Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 MacBook за видео обработка
Автор: Crocodile   
Дата:   14-08-19 12:56

Някой с опит би ли дал малко акъл ....

Търся лаптоп от тая марка който би се справил без проблем и най вече сравнително бързо с обработка на full hd видео ....търси се бюджетно решение .
Как стои въпроса със софтуера за обработка ....

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Mihaela_Sys   
Дата:   14-08-19 13:46

За преместване на офис ако ви трябва, няма да съжалявате, ако извикате професионално подкрепление. Много са добри – работят качествено, всички вещи ще се запазят в отлично състояние.



Публикацията е редактирана (27-11-19 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-08-19 14:01

MAC е всичко друго, но не и бюджетно решение :)
Да хубави машини са, да всеки работил с тях ще каже, че са бързи и мощни и софтуеъра е супер. Но бюджетни е нещото, което не са :)
Full HD е вече стара бира и всеки съвременен МАК би се справил без да се напъне.
Пък и не казваш колко е тоз бюджет...

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-08-19 14:09

брей, не препоръчвали мака за видео тцтцтцт

имам макбук 13 ка от 2011 с i7 и ssd диск, файнал къта си работи без проблем на фул хд...

взех го 2 ра ръка за 1200 лв и вече 5 години е пушка [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-19 14:13

Абе те и с 4к ще се справят, макар и с повече чакане... Предимство - има специцичен софтуер, който е много добър за редакция на видео, но е писан само за MacOS (макар че от години има слухове за win клонинг). Аз също съм си поръчал и чакам един макбук про 13 (2015), но с друга цел :)

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-08-19 17:17

Файнал кът-А се справя доста прилично и с 4к, за разлика от премиера (качени на една и съща машина). Виж за давинчи-то ще ти трябва адекватна и видео карта

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: ruil4o   
Дата:   14-08-19 17:24

Ако говорим за бюджетно решение помисли за Hackintosh. Вече 4 години го ползвам на HP Elitebook 8470p и е супер стабилен. С FCX Pro си обработвам редовно дълги Full HD.

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-19 23:48

На 8460p старите версии на OSX беше стабилен, с изключение на wi-fi (използвах усб стик) и usv3 портовете (така и не тръгнаха). Но на мем ми трябват последниите версии, а там нещата са плачевни - системата не е стабилна (спича постоянно), а накрая дропиха и видеото (HD3000). Сложих стария драйвер, тръгна, но... тия спичания не успях да ги реша и накрая си поръчах един макбук на старо...

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-08-19 10:51

Аз съм с Macbook mid 2012 i5 8gb ram от купен втора ръка през 2013 сега са около 900 лв .Без проблем оправям сватбени 4к видеа на FCP виж ако ще ползваш Davinci там ще е тегаво .Ако ще ползваш FCP тази машина ще ти върши перфектна работа .

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Hsathv   
Дата:   15-08-19 12:14

Вие с тези вехти макбуци fullhd не може да оправите в реално време пък за 4К направо ми е смешно. Ако ми приказвате за рендване, това е друго и не е същинско видеоредактиране.

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-08-19 13:48

аз споделям личен опит, пък ти си словоблудствай там, не ми пречиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Hsathv   
Дата:   15-08-19 14:40

Ти също не ми пречиш с твойте простотии. Рендвай си там 4к на вехтия мак, ама на мен тези не ми ги разправяй, щото и аз говоря от опит. Явно много по-голям от твоя по отношение на хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-08-19 14:59

Hsathv -

Аз от хардуер не разбирам и не искам да разбирам ,за мен има работещи и не работещи неща .На година снимам около 25-30 сватби +10ки малки клипове и при мен работи перфектно FCPX.Редактирам си без проблем ,да после експорта не е най-бързото нещо на света ,но винаги мога да пусна да експортва и да изляза да свърша нещо .За мен най-важното е да не ми зацикля докато редактирам .Отделно аз тормозя компа докато редактирам имам отворени браузъри слагам LUT и тн и нямам драми .Такива техночикиджии с извинение които само гледат спецификации не дават конкретни отговори .Тва е като да се кефиш на пустолет щото е много шарен пък да не си стрелял никога .

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-19 15:11

Eye_Contact: [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Hsathv   
Дата:   15-08-19 16:18

Eye_Contact, изобщо не ме интересува колко сватби снимаш на година и колко клипа. И съм дал конкретен отговор. Тези стари макове НЕ стават за нормална обработка на FHD клипове в реално време. За 4к пък изобщо да не говорим. Тези неща не стават на десктоп компютри. Пък ако изрязване на клипчета, слагане на надписи и преходи му викаш видеобработка, вече е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-08-19 17:06

Щом казваш ти знаеш по-добре как работи моя комп :)

Отговори на това съобщение
 Re: MacBook за видео обработка
Автор: Crocodile   
Дата:   16-08-19 08:53

Може да се смеете но както вика Hsathv .. "изрязване на клипчета, слагане на надписи и преходи му викаш видеобработка" , аз това го правя на един андроид таблет за 200 лв с PowerDirektor.....дори стабилизация и добра цветокорекция може да се прави .... Но си има доста ограничения , да дадеш краен продукт става . Ма ми се иска да го правя на mac , удобно и най вече да се развивам, на станционарен комп няма да седна , стария ми лаптоп е със екран с отвратително качество и обработва по бавно от таблета , много по бавно ! . .....как стои въпроса с софтуера , всичко ли трябва да се купува за mac ?



Публикацията е редактирана (16-08-19 09:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »