Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sohk   
Дата:   01-08-19 14:57

Nikon вече и с типични потретен обектив за Z системата.

NIKKOR Z 85mm f/1.8 S


https://cdn.nikoneurope.com/imported/images/web/EU/products/lenses/nikkor-z/85mm_1.8/images/nikkor_z


Във Фотопавилион вече е наличен за поръчка дори - 1699 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   01-08-19 19:35

Къртимивка с обещание да е острилка от край до край. Явно Nikon го могат и го правят на цена с 250 лв по-ниска от кропнатия Fujifilm XF 90/2, дето не можаха да му направят хубави краища...

Цялата Z система засега има чудесни обективи, но за съжаление - прекалено малко...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: io_bs   
Дата:   01-08-19 21:12

Ако съдим по събратята му на 35 и 50 мм, и този наистина ще кърти мивки.
Иначе като гледам способностите на Фуджи 90мм - предостатъчно остър си е. За кроп или фф сензори - на такива дължини оптичният дизайн няма много разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   01-08-19 22:33

Sony FE 85/1.8 е 1249 лв. Интересно е кой от двата обектива ще е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: Pac   
Дата:   02-08-19 11:19

Кефи ме как се развива Nikon Z. :) Наистина добре ги правят новите стъкла.
Отностно 90-ката на Фуджи и мен ми се струва малко скъпичка като за кроп стъкло на ф/2. :) Сега за Фуджи има приятен Viltrox 85mm f/1.8 за под $400. Ама някак не искам вече обективи без пръстен за блендата :P Сори че задълбавам във Фуджи офтопика.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: hansto   
Дата:   02-08-19 14:13

някакси и аз съм с две очи/ръце за фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: colorphoto   
Дата:   02-08-19 14:29

Късно и скъпо.

А колкото и да е перфектен оптически всъщност мнозинството население на света въобще не се вглежда в тези подробности когато разглежда снимки.

Знам че подобен пост ще вдигне контрапостове в този форум но това са реалностите в живота извън форумите и маниите за техническо съвършенство.

Вилтрокса АФ 1,8 го има и за Сони и живот и здраве смятам да си го купя...



Публикацията е редактирана (02-08-19 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   02-08-19 18:50

То по тая логика да седим всички със Samyang 85, ако може и втора ръка от базара. Най-вероятно и той е достатъчен на Z6.

Може и да е скъпо на фона на 85/1.8G или други подобни обективи, но заради изработката и корекциите цената няма как да е друга. Можеше да е по-скъпо, ама видимо не са изнагляли чак толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: io_bs   
Дата:   02-08-19 19:28

colorphoto, късно и скъпо? Погледна ли MTF графиката на обектива? Нека ти я покажа, ако не си я видял:

https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2019/07/Nikon-Nikkor-Z-85mm-f1.8-S-lens-MTF-chart.png


Това нещо ще е на нивото на Batis 85 1.8, ако не и по-добро. А струва по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-08-19 00:01

Той и FE 85 1.8 е на нивото на батис, но по-евтин [smilie5]. Мисля, че се захейвате по грешните характеристики. Ако няма да се ползва за макро, предметна фотография и т.н. където липсата на аберация и мекота са плюс не виждам защо гледаме теоритични таблици и т.н. Обектива е скъп на фона на конкурентите, но вероятно ще падне. Ако човек не му се занимава с адаптери ще трябва да си го купи и това е...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-19 15:36

И аз така разправях за фуджинонския 90/2, ама ме изядоха с парцалите навремето колко хубав обектив било това и си струвал всяка стотинка. Докато не видим кадри, явно няма какво да обсъждаме, освен цената.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: io_bs   
Дата:   04-08-19 10:31

Примерни снимки

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: uri64   
Дата:   04-08-19 12:48

io_bs написа:

>
> Примерни снимки


Не ме кефят...каките от офифициалните семпли [smilie5] ...сериозно, не ми харесват много семплите...естествено само лично мнение
А и самият обектив на външен вид си е грозен [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: stzz   
Дата:   04-08-19 15:14

..............като uri64.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: io_bs   
Дата:   04-08-19 18:38

Това ми е любимият довод, че еди-кой-си обектив бил грозен. Тези обективи си ги слагате на специално шкафче да си ги гледате с възхищение преди лягане или ги употребявате? Интересно ми е да разбера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: uri64   
Дата:   04-08-19 19:08

Довод, не довод - изказах ЛИЧНО мнение...дреме ми дали на някого му е любимо или не...така го виждам, така го казвам......или трябва задължително да пускамие лиги от възхищение?. Ми съжалявам, но наистина ми изглежда грозен, както и цялата линия обективи за Z (което не значи, че ако оптически е чудесен не трябва да се използва само заради външния му вид). Мисля, че предишния дизайн на никонските обективи беше по-добър. Мога да посоча и обективи на други производители (Фуджи X, Лайка (но старите им за филмови тела)), които чисто външно намирам за по-добре изглеждащи. Надявам се да съм задоволил интереса. Ако ли не - здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   04-08-19 19:39

Т.е. три проблема дотук - изглежда като Sigma, има боке като на Sigma, обаче струва колкото Zeiss.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: colorphoto   
Дата:   05-08-19 02:30

sirkhann:Логиката ми касае лично моите приоритети!

Вие всички сте свободни да купувате и ползвате даже много по-скъпи обективи,не бойте се...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: colorphoto   
Дата:   05-08-19 02:38

io_bs:MTF-а му наистина е оптимален,мерси за линка.

Но вече подобни неща не ме вълнуват особено.

Като нямам впечатляващи кадри с идеални МТФ-и и модерна скъпа техника няма да го компенсирам никога.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: coolman_kk   
Дата:   06-08-19 07:43

Тези няколко изречения обясняват много точно, защо Z обективите са по издължени, и до някъде по-тежки.

The Z mount’s larger dimensions also come with a downside, though. The lens diameter at the mount point has to be larger as well, which will have an impact on its overall dimensions and weight. In addition, the short flange-back distance can result in stronger vignetting. Thankfully, this can be corrected in post-processing, and a longer lens design helps to mitigate the effect.

Факт е обаче, че въпреки тези "недостатъци" обективите са много добри. [cool]
Най-важоното е да се снима, а не само да се коментира. Кой с каква техника го прави не е важно, ако кадрите привличат внимание. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: coolman_kk   
Дата:   08-08-19 21:53

Нови снимки и информация

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: coolman_kk   
Дата:   31-08-19 13:45

още снимки

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: farushko   
Дата:   31-08-19 15:46

sirkhann написа:

> Къртимивка с обещание да е
> острилка от край до край. Явно Nikon
> го могат и го правят на цена с 250 лв
> по-ниска от кропнатия Fujifilm XF 90/2,
> дето не можаха да му направят
> хубави краища...
>
> Цялата Z система засега има
> чудесни обективи, но за съжаление -
> прекалено малко...

Ти пък кога си снимал с 90-ката, че даваш мнение? На всяко гърне мерудия,

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: sirkhann   
Дата:   31-08-19 18:09

В магазина снимах на няколко пъти, и там го оставих, щото му бяха объркали цената.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Автор: Mytronix   
Дата:   31-08-19 20:07

Canon EOS R Там е истината [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »