Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: forge   
Дата:   01-09-19 09:41

Здравейте,

Търся къде мога да дам за сервизиране Fuji апарата си. Знам, че официалният сервиз е Бушона, но мненията за него не са най-добрите. Има ли алтернативни сервизи, които се занимават с ремонт и поддръжка на тази марка апарати и сте доволни от тях?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: forge   
Дата:   03-09-19 18:38

Никой ли не си е ремонтирал фотоапарата?

Брей, че здрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: penco   
Дата:   03-09-19 19:51

Ами Бушона. Не знам какви мнения четете, вероятно от такива, които не са имали контакт с тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: asahi   
Дата:   03-09-19 22:37

Откъде си купил фотоапарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: iavorski   
Дата:   04-09-19 17:52

Аз съм имал работа с Бушона - гаранционно ремонта продължи 40 дни и като пуснах сигнал в Технополис ми звъняха да ми държат тон защо съм се обадил - така де какво си позволявам. Месец по-късно дадох същия апарат за втори ремонт и изведнъж се оказа че е мокрен, оксидирали вътре писти. А той за този един месец дори не е ползван. Аз лично веднага усетих накъде отиват нещата. А вие си говорете...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-19 18:54

Не знам кой и как избира сервизите, били те гаранционни или не, но трагедията е пълна - в Бушона не могат да се оправят с една хлебопекарна, вие искате фотоапарат да ремонтират[smilie10]. Канонът ми трябваше да ходи до Италия за моя сметка(Пансервиз), което естествено нямаше как да се случи при любителско ползване. Олимпус Е-3 искаха да пращат до Чехия за диагностика (Бушона)[smilie10]. Фуджи С 5 Про не било 1 към 1 с Никон Д200 (причина за отказ в Профайлд). Пък Penco нека си говори, и на мен не ми пречи[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: io_bs   
Дата:   04-09-19 20:52

Ще използвам темата да питам дали някой е оставял обектив за почистване в Бушона - ще свършат ли работата и изобщо имат ли алтернатива в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: forge   
Дата:   04-09-19 21:04

Фотоапаратът го купих в чужбина по време на едно от пътуванията ми, но преди повече от 2 години. Иначе истории като тези по-горе срещах и в други теми...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: asahi   
Дата:   04-09-19 22:30

Това е сервизната мрежа на Фуджи за Европа. Сервизът за България е указан в Белград. Можеш да си харесаш и друг.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: lamerko   
Дата:   05-09-19 01:14

asahi: нещо се бъркаш. Това е ДИСТРИБУТОРСКАТА мрежа, а не сервизната. Иначе Бушона при сериозен проблем пращат в ЮК.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-19 08:40

penco написа:

> Ами Бушона. Не знам какви мнения
> четете, вероятно от такива, които
> не са имали контакт с тях...

Имали сме, вервай. Който си пази и цени техниката - да стои далече от изгорелия бушон.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: fotorafi   
Дата:   05-09-19 08:51

На мой прител, на екскурзия в Истанбул блокирал затвора на Никона. С питане стигнал до квартала Сиркеджи. Там са съсредоточени много фотографски магазини и те го упътили до сервиз. За два дена му ремонтирали апарата, сменили затвора,който бил на 139 хил. сработвания. Цената на ремонта била приемлива, даже по-ниска от същия в България. Останал с впечатлението, че техниците били добри професионалисти, с опит
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: da.fo   
Дата:   05-09-19 09:00

Аз на два пъти ползвам сервиз на FUJI в Турция (Истанбул)но за принтер DX 100 Frontier(който е близнак на Epson D 700). Много съм доволен от обслужване, цена, коректност, бързина на ремонта(за няколко часа). Но не знам за апарат дали си заслужава изминаването на 500км.,за мен си струваше. Даже в сервиза работи един български изселник и може и някоя дума на български да ти каже.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: forge   
Дата:   05-09-19 12:24

fotorafi написа:

> На мой прител, на екскурзия в
> Истанбул блокирал затвора на
> Никона. С питане стигнал до
> квартала Сиркеджи. Там са
> съсредоточени много фотографски
> магазини и те го упътили до сервиз.
> За два дена му ремонтирали
> апарата, сменили затвора,който бил
> на 139 хил. сработвания. Цената на
> ремонта била приемлива, даже
> по-ниска от същия в България.
> Останал с впечатлението, че
> техниците били добри
> професионалисти, с опит
> Успех

В този квартал на Истанбул има доста фотографски магазини, така е. Само че нямам път натам скоро, а не мисля, че само заради ремонта си струва.

В крайна сметка, ако няма други сервизи, ще се наложи да го занеса в Бушона и да се надявам на най-доброто.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: hansto   
Дата:   05-09-19 13:50

няма ли вариант за УК сервиз примерно? Дали някой е пробвал?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сервиз за апарат Fujifilm
Автор: sirkhann   
Дата:   21-09-19 19:00

Аз наскоро пробвах сервизната мрежа на Фуджи, след уверения, че нещата се били променили към добро. Имах гаранционен апарат и извън гаранционни обективи за диагностика или профилактика, които оставих в един от магазините за фото-техника.

За тялото - беше пратено до UK, отне месец и няколко дни, нищо не направиха (най-вероятно е недомислица на firmware която сигурно ще оправят със следващия ъпдейт), но ми изгубиха част от кутията. [smilie9]

За обективите - при молба да ми дадат цена на почистване и ремонт за "това и това", както и да съгласуват с мен всички разходи предварително, от магазина ми дадоха ориентировъчни цени, които ми се сториха високи, поради което си викнах два от обективите обратно.

За третия исках да ми го погледнат в UK и да ми дадат протокол, че отговаря на спецификациите на Fujifilm. За него, отново ми се обади човек от магазина и ми каза, че струва 60лв да се прати до UK, на което се съгласих. След една седмица ми се обадиха пак и ми казаха, че обективът вече е в UK, трябва много бързо да кажа, дали искам да платя диагностика от 152 лева, което беше супер некоректно, защото дори да откажа, трябваше да платя транспорта.

Всичко накуп си получих след един месец, като имаше нова неприятна изненада - обективите, които минаха само през българския сервиз, сега имаха начислена цена от 36лв на брой за диагностика, срещу което получих два хартиени протокола, където е написано нещото, за което ги дадох, за да ми дадат оферта. Пише, че съм получил и оферта за ремонт, ама такава не видях, т.е. само цената, която ми казаха по телефона. Въпреки, че в рамките на първата седмица нещата за двата обектива са били ясни, от сервиза ги държаха цял месец и ми ги върнаха с нещата от UK.

Нещата, които бяха пращани до UK, нямаха никакви протоколи. По мои сметки, нещата са ги претупали много набързо, за да се опитат да се вместят в 1-месечния срок за гаранцията, та се чудя дали са правили нещо изобщо.

В края на краищата - платих една торба пари за нищо, като не бях уведомен предварително за разходите, ами ме поставиха пред свършен факт за повечето. Единствено за единия от обективите получих поне някаква информация, че проблемът не засяга работата, което беше лъч надежда, че техниците тук си разбират от работата, но оставалата част по администрирането на нещата явно е...

Като цяло разбрах, че Fujifilm четат всякакви жалби, въпреки, че персонално не отговарят. Аз им описах случая много подробно и цялостното впечатление, което ми остана, та ще видим ще има ли развитие. Ако някой е имал някакъв опит или досег със сервизната им мрежа и желае да изпрати обратна връзка, може да пише на Fujifilm Japan Headquarters директно и да е сигурен, че някой там ще прочете оплакването му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »