един дигитален визьор в пентапризмата и е готова безогледалка/ДСЛР. [smilie7]

В същото време безогледалките пораснаха и гонят размерите на ДСЛР-вече. Нещата се самонапасват от себе си с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: iasen2   
Дата:   05-09-19 16:14

В днешно време не може да правиш предположения за технически новости за повече от година напред и всяко плямпане си остава плямпане.

Единственото което има значение е какво удоволствие ще ти даде техниката и за колко време ще и избиеш парите или колко пари ще спечелиш от нейното ползване.



Публикацията е редактирана (05-09-19 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: juslen   
Дата:   05-09-19 21:51

Огледало имам в коридора ааа и по колата имам огледала. Във фотоапарата не виждам за какво ми е огледало [smilie5] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: amza   
Дата:   06-09-19 08:58

От безогледалките единствено sony a7 iii, заради фокуса и бързината.

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   06-09-19 09:37

И@@@си, тая тема и за петъчна не става[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-09-19 13:39

Бахти в кви филми се вкарвате?
Хората какви сънища сънуват- мокри, на вас само глупости са ви в главата! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-09-19 18:11

Аз гледах вчера 750 и 500 ей така да изпадам в възторг.Пичове както казва веждата,не се вкравайте в филми,важното е камерата да ви носи кеф,а дали е с огледалце или не да вие през грамофонните иглички......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: Hoodo   
Дата:   28-09-19 01:52

Мене пък с огледалцето по ме кефи да снимам. Ретроград съм.
На телефона си имам безогледалка, по-голяма и скъпа не ми е нужна засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ddm4x   
Дата:   28-09-19 18:48

Като гледам, че се говори за огледала, лично не мисля, че електронните визьори са стигнали нивото на оптичините такива. Може и да греша - не съм снимал с такъв апарат.

EVF-a е точно като съвременните монитори. И в момента LCD, LED, OLED, QLED, т.н. се осъвършенстват постоянно, но не са стигнали нивото на CRT (MicroLED и новия екран на Apple са обещаващи де[smile])

Повечето EVF бяха 60hz, нали така? За ползвателите на безогледалки, това пречи ли по някакъв начин? Лично мен ме болят очите от подобно бавно опресняване [smilie7]

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: msld   
Дата:   29-09-19 21:30

[shtrak] [beer] [beer]
малко музика
[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: SLR   
Дата:   05-10-19 00:57

За любителски цели съм с Никон D70S, и докато не умре няма да го сменя!!!
Иначе, както каза колегата, телефона ми е без огледало.

Когато обектива е 1.2/1.4 , "тялото" не е важно!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-19 07:54

"...и три дви снимли, шопирали и копирали. И аз бях там, и аз снимах..."


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-04/1524059774_v1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: deandimov   
Дата:   05-10-19 11:14

Ще се изгубиш в тая мъгла! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-10-19 09:33

Хм,не знам дали е по темата,ама като автора е казал "армията с дслр",се сетих за светвното по лека атлетика,което следя редовно.Та там вярно е армия.Може и да има някоя безогледалка,ама на фона на хилядите дслр,аз лично не съм видял такава,но и фокуса ми е на гледам състезанието де,та може и да съм пропуснал наличието на такава.Каникон,все още са окупаторите на тия събития,и като им гледа човек техниката,май още дълго ще останат такива.



Публикацията е редактирана (06-10-19 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-19 10:31

Същата работа и при Формула 1 [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-10-19 10:49

Квазимодо,не те разбрах за формулата?Отдавна не я следя,което е грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-19 11:54

ombre написа:

> Квазимодо,не те разбрах за
> формулата?Отдавна не я следя,което
> е грешка.

Ами, без да се обиждат феновете на Никон[smilie3], и там се щрака предимно с големи черни апарати с още по-големи, обикновено бели обективи[smilie5][beer]

П.П. А специално за формулата, откак се появи Льоклер, става все по-интересно[cool].


Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-10-19 12:25

А разбрах.Имах в предвид дслр като цяло,иначе на самата олимпиада има и Канон и Никон.Нямам идея коя марка преобладава,както ако добре те разбирам,при формулата Канона е предпочитаната.Ами явно ще трябва да започна пак да я гледам.преди време не я пропусках но някак загубих интерес и аз не знам защо.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-10-19 12:28

https://www.formula1.com/en/video/2019/6/Through_the_lens__Trackside_with_F1_photographers.html

Отговори на това съобщение
 Re: Армията на снимащите с DSLR
Автор: ombre   
Дата:   06-10-19 12:32

Много яки кадри,с кеф изгледах клипа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »