Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Права за използване на музика
Автор: lomidol   
Дата:   28-07-19 15:11

Здравейте, искам да използвам музика за едно клипче което искам да кача в тубата. Изпълнителя ще е може би латино, известен. Някой знае ли нещо по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: Leica   
Дата:   28-07-19 16:43

Да знам.
Може да те пропуснат.
Може да ти го спрат.
Може да ти махнат звука.
Може и да те изтрият, ако им е угодно - нищо, че не го пише в правилата.

Всяко муз. пройзведение си има собственици на правата...та и автора и да не го знае дори....или да е умрял преди 5 века "Те се грижат за правата му"
Имаше скандали между автори и тези търтей...дето вземат пари от авторите...нещо като застраххователи.
Пропускат или цакат както им е удобно.

Мен докато автор ме е поздравявал за клипче ...съм получавал съобщение за спиране или ограничено разпространение. [smilie7]

Всъщност тубата беше направена точно за товау но вече набра база.
Вътре всичката музика е неавторска, разбира се...освен кавърите -тях не ги спират.
Там не продаваш музика, напротив ...пополяризираш...рекламираш в непродаваем формат МП3.
Но парите са си е.... м...
Тубата има секция, където предлагат една торба безплатен аедио боклук за правене на клипове. Нещо като свирене с един пръст на пиано-играчка са.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: I7   
Дата:   28-07-19 16:44

Ако музиката е със запазени права най - вероятно няма да можеш да я използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: bam-bam   
Дата:   28-07-19 16:58

Има опция да я ползваш, но даваш приходите от този клип (ако има такива_ на този на който е песента.
Казваше се нещо монетизиране ... трябва да го разрешиш от опциите ти на акаунта.
И после като имаш 10-20 песни примерно в 1 сет , всеки изпълнител решава как да ти предостави песента му ... повечето се навити май на тоя тип предоставяне, така, ако ТИ спечелиш яко пари от това, те отиват при тях, а не при теб.
Имал съм случай и на тотална забрана в цял свят, но повечето с монетизирането минаваха.
Трябва да пробваш и то веднага ще ти покаже дали е блокирана или минава.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: lomidol   
Дата:   28-07-19 18:46

Май да си търся от другаде можели идеи за сайтове

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: lomidol   
Дата:   28-07-19 20:41

Трябва да предам видеото на клиента не мога да експеремтирам дали ще мине от тубата

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: ruil4o   
Дата:   28-07-19 21:04

Browse and download free music for your project - https://www.youtube.com/audiolibrary/music



Публикацията е редактирана (28-07-19 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: jeff   
Дата:   29-07-19 08:42

Можеш да направиш time stretching и pitch scaling на трака, така че тубата да не го хване. Поне за сега номера минава.
Пробвай във vimeo.com . Там съм нямал проблеми.
Иначе в сайтовете за Royalty free music може да вземеш аудио трак за прилични пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: ecobo   
Дата:   29-07-19 10:38

Ей, като ви крадат снимките ревете до Бога, а нямате нищо против да покрадвате музика, софтуер и разни други работи!
Просто си купи парче, нито е скъпо, нито е трудно. А и ще си спокоен и за себе си и за клиентите си. И парчето ще е точно каквото трябва, а не каквото може да се открадне.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: Leica   
Дата:   29-07-19 10:59

Ей, ама не може да се мине без адвокати на глобалният абсурд.
Не забравяите адвокати, че купон/сватба/тържество с купена музика на СД и подобни не може да си правите, или да си я пускате в МПС-то ако карате автобус например.

От Yputube пари могат да изкарват само американски граждани в сащ, ако предварително са го заявили, защото клиповете им ще бъдат добре наплюти с реклами. Ако имат многомилионна гледаемост.
Става въпрос обикновено за лъжеклипчетата с ъпсурди от типа "котката ми изяде кучето".

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: lomidol   
Дата:   29-07-19 11:02

ecobo от къде може да се купи дай линк

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: Leica   
Дата:   29-07-19 11:20

youtube има долнопробното развитие като всичко уж създадено за творчески и обществено креативни цели...а всъщност заради една тъпа печалба.
Лъжат години наред и стимулират потребителите от типа "Даите да дадем" .... Затварят си разбира се очите пред използването на музика във видеоклипчетата/преводите на почитатели на групи...или просто съобщават за нередности без да трият.
И после .... след като са надебелели и са № 1 почват сечта, рекламите и каквото се сетите.
Вижте съседната тема "музика". Цъкнете на първа страница на линк 1,2,3 .....пусто е вече.
Да, и сигурно не защото ИЗВЕДНЪЖ авторите на музиката са се сетили за авторските си права.

Убеден съм, че ако искате да направите добро на света и демонстрирате работата и особеностите на фотоапарат/светкавица марка "Х" модел "Y" ще могат да ви разкъсат по разни юридически права и да ви обвинят в присвояване.

Аз имах там 3000 клипа и преводи с гледаемост около 30 милиона общо. Сега съжалявам, че си губех времето.
Просто когато нещо много ми харесва искам да направя нещо за него и да го споделя с приятели - да му направя видео или просто да направя превод, доколкото мога. Ей така. Некомерсиално.


Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: asahi   
Дата:   29-07-19 15:57

Авторите са доволни от тази политика, даже печелят от труда си. Нямаш право да ги ограбваш.
Прави си некомерсиалните видеа, но не ползвай чужд труд или поне не ги слагай в публичното пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   29-07-19 18:26

Имах абонаментен клиент (голяма верига от магазини) на които им правех всеки месец едни рекламни видеа. Рекох си, ще бъда ЗАКОНЕН. Свързах се с мюзикаутор да ги попитам колко ще искат да си платя за фрагмент от определена мелодия, така, че да мога да я ползвам за комерсиални цели. След три дни ми писаха и ми изпратиха оферта от 7000 лв, за ползване на 14 секунди от нещо си. Попитах ги това гарантира ли ми права за Ютуб, вимеео и т.н. Те казаха, НЕ, не ти гарантира...те могат да ти поискат за други права и не знам си какво. Така, че ако искаш да си законен...няма да стане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: ecobo   
Дата:   29-07-19 19:23

lomidol написа:

> ecobo от къде може да се купи дай
> линк


Такъв въпрос е несериозен при наличието на Google.
Ето първия сайт от резултатите от търсене за "purchase music for videos":
https://www.premiumbeat.com

Нито е трудно, нито е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: lomidol   
Дата:   31-07-19 14:31

Търся споделен опит, а не ирония. Все пак благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Права за използване на музика
Автор: Steph   
Дата:   01-08-19 12:12

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »