Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 RW2 -как се отваря.
Автор: rufani   
Дата:   20-08-19 18:56

Здравейте.
Отскоро снимам с PANASONIC И СЕ сблъсках с един проблем.когато снимам със светкавица и се опитам да отворя файла на компа ,в първия момент се отваря нормално и след секунда снимката леко потъмнява и изкривява и се винетира все едно съм снимал с кроп обектив на фул фрейм тяло. снимки без светкавица си ги отваря нормално.опитах да инсталирам rw2codec pack,но ми изписва , че компютъра ми не ставал за него.
компа е 6ядрен,8гб-рам ,4гб видеокарта.апарата е LUMIX FZ300.

Отговори на това съобщение
 Re: RW2 -как се отваря.
Автор: quazimodo   
Дата:   20-08-19 19:37

Adobe DNG converter е твоето решение(може би).

Отговори на това съобщение
 Re: RW2 -как се отваря.
Автор: mouzata   
Дата:   20-08-19 21:30

Ако само искаш да преглеждаш RW2 файловете препоръчвам FastStone Image Viewer. Там можеш да си нагласиш с какъв размер да ги зарежда, което определя бързината на преглеждане, както и детайлът. Удобно е, ако искаш на бързо да прегледаш за брак

Пример: ако имаш 16 мегапикселов RW2 файл и си избрал опция за малък размер, файлът ще бъде представен като 2 мегапикселов JPEG доста бързо. След това, ако искаш да видиш файлът в пълен размер и напълно суров вид (тоест без да показва вградения от апарата JPEG профил) можеш да го направиш.

И все пак накрая трябва да го отвориш с програма за обработване, защото FastStone няма много възможности за редакция

Отговори на това съобщение
 Re: RW2 -как се отваря.
Автор: rufani   
Дата:   21-08-19 00:25

да.мерси колега ,така стана.конвертирам в dng и се показват както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: RW2 -как се отваря.
Автор: asahi   
Дата:   21-08-19 09:02

Гугъл да не ви е сърдит нещо?

https://www.fastrawviewer.com/cameras-supported/rw2-viewer

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »