Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив
Автор: Gru   
Дата:   27-08-19 13:03

Здравейте,
от около седмица гледам за нов статив.
Парите не са толкова проблем, колкото практичността.
В идеалния вариант, ще имам 1 туристически статив и 1 истински :)
но към момента няма как да ги имам и 2та варианта.
Имам опит със Manfroto от сериите 055 и 190, сериозни стативи, добро качество, нищо чудно пак да си закупя някой от тях.
Сега моето чудене е около няколко статива, като ще се ползват със тяло + обектив 2-3 кг
Спрях се на няколко:

K&F Concept TM2324 || , TM2524
manfrotto befree
+ леки и много лесно преносими по чанти и летища и вървене.
- не съм сигурен до колко биха понесли едно малко вятърче и 30 сек. експозиция.

Vanguard Alta Pro 263AP Aluminium Tripod with Multi-Angle Column and PH-32 Pan Head
+ Изглежда стабилен статив на добра цена, главата много ми допада.
- много тежък, голям. няма да може да се носи навсякъде лесно
- не съм сигурен дали качеството е сравнимо с Manfroto

Дали ще може традиционно тежкия статив да бъде заменен със преносим за любителски цели, или това е загуба на пари и нерви ако се целиш в качество и снимаш с добри обективи?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 13:08

BeFree има проблемни краища на краката, главата хич не е добра.
Има Benro интересни.
По принцип няма уникален и универсален статив. Същото и за главите. Така че има идея в това да има 2бр.
Ако няма толкова ограничения в парите-3 legged thing
Има варианти от чужбина- Redged, някои китайски също са ок...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: hansto   
Дата:   27-08-19 13:20

ZOMEI Q666, по принзип съм им ползвал само филтри и са много качествени, а този трипод има добри отзиви. В али-то е 50$

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Gru   
Дата:   27-08-19 13:56

Благодаря за съветите, явно пазара е залят със всевъзможни марки и е много трудно да сравниш всичко.
Трябваше да напиша, че предпочитам закопчалки за краката пред тези на винт.

3 Legged Thing punks Patti with AirHed изглежда наистина добре за парите си и към момента ми е фаворит. Има добри ревюта за него, туристически е, но 1,55 кг звучат добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-08-19 14:33

Ако парите наистина не са проблем, препоръчвам ТОЗИ ! Има избор от алуминий и карбон [beer] За мен в тази категория е най доброто, аз ще ъпгредна с един от този, защото Manfroto ми идва тежък да го влача.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 17:25

Това от Peak Design е доста ентусиастко, но интересно. ЩЕ почне за съжаление чак януари-март 2020 да го пращат на хората...
ЗА 599 долара има Gitzo, което е доста повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-19 17:51

JimmyStoikov написа:
> Ако парите наистина не са проблем,
> препоръчвам
> ТОЗИ !

+1 [smilie24]

Не е 'ентусиастки', а много сериозно професионално проектиран с много мисъл, куп уникални решения и иновации, трябва добре да се разгледа (и 'изгледа' - видео материалите им). PD е авангардна дизайнерска фирма / конструкторско бюро със силна технологична ориентация, в която по случайно работят няколко фотолюбители (разбирай - сериозно напреднали, не щракачи за спомен). Затова и много от проектите им са фотографски.

Ползвам тяхна чанта вече 3 години и нямам думи да я нахваля, просто усещаш, че е пипана от мислещи проектанти. Помагат им и световни водещи фотографи с конкретни изисквания и идеи, както и с тестване на безброй прототипи докато се усъвършенства 'перфектен' продукт.
[shtrak]

P.S. Моделът им с нови изделия винаги е през Kickstarter, където има 2 привилегии за потребителя: ценови отстъпки като за 'backer' и по-ранно получаване щом започне производството.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 18:17

nyamago, купи си го статива и ми го представи наживо...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-19 19:46

kvakioh написа:

> nyamago, купи си го статива и ми го представи наживо...

Не знам какво значи това, но го приемам буквално: много ме сърби да си го купя заради съвършенството и творческите идеи в него. НЯМА да го купя, защото не ми трябва [smilie2] Имам два традиционни статива (един по-нов, среден клас и един стар боклук)и никога не ги ползвам. Никога. Сигурно ще ги подаря, както съм правил и с друга залежаваща техника. А има и други перфектни продукти, които не си купувам въпреки изкушението (ще ми се да се мисля за по-силен от GAS синдрома :)

А щом не ти стига описанието и видеото (или ги мислиш за ментЕ), ще ти го покаже "на живо" Джими или друг щастлив ползувател, щом го получат.
[beer]

P.S. Аз мога да ти покажа на живо чантата Everyday Messenger, но едва ли те интересува пък и става оф-топик...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 19:52

Хайде де, аз имам 5 различни статива и затова няма да го купя...Чанти имам 7 броя.
Накратко- лек, удобен и дотам е за този статив. Цена-висока, стабилност- под въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-08-19 20:14

Автор: kvakioh
Дата: 27-08-19 19:52

Хайде де, аз имам 5 различни статива и затова няма да го купя...Чанти имам 7 броя.
Накратко- лек, удобен и дотам е за този статив. Цена-висока, стабилност- под въпрос.


Имаш 5 статива, но няма да имаш този! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 20:15

Покриват ми всичко...Този ограничава.
Като стане по 100 евро през ибей-тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-08-19 20:30

Автор: kvakioh
Дата: 27-08-19 20:15

Като стане по 100 евро през ибей-тогава.


Нали писахме по горе Ако парите наистина не са проблем! Специално за теб ще добавим и не е за финансова-скръндза! [beer]

ПП Друго си е да имаш една плочка за статив и клип система?! Клип системата може да се каже, че е стандарт почти, при по запалените фотографи.CLIP



Публикацията е редактирана (27-08-19 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 20:40

За тия пари-Gitzo, REalrightstuff, 3leggedthing.
Едва ли при 5 статива съм скръндза, макар че съм ги купувал всичките на най-много 90% от пазарната цена. Както го писах и преди-2 бр статив и 2бр глави. 1-не стига.



Публикацията е редактирана (27-08-19 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-08-19 20:51

Автор: kvakioh
Дата: 27-08-19 20:40
За тия пари-Gitzo, REalrightstuff, 3leggedthing.
Едва ли при 5 статива съм скръндза, макар че съм ги купувал всичките на най-много 90% от пазарната цена.


От много разбиране накрая ще се сдобиеш с 10 статива. [smilie18]

Погледни тук и ми кажи 12 милиона долара говорят ли ти нещо? https://www.kickstarter.com/projects/peak-design/travel-tripod-by-peak-design

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 20:55

FAD, aКо и на двамата нещо говори, в Англия сте...
Този го искам в метър вода или 40см пясък. Или на -20 в ледена река. Освен това е нисък в максимално разпънато състояние.
Гледам само 27.000 ще го имат, не 12 000 000...
КАкто и да е, стативи много, каквото се избере ще ми е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-08-19 21:08

Автор: kvakioh
Дата: 27-08-19 20:55

Гледам само 27.000 ще го имат, не 12 000 000...


хахахаха лека вечер [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 21:10

RoadTrip S MePhoto карбонов е интересно като идея, освен това го има директно наличен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Gru   
Дата:   28-08-19 01:09

Peak Design изобщо не е лош, първо не ми хареса главата, но доколкото разбрах ще има опция и без нея.

Но ако трябва да съм честен, за тези пари бих си взел Gitzo, защото са се доказали във времето, от друга стана PD ги дават на много хора за тестване, вече имат много фенове пред които сигурно не искат да се издънят, вероятно ще оправят ако има някакви проблеми.

Но все пак за по-малко пари може да се вземе 3legged, собственика твърди, че има и ще има части които ще могат да се поръчат (при евентуална повреда), освен това вече имат някакви неща като допълнителни шпайкове(май така се казват нещата които се завиват на краката) и т.н. и най-важното, мога да отида да ги видя на живо.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: sherbit   
Дата:   08-09-19 20:16

Погледни снимките на kvakioh и не го слушай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   09-09-19 07:52

Естествено, че няма как да ме слуша след като не сме се видяли да му покажа стативите и главите...
Чудно е как от снимки, които са заснети със статив ще може човек да си направи заключения за статива.
sherbit-a има статив за 40лв и се пъне от години да снима нещо. А и може да е поизфирясал статива покрай морето.



Публикацията е редактирана (09-09-19 07:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »