Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm камери
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 12:10

Има ли мигранти към безогледалките Fujifilm камери, който желаят да поразкажат нещо за тях и оптиката. Също и за адаптори за тях. Може и за безогледалките на Canon и др .
Както и „среден формат“.
Пипнах няколко пъти апарати на колеги Fujifilm APS-C та до т.н. „среден формат“ Fujifilm GFX 50S.
Останах очарован от тишината на затвора, бързината и функционалността и добрите свръх светли орг. обективи на малките APS-C. Какви има у нас, на какви цени? Мисля, че са пушка за street ?
За средният формат Fujifilm и неговите оптики нищо не знам – има ли ги, няма ли ги у нас и по света? Щраках с гърбат апарат с адаптор и класически лещи.
Казаха ми, че Fujifilm скоро ще пускат някакво средноформатно чудо от 100 MPx.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-07-19 12:29

Fujifilm имат ли сервиз в БГ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-19 12:33

Като се пита толкова интензивно за среден формат дигитално, логичният въпрос-отговор е: Има ли достатъчно много кеш?
Иначе- средния формат е доста добре, дори най- евтината камера. Току-що пуснаха 50/3.5 лек и малък за всякакво снимане. За останалите обективи- скъпи на първо място, но отлични. За адаптори не бих и помислил...
Иначе pro-2, X-T3, H1 са чудни камери.
Стъклата им също.
Леко е странно за мен с адаптори, макар че снимам аз лично с такива и някои интересни стъкла ръчни.
За безогледалките на Канон- имат още какво да развиват, примерно 1-2 години още. В момента имат едва 2-3 обектива за Aps-c, с единственото предимство на лекотата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: hansto   
Дата:   24-07-19 14:47

x-t2, x-t20 - по-стария сензор
x-t3, x-t30 - по-новия

Обективите са според доста хора едни от най-качествените.
Средният формат е за про-тата, те да кажат :)
Сервиз е Бушона

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: bogdanov   
Дата:   24-07-19 15:06

На майтап си взех едно фуджи х100ф
... всичко друго започна да събира паяжина в къщи. По удобна и смислена камера не съм ползвал, а съм снимал с почти всичко. Можеш да контролираш без да използваш дисплей. Това спестява време и усилие. Изключително мислени камери. Мери светлината сякаш знае как точно на мен ми харесва. :) За картинката да не говорим. [shtrak] Аз съм възхитен от фуджи!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-07-19 15:21

Значи с една дума,няма сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: D.S   
Дата:   24-07-19 21:08

Кой пита в темата за сервиз ? Към автора, ако ще е фуджи, да е с техните си обективи, за да видиш за какво иде реч [shtrak] Такива адаптери и обективи от миналия век ... не мерси. Какви и на какви цени също е субективно. Обективи доста, най-честите се намират и тук в базара с малко гледане.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-07-19 21:33

D.S
Аз питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: io_bs   
Дата:   24-07-19 22:20

Аз съм ползвател на системата от 3 години, па макар и с остаряло тяло и едни от най-старите обективи (с по-бавен и шумен фокус). Въпреки това съм доста доволен, а техниката ти доставя удоволствие, като я ползваш. Нещо, което не може да се каже за сони, например.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: BEYA   
Дата:   24-07-19 22:46

Абе щом в базара няма в продажба fuji-та направете си извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-19 22:48

Наистина готини играчки - и аз завъртях няколко години с тях, без оплаквания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: alext   
Дата:   24-07-19 23:44

Fuji системата е много приятна за ползване, телата са добре премислени и направени, обективите също. Фуджи залагат не толкова на спецификации и екстри, а по- скоро на user experience. Жпег и филмовите симулации са доста добри и прекарваш по- малко или никакво време в обработка, за разлика от сони например. Реално имат най- добрата кроп система, жалко че пропуснаха ФФ. Тяло тяхно фф ще е хит.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   24-07-19 23:46

От света на сапунерките дойдох в APS-C с Fuji . Серията ХЕ. Все още ме удивляват доста неща. Разглеждал съм и други марки преди първото ми Х-Е1 ,но като го пипнах направо залепна в ръцете ми.
Не че ми е по мярка ,а усещането когато държиш такава камера. Директен контрол на скоростта ,а при другите и на ISO ,дори без да сваляш очи от визьора, допълнителни програмируеми бутони и още доста директни контроли! Но, на скоро си купих едно Х-А1. То като повечето други марки има само един диск с едни символи и букви. Ако си в ръчен режим видях всъщност колко трябва да се ровиш за настройки! Тогава всъщност разбрах какво им е на другите дето имат само един такъв диск да снимат на ръчни и защо критикуват постоянно менютата и достъпа до различни функции!
За обективите се каза и по горе! Скъпи но качествени! Особено последните! Но и старите и новите ,поне за мен имат собствен и различен чар и характер. За адаптори не мога да кажа, но се чудя дали има смисъл! Има достатъчно фокусни разстояния има и телеконветори и зумове,а ако се следи внимателно базара може да се купи и на добра цена.
Да не говорим пък за периодичните актуализации на фърмуера!


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Pac   
Дата:   24-07-19 23:50

За мен са най-удобните и смислени като контроли. Изработката и дизайна ги правят радост за гледане и използване. Обективите са малко скъпички, но са страхотни.
Има по-прагматични системи за хората, които правят сметка как "ще си избият парите". Но ако човек снима за кеф, Фуджи е марката според мен.
100мп фуджито излезе и е страхотна машина, но като че ли леко бяга от философията им за визия и контроли. Мен най-много ме радва GFX 50R, но на тоя етап не мога да оправдая такава инвестиция. Пък и кропската система е страхотна и за мен предостатъчна.
Преди около 5 години минах от Никон на Фуджи. От ДСЛР на безогледалка. Не знам марката или технологията е по-съществената промяна, по-скоро технологията. Не ща да видя вече ДСЛР. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: bogdanov   
Дата:   25-07-19 01:08

Абе не случайно хората са казали : "Кажи ми какви са конкурентите ти, за да ти кажа какъв си!"
То не случайно май и Leica е пуснал темата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: enizvk   
Дата:   25-07-19 09:26

Физически контроли, симулации на филм, цветове, структура на шум, размери на телата...

Обективи със здрав метален корпус, компактни, с отличен микроконтраст, рисунък и дефокус. Правят качествени, но не "стерилно" качествени обективи. Затова и ги харесвам.

Винаги се допитват до потребителите си и добавят нужните за тях неща.

X100... е една от най-гениалните камери правени някога. Или както ги наричат: Poor man`s Leica :)



Публикацията е редактирана (25-07-19 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: starswriter   
Дата:   25-07-19 12:14

От няколко месеца се радвам на Fujifilm X-T100. Първите ми впечатления бяха от външния вид, изработката и усещането в ръката . Много ми допадна визията на апарата. Купих го в комплект с обектив 15-45, като смятах да го ползвам само като щракалка по по-тежки преходи или кратки екскурзии, за да не мъкна с мен раницата с DSLR-ите и обективите. Харесва ми богатото, но лесно за използване меню. След това наличието на филмови симулации, лесен достъп до важните функции когато се снима на режим М, много ме впечатли също и поносимото ниво на шум на високо исо, както и стабилизациата, която дава възможност да снимам течаща вода или водопад, размазвайки движението, от ръка с поносими резултати. От порядъка на 1/5 от секундата. Зависи от стабилността на ръцете. Моите са от треперещите, заради честата употреба на кафе. + е и следенето на фокус по очи, като може да се избере и кое око да се следи - ляво, дясно или и двете. Много ми хоресват също и цветовете и динамичният обхват на получените изображение. Почти не се налага обработка или само минимална такава ако искате да изсветлите сенки или затъмните небето. Цветовете са наситени. Тоест може и да се ползва директен JPEG. Лесно е и споделянето на изображението със смартфон, когато се схване начинът или се прочете упътването преди да се прават опити. Необходимо е да се свали приложението на Fuji на смартустройството. Има и променящ позицията си дисплей, който е много удобен за снимане от различни ъгли, без да се налага да се качваш върху нечии рамене или да лазиш по земата, както и за правилното позициониране на участващи в общи и самостоятелни селфита. Минус за мен е това, че файловете са доста големи и трябва бърза карта за записването им, иначе се чака наколко секунди след всяка снимка. Аз ползвам Sandisk Extreme която пише с около 40 мб/с по характеристики. RAW файлът е приблизително 40-42 мв. Има тъч дисплей, който е полезен при настройки или зуумване за проверка на изображението, но понякога натискам него или малките копченца по погрешка. Впечатли ме и малкият шум при високо исо. При исо 6400, сравнено с Nikon D7200, при еднакви други настройки на скорост и бленда, Fuji дава значително по-малък шум и използваема картина. Също и при обработката се налагат по-малки корекции. Размерът на апарата и обектива са плюс, когато не искаш да мъкнеш с теб килограмите на DSLR-а. Картината, дори с китов обектив, е достатъчно добра, остра, ясна и с хубави цветове. Имам и 55-200, също бюджетен зуум, който е поносимо добър за портрети и всекидневна употреба. Комплектът X-T100 +15-45 го купих от Англия, на промоция за 469 £. 55-200 го купих от форума, нов, в кутия за 370 лева и съм много доволен от отношението на продавача и продукта. Можете сами да си сметнете и видите цените в България за ориентир. Ако имате въпроси, с радост бих отговорил или пратил кадри.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 13:43

Революцията Leica се изразява не в изкарването на постният дизайн на пазара, а с налагането в масовата фотографска среда на филмовият кадър – 24/36. и оттам бума на мобилната фотография и откриването на новият тип образност и шедьоври най-вече от войната.
Това е един качествен скок, и съм склонен да приема, че на днешно време APS-C формата прави нещо подобно !
Сега опт.технология е свръх развита и един апарат APS-C дава в пъти по-добро от необходимото качество в масовата фотография и в по-големият сегмент на сериозната и професионалната. Може би подценявам дори телефоните 
Fujifilm може би затова са там, както и в „умален среден формат“, както аз го наричам (сензорът е с диаметър 55 мм). Логично е . Със 100 Mgp сега бих имал невъзможност да обработвам RAW (знам, понеже постоянно съм товарил компютъра си с обработка на разни карти и сглобки) Да не говорим за качествена и достъпна оптика в тоя формат сега !
starswriter - който ме познава знае, че кафето ми е непрекъснато в ръката и въпреки това тя ми е твърда и не мърда, да не кажа до екстремни стойности (ако и обекта не мърда). Търси причината другаде.
Супер, благодаря!
Изглежда , че това бижу Fujifilm поради изключителни благинки може да си позволи като кроп апарат цена 2х тази на Sony FE 7 (FF) !!
За мен 7-цата на Сони е като манна небесна и кутия, с която мога да правя чудеса с каква ли не оптика, денем и нощем ! Затова си купих две дори.(да се избягва постоянна смяна на обективи)
Явно за сега Фуджито е лукс за по-богатите и съответно заема доста тесен пазарен сегмент. Но е добре да го има.
Това, което най-ми харесва е ….тишината на затвора! (при Фуджито, не в панделата)
Моето мнение за DSLR е, че той още дълго време ще е в класацийте при снимане с оптика от 50 мм. Нагоре при (FF). Главната сила на безогледалката е в широките обективи. Който не знае защо, само ще спомена – заради липсата на схеми „обърнат телеобектив“, която прави широките обективи при DSLR големи, тежки, с излишни стъкла в схемата (който са вътре само за да удължават задната работна отсечка, която трябва да надвишава позицията на огледалото).
Относно средният формат при цифрата – логично е , че той както при филма ще си доде до модулната конструкция. Повече от близко до акъла е! То не , че пречи и сега да направят така, че да се продава достъпен модул да кажем за Филмов Hasselblad или Mamiya например!(Hasselblad и сега имат 100MP камера-Hasselblad H6D-100C ) Просто печалбата пречи. Още доста ще се подстригват клиентите докато някоя компания стигне до тоя „гениален извод“. Дали ще сме живи незнам.
То е като при безогледалките на Сони – всеки фотограф с нещо в главата относно историята на камерите го знаеше прекрасно и се чудеше, що го няма на пазара 15-ина години.
Адаптерите при APS-C наистина служат само докато си купиш обективи, но не бих казал, че при GFX 100 на Fujifilm е средноформатен например няма да трябват ! Много от настоящите FF 35мм обективи стават чудесно на средноформатното Фуджи, защото матрицата не е много голяма. А да не забравяме, че при средният формат фотографа ще трябва да забрави за двръхсветлосилни стъкла. Ще се радва до насита на тях при APS-C

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: kvakioh   
Дата:   25-07-19 22:41

Шантав анализ...
Средният формат търпи наистина адаптори, но само с тях не става. Едно автофокусно радва и не бави.
Hasselblad пуснаха и те лек вариант.
За мен лично си заслужава, ако има човек парите. Предполага и мощен компютър.
Не зная за средния формат, но за RAW от малките Fuji ми е тегаво са подбера програма за обработка...
Пробвах наскоро PhaseOne 45мпикс и нещата са доста различни от всичко досега. Има определена дълбочина, която още не мога да определя колко е дълбока.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 22:55

Кви пари бре...това Хаси е 56 бона body.
Аз къща ще си купя с тия пари в курорта "Константин и Елена" [smilie18]
При обективите им аналогично.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: kvakioh   
Дата:   25-07-19 23:49

Hasselblad са близо до 56 бона, дигиталният гръб е най-скъпата част, не тялото!
Иначе за 56 бона може да се вземе 150мпикс Phase One малко ползван, подаряват обективи 1-2 по избор...
Хаселблад имат среден формат безогледалка, която е интересна с адаптори и някои обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: alext   
Дата:   28-07-19 11:03

В e-infin.com/eu обективите се намират нови на много добри цени, за f2/f2.8 серията горе долу по 300-500лв по- евтини от нашенските магазини.
Иначе XH1 въпреки, че не се харесва на повечето фуджи фенове заради размера, е много добра камерка съчетаваща най- добрите качества на xt2-xt3 плюс стабилизацията. За ръчни обективи е голям кеф. АФ по око и лице не може да се мери с новите, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: nyamago   
Дата:   28-07-19 14:24

А' по-полека, че почти ме зарибихте, бе! [smilie5]

Имал съм някога Fuji (турбосапунер) и уважавам марката - но 'poor man's Leica' не беше ли Panasonic? Те в определени модели (фамилии от модели) са си чиста Лайка без червената точка, а в други фамилии (където Лайка нямат същите тела)пак ползват Лайка обективи - срещу които няма какво да се каже - колкото и да са добри стъклата на Fuji, ще са най-много колкото Лайките. Къде по-нагоре?

Иначе механичната прецизност (доколкото още има механика в камерите) са я докарали, както и 'усещането в ръката' на приятна тежест и хлад. Но на мен и Сони-то ми стои по-приятно в ръката от пластмасовия Канон...

Един известен 'артист' и гуру наполедък ми твърди из медиите, че от Ricoh GR III по-хубаво нямало...

Иди ги разбери! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: hansto   
Дата:   29-07-19 08:11

x-t20 от няколко дни го имам и мога да кажа че е било добро решение да продам всичко никонско, е имам още за продаване от него .
Та фокуса е невероятен, светкавичен. Тепърва ще откривам функции и настройки. Малък, лек.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm камери
Автор: kvakioh   
Дата:   29-07-19 12:40

Fuji с несменяемите обективи са супер. Иначе тези със сменяеми са с постоянно подобрение, развитие до лимита, който идва скоро. Едната стабилизация не значи чак толкова много.
Ricoh GR си остава еталон за топ на джобните камери със фиксирани мм на вградения обектив.
Лично съм се насочил към XF10, макар че е доста бавен. Картинката е отлична.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »