Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: Hsathv   
Дата:   22-08-19 22:14

След Цайс, Nikon сега и Leica се включиха в голямата игра на пазара за диоптрични лещи. Вече от месец се предлагат и в България. След като разгледах каталога им виждам, че има стъкла специално за фотографи. Leica Eyecare Digivid photo. Кой ги предлага, както и линк към каталога няма да давам. Всеки може да го намери. Отправих запитване към вносителя за цена, че ми е много интересно с колко нули ще е стъклото. Някой ако знае нещо повече, моля да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: Hsathv   
Дата:   22-08-19 22:23

Току що ми отговориха следното:
Стъклата Digivid Photo са с насоченост към хора с нужда от диоптри за ясно виждане за далече и допълнителна стойност за виждане за близо /много фокусен тип дизайн с патентован от Leica за максимална дълбочина на фокусиране през обектива и максимална отчетливост при гледане и на дигиталния екран/
В тази връзка се изследва зрителната Ви острота и лесно се разбира дали Вие сте с такъв профил или трябва да Ви предложим друг специализиран дизайн от Leica Eyecare с професионалното антирефлексно покритие използвано в Digivid Photo.
Цена не ми дадоха. Дали не ги е срам? Пък ми прилича на превод с транслатор.



Публикацията е редактирана (22-08-19 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: asahi   
Дата:   23-08-19 12:59

Едно е ясно - пише ти некомпетентен човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: mihalo   
Дата:   24-08-19 01:57

Съгласен с asahi на 100 [cool]

Имам обективи, доста прилични, които струват като нови не повече от супер-дупер очила... с по 8-12 оптични елемента вътре [smilie6] пък и автофокус имат [smilie11]

Редакция: Нищо не казвам... но физиката е наука все пак [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-08-19 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-08-19 14:18

Цайс произвеждат и лещи които се поставят в окото през разрез 2мм на местото на органичната при катаракта.Наскоро си смених лещата,в клиниката работеха с евтини еднофокусни цайс за 900 лева , а аз си купих многофокусна белгийска за 3000.Моята прилича на френелова.Виждам ясно от 20 сантиметра до безкрайност. През ноща ако шофираш многофокусната дава ореоли около фаровете на насрещните коли и ако си млад шофьор или несигурен това може да те притесни.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: b0bb0   
Дата:   24-08-19 23:07

^^ "Виждам ясно от 20 сантиметра до безкрайност."

Това без фокусиране на окото към различна далечина ли (тоест всичко едновременно е на фокус)? Или просто лещата връща нормално фунциониращо зрение (с възможност за фокусиране на близко и на далеч)?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде и Lеica на пазара за диоптрични лещи.
Автор: aldygreen   
Дата:   25-08-19 21:19

Разбраха къде е дамарът и се включиха в дрането. Вместо да се трепят да правят 12-14 специални лещи, да ги просветляват, да ги настройват, да се занимават със сервизи, гаранции и пр. те взимат дебели пари от 1-2 лещи. Нещо като фармацевтиката, но при очите. Докато за лещите за катаракта разбирам, че там се търси максимална стабилност на параметрите, не знам за чий ми поискаха 350 лева за най-обикновени очила с преливащо тониране и +1.25 диоптра. И това, за да заместя едни такива, които ползвам вече четвърта година. Цената няма да я кажа, защото звучи смешно, но ми вършат отлична работа, особено при шофиране.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »