Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Eye Floaters / Мътнини
Автор: photoforce   
Дата:   24-08-19 23:33

Здравейте,

В последно време ми прави впечатление, че когато гледам към бяла стена, синьо небе или - именно, монитора на бял фон виждам тъмни сенчести петънца понякога. Не са много, но несъмнено ми създават стрес и дискомфорт. Мнението на специалистите е, че трябва да свикна с тях.

Някой друг срещал ли се е с този проблем и свикнал ли е?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: dekov   
Дата:   25-08-19 00:06

"Eye Floaters " ?
Питай в английски лекараски сайт-(офталмология),
аз не видях нещо общо с фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: victory13   
Дата:   25-08-19 00:59

Успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-08-19 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: photoforce   
Дата:   25-08-19 01:55

Здравейте,

Ами, българското им наименование ("мътнини") не е особено красноречиво, затова съм започнал с английското, което е недвусмислено. Но все пак съм написал и нашенското, така че смятам, че няма нужда от заяждане.

На офталмолози ходих. На шест, включително завеждащ отделение в Токуда и професор в св.Ана. Няма ми нищо на очите, а с "мътнините" да свиквам - не се лекуват, не се махат, нищо не може да се направи.

Затова попитах тук за малко подкрепа от останалите, защото навярно има хора, които са забелязали това и при себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Imaginarium   
Дата:   25-08-19 14:33

Правилно са ти казали хората да не се притесняваш и да свикнеш с тях. Просто докторите имат навика да са малко серт понякога и те оставят да си мислиш неща , които няма нужда и полза да мислиш.
Напълно безобидни са и много голям процент от хората ги имат. в това число и аз и то от доста малък. Трябваше да стана на 30, за да разбера какво са. Не са опасни за зрението, нито сега, нито с възрастта. Така че не се притеснявай :) Наистина се свиква с тях, особено имайки предвид, че се забелязват само при сцени с висок контраст. Както ти спомена като гледаш към нещо бяло или синьото небе. Доколкото помня се причинява съвкупност от мъртви клетки плаващи в очната течност и хвърлят сянка върху ретината. Нещо от сорта беше.
Така че не бой се :) Take a chill pill дето се казва и ще спреш да ги забелязваш дори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: nyamago   
Дата:   25-08-19 14:59

Случвало ми се е преди години след физически злополуки с главата (и в един случай - с очите), но е минавало за дни, най-много - седмици. Сигурно не е същата диагноза (да пази Господ).

Но към заключенията 'Това не се лекува' съм меко казано скептичен (твърдо казано - враждебен). Не станаха ли твърде много нещата, от които съвременната (уж все по-напредваща) медицина вдига безпомощно ръце?! [smilie11] [smilie2]

Подкрепям хората, които не приемат 'това не се лекува' и продължават да се борят и да търсят решения. Да - нерядко се случва да загубят битката, но 'победата' на врага НЕ Е гарантирана. Ако се откажем от борба, загубата Е гарантирана. Има избор!

Желая ти положителен изход [smilie24]

П.с. По описанието проблемът ми изглежда да има неврологична основа. (Поне в два от моите случаи на очите им нямаше нищо, но си бях спраскал главата и проблемът идваше от мозъка.) Може би освен офталмолози, да се потърсят и специалисти по нерви и мозъци?

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Mogila   
Дата:   25-08-19 16:23

И аз имам такива, не се притеснявай и свиквай. Това не е никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: sts1969   
Дата:   25-08-19 16:42

И аз имам, не ме дразнят, много рядко се замислям за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-08-19 17:37

важното е да не се появят мълнии в окото... с другото се свиква

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-08-19 21:03

При мен се явиха някъде след 43 години първо на едното око после и на другото като черни малки петънца и нишки които се движат като си въртиш очите и се виждат като гледаш едноцветен фон- най се виждат на жълт или зелен при мен.Всичките ми близки са лекари,казах на баща ми преди 15години той извади скалпел и ми предложи - ще ти източа окото и да ти го напълня с азот,това било от стъкловидното тяло,казах му че си харесвам нишките и петната.Мойте бяха майтапчии и винаги предлагаха нещо такова,не съм наясно дали така се прави, има логика,ако са дефекти в стъкловидното тяло.Може да се изпарят с лазер ,на майка ми залепваха ретината с лазер 2 пъти.Но мен ме е страх и не бих пробвал такива неща ако не са абсолютно наложителни-отлепването на ретината е такова.Има смели хора и си оправят зрението да не носят очила с лазер им формоват роговицата,режат предната част и тя става плоска и така коригират късогледство.Аз си смених лещата ,но със традиционна операция с нож ми я направиха.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: imitev   
Дата:   25-08-19 21:12

Константинов, не е точно такава процедурата за лазерна корекция.

Жена ми си направи преди 2 месеца - имаше 2.5 диоптъра късогледство и около 2 цилиндъра на око астигматизъм - за сега е изключително доволна от резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: photoforce   
Дата:   26-08-19 18:29

Уау! Е добре, как им свикнахте? Аз ги виждам и пред компютъра понякога - на бл фон; а то бял фон да искаш на компютъра... и всеки път изтръпвам целия и се разстройвам... защото минава там нещо, което всъщност не е там. И разсейва; и не можеш да го контролираш...

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: juslen   
Дата:   26-08-19 22:25

Аз го имам същото от много време, рядко става но при определен на цвят фон като си движа очите наляво-надясно понякога се виждат малки черни точици и влакънца/нишки. Обикновено на жълто по-рядко на бяло някой път като погледна към небето и т.н.
Но става рядко и честно казано никога не съм се замислял за това и не ми е никакъв проблем.

Ако мислиш за това сериозно и се притесняваш наистина ще стане голям проблем, а то всъщност е някакъв безобиден дефект ли и аз незнам точно как го водят.



Публикацията е редактирана (26-08-19 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: juslen   
Дата:   26-08-19 22:34

Сега като гледам бялото на форума и виждам една нишка да се мести защото се замислих иначе изобщо няма да и обърна внимание [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: jingov   
Дата:   26-08-19 23:27

photoforce - извинявам се за намесата, но наличните в момента на фармацевтичният пазар средства за лечение на "мътнини" са само Vitrogen amp., DTD N 30 in amp, S. 1x1 дневно за три- 6 месеца
Това, което спряха поради евро-сертифициране или изисквания беше Potassium jodide collyr- 4x1 капки дневно едно/две очи за 3-6 мес.
Първото съдържа две аминокиселини , от които са изградени нишките на стъкловидното тяло и всички други стави и служи един вид да укрепи скъсаните места, за да не позволи да са късат от същото място, един вид нещо като спрей за укрепване.
Второто - влиза бавно в окото , по пътя на осмозата, затова се капе дълго , действа добре и при други оплаквания свързани със стъкловидното тяло и вътреочната ни леща и влияе на биохимичните процеси/окисление/..., но нито едното, нито второто ги премахват напълно. При високо зрение с/без корекция лечение на тези мътнини , освен горе изброените две средства - не е необходимо , ...
Операция по премахване е възможна, но е свързана и приключили възпалителни процеси, която в нашите ширини е по добре да не се прави. Цената е стряскаща и неоправдана при добро зрение.
Третото нещо, което може да се пие, по скоро яде е ... пача, 150гр. през ден за месец, Витрогена е именно извлек на въпросните вещества/в пачата/ от едър рогат добитък/прави се в Испания за нашият пазар/ с размер на молекулата, достатъчен, за да премине през бариерата на окото/просто казано/ .

Разбирам нежеланието да се примириш с тези - мухи, паяци, змиичета, нишки,облачета движещи се при преместване на погледа,особенно на светъл фон/етк -бяла стена, небе, монитор, но това е положението .



Публикацията е редактирана (26-08-19 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: nsirakov   
Дата:   27-08-19 07:18

[smilie18] Като ви слушам какви сте доктори, хич не ми се иска да ида на фотограф...

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Imaginarium   
Дата:   27-08-19 09:28

Сираков, аз не видях някой да се прави на доктор, или да претендира за "титлата". Споделихме просто опит с човека. Единствения доктор тук дето се прави на такъв си ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: photoforce   
Дата:   27-08-19 13:50

Благодаря:) А за доктор не, никой не се е правел на такъв. Хората дават съвети. Не знаех за тези капки, ще ги разгледам!

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: badfan   
Дата:   28-08-19 07:05

Здравейте! В моя случай ги виждам като прашинки или червейчета, които си плуват свободно. Живея във Финландия. Консултирал съм се с няколко клиники и всички единодушно съветват да не правя нищо, защото решенията не са съвсем безопасни. Свиква се, на мен ми отне малко време, но в началото беше странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: nsirakov   
Дата:   29-08-19 22:19

Imaginarium... аз не се правя... за разлика от съветаджиите...

съвети се дават, даже лекарствени средства, че даже и дозата е написана.... хора идете снимайте.. там сте ОК... оставете лекарствата и болните на докторите...

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: nyamago   
Дата:   30-08-19 00:14

Д-р Сираков: ами какво ако Джингов е също лекар? (Или 'поне' фармацевт, като гледам детайлното описание на лекарства, опаковките и дозировките им, та и сертифициране и пр.)

Не ни пращак да снимаме - тук далеч не всички са сватбени фотографи (т.е. професионалисти), болшинството са фотолюбители, макар и напреднали. И си имат друг някакъв занаят. В едно такова разнородно общество от непознати винаги допускам да има някакъв статистически процент адвокати, архитекти, филолози и... лекари. (И даже доктори - на някои други науки).

Остави тая стара болка за всенародната компетентност: във всеки форум (автомобилен, пчеларски, софтуерен, даже и медицински) задължително всички разбират от футбол, от коли, от маркетинг и корпоративни стратегии, разбира се - от политика и още повече - от здраве, болести и всичко свързано с тях [smilie6] Няма да променим това. [smilie2]

Я вместо това кажи - като представител на малцинството официално разбиращи - каква ти е позицията по зачестилите заключения: "Това не се лекува." ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: mmjm   
Дата:   30-08-19 00:32

Вместо "това не се лекува" по-малко плашещият израз е "абе яж всичко".

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: Konstantinov   
Дата:   30-08-19 00:55

Potassium jodide collyr е калиев йодит 2 процента и го има ,аз капах за катаракта не помага, имам и сега едно шише на бюрото,така ми казаха и офталмолозите ама пробвах, но наистина намаляха точките или избледняха,но пия и много други лекарства ,така че не е ясно от какво са намалели точно.Малко щипе калиевия йодит.



Публикацията е редактирана (30-08-19 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: nyamago   
Дата:   30-08-19 05:20

^ йодиД, не йодит. Йодитът има и кислороден атом (даже два, макар да е толкова нестабилен, че всъщност ги няма). Има и йодАт, но капките дето си ги капеш са на български също както на английски (на който правилно си го написал с д но пък си сбъркал първата буква).

Личи си кой никога не е бъркал химикали за лентова фотография [smilie5] (И кого го е учила Стоева на химия в 9ти клас [smilie6])

Не се заяждам оф-топик, просто вече е Петък [beer]



Публикацията е редактирана (30-08-19 05:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Eye Floaters / Мътнини
Автор: DAOSA   
Дата:   30-08-19 10:23

Каквото и да се капе мътнините в стъкловидното тяло не изчезват.Може със стареенето на окото даже да се увеличат...но това е нормално...искаме или не тялото ни остарява.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »