Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 VHS capture
Автор: themqn   
Дата:   02-09-19 11:49

Привет патиланци,
Налага ми се да сваля материал от стари VHS касети.Имам касети,VHS player и компютър. Едно време ги наливахме с платка на black magic, която компенсира дроп-овете в записа,но вече нямам достъп до такава. Някой може ли да даде идеи къде мога да намеря подобна платка или да ми препоръча изгодно цена за услугата ?
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: VHS capture
Автор: kiten   
Дата:   02-09-19 22:57

Най си зависи от вхс плеера. Например последните поколения на панасоник преди да ги спре от производство, цифровизира и подобрява записа. Освен това и някои модели двд рекордери имат компенсация за срифовете и дропаута. Тая услуга все още върша можеш и на лс „
Проблема е че лентата на касетата се залепя в течение на времето, а трябва поне на 4-5 години да се превърти напред назад„ Другия проблем е размагнитването на лентата на касетата/ спадане на хисторезостната крива/ и от там образа и картината изглежда много повече размазана от както е изглеждал примерно преди 30 години.

Отговори на това съобщение
 Re: VHS capture
Автор: slavoart   
Дата:   03-09-19 23:59

Aз си взех от Лидъл SILVERCREST USB 2.0 Video Grabber. Качеството е перфектно. Само, че от 2 години не са зареждали. Нещо подобно е ето това:

https://www.olx.bg/ad/videorekorder-easycap-za-zapis-na-analogov-signal-kam-usb-CID632-ID7HfK0.html

Отговори на това съобщение
 Re: VHS capture
Автор: JohnnyV   
Дата:   04-09-19 09:14

Здравей. Аз имам такъв USB Video capture (подобен). Ако искаш мога да ти услуга да си свършиш работа.
Качеството не знам как ще е при теб. Аз имам много старо SVHS видео, което се справя чудесно.
Ако мога да ти помогна с нещо - пиши.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »